Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Заміна віконної ручки: покрокова інструкція

WiDo Заміна віконної ручки: покрокова інструкція

Для керування фурнітурою металопластикових конструкцій використовується ручка – віконна або дверна. Ручка з'єднується з механізмом фурнітури, і повертаючи її, ми можемо відкривати вікно в різних режимах, а також закривати стулку, притискаючи її до рами і фіксуючи в закритому положенні.

Таким чином, ручка стає елементом вікна, який експлуатується найінтенсивніше і відчуває найсильніші навантаження. Внаслідок тривалої експлуатації або при докладанні значного зусилля ручка може вийти з ладу. Крім того, вона ламається при тривалій роботі на вікні, фурнітура якого не чистилася та не змащувалася. У будь-якій з описаних ситуацій ручку потрібно замінити — і найчастіше це можна зробити своїми руками за кілька хвилин.

Коли потрібна заміна віконної ручки

Не завжди ручку треба міняти — є ситуації, в яких можна обійтися меншими витратами. Проблеми в роботі віконної ручки можуть виникати з різних причин, тому варто спочатку проаналізувати ситуацію, і тільки потім купувати нову ручку для заміни.

Отже, перш ніж міняти ручку – уважно вивчаємо вікно та оцінюємо роботу фурнітури:

 • Ручку заклинило – вона не повертається навіть за докладання значного зусилля. Перший варіант вирішення проблеми — спробувати відключити блокатор помилкового відкривання, натиснувши на нього пальцем або викруткою. У 90% випадків блокування знімається і далі вікно працює без проблем. Але іноді ручку заклинює через поломку самого механізму — у цьому випадку варто звернутися до майстра з ремонту металопластикових вікон.
 • Ручка повертається, але з великими зусиллями чи стороннім звуком. Майже завжди справа у механізмі фурнітури, який працює з підвищеним тертям. Причини — перекіс стулки на петлях, надмірно сильний притиск, відсутність мастила або забруднення частин, що труться одна об одну. У будь-якому випадку потрібно провести регулювання фурнітури, її чищення та змащення. У нашому блозі є статті, які докладно описують процес регулювання та процес догляду за фурнітурою пластикового вікна.
 • Ручка прокручується, але фурнітура не працює або працює нестабільно. Швидше за все, проблема у штифті — грані стерлися і не забезпечують зачеплення з механізмом. Ручку доведеться міняти.

Зверніть увагу! Якщо ви демонтували ручку, але штифт виглядає цілим (тобто квадратним у перерізі без ознак зносу граней) — не поспішайте міняти ручку. Можливо, річ у самому фурнітурному механізмі — тож варто викликати майстра.

 • Ручка хитається у місці кріплення. Тут потрібно оглядати основу ручки та кріпильні гвинти. Якщо основа ціла – затягуємо гвинти до упору і ручка знову тримається міцно. Якщо на основі з'явилася тріщина — ручку під заміну!
 • Ручка зламалася. Важіль може обломитися або через брак при виробництві (буває, але рідко), або при спробі повернути ручку з великим зусиллям — див. пункт про роботу під сильним навантаженням через відсутність догляду. Будь-яка така поломка — привід заміни ручки.

Як міняти віконну ручку

Віконна ручка — це деталь, яка замінюється просто і не вимагає спеціальних навичок для встановлення. Отже, розібратися з технологією заміни може без перебільшення кожен.

Спочатку потрібно купити нову ручку для заміни. Віконні ручки для ПВХ-конструкцій універсальні, єдина відмінність може стосуватися довжини штифта і довжини кріпильних гвинтів, що входять в комплект. З іншого боку, при заміні ви можете вибрати:

 • Посилену ручку з подовженим важелем
 • Дизайнерську ручку
 • Ручку із протизламним механізмом, замком або кнопкою

Докладніше про вибір ручки для металопластикового вікна розповідається в окремій статті нашого блогу.

Сама методика заміни ручки на металопластиковому вікні дуже проста:

 • Спочатку нам потрібно дістатися місця кріплення ручки. Для цього достатньо підняти декоративну накладку ножем або пласкою викруткою і повернути на 90°.
 • Кріпильні гвинти фіксують основу ручки на стулці. Викручуємо їх хрестовою викруткою та виймаємо з отвору.
 • Витягуємо ручку — штифт повинен вийти з гнізда без опору.
 • Встановлюємо нову ручку на місце старої — так, щоб отвори кріплення на основі і на профілі збігалися.
 • Фіксуємо ручку гвинтами, затягуючи їх до упору (так, щоб не пошкодити пластикові деталі основи).
 • Повертаємо декоративну накладку на основі, закриваючи шляпки кріплень.

Якщо все було зроблено правильно — нова ручка міцно триматиметься на основі, і при цьому дозволить легко відкривати та закривати вікно в різних режимах. Перевірити це можна відразу після заміни ручки — але все ж таки варто одночасно провести чищення та змащування механізму.

Заміна віконної ручки – завдання, яке вирішується досить швидко та з мінімумом витрат. Але іноді неправильна робота ручки свідчить про складніші проблеми — і їх вирішення варто довірити фахівцям із вищою кваліфікацією.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
У металопластикових вікон (точніше, якісних металопластикових вікон) рівень надійності дуже високий.
WiDo Які вікна обрати для дитячої кімнати?
Які вікна обрати для дитячої кімнати?
Багато хто з батьків, плануючи заміну вікон у всьому будинку або квартирі, цікавиться тим, як обрати вікна для дитячої кімнати.
WiDo Вибираємо вікно на кухню
Вибираємо вікно на кухню
При виборі вікна для кухні необхідно обов'язково врахувати особливості мікроклімату в цьому приміщенні.
WiDo Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Отже, вікна укомплектовані та замовлені – і ви точно знаєте дату монтажу. Що варто зробити, щоб цей процес пройшов максимально безболісно?