Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Як правильно відмити пластикові підвіконня від забруднень

WiDo Як правильно відмити пластикові підвіконня від забруднень

Підвіконня дуже часто служить нам ще однією поверхнею для зберігання речей або для розміщення горщиків з квітами. Тому і забруднюється воно теж доволі часто.

Гарна новина полягає в тому, що ПВХ, з якого складається дошка підвіконня, невибагливий в догляді. І головне правило чистки підвіконня — що раніше ви приберете забруднення, то легше це буде зробити.

Регулярний догляд за поверхнею підвіконня

Зовсім не обов'язково щодня відтирати і надраювати підвіконня в будинку. Достатньо лише періодично змивати з нього пил і інші дрібні забруднення. Для цього підійде будь-яка губка або м'яка серветка з тканини або мікрофібри, змочена у воді.

Для щомісячного «генерального прибирання» можна додавати миючий засіб. Алгоритм прибирання наступний:

  1. Розводимо в теплій воді засіб для миття посуду або пральний порошок (не використовуйте для стандартного прибирання агресивні миючі засоби або засоби з абразивними частинками!)
  2. Протираємо поверхню губкою з піною, що утворилася. Губка теж не повинна бути занадто жорсткою, щоб не залишати подряпини на поверхні підвіконня.
  3. Змиваємо ганчіркою, змоченою чистою водою, залишки миючого засобу і протираємо підвіконня насухо. Промивати і протирати треба обов'язково, інакше на поверхні залишаться розводи. Крім того, до залишків миючого засобу дуже швидко прилипає пил.

Такого прибирання раз на місяць вистачить, щоб підтримувати підвіконня в чистоті.

Боротьба зі стійкими плямами

Якщо нехтувати описаною процедурою і не прибирати свіжі плями з поверхні, то дуже скоро на підвіконні можуть з'явитися стійкі забруднення. З ними вже не впоратися за допомогою води і м'якої губки.

Проаналізуємо способи боротьби, виходячи з природи плям:

  • Сліди від горщиків з квітами і чашок з напоями можна видалити за допомогою аптечного перекису водню. 3% розчин нанесіть на пляму і залиште на кілька хвилин. Щойно забруднення почне відшаровуватися — змивайте пляму. Головне — не перетримати перекис на підвіконні, бо потім доведеться прибирати вже сліди від перекису, що в рази складніше.
  • Сліди від дитячої творчості (фломастери, олівці, маркери) легко видаляються меламіновою губкою. Зовсім свіжі малюнки виведе звичайна спиртова серветка.
  • Невеликі жирні плями можна відтерти зубною щіткою і спеціальним миючим гелем або пастою. Існує цілий ряд засобів, призначених спеціально для підвіконь. Вони не агресивні до ПВХ і тому не залишають слідів навіть на глянцевій полірованій поверхні.

Дуже часто власників бюджетних вікон засмучує те, що підвіконня з часом жовтіють. Повернути первинний колір в цьому випадку не завжди можливо. Пігмент, що використовують при виробництві, з часом поглинає жир і при чищенні необхідно цей жир максимально вилучити з товщі ПВХ.

Для цього можна взяти господарче мило і нанести його концентрований розчин (аж до мильної кашиці) на пожовклі частини. Залиште засіб на чверть години і потім змийте великою кількістю чистої води.

Використання інших миючих засобів і тим паче — промислових розчинників може негативно позначитися на самому підвіконні, а забруднення зійде лише разом з верхнім шаром ПВХ.

Наприкінці прибирання, незалежно від типу миючого засобу, обов'язково протріть підвіконня губкою з чистою водою і ще раз після цього витріть насухо. Невеликі плями так вивести можна, але майте на увазі — дешеві підвіконня, виготовлені з неякісного ПВХ, з часом все одно пожовтіють.

Якщо у вас глянцеве підвіконня, можна придбати засоби для полірування підвіконь. Вони додадуть характерного блиску, і поверхня деякий час буде відштовхувати пил. Але захисне покриття на основі воску або парафіну, яке при цьому наноситься на поверхню, доведеться періодично оновлювати.

Окремо зупинимося на будівельних забрудненнях:

  • Піну, будівельний розчин, фарбу витирайте відразу при потраплянні на підвіконня. Щойно вони засохнуть, полімеризуються — буде в рази складніше прибрати пляма.
  • Якщо будівельна пляма засохла, обробіть її відповідним розчинником. Намагайтеся не розливати розчинник на чисту частину підвіконня і видаляйте забруднення, щойно піна або фарба почнуть розмякшуватися.

Часті помилки в процесі догляду за підвіконням

Деякі застереження ми вже описали вище, тому давайте узагальнимо і доповнимо список найчастіших помилок.

Не залишайте забруднення надовго. Намагайтеся видалити пляму відразу після появи. Це значно заощадить час і гроші, адже пізніше бруд в’їсться в поверхню підвіконня і позбутися його буде складно, або і неможливо.

Використовуйте рідкі або гелеві засоби, адже порошки чи засоби для чищення з абразивними елементами зашкодять поверхні і на ній з'являться подряпини

Навіть найякісніші підвіконня з матеріалів, стійких до подряпин, можуть не перенести одночасного впливу агресивних чистячих засобів і жорстких щіток. Це зіпсує сам матеріал підвіконня і його вже буде неможливо відновити. Ось чому потрібно завжди починати з більш м'якого варіанту очищення — і тільки якщо він не приніс результату, переходити до більш дієвих (але і більш ризикованих) заходів.

Отже, підтримувати в ідеальній чистоті підвіконня зовсім не складно, головне — оперативно реагувати на будь-які забруднення та не припускатися поширених помилок.

Замовити підвіконня ви можете за посиланням

Читати далі

WiDo Переваги встановлення вхідних дверей з HPL-панеллю
Переваги встановлення вхідних дверей з HPL-панеллю
У якості заповнення металопластикових дверей використовуються або склопакети, або сендвіч-панелі, або їх комбінації. Однак популярним стає ще один варіант — HPL-панель.
WiDo Демонтаж вікон за правилами
Демонтаж вікон за правилами
Заміна старого дерев'яного вікна металопластиковим передбачає демонтаж конструкції, що була раніше встановлена в отворі.
WiDo Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Стулка звичайного металопластикового вікна розміщується з внутрішньої сторони конструкції і обертається на петлях, закріплених на рамі.
WiDo Заміна віконної ручки: покрокова інструкція
Заміна віконної ручки: покрокова інструкція
Для керування фурнітурою металопластикових конструкцій використовується ручка – віконна або дверна.