Підвіконня дуже часто служить нам ще однією поверхнею для зберігання речей або для розміщення горщиків з квітами. Тому і забруднюється воно теж доволі часто.
Гарна новина полягає в тому, що ПВХ, з якого складається дошка підвіконня, невибагливий в догляді. І головне правило чистки підвіконня — що раніше ви приберете забруднення, то легше це буде зробити.
Зовсім не обов'язково щодня відтирати і надраювати підвіконня в будинку. Достатньо лише періодично змивати з нього пил і інші дрібні забруднення. Для цього підійде будь-яка губка або м'яка серветка з тканини або мікрофібри, змочена у воді.
Для щомісячного «генерального прибирання» можна додавати миючий засіб. Алгоритм прибирання наступний:
Такого прибирання раз на місяць вистачить, щоб підтримувати підвіконня в чистоті.
Якщо нехтувати описаною процедурою і не прибирати свіжі плями з поверхні, то дуже скоро на підвіконні можуть з'явитися стійкі забруднення. З ними вже не впоратися за допомогою води і м'якої губки.
Проаналізуємо способи боротьби, виходячи з природи плям:
Дуже часто власників бюджетних вікон засмучує те, що підвіконня з часом жовтіють. Повернути первинний колір в цьому випадку не завжди можливо. Пігмент, що використовують при виробництві, з часом поглинає жир і при чищенні необхідно цей жир максимально вилучити з товщі ПВХ.
Для цього можна взяти господарче мило і нанести його концентрований розчин (аж до мильної кашиці) на пожовклі частини. Залиште засіб на чверть години і потім змийте великою кількістю чистої води.
Використання інших миючих засобів і тим паче — промислових розчинників може негативно позначитися на самому підвіконні, а забруднення зійде лише разом з верхнім шаром ПВХ.
Наприкінці прибирання, незалежно від типу миючого засобу, обов'язково протріть підвіконня губкою з чистою водою і ще раз після цього витріть насухо. Невеликі плями так вивести можна, але майте на увазі — дешеві підвіконня, виготовлені з неякісного ПВХ, з часом все одно пожовтіють.
Якщо у вас глянцеве підвіконня, можна придбати засоби для полірування підвіконь. Вони додадуть характерного блиску, і поверхня деякий час буде відштовхувати пил. Але захисне покриття на основі воску або парафіну, яке при цьому наноситься на поверхню, доведеться періодично оновлювати.
Окремо зупинимося на будівельних забрудненнях:
Деякі застереження ми вже описали вище, тому давайте узагальнимо і доповнимо список найчастіших помилок.
Не залишайте забруднення надовго. Намагайтеся видалити пляму відразу після появи. Це значно заощадить час і гроші, адже пізніше бруд в’їсться в поверхню підвіконня і позбутися його буде складно, або і неможливо.
Використовуйте рідкі або гелеві засоби, адже порошки чи засоби для чищення з абразивними елементами зашкодять поверхні і на ній з'являться подряпини
Навіть найякісніші підвіконня з матеріалів, стійких до подряпин, можуть не перенести одночасного впливу агресивних чистячих засобів і жорстких щіток. Це зіпсує сам матеріал підвіконня і його вже буде неможливо відновити. Ось чому потрібно завжди починати з більш м'якого варіанту очищення — і тільки якщо він не приніс результату, переходити до більш дієвих (але і більш ризикованих) заходів.
Отже, підтримувати в ідеальній чистоті підвіконня зовсім не складно, головне — оперативно реагувати на будь-які забруднення та не припускатися поширених помилок.
Замовити підвіконня ви можете за посиланням