Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Як правильно відмити пластикові підвіконня від забруднень

WiDo Як правильно відмити пластикові підвіконня від забруднень

Підвіконня дуже часто служить нам ще однією поверхнею для зберігання речей або для розміщення горщиків з квітами. Тому і забруднюється воно теж доволі часто.

Гарна новина полягає в тому, що ПВХ, з якого складається дошка підвіконня, невибагливий в догляді. І головне правило чистки підвіконня — що раніше ви приберете забруднення, то легше це буде зробити.

Регулярний догляд за поверхнею підвіконня

Зовсім не обов'язково щодня відтирати і надраювати підвіконня в будинку. Достатньо лише періодично змивати з нього пил і інші дрібні забруднення. Для цього підійде будь-яка губка або м'яка серветка з тканини або мікрофібри, змочена у воді.

Для щомісячного «генерального прибирання» можна додавати миючий засіб. Алгоритм прибирання наступний:

  1. Розводимо в теплій воді засіб для миття посуду або пральний порошок (не використовуйте для стандартного прибирання агресивні миючі засоби або засоби з абразивними частинками!)
  2. Протираємо поверхню губкою з піною, що утворилася. Губка теж не повинна бути занадто жорсткою, щоб не залишати подряпини на поверхні підвіконня.
  3. Змиваємо ганчіркою, змоченою чистою водою, залишки миючого засобу і протираємо підвіконня насухо. Промивати і протирати треба обов'язково, інакше на поверхні залишаться розводи. Крім того, до залишків миючого засобу дуже швидко прилипає пил.

Такого прибирання раз на місяць вистачить, щоб підтримувати підвіконня в чистоті.

Боротьба зі стійкими плямами

Якщо нехтувати описаною процедурою і не прибирати свіжі плями з поверхні, то дуже скоро на підвіконні можуть з'явитися стійкі забруднення. З ними вже не впоратися за допомогою води і м'якої губки.

Проаналізуємо способи боротьби, виходячи з природи плям:

  • Сліди від горщиків з квітами і чашок з напоями можна видалити за допомогою аптечного перекису водню. 3% розчин нанесіть на пляму і залиште на кілька хвилин. Щойно забруднення почне відшаровуватися — змивайте пляму. Головне — не перетримати перекис на підвіконні, бо потім доведеться прибирати вже сліди від перекису, що в рази складніше.
  • Сліди від дитячої творчості (фломастери, олівці, маркери) легко видаляються меламіновою губкою. Зовсім свіжі малюнки виведе звичайна спиртова серветка.
  • Невеликі жирні плями можна відтерти зубною щіткою і спеціальним миючим гелем або пастою. Існує цілий ряд засобів, призначених спеціально для підвіконь. Вони не агресивні до ПВХ і тому не залишають слідів навіть на глянцевій полірованій поверхні.

Дуже часто власників бюджетних вікон засмучує те, що підвіконня з часом жовтіють. Повернути первинний колір в цьому випадку не завжди можливо. Пігмент, що використовують при виробництві, з часом поглинає жир і при чищенні необхідно цей жир максимально вилучити з товщі ПВХ.

Для цього можна взяти господарче мило і нанести його концентрований розчин (аж до мильної кашиці) на пожовклі частини. Залиште засіб на чверть години і потім змийте великою кількістю чистої води.

Використання інших миючих засобів і тим паче — промислових розчинників може негативно позначитися на самому підвіконні, а забруднення зійде лише разом з верхнім шаром ПВХ.

Наприкінці прибирання, незалежно від типу миючого засобу, обов'язково протріть підвіконня губкою з чистою водою і ще раз після цього витріть насухо. Невеликі плями так вивести можна, але майте на увазі — дешеві підвіконня, виготовлені з неякісного ПВХ, з часом все одно пожовтіють.

Якщо у вас глянцеве підвіконня, можна придбати засоби для полірування підвіконь. Вони додадуть характерного блиску, і поверхня деякий час буде відштовхувати пил. Але захисне покриття на основі воску або парафіну, яке при цьому наноситься на поверхню, доведеться періодично оновлювати.

Окремо зупинимося на будівельних забрудненнях:

  • Піну, будівельний розчин, фарбу витирайте відразу при потраплянні на підвіконня. Щойно вони засохнуть, полімеризуються — буде в рази складніше прибрати пляма.
  • Якщо будівельна пляма засохла, обробіть її відповідним розчинником. Намагайтеся не розливати розчинник на чисту частину підвіконня і видаляйте забруднення, щойно піна або фарба почнуть розмякшуватися.

Часті помилки в процесі догляду за підвіконням

Деякі застереження ми вже описали вище, тому давайте узагальнимо і доповнимо список найчастіших помилок.

Не залишайте забруднення надовго. Намагайтеся видалити пляму відразу після появи. Це значно заощадить час і гроші, адже пізніше бруд в’їсться в поверхню підвіконня і позбутися його буде складно, або і неможливо.

Використовуйте рідкі або гелеві засоби, адже порошки чи засоби для чищення з абразивними елементами зашкодять поверхні і на ній з'являться подряпини

Навіть найякісніші підвіконня з матеріалів, стійких до подряпин, можуть не перенести одночасного впливу агресивних чистячих засобів і жорстких щіток. Це зіпсує сам матеріал підвіконня і його вже буде неможливо відновити. Ось чому потрібно завжди починати з більш м'якого варіанту очищення — і тільки якщо він не приніс результату, переходити до більш дієвих (але і більш ризикованих) заходів.

Отже, підтримувати в ідеальній чистоті підвіконня зовсім не складно, головне — оперативно реагувати на будь-які забруднення та не припускатися поширених помилок.

Замовити підвіконня ви можете за посиланням

Читати далі

WiDo Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
У металопластикових вікон (точніше, якісних металопластикових вікон) рівень надійності дуже високий.
WiDo Кращі віконні системи для скління балконів і лоджій
Кращі віконні системи для скління балконів і лоджій
Правильно підібрана комплектація конструкцій для скління балкона або лоджії дозволить ефективно вирішити поставлені завдання.
WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?
Чи жовтіють пластикові вікна?
Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати.
WiDo У яких випадках пітніють сучасні вікна
У яких випадках пітніють сучасні вікна
Це питання частіше за все постає у щасливих власників новеньких металопластикових вікон. У дерев'яних же конструкціях «сльози» на стеклах проступають значно рідше. При недавній заміні старих конструкцій на ПВХ власники починають помічати вологу на склі, хоча, здавалося б, нічого в приміщенні не змінилося. Звідки ж вода?