Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Вікна для котеджу: обираємо комплектацію

WiDo Вікна для котеджу: обираємо комплектацію

Як і на інші питання про комплектацію ПВХ конструкцій, однозначно відповісти на питання про те, які вікна краще вибрати для котеджу, не можна. Оптимальна комплектація залежить від особливостей будівлі, до якої буде встановлено ​​конструкцію, розмірів  віконного отвору, вимог до функціоналу тощо.

З іншого боку, загальні характеристики у вікон, що встановлюються у котеджах і приватних будинках, все ж є.

Вікно для котеджу: пріоритети

Для вікон, які будуть встановлені в приватному будинку, пріоритетними вважаються:

 • Високі показники енергозбереження. Котеджі і приватні будинки обладнують автономними системами опалення, тому економія на енергоносіях для них дуже важлива. Чим меншою буде теплопровідність вікон, тим меншими будуть втрати тепла — а значить, для підтримки комфортного мікроклімату доведеться витрачати менше енергоносіїв. Це не лише вигідно, але і екологічно.
 • Захист від проникнення. На відміну від квартири у багатоповерховому будинку, проникнути до котеджу через вікно простіше — воно зазвичай розташоване над самою землею. Тому вимоги до безпеки будуть високими — причому захищати вікна потрібно не тільки від зламу, але і від спроб їх розбити.
 • Індивідуальний дизайн. Саме для котеджів найкраще підійдуть нестандартні конструкції. Тут можна встановлювати непрямокутні або арочні вікна, вироби з ламінованого профілю, декоративні склопакети тощо. Головне — аби дизайн вікна органічно поєднався з дизайном самої будівлі.

Для дотримання цих та інших вимог потрібно підібрати оптимальну комплектацію вікна.

Віконний профіль

Ключові параметри віконного профілю для приватного будинку — ширина і кількість камер. Для підвищення показників теплозбереження сьогодні практично всюди в котеджі ставлять вікна на основі шестикамерна профілю з шириною від 70 мм. Якщо ж потрібно звести до мінімуму втрати тепла, то обирають профільні системи з шириною більш ніж 80 мм. Асортиментна лінійка компанії MIROPLAST також включає профільні системи, які задовольняють цим вимогам — це профілі WDS 8S і WDS 7S.

Порада! Для скління літніх дачних будиночків, а також для монтажу в господарських будівлях підійдуть і вікна на основі п'ятикамерного профілю шириною від 60 мм. Базові показники енергозбереження будуть достатніми для захисту від сильного холоду.

Крім того:

 • Третій контур ущільнення (як у профільній системі WDS 8S) буде додатковою перевагою з точки зору захисту від тепловтрат.
 • Використання ламінованого профілю (двостороння ламінація) є цілком виправданим з точки зору дизайну. Пластикові вікна відмінно виглядають як з боку приміщення, так і з боку фасаду котеджу.

Склопакет

Для склопакетів, що встановлюються в приватному будинку або котеджі, є два пріоритети — енергоефективність та безпека:

 • Для ефективного енергозбереження — обираємо двокамерний склопакет з двома енергозберігаючими стеклами і камерами, заповненими аргоном. Це дасть можливість скоротити втрати тепла через закриті вікна, а також — забезпечить відповідність діючим ДСТУ (на відміну від однокамерних склопакетів і двокамерних склопакетів без енергозбереження).
 • Для безпеки — ззовні встановлюється триплекс, загартоване скло або скло, ламіноване бронюючою плівкою. Таке скло скла розбити навіть у порівнянні з більш товстим (6 або 8 мм) стандартним склом.
 • Для приватності (якщо фасад не захищено забором або деревами) — обираємо скло з дзеркальним ефектом або склопакет з тонованим склом. Захист від сторонніх поглядів зайвим не буде.

Сонцезахист потрібен, якщо вікна виходять на сонячну сторону і не закриті гілками дерев. Щоб знизити витрати на кондиціонування котеджу, склопакет такого вікна варто укомплектувати мультифункціональним або сонцезахисним склом.

Звукоізоляція — теж важливий фактор комфорту. Звукоізоляційні склопакети зазвичай використовують для комплектації вікон, які будуть стояти в спальнях або дитячих кімнатах. Використання триплексу, потовщеного переднього скла або дистанційних рамок з різною шириною ефективно знижує гучність вуличного шуму.

Вибір фурнітури

Перше, про що слід подбати при виборі фурнітури для котеджних вікон — безпека:

 • Захист від зламу стулки забезпечує протизламний комплект. Від стандартної фурнітури протизламна відрізняється кількістю точок замикання, а також — конструкцією запірних цапф і відповідних планок. Через це відкрити стулку ззовні, а тим більш зробити це швидко і безшумно (звичайна стулка відкривається менш ніж за хвилину) не вийде.
 • Додаткові елементи безпеки теж виправдовують себе. Пластина, встановлена ​​навпроти замку, захистить його від висвердлювання. Ручка з протизламним механізмом блокує стулку при спробі провернути штифт ззовні або просто не реагує на спроби відкрити вікно підручними засобами, тому що повертається тільки зсередини.
 • Дитяча безпека теж важлива. Навіть якщо вікно розташоване на першому поверсі, варто оснастити його ручкою з ключем або дитячим замком. У цьому випадку дитина не зможе відкрити вікно, навіть якщо надовго залишиться без нагляду дорослих!
 • Крім безпеки потрібно враховувати і вимоги до мікроклімату. Велика площа і наявність багатьох відокремлених приміщень ускладнюють ефективну вентиляцію. Щоб хоч частково вирішити задачу за рахунок вікон, потрібно укомплектувати їх спеціальними пристосуваннями — мікропровітрюванням, ступеневим провітрюванням, фіксатором або обмежувачем відкривання стулки тощо.

Дотримуючись цих рекомендацій, можна укомплектувати металопластикове вікно з урахуванням всіх особливостей, характерних для котеджів і приватних будинків.

Замовити вікна для котеджів і приватних будинків ви можете за посиланням.

Читати далі

WiDo Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?
Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?
Відповіді на питання про те, чи часто треба міняти віконний ущільнювач, доволі сильно відрізняються. Навіть у професійному середовищі зустрічається весь спектр думок — від «ніколи» до «раз на 4 роки або частіше».
WiDo Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Відлив або водовідливна планка — деталь вікна, яка знаходиться зовні приміщення і монтується в нижній частині прорізу. Головна функція цієї планки — захисна. Відлив оберігає монтажний шов, частину стіни і фундамент від потрапляння зайвої вологи.
WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання.
WiDo Як відмити пластикові вікна
Як відмити пластикові вікна
Металопластикові вікна прості в догляді: підтримання чистоти не вимагає значних зусиль. Але в разі сильних забруднень може знадобитися застосування спеціальних засобів для очищення ПВХ-профілю, склопакетів і підвіконь, вибирати які потрібно в залежності від виду забруднення.