Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Вікна для котеджу: обираємо комплектацію

WiDo Вікна для котеджу: обираємо комплектацію

Як і на інші питання про комплектацію ПВХ конструкцій, однозначно відповісти на питання про те, які вікна краще вибрати для котеджу, не можна. Оптимальна комплектація залежить від особливостей будівлі, до якої буде встановлено ​​конструкцію, розмірів  віконного отвору, вимог до функціоналу тощо.

З іншого боку, загальні характеристики у вікон, що встановлюються у котеджах і приватних будинках, все ж є.

Вікно для котеджу: пріоритети

Для вікон, які будуть встановлені в приватному будинку, пріоритетними вважаються:

  • Високі показники енергозбереження. Котеджі і приватні будинки обладнують автономними системами опалення, тому економія на енергоносіях для них дуже важлива. Чим меншою буде теплопровідність вікон, тим меншими будуть втрати тепла — а значить, для підтримки комфортного мікроклімату доведеться витрачати менше енергоносіїв. Це не лише вигідно, але і екологічно.
  • Захист від проникнення. На відміну від квартири у багатоповерховому будинку, проникнути до котеджу через вікно простіше — воно зазвичай розташоване над самою землею. Тому вимоги до безпеки будуть високими — причому захищати вікна потрібно не тільки від зламу, але і від спроб їх розбити.
  • Індивідуальний дизайн. Саме для котеджів найкраще підійдуть нестандартні конструкції. Тут можна встановлювати непрямокутні або арочні вікна, вироби з ламінованого профілю, декоративні склопакети тощо. Головне — аби дизайн вікна органічно поєднався з дизайном самої будівлі.

Для дотримання цих та інших вимог потрібно підібрати оптимальну комплектацію вікна.

Віконний профіль

Ключові параметри віконного профілю для приватного будинку — ширина і кількість камер. Для підвищення показників теплозбереження сьогодні практично всюди в котеджі ставлять вікна на основі шестикамерна профілю з шириною від 70 мм. Якщо ж потрібно звести до мінімуму втрати тепла, то обирають профільні системи з шириною більш ніж 80 мм. Асортиментна лінійка компанії MIROPLAST також включає профільні системи, які задовольняють цим вимогам — це профілі WDS 8S і WDS 7S.

Порада! Для скління літніх дачних будиночків, а також для монтажу в господарських будівлях підійдуть і вікна на основі п'ятикамерного профілю шириною від 60 мм. Базові показники енергозбереження будуть достатніми для захисту від сильного холоду.

Крім того:

  • Третій контур ущільнення (як у профільній системі WDS 8S) буде додатковою перевагою з точки зору захисту від тепловтрат.
  • Використання ламінованого профілю (двостороння ламінація) є цілком виправданим з точки зору дизайну. Пластикові вікна відмінно виглядають як з боку приміщення, так і з боку фасаду котеджу.

Склопакет

Для склопакетів, що встановлюються в приватному будинку або котеджі, є два пріоритети — енергоефективність та безпека:

  • Для ефективного енергозбереження — обираємо двокамерний склопакет з двома енергозберігаючими стеклами і камерами, заповненими аргоном. Це дасть можливість скоротити втрати тепла через закриті вікна, а також — забезпечить відповідність діючим ДСТУ (на відміну від однокамерних склопакетів і двокамерних склопакетів без енергозбереження).
  • Для безпеки — ззовні встановлюється триплекс, загартоване скло або скло, ламіноване бронюючою плівкою. Таке скло скла розбити навіть у порівнянні з більш товстим (6 або 8 мм) стандартним склом.
  • Для приватності (якщо фасад не захищено забором або деревами) — обираємо скло з дзеркальним ефектом або склопакет з тонованим склом. Захист від сторонніх поглядів зайвим не буде.

Сонцезахист потрібен, якщо вікна виходять на сонячну сторону і не закриті гілками дерев. Щоб знизити витрати на кондиціонування котеджу, склопакет такого вікна варто укомплектувати мультифункціональним або сонцезахисним склом.

Звукоізоляція — теж важливий фактор комфорту. Звукоізоляційні склопакети зазвичай використовують для комплектації вікон, які будуть стояти в спальнях або дитячих кімнатах. Використання триплексу, потовщеного переднього скла або дистанційних рамок з різною шириною ефективно знижує гучність вуличного шуму.

Вибір фурнітури

Перше, про що слід подбати при виборі фурнітури для котеджних вікон — безпека:

  • Захист від зламу стулки забезпечує протизламний комплект. Від стандартної фурнітури протизламна відрізняється кількістю точок замикання, а також — конструкцією запірних цапф і відповідних планок. Через це відкрити стулку ззовні, а тим більш зробити це швидко і безшумно (звичайна стулка відкривається менш ніж за хвилину) не вийде.
  • Додаткові елементи безпеки теж виправдовують себе. Пластина, встановлена ​​навпроти замку, захистить його від висвердлювання. Ручка з протизламним механізмом блокує стулку при спробі провернути штифт ззовні або просто не реагує на спроби відкрити вікно підручними засобами, тому що повертається тільки зсередини.
  • Дитяча безпека теж важлива. Навіть якщо вікно розташоване на першому поверсі, варто оснастити його ручкою з ключем або дитячим замком. У цьому випадку дитина не зможе відкрити вікно, навіть якщо надовго залишиться без нагляду дорослих!
  • Крім безпеки потрібно враховувати і вимоги до мікроклімату. Велика площа і наявність багатьох відокремлених приміщень ускладнюють ефективну вентиляцію. Щоб хоч частково вирішити задачу за рахунок вікон, потрібно укомплектувати їх спеціальними пристосуваннями — мікропровітрюванням, ступеневим провітрюванням, фіксатором або обмежувачем відкривання стулки тощо.

Дотримуючись цих рекомендацій, можна укомплектувати металопластикове вікно з урахуванням всіх особливостей, характерних для котеджів і приватних будинків.

Замовити вікна для котеджів і приватних будинків ви можете за посиланням.

Читати далі

WiDo Енергозберігаючі склопакети: принцип дії
Енергозберігаючі склопакети: принцип дії
В Україні використовувати енергозберігаючі склопакети почали порівняно недавно. Близько 15, а то і 10 років тому навіть стандартний однокамерний склопакет розглядався в якості досить ефективного, а рівень енергозбереження підвищувався виключно за рахунок збільшення числа камер. Енергозберігаюче скло вважалося певною екзотикою, а його ефективність багатьма бралася під сумнів.
WiDo Отвори у профілі: ефективний дренаж пластикового вікна
Отвори у профілі: ефективний дренаж пластикового вікна
Для виробництва металопластикових вікон використовують ПВХ-профіль, що має багатокамерну структуру.
WiDo Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Плануючи купівлю пластикових вікон для новобудови або заміну старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями, багато хто стикається з труднощами.
WiDo Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Виробники та продавці металопластикових конструкцій все частіше рекомендують замовити монтаж вікон за ДСТУ.