Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Чому не варто економити на вікнах

WiDo Чому не варто економити на вікнах

Плануючи скління будинку або квартири, багато хто шукає, як заощадити на пластикових вікнах. Насправді дієвий спосіб економії рівно один — купити вікна в оптимальній (це важливо!) комплектації у перевіреного (це теж важливо!) постачальника.

Але спосіб цей часто ігнорують, намагаючись купити пластикові вікна дешевше і тим самим заощадити. Само собою, це може призвести до небажаних наслідків — і що сильніше покупець буде «економити», то серйознішими будуть наслідки.

Дешевий профіль

Перша графа економії — купівля вікна на основі дешевої профільної системи. До чого це може призвести:

 • Менша кількість камер — менша теплоізоляція. Обираючи трикамерне або чотирикамерне вікно для житлового приміщення (мінімум — 5 камер, бажано 6), покупець економить — але в перші ж роки всю економію «з'їсть» платіжка за опалення.

Зверніть увагу! Якщо в будинку централізоване опалення — через підвищені втрати тепла доведеться переплачувати за додатковий обігрів з використанням електроприладів.

 • Менше камер, тонше армування, тонша передня стінка — нижче міцність конструкції. А вона важлива не лише для великих вікон, які розташовані на верхніх поверхах. Вікно з дешевого профілю більш схильне до деформацій (а значить — регулювати фурнітуру доведеться частіше) і гірше протистоїть спробам зламу.

Дизайн — окремий фактор. Якщо інтер'єр приміщення витриманий в класичному стилі, з великою кількістю натурального дерева, то варто відмовитися від білих вікон на користь більш дорогих, але більш привабливих ламінованих.

Економія на склопакеті

Важливість склопакету неможливо переоцінити, тому бажання встановити звичайний склопакет без енергозбереження або інших додаткових функцій не можна назвати розумним. Економія буде копійчаною, при цьому:

 • Склопакет без енергозбереження не просто пропускає більше тепла (звідси — відсутність економії). Він ще і не відповідає вимогам ДСТУ, що може бути критичним для деяких об'єктів.
 • Якщо вікна виходять на сонячну сторону — не потрібно економити на захисті від перегріву. Без сонцезахисного або мультифункціонального склопакета доведеться або терпіти спеку, або витрачати електроенергію на кондиціонування.
 • Якщо ж вікно розташоване на першому, другому чи останньому поверсі — не варто економити на безпеці. Так, триплекс або загартоване скло коштують дорожче за звичайне скло, але збиток від успішної спроби квартирної крадіжку буде значно вищим.

Дешева фурнітура

Фурнітура — найнепомітніша частина вікна, тому спокуса заощадити на фурнітурі дуже висока. Виникла ідея купити фурнітуру простіше? Женіть її геть з кількох причин:

 • Дешеву фурнітуру роблять з не найбільш якісного металу. Він, по-перше, схильний до корозії, а по-друге — або гнеться, або ламається під навантаженням. У першому випадку петлі або запірний механізм будуть деформуватися, що позначиться на працездатності всього вікна. У другому — вікно просто не буде нормально працювати і йому буде потрібний ремонт.
 • Часте регулювання — проблема дешевої фурнітури. Що частіше використовується вікно і що вища маса стулки, то частіше доведеться проводити регулювання механізму. Не хочете регулярно платити майстрові або витрачати час на вивчення інструкції з регулювання? Обирайте фурнітуру, розраховану на досить важкі стулки.
 • Нарешті — безпека. Якщо вікно знаходиться в зоні ризику, то економія на протизламній фурнітурі буде максимально нерозумною. Як і у випадку зі склопакетом: потенційна шкода від проникнення буде у багато разів вища, ніж ви зможете заощадити.

Зверніть увагу! Додаткові елементи фурнітури не є обов'язковими до встановлення, і тому на них можна заощадити. Але робити це варто тільки у випадку вкрай обмеженого бюджету, тому що така комплектація значно розширює функціонал вікна і підвищує комфорт використання конструкції.

Економія на монтажі

Нарешті, фактор, який часто не беруть до уваги — монтаж. Оптимальний варіант — монтаж за ДСТУ професійною бригадою. Про те, чому якісний монтаж настільки важливий, ми писали в окремій статті, тому тут ми просто приведемо наслідки не професійного встановлення:

 • Ненадійна фіксація вікна в отворі.
 • Підвищений ризик деформації.
 • Менша стійкість до зламу.
 • Підвищені тепловтрати (аж до промерзання).
 • Порушення природної вентиляції монтажного шва з утворенням конденсату і появою цвілі.

Економія на монтажі може призвести до того, що навіть дуже якісне вікно не реалізує весь свій потенціал. Тому не варто доручати встановлення майстрам, що не мають відповідної кваліфікації, або намагатися поставити вікно самостійно без навичок та досвіду.

Розумна економія при купівлі вікон можлива — не для будь-якого приміщення і не для будь-яких умов потрібна конструкція в топовій комплектації. Але дуже важливо, щоб економія була розумною — інакше негативні наслідки багаторазово перевищать вигоду від зекономлених грошей!

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Відлив або водовідливна планка — деталь вікна, яка знаходиться зовні приміщення і монтується в нижній частині прорізу. Головна функція цієї планки — захисна. Відлив оберігає монтажний шов, частину стіни і фундамент від потрапляння зайвої вологи.
WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?
Чи жовтіють пластикові вікна?
Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати.
WiDo Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Отже, вікна укомплектовані та замовлені – і ви точно знаєте дату монтажу. Що варто зробити, щоб цей процес пройшов максимально безболісно?
WiDo У яких випадках пітніють сучасні вікна
У яких випадках пітніють сучасні вікна
Це питання частіше за все постає у щасливих власників новеньких металопластикових вікон. У дерев'яних же конструкціях «сльози» на стеклах проступають значно рідше. При недавній заміні старих конструкцій на ПВХ власники починають помічати вологу на склі, хоча, здавалося б, нічого в приміщенні не змінилося. Звідки ж вода?