Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі

WiDo Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі

Плануючи купівлю пластикових вікон для новобудови або заміну старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями, багато хто стикається з труднощами. Питання про те, де купити металопластикові вікна – недорого, при цьому з гарантією якості та з мінімальним ризиком шахрайства – не має однозначної відповіді.

Насправді варіантів для купівлі не так багато:

 1. Фірмові салони великих компаній
 2. Невеликі точки продажу
 3. Інтернет-магазини (зазвичай вони «прив'язані» до одного з перших двох пунктів).
 4. Переносні точки продажу вікон на зупинках чи ринках

Який із цих варіантів вибрати, і чи варто приймати пропозиції з фантастично низькими цінами – розберемося у статті.

Замовлення у перевіреного продавця

Оптимально, якщо ви замовлятимете вікна у фірмовому салоні великої компанії або в невеликій торговій точці з гарною репутацією. Це стосується також онлайн-замовлень — якщо ще кілька років тому такі точки продажів могли не мати представництв в інтернеті, то останніми роками наявність хоча б сторінки в соціальних мережах, а то й повноцінного сайту стало питанням виживання бізнесу.

Чому саме так:

 • По-перше, стаціонарний салон або точка продажу – це своєрідна гарантія. Ви можете бути впевнені, що і для замовлення ще декількох вікон, і для усунення проблем з гарантією можна буде повернутися в ту ж компанію. І компанія буде розташована на тому самому місці.
 • По-друге, авторизована точка продажу чи фірмовий салон практично завжди виконують функцію демонстраційного залу. Детальний опис характеристик вікна та докладні фото – це добре. Але якщо є можливість вивчити реальну конструкцію та на практиці перевірити її функції, то варто такою можливістю скористатися.
 • Нарешті – фахівці. У фірмових салонах та авторизованих точках продажів зазвичай працюють менеджери з високою кваліфікацією та достатнім багажем знань. Звичайно, можна самостійно вивчити критерії, за якими вибирають пластикові вікна (у тому числі і за статтями цього блогу). Але менеджер зазвичай краще знає особливості конкретної комплектації і тому допоможе зробити поінформований вибір.

Укладання договору — ще один аргумент на користь купівлі вікон у перевіреного дилера у стаціонарній торговій точці. Документ із зафіксованою комплектацією, термінами виготовлення та вартістю металопластикового вікна матиме доказову силу при вирішенні будь-яких спірних питань. Крім того, у договорі прописуються гарантійні умови — і сама компанія зацікавлена ​​у їх виконанні:

 • Робота на довгострокову перспективу (а саме так працює стаціонарна точка продажу) передбачає напрацювання репутації. Чим краще буде репутація, і чим менше претензій до компанії – тим більше буде звернень до салону за рекомендаціями та відгуками задоволених покупців.
 • З іншого боку, компанія, яка виготовляє вікна, досить ретельно контролює роботу авторизованих точок продажу. Таким чином, у виконанні договірних зобов'язань постачальником будете зацікавлені не лише ви, а й великий завод – виробник ПВХ-конструкцій.

Чому не варто замовляти дешеві вікна у неперевірених продавців

В ідеї замовити вікна на розкладному столику або зателефонувавши з оголошення на стовпі, зазвичай є рівно одна мотивація — економія. І справді, такі продавці приваблюють покупців насамперед низькою ціною — приблизно на 10-15% нижче за ринкову.

Але треба врахувати ось що:

 • По-перше, на відміну від салону, у вашому розпорядженні буде мінімальний набір зразків. Найчастіше доступні 3-4 «куточки» та кілька демонстраційних склопакетів. Вибирати вікно доведеться практично навмання — орієнтуючись на фото в буклетах та розповіді представника компанії.
 • З розповідями представника компанії також не все добре. Зазвичай кваліфікація продавців на таких пересувних торгових точках є дуже низькою. Навряд чи ви зможете розраховувати на професійну консультацію, та й у правдивості слів продавця варто сумніватися.

Але це півбіди — зрештою, можна витратити час, вивчити спеціалізовані сайти та підібрати оптимальну комплектацію вікна аж до дрібниць. Основні ризики стосуються роботи з неперевіреним постачальником:

 • Перше. Передоплату (а вона обов'язкова) ви вносите практично незнайомим людям. Вже на цьому етапі є ризик того, що завтра телефон продавця перестане відповідати, а столик із зразками ще кілька місяців не з'явиться на цій зупинці.
 • Друге. Такі компанії або не оформлюють договір у принципі, або оформлюють його суто формально — і юридичної сили він не матиме. В результаті жодних гарантій щодо термінів та комплектації вікна компанія не нестиме. Усі ризики – тільки на вас.
 • Третє. Терміни – стандартна проблема таких невеликих постачальників. Власного виробництва вони не мають, тому вікна вони замовляють у тих самих виробників, що й великі авторизовані дилери. Поза сезоном (наприклад, взимку) це не буде проблемою, але коли вікна замовляють масово (восени або навесні), такі замовлення виконуватимуться за залишковим принципом. Несумлінного постачальника це влаштує — завдаток він отримав, другу частину суми ви гарантовано сплатите, а піклуватися про репутацію йому не потрібно.
 • Зрештою, комплектація. Комплектуючі зазвичай прописуються у договорі. Немає договору — немає гарантій, що вам продадуть саме те вікно, яке ви вибрали. Зрештою, перевірити кількість камер у профілі або наявність енергозберігаючого шару на склі самотужки практично нереально – тож доводиться довіряти продавцю.

І ось ми плавно підходимо до головної проблеми – до пошуку відповідального. Якщо з перевіреною компанією все просто, то знайти несумлінного продавця у другому випадку буде майже нереально. І навіть якщо ви його знайдете — без юридично правильно оформленого договору змусити його замінити конструкцію, усунути дефекти монтажу або відрегулювати вікно буде дуже складно.

Висновок доволі очевидний. Замовляти металопластикові конструкції варто лише у перевірених авторизованих точках продажу – це буде найкращою гарантією якості. А купівля на пересувній точці продажу вікон може і дозволить заощадити (хоча навряд чи), але спровокує велику кількість інших проблем.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Різновиди шпросів: внутрішній та зовнішній декор для склопакетів
Різновиди шпросів: внутрішній та зовнішній декор для склопакетів
Перші «справжні» вікна робили на основі невеликих листів скла. Технологія виробництва цього матеріалу була досить примітивною – тому отримати достатньо великий лист з рівномірною товщиною та прозорістю не виходило.
WiDo Переваги встановлення вхідних дверей з HPL-панеллю
Переваги встановлення вхідних дверей з HPL-панеллю
У якості заповнення металопластикових дверей використовуються або склопакети, або сендвіч-панелі, або їх комбінації. Однак популярним стає ще один варіант — HPL-панель.
WiDo Захист металопластикових вікон під час ремонту
Захист металопластикових вікон під час ремонту
Встановлені в приміщенні пластикові вікна, можуть серйозно постраждати в ході внутрішніх або зовнішніх ремонтних робіт.
WiDo Купівля пластикового вікна: чек-лист
Купівля пластикового вікна: чек-лист
Плануючи купівлю пластикового вікна, варто мати на увазі, що ефективність конструкції залежить від того, наскільки її комплектація відповідатиме завданням і місцю встановлення.