При виборі пластикового вікна варто приділити увагу такому елементу як віконна ручка. Причини очевидні:
Ось чому потрібно вибирати ручку ретельно, і враховувати при цьому її зовнішній вигляд, надійність, безпеку, а також додаткові функції.
Більшість віконних ручок влаштовано за стандартною схемою. Сама рукоятка з'єднується з чотиригранним штифтом, який пов'язує ручку з фурнітурним механізмом. Для кріплення на стулці використовується основа, в якій передбачені отвори для кріпильних елементів.
Але при цьому ручки можуть бути різними:
Крім того, варто згадати ручки зі збільшеним плечем рукоятки. Вони підходять для важких дверних конструкцій, конструкцій розсувного типу — тобто для стулок з великими габаритами і значною масою. Завдяки збільшеному розміру ручки у нас в руках опиняється довший важіль, і відкривання/закривання потребує докладання менших зусиль. Крім того, такі ручки роблять більш масивними — тому випадково зламати їх значно складніше.
Ще одна цікава різновид — «мушля». Така ручка не оснащується механізмом для взаємодії з фурнітурою, а являє собою невелику скобу або пластику або металу, закріплену на стулці. За таку скобу можна притягнути стулку до рами, активувавши балконну засувку. Цей елемент ще називають «ручкою курця» — і справді, з його допомогою можна досить щільно причинити двері на балкон і захистити приміщення від диму.
Ручки — і стандартні, і дизайнерські — можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Найчастіше використовують:
Останні два пункти стосуються в основному нестандартних виробів — дизайнерських ручок або моделей з підвищеними показниками безпеки. Застосування якісних матеріалів призводить до зростання собівартості вікна, тому в економ-комплектації зазвичай використовують силумінові або пластикові моделі.
Захисне покриття теж може бути різним. При виробництві ручок використовуються засоби на основі поліестеру, пуралу або інших полімерів, що наносяться на заготовки в розплавленому стані. Також можливе фарбування ручок порошковими пігментами — це дозволяє виготовити деталі практично в будь-якому відтінку.
90% всіх вікон комплектують ручками, які можна умовно зарахувати до стандартних. Для таких виробів характерні:
Альтернатива — комплектація вікна дизайнерської ручкою. Такі моделі повністю зберігають свою функціональність, але при цьому відрізняються від стандартних виробів:
Ціни на нестандартні ручки вищі за ціни на стандартні вироби. Але можливість радикально змінити зовнішній вигляд вікна стає вирішальним аргументом, який переважає здорожчання.
До категорії нестандартних ручок відносять не лише дизайнерські моделі, а й вироби з додатковими функціями. Зазвичай ці функції спрямовані на підвищення рівня безпеки. Найпростіші рішення:
Вигоди від встановлення таких ручок очевидні — заблокований механізм не вийде провернути зовні, тому зламати вікно буде складніше. Крім того, замок, замкнений на ключ, не дасть відкрити вікно дитині — це додатковий аргумент на користь вибору саме такої ручки.
Ручки з механізмами Secustik і Secuforte від компанії HOPPE працюють інакше. У першому випадку спеціальний пристрій всередині корпусу ручки блокує спроби її повороту зовні. У другому — ручку можна повернути, лише натиснувши на неї, тобто тільки зсередини приміщення. Обидва рішення доволі ефективні — такими ручками оснащують вікна у протизламній комплектації.
Асортимент віконних ручок великий — для покупки доступні як стандартні моделі, так і вироби з додатковими функціями та оригінальним дизайном. Тому не варто відразу встановлювати ручку «за замовчуванням» — цілком можливо, що співробітник фірмового салону може запропонувати вам більш підходяще рішення!
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням