Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Ручки для металопластикових вікон

WiDo Ручки для металопластикових вікон

При виборі пластикового вікна варто приділити увагу такому елементу як віконна ручка. Причини очевидні:

 • По-перше, саме з нею нам доведеться контактувати найчастіше, відкриваючи й закриваючи вікно.
 • По-друге, ручка — це важливий елемент дизайну вікна, тому вона повинна гармонійно поєднуватися з конструкцією за стилем і відтінком.

Ось чому потрібно вибирати ручку ретельно, і враховувати при цьому її зовнішній вигляд, надійність, безпеку, а також додаткові функції.

Конструкція ручки

 Більшість віконних ручок влаштовано за стандартною схемою. Сама рукоятка з'єднується з чотиригранним штифтом, який пов'язує ручку з фурнітурним механізмом. Для кріплення на стулці використовується основа, в якій передбачені отвори для кріпильних елементів.

Але при цьому ручки можуть бути різними:

 • Односторонні моделі мають одну рукоятку.
 • Двосторонні ручки оснащуються рукоятками і з внутрішнього, і з зовнішнього боків конструкції. Такими ручками зазвичай комплектують балконні двері —  тож власник може вийти на балкон і щільно закрити стулку, щоб дим або холодне повітря не проникали в приміщення.

Крім того, варто згадати ручки зі збільшеним плечем рукоятки. Вони підходять для важких дверних конструкцій, конструкцій розсувного типу — тобто для стулок з великими габаритами і значною масою. Завдяки збільшеному розміру ручки у нас в руках опиняється довший важіль, і відкривання/закривання потребує докладання менших зусиль. Крім того, такі ручки роблять більш масивними — тому випадково зламати їх значно складніше.

Ще одна цікава різновид — «мушля». Така ручка не оснащується механізмом для взаємодії з фурнітурою, а являє собою невелику скобу або пластику або металу, закріплену на стулці. За таку скобу можна притягнути стулку до рами, активувавши балконну засувку. Цей елемент ще називають «ручкою курця» — і справді, з його допомогою можна досить щільно причинити двері на балкон і захистити приміщення від диму.

Матеріал

Ручки — і стандартні, і дизайнерські — можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Найчастіше використовують:

 • Пластик (звісно ж, у комбінації з металевим внутрішнім механізмом).
 • Силумін — композит на основі кремнію і алюмінію, легкий, але досить крихкий
 • Алюміній — міцніший, але дорожчий за силумін
 • Латунь або інші сплави
 • Нержавіючу сталь

Останні два пункти стосуються в основному нестандартних виробів — дизайнерських ручок або моделей з підвищеними показниками безпеки. Застосування якісних матеріалів призводить до зростання собівартості вікна, тому в економ-комплектації зазвичай використовують силумінові або пластикові моделі.

Захисне покриття теж може бути різним. При виробництві ручок використовуються засоби на основі поліестеру, пуралу або інших полімерів, що наносяться на заготовки в розплавленому стані. Також можливе фарбування ручок порошковими пігментами — це дозволяє виготовити деталі практично в будь-якому відтінку.

Стандартні ручки і дизайнерські моделі

90% всіх вікон комплектують ручками, які можна умовно зарахувати до стандартних. Для таких виробів характерні:

 • Уніфіковані типорозміри.
 • Спрощена форма — рівна або ергономічна (з вигином або виїмками для більш зручного утримання в руці).
 • Однотонне полімерне покриття — найчастіше біле або коричневе.

Альтернатива — комплектація вікна дизайнерської ручкою. Такі моделі повністю зберігають свою функціональність, але при цьому відрізняються від стандартних виробів:

 • Формою. Вибір величезний — від копій старовинних ручок з литої бронзи до моделей з суворими геометричними формами в стилі «хай-тек». Незважаючи на різноманітність форм, виробники намагаються зробити такі ручки максимально зручними і надійними, тож користуватися ними можна так само, як і стандартними.
 • Кольором. Палітра теж безмежна — дизайнерська ручка може бути пофарбована ​​у будь-який колір за каталогом RAL. Окремої згадки заслуговують металіки — хромовані, бронзові, срібні або золотисті ручки добре виглядають як у класичних, так і в сучасних інтер'єрах.

Ціни на нестандартні ручки вищі за ціни на стандартні вироби. Але можливість радикально змінити зовнішній вигляд вікна стає вирішальним аргументом, який переважає здорожчання.

Додаткові функції для безпеки

До категорії нестандартних ручок відносять не лише дизайнерські моделі, а й вироби з додатковими функціями. Зазвичай ці функції спрямовані на підвищення рівня безпеки. Найпростіші рішення:

 • Блокування повороту кнопкою.
 • Блокування повороту замком, який закривається на ключ.

Вигоди від встановлення таких ручок очевидні — заблокований механізм не вийде провернути зовні, тому зламати вікно буде складніше. Крім того, замок, замкнений на ключ, не дасть відкрити вікно дитині — це додатковий аргумент на користь вибору саме такої ручки.

Ручки з механізмами Secustik і Secuforte від компанії HOPPE працюють інакше. У першому випадку спеціальний пристрій всередині корпусу ручки блокує спроби її повороту зовні. У другому — ручку можна повернути, лише натиснувши на неї, тобто тільки зсередини приміщення. Обидва рішення доволі ефективні — такими ручками оснащують вікна у протизламній комплектації.

Асортимент віконних ручок великий — для покупки доступні як стандартні моделі, так і вироби з додатковими функціями та оригінальним дизайном. Тому не варто відразу встановлювати ручку «за замовчуванням» — цілком можливо, що співробітник фірмового салону може запропонувати вам більш підходяще рішення!

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Пластикові вікна: за і проти
Пластикові вікна: за і проти
Сучасні металопластикові вікна мають ряд властивостей, які пояснюють їхні переваги перед алюмінієвими або дерев'яними конструкціями.
WiDo Енергозберігаючі склопакети: принцип дії
Енергозберігаючі склопакети: принцип дії
В Україні використовувати енергозберігаючі склопакети почали порівняно недавно. Близько 15, а то і 10 років тому навіть стандартний однокамерний склопакет розглядався в якості досить ефективного, а рівень енергозбереження підвищувався виключно за рахунок збільшення числа камер. Енергозберігаюче скло вважалося певною екзотикою, а його ефективність багатьма бралася під сумнів.
WiDo Провітрювання приміщення: навіщо та як
Провітрювання приміщення: навіщо та як
При встановленні пластикових вікон мікроклімат приміщення змінюється. При цьому зміни стосуються не лише температури, але і повітрообміну.
WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання.