Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Як доглядати за металопластиковими вікнами взимку

WiDo Як доглядати за металопластиковими вікнами взимку

Встановлення металопластикових вікон зазвичай покликане вирішити одне завдання — звести до мінімуму тепловтрати в холодну пору року. Але похолодання, яке в Україні практично завжди супроводжується перепадами температур, може негативно вплинути на роботу металопластикових вікон. Тому і нові металопластикові вікна, і тим більше конструкції, які були встановлені досить давно, варто підготувати до зими.

Підготовка вікон до зими дозволяє вирішити відразу кілька завдань. Це і усунення слідів експлуатації протягом усього року, і запобігання негативному впливу низьких температур на фурнітуру та ущільнювач. Складність робіт з підготовки вікна до зими невисока — але нехтувати ними не варто.

Зверніть увагу! Для підготовки пластикових вікон до зими варто вибрати досить теплий день наприкінці листопаду чи на початку грудня — до перших серйозних заморозків. Декілька вікон можна упорядкувати буквально за годину, але відкривати їх все одно доведеться — а морозного дня це пов'язано з дискомфортом.

Готуємо профіль до зими

Віконний профіль, виготовлений із якісного ПВХ, не боїться навіть сильних морозів та перепадів температур. Специфічна підготовка до холодів не потрібна — тож можна обмежитися очищенням рам і стулок.

  • Використовуючи вологу серветку або губку, очищаємо профіль зовні та всередині від пилу та стійких забруднень. Можна використовувати теплий мильний розчин, але потім бажано промити профіль чистою водою і протерти насухо. Не застосовуйте для очищення профілю металеві щітки, дуже жорсткі губки та абразивні миючі засоби – на поверхні пластику або ламінації з'являться подряпини, які майже неможливо видалити.
  • За кілька місяців експлуатації дренажні отвори у профілі можуть забитися пилом та сміттям. Щоб вода не почала потрапляти до приміщення, отвори варто прочистити. Для прочищення зручно використовувати зубочистку або тонкий дріт. Якщо цього не зробити, дренаж буде порушено, і взимку волога всередині профілю почне замерзати.
  • Москітні сітки перед початком холодного сезону варто зняти, промити під струменем води з душу та ретельно висушити. Зберігаються москітні стеки в приміщенні, тому що перепади температури та налипання снігу призводять до розтягування полотна. В результаті частина отворів збільшується в розмірах — влітку через них комахи проникатимуть у житло.

На цьому підготовку можна закінчувати – додаткові дії не потрібні. Єдина рекомендація — після сильного снігопаду варто змісти сніг з відливу, інакше він почне танути і частина вологи може потрапити до монтажного шву.

Догляд за фурнітурою

Якщо профілю взимку практично нічого не загрожує, то фурнітура на морозі відчуватиме підвищене навантаження. Через це ризик поломки механізму зросте — та й відкриватися вікно буде з зусиллями. Щоб уникнути цього, готуємо фурнітуру до холодного сезону заздалегідь:

  • Відкриваємо вікно та видаляємо забруднення з фурнітурного механізму. Відкриті ділянки очищаємо щіточкою та серветкою, у важкодоступних місцях використовуємо ватні палички та зубочистки. Що менше пилу залишиться на рухомих частинах фурнітури – то краще.
  • Протираємо насухо фурнітуру і змащуємо її. Для цього по 2-3 краплі мастила наносимо на петлі, а також додаємо в технологічні отвори (навпроти них виробники часто наносять піктограму у вигляді маслянки). Щоб олива рівномірно розподілилася механізмом – кілька разів відкриваємо та закриваємо вікно. Надлишки мастила витираємо серветкою.

У нашій кліматичній зоні немає потреби у використанні спеціальних холодостійких мастил. Але це не означає, що можна застосовувати будь-яку оливу. Найкраще рішення — засіб, призначений саме для віконної фурнітури, мастило на силіконовій основі для рибальських котушок або мастило для швейних машин.

Важливо! У жодному разі не наносьте на механізм рослинну або тваринну олію. Вона згодом густіє і поєднується з пилом, а низькі температури тільки погіршують ситуацію. В результаті навантаження на фурнітуру не знизиться, а багаторазово зросте — і шанс виходу механізму з ладу при спробі відкриття або закривання буде цілком реальним.

Догляд за ущільнювачем

Ущільнюючий контур виконує одну важливу функцію — перекриває зазор між рамою і стулкою в закритому положенні, і за рахунок цього забезпечує герметичність притискання. З поставленим завданням ущільнювач може впоратися лише при збереженні еластичності — інакше неминуче з'явиться щілина, через яку холодне повітря проникне до приміщення.

При виробництві якісних металопластикових вікон використовують ущільнювачі, які зберігають еластичність протягом 10-15 років і більше, при цьому працюють у широкому температурному діапазоні. Але сильні морози, особливо різкі перепади температури з помітним похолоданням можуть призвести до того, що ущільнювач стане крихким і на ньому з'являться тріщини.

Щоб уникнути цього, перед початком зимового сезону потрібно подбати про захист ущільнювача. Тому:

  • Очищаємо ущільнювач від забруднень. Простіше за все протерти всі контури вологою серветкою.
  • Змащуємо ущільнювач спеціальним мастилом. Воно захистить матеріал від пересихання, запобігатиме появі тріщин на морозі і дасть можливість довше зберігати еластичність.

Зверніть увагу! Мастило для віконного ущільнювача входить до комплекту з догляду за вікнами. Якщо спеціального засобу немає — підійде будь-яке нейтральне мастило на силіконовій основі без абразивних матеріалів або розчинників.

Маніпуляції з одним вікном займуть трохи більш ніж 15 хвилин. При цьому підготовка вікон до зимового сезону дозволить уникнути серйозних проблем із протягами та некоректною роботою фурнітури. Змащене та очищене від забруднень вікно без зусиль відкриватиметься і закриватиметься навіть у сильні морози (бо провітрювання приміщення є обов'язковим при будь-якій температурі). А у закритому положенні вікно зберігатиме максимум тепла за рахунок високої герметичності.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон найчастіше планують на теплу пору року. Причин тут декілька, але не завжди час для монтажу обирають через підготовку до опалювального сезону.
WiDo Які вікна обрати для дитячої кімнати?
Які вікна обрати для дитячої кімнати?
Багато хто з батьків, плануючи заміну вікон у всьому будинку або квартирі, цікавиться тим, як обрати вікна для дитячої кімнати.
WiDo Купівля пластикового вікна: чек-лист
Купівля пластикового вікна: чек-лист
Плануючи купівлю пластикового вікна, варто мати на увазі, що ефективність конструкції залежить від того, наскільки її комплектація відповідатиме завданням і місцю встановлення.
WiDo Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
У металопластикових вікон (точніше, якісних металопластикових вікон) рівень надійності дуже високий.