Встановлення металопластикових вікон зазвичай покликане вирішити одне завдання — звести до мінімуму тепловтрати в холодну пору року. Але похолодання, яке в Україні практично завжди супроводжується перепадами температур, може негативно вплинути на роботу металопластикових вікон. Тому і нові металопластикові вікна, і тим більше конструкції, які були встановлені досить давно, варто підготувати до зими.
Підготовка вікон до зими дозволяє вирішити відразу кілька завдань. Це і усунення слідів експлуатації протягом усього року, і запобігання негативному впливу низьких температур на фурнітуру та ущільнювач. Складність робіт з підготовки вікна до зими невисока — але нехтувати ними не варто.
Зверніть увагу! Для підготовки пластикових вікон до зими варто вибрати досить теплий день наприкінці листопаду чи на початку грудня — до перших серйозних заморозків. Декілька вікон можна упорядкувати буквально за годину, але відкривати їх все одно доведеться — а морозного дня це пов'язано з дискомфортом.
Віконний профіль, виготовлений із якісного ПВХ, не боїться навіть сильних морозів та перепадів температур. Специфічна підготовка до холодів не потрібна — тож можна обмежитися очищенням рам і стулок.
На цьому підготовку можна закінчувати – додаткові дії не потрібні. Єдина рекомендація — після сильного снігопаду варто змісти сніг з відливу, інакше він почне танути і частина вологи може потрапити до монтажного шву.
Якщо профілю взимку практично нічого не загрожує, то фурнітура на морозі відчуватиме підвищене навантаження. Через це ризик поломки механізму зросте — та й відкриватися вікно буде з зусиллями. Щоб уникнути цього, готуємо фурнітуру до холодного сезону заздалегідь:
У нашій кліматичній зоні немає потреби у використанні спеціальних холодостійких мастил. Але це не означає, що можна застосовувати будь-яку оливу. Найкраще рішення — засіб, призначений саме для віконної фурнітури, мастило на силіконовій основі для рибальських котушок або мастило для швейних машин.
Важливо! У жодному разі не наносьте на механізм рослинну або тваринну олію. Вона згодом густіє і поєднується з пилом, а низькі температури тільки погіршують ситуацію. В результаті навантаження на фурнітуру не знизиться, а багаторазово зросте — і шанс виходу механізму з ладу при спробі відкриття або закривання буде цілком реальним.
Ущільнюючий контур виконує одну важливу функцію — перекриває зазор між рамою і стулкою в закритому положенні, і за рахунок цього забезпечує герметичність притискання. З поставленим завданням ущільнювач може впоратися лише при збереженні еластичності — інакше неминуче з'явиться щілина, через яку холодне повітря проникне до приміщення.
При виробництві якісних металопластикових вікон використовують ущільнювачі, які зберігають еластичність протягом 10-15 років і більше, при цьому працюють у широкому температурному діапазоні. Але сильні морози, особливо різкі перепади температури з помітним похолоданням можуть призвести до того, що ущільнювач стане крихким і на ньому з'являться тріщини.
Щоб уникнути цього, перед початком зимового сезону потрібно подбати про захист ущільнювача. Тому:
Зверніть увагу! Мастило для віконного ущільнювача входить до комплекту з догляду за вікнами. Якщо спеціального засобу немає — підійде будь-яке нейтральне мастило на силіконовій основі без абразивних матеріалів або розчинників.
Маніпуляції з одним вікном займуть трохи більш ніж 15 хвилин. При цьому підготовка вікон до зимового сезону дозволить уникнути серйозних проблем із протягами та некоректною роботою фурнітури. Змащене та очищене від забруднень вікно без зусиль відкриватиметься і закриватиметься навіть у сильні морози (бо провітрювання приміщення є обов'язковим при будь-якій температурі). А у закритому положенні вікно зберігатиме максимум тепла за рахунок високої герметичності.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням