Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Виробництво металопластикового вікна: крок за кроком

WiDo Виробництво металопластикового вікна: крок за кроком

Статті на нашому сайті розповідають про те, як влаштовані пластикові вікна, про комплектуючі металопластикового вікна та про те, як встановлення ПВХ-конструкцій впливає на мікроклімат у приміщенні. Але також потрібно враховувати, що, крім правильного підбору комплектації на ефективність пластикового вікна впливає і якість його виготовлення. Дотримання технологічних стандартів та висока культура виробництва зводять до мінімуму ймовірність браку — крім того, на великих підприємствах віконної галузі діє багатоступенева система контролю якості.

Організація процесу виготовлення металопластикового вікна також важлива. Саме правильно організоване виробництво дає можливість випускати пластикові вікна високої якості, причому робити це швидко та з прийнятною собівартістю.

Як саме виробляють пластикові вікна – розповімо у статті.

Підготовча ділянка

Перше, що слід врахувати —  80% пластикових вікон виробляються за індивідуальним розміром. Це означає, що габарити конкретної конструкції точно відповідають габаритам отвору, знятим майстром з виміру. Виняток — типові вікна, які «потоком» виробляють для скління новобудови, і конструкції, які роблять для подальшого продажу в будівельних супермаркетах.

Профіль, склопакет та фурнітура — основні комплектуючі пластикового вікна, які зазвичай виробляються на різних підприємствах:

 • Профіль екструдується із ПВХ.
 • Склопакети збираються з листового скла та дистанційних рамок.
 • Фурнітура — найбільш технологічно складна частина — виготовляється на металообробних підприємствах.

Зазвичай завод з виробництва пластикових вікон закуповує фурнітуру у вигляді готових комплектів і зберігає на складі до передачі на ділянку збирання. Інші комплектуючі надходять на склад у вигляді заготовок — і потім обробляються:

 • ПВХ-профіль закуповують у вигляді деталей стандартної довжини — 6,5 м. За допомогою пилок для високоточного розкрою з цих деталей отримують заготовки потрібного розміру та форми — для рам, стулок та імпостів. Усі деталі обов'язково маркуються: маркування оптимізує процес підбору елементів наступних етапах. Також на етапі підготовки профілю його фрезерують — роблять дренажні отвори і пази для встановлення елементів фурнітури.
 • Сталевий армуючий профіль нарізається на спеціальному верстаті. Можлива нарізка армування або точно розміром, або з кроком 50 мм — це залежить від вимог до виробу. Потім армування вкладають у пластиковий профіль і фіксують саморізами по металу.
 • Виготовлення склопакету – окремий тривалий процес. Після розкрою скла майстри обробляють торці листів, потім проводять миття та висушують всі поверхні. Склопакет збирають, встановлюючи дистанційну рамку та фіксуючи деталі герметиком. Якщо це передбачено конструкцією – через кутовий клапан всередину камери закачують інертний газ.

Виготовлення рам і стулок пластикових вікон

Рами та стулки пластикових вікон збирають з окремих фрагментів профілю за допомогою зварювання. Сьогодні більшість виробників використовують зварювальні верстати з високим рівнем автоматизації. Робота ведеться по такій схемі:

 • Заготовки з ПВХ-профілю укладають у верстат, орієнтуючись на маркування.
 • Пластик у місцях з'єднання нагрівають до температури плавлення ПВХ — близько 250 °С.
 • Потім деталі щільно притискають одна до одної — розплавлений полімер з'єднується в міцний монолітний шов.

При зварюванні пластику утворюється зварний шов, що виступає над площиною конструкції. При використанні сучасного обладнання зачищення шва проводиться автоматично на самому верстаті — робітнику залишається лише оглянути шов і видалити невеликі дефекти (якщо вони є).

Далі стулка та рама рухаються по етапу збирання на окремих лініях. Рама проходить такі ділянки:

 • Встановлення імпосту — імпост з механічним з'єднувачем вставляють у раму і фіксують кріпильними елементами.
 • Встановлення підставочного профілю.
 • Монтаж рамних частин петель. Петлі на рамі мають кріпитись максимально точно, тому для їх фіксації майстри використовують спеціальні шаблони.

Стулка оснащується фурнітурною обв'язкою:

 • На гільйотині фурнітуру обрізають у розмір стулки.
 • Деталі укладають у фурнітурний паз і закріплюють шурупами.

Практично готові рама та стулка знову потрапляють на одну ділянку. На рамні петлі навішують стулку, після чого майстри складального цеху:

 • Контролюють легкість відкривання та закривання конструкції.
 • Встановлюють додаткові комплектуючі – мікровентиляцію, покрокове провітрювання, ножиці для фрамужного відкривання тощо.

Потім вікно встановлюють стенд для скління. При цьому конструкція стоїть не вертикально, а під невеликим кутом — зроблено це для того, щоб склопакет, поки що не зафіксований, не випав і не розбився.

 Скління

Роботи зі скління також ведуться за стандартною схемою:

 • Склопакет, виготовлений за розмірами, надходить на ділянку скління з окремого цеху (або доставляється з іншого підприємства).
 • Склопакет встановлюють у раму або стулку на підкладки – вони потрібні для рівномірного розподілу маси.
 • На спеціальному верстаті проводиться підрізання штапику. Кожен штапик вирізають ідеально точно — так забезпечується відсутність мінімальних зазорів при встановленні деталей.
 • Штапики забивають у штапикові пази, фіксуючи склопакет у рамі чи стулці. Перед остаточною фіксацією склопакет вирівнюють, усуваючи перекіс та зміщення.

На встановленні склопакету та фіксації його штапиками процес виробництва вікна практично завершується.

Зверніть увагу! Контроль якості виконується кожному з етапів. Але саме на заключному етапі готове до відправки вікно оглядає фахівець, єдине завдання якого — виявити найменші дефекти конструкції. Якщо несправності або відступи від комплектації буде виявлено, вікно або відправлять на доопрацювання, або визнають браком.

Пакування вікна

Для захисту конструкції при зберіганні та транспортуванні її упаковують. Для пакування використовують:

 • Поліетилен
 • Пінополіетиленові труби або профілі
 • Кутові накладки з картону
 • Дерев'яні короби (для конструкцій преміум-сегменту).

Додаткові комплектуючі – від ручки до підвіконня та відливу – збирають окремо та доставляють майстрам з монтажу. Встановлюються ці деталі вже при монтажі вікна в отвір.

Технологія виробництва вікон у різних компаніях може відрізнятись у деталях — але загальна схема майже завжди збігається з тією, що описана у статті. Така технологія виробництва дає змогу зменшити витрату матеріалів, знизити собівартість вікна і, що дуже важливо – контролювати якість металопластикових конструкцій.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Купівля пластикового вікна: чек-лист
Купівля пластикового вікна: чек-лист
Плануючи купівлю пластикового вікна, варто мати на увазі, що ефективність конструкції залежить від того, наскільки її комплектація відповідатиме завданням і місцю встановлення.
WiDo Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон найчастіше планують на теплу пору року. Причин тут декілька, але не завжди час для монтажу обирають через підготовку до опалювального сезону.
WiDo Регулировка пластиковых окон своими руками
Регулировка пластиковых окон своими руками
Благодаря продуманной конструкции фурнитуры регулировка пластиковых окон своими руками вполне возможна. Более того, ее нужно периодически выполнять — даже не самые тяжелые створки при интенсивной эксплуатации могут со временем деформироваться, что приведет к проблемам в открывании и закрывании пластикового окна. Другая возможная проблема — снижение плотности прижима створки к раме, которое тоже устраняется регулировкой.
WiDo Захист металопластикових вікон під час ремонту
Захист металопластикових вікон під час ремонту
Встановлені в приміщенні пластикові вікна, можуть серйозно постраждати в ході внутрішніх або зовнішніх ремонтних робіт.