Статті на нашому сайті розповідають про те, як влаштовані пластикові вікна, про комплектуючі металопластикового вікна та про те, як встановлення ПВХ-конструкцій впливає на мікроклімат у приміщенні. Але також потрібно враховувати, що, крім правильного підбору комплектації на ефективність пластикового вікна впливає і якість його виготовлення. Дотримання технологічних стандартів та висока культура виробництва зводять до мінімуму ймовірність браку — крім того, на великих підприємствах віконної галузі діє багатоступенева система контролю якості.
Організація процесу виготовлення металопластикового вікна також важлива. Саме правильно організоване виробництво дає можливість випускати пластикові вікна високої якості, причому робити це швидко та з прийнятною собівартістю.
Як саме виробляють пластикові вікна – розповімо у статті.
Перше, що слід врахувати — 80% пластикових вікон виробляються за індивідуальним розміром. Це означає, що габарити конкретної конструкції точно відповідають габаритам отвору, знятим майстром з виміру. Виняток — типові вікна, які «потоком» виробляють для скління новобудови, і конструкції, які роблять для подальшого продажу в будівельних супермаркетах.
Профіль, склопакет та фурнітура — основні комплектуючі пластикового вікна, які зазвичай виробляються на різних підприємствах:
Зазвичай завод з виробництва пластикових вікон закуповує фурнітуру у вигляді готових комплектів і зберігає на складі до передачі на ділянку збирання. Інші комплектуючі надходять на склад у вигляді заготовок — і потім обробляються:
Рами та стулки пластикових вікон збирають з окремих фрагментів профілю за допомогою зварювання. Сьогодні більшість виробників використовують зварювальні верстати з високим рівнем автоматизації. Робота ведеться по такій схемі:
При зварюванні пластику утворюється зварний шов, що виступає над площиною конструкції. При використанні сучасного обладнання зачищення шва проводиться автоматично на самому верстаті — робітнику залишається лише оглянути шов і видалити невеликі дефекти (якщо вони є).
Далі стулка та рама рухаються по етапу збирання на окремих лініях. Рама проходить такі ділянки:
Стулка оснащується фурнітурною обв'язкою:
Практично готові рама та стулка знову потрапляють на одну ділянку. На рамні петлі навішують стулку, після чого майстри складального цеху:
Потім вікно встановлюють стенд для скління. При цьому конструкція стоїть не вертикально, а під невеликим кутом — зроблено це для того, щоб склопакет, поки що не зафіксований, не випав і не розбився.
Роботи зі скління також ведуться за стандартною схемою:
На встановленні склопакету та фіксації його штапиками процес виробництва вікна практично завершується.
Зверніть увагу! Контроль якості виконується кожному з етапів. Але саме на заключному етапі готове до відправки вікно оглядає фахівець, єдине завдання якого — виявити найменші дефекти конструкції. Якщо несправності або відступи від комплектації буде виявлено, вікно або відправлять на доопрацювання, або визнають браком.
Для захисту конструкції при зберіганні та транспортуванні її упаковують. Для пакування використовують:
Додаткові комплектуючі – від ручки до підвіконня та відливу – збирають окремо та доставляють майстрам з монтажу. Встановлюються ці деталі вже при монтажі вікна в отвір.
Технологія виробництва вікон у різних компаніях може відрізнятись у деталях — але загальна схема майже завжди збігається з тією, що описана у статті. Така технологія виробництва дає змогу зменшити витрату матеріалів, знизити собівартість вікна і, що дуже важливо – контролювати якість металопластикових конструкцій.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням