Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Пластикові вікна: за і проти

WiDo Пластикові вікна: за і проти

Сучасні металопластикові вікна мають ряд властивостей, які пояснюють їхні переваги перед алюмінієвими або дерев'яними конструкціями. Саме на цьому ґрунтується домінуюче положення виробів на основі ПВХ-профілю на ринку світлопрозорих конструкцій.

Проте є у металопластикових вікон і недоліки — їх теж потрібно аналізувати, приймаючи рішення про купівлю таких виробів. Саме баланс плюсів та мінусів визначає, чи буде встановлення пластикового вікна у тій чи іншій ситуації оптимальним рішенням.

Аргументи «за»

При склінні житлових приміщень (приватних будинків та квартир у багатоповерхівках), комерційних об'єктів, офісних будівель тощо сьогодні активно використовуються металопластикові конструкції. Їхня комплектація може відрізнятися, і це перша важлива перевага пластикових вікон. Можна підібрати оптимальне рішення практично для будь-якої ситуації – використання різних профільних систем, склопакетів та фурнітури дозволяє регулювати будь-які споживчі властивості та характеристики вікна.

Які ж переваги будуть спільними для всіх виробів із ПВХ?

 • Високі показники енергоефективності. Використання багатокамерного пластикового профілю, встановлення герметичних склопакетів з енергозберігаючим склінням та ефективний притиск стулки до рами дозволяє звести тепловтрати через вікно до мінімуму. Причому енергоефективність можна підвищити, наприклад, замінивши однокамерний склопакет двокамерним або заповнивши камери аргоном — газом з меншою теплопровідністю.
 • Комфорт у використанні. Функціональна фурнітура металопластикового вікна не лише забезпечує його щільне закривання. Вона відповідає за відкривання конструкції в різних режимах. Відкидне, мікрощілинне або ступінчасте провітрювання використовується для вибору оптимального режиму вентиляції приміщення. Також фурнітура включає додаткові елементи, що підвищують комфорт у використанні вікна (мікроліфт, блокатор) або додатково захищають від несанкціонованого відкривання стулки (протизламні цапфи і відповідні планки, дитячий замок безпеки).
 • Звукоізоляція та сонцезахист. Встановлення пластикового вікна з багатокамерним склопакетом значно знижує рівень зовнішнього шуму. Забезпечити додатковий захист від гучних звуків можна, встановивши склопакет із різною шириною дистанційних рамок або використовуючи товсте зовнішнє скло. Для захисту від яскравих сонячних променів та перегріву в літню спеку склопакет комплектується сонцезахисним, рефлекторним або мультифункціональним склом.
 • Широкі можливості дизайну. Металопластикове вікно можна укомплектувати з таким розрахунком, аби воно максимально органічно вписалося в дизайн приміщення. Для цього використовується ламінація профілю, встановлюються дизайнерські склопакети із тонованим або рельєфним склом. Крім того, дизайн можна доповнити декоративними ручками, шпросами, піскоструминними малюнками на склі, ультрафіолетовим фотодруком або іншими декоративними елементами.

Крім того:

 • Пластикові вікна можуть прослужити кількадесят років. Правильно встановлене вікно вимагає мінімум уваги — про регламентні роботи на металопластикових вікнах (чистка, змащування, регулювання фурнітури) ми писали в інших статтях нашого блогу.
 • Пластикові вікна не потрібно фарбувати, а підтримувати їх у чистоті дуже просто. Догляд за пластиковим вікном буде необтяжливим – а процедурі очищення профілю та склопакетів присвячено ще одну статтю.

Недоліки, які потрібно врахувати

Більшість мінусів металопластикових вікон — мінуси доволі умовні. Але про них потрібно пам'ятати при прийнятті рішення та при виборі оптимальної комплектації. Які недоліки слід враховувати?

 • Схильність до температурних деформацій. Пластик схильний до температурного розширення, тому габарити металопластикового вікна — особливо великого — можуть істотно змінюватися при зміні температури. Якщо не зважити на температурну деформацію при виготовленні вікна, а головне — при його монтажі, то проблеми будуть достатньо імовірними. Найбільш поширені — деформація стулок і рам, складнощі з відкриванням та закриванням, поява тріщин на кутах і навіть розтріскування склопакета.
 • Велику масу. Вікно із широкого багатокамерного профілю з двокамерним склопакетом важить чимало — і це потрібно враховувати не лише під час монтажу. Навантаження на несучу основу та кріплення буде серйозним. Тому іноді пластикові вікна просто не вдасться встановити туди, куди ви плануєте — наприклад, на стару балконну огорожу. У більшості випадків завдання можна вирішити, але рішення може бути пов'язане з додатковими витратами.
 • Герметичність. Встановлення металопластикового вікна замість старого дерев'яного порушує природний повітрообмін приміщення. Якщо раніше волога виходила назовні через пори в деревині та зазори монтажного шва, то тепер майже все вологе повітря залишатиметься всередині. Щоб уникнути надлишкового утворення конденсату та появи плісняви на укосах, потрібно контролювати вологість повітря, забезпечуючи вентиляцію.

Важливо! Уникнути проблеми надлишкового конденсатоутворення можна також за рахунок монтажу пластикових вікон згідно з вимогами ДСТУ. Формування тришарового монтажного шва із застосуванням пароізоляційних та паропроникних монтажних стрічок дозволяє зберегти природну вентиляцію та нормалізувати вологість.

На що варто звернути увагу?

Якщо вище ми навели перелік мінусів, то в цьому розділі зупинимося на факторах, які не можна однозначно зарахувати до недоліків. І все ж таки врахувати їх просто необхідно:

 • Ціна пластикового вікна може бути досить високою. Підсумкова вартість конструкції залежить від комплектації, але якщо мова йде про вікно з максимальними показниками теплоізоляції, оригінальним дизайном чи нестандартною формою – сума буде немаленькою. У нашому блозі ми розповідали, як заощадити під час замовлення вікон, не нашкодивши якості — у цій статті питання ціноутворення аналізується докладніше.
 • Ефективність металопластикового вікна залежить не тільки від комплектації, але і від якості монтажу. Оптимально – якщо монтаж буде проведено за стандартами ДСТУ силами професійної монтажної бригади. В іншому випадку споживчі характеристики конструкції можуть знизитися, а грубі помилки при монтажі призведуть до серйозних проблем під час експлуатації виробу.

Великий перелік переваг пояснює високу популярність металопластикових вікон. Але мінуси у таких виробів теж є — їх потрібно враховувати при виборі комплектації і за можливості компенсувати за рахунок професійного монтажу.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

 

Читати далі

WiDo Тріщина у склопакеті: що робити?
Тріщина у склопакеті: що робити?
Склопакет — це конструкція, тепло- і звукоізоляційні характеристики якої багато в чому визначаються її герметичністю. Саме тому поява тріщини в склопакеті істотно погіршує всі його характеристики.
WiDo Як доглядати за металопластиковими вікнами взимку
Як доглядати за металопластиковими вікнами взимку
Встановлення металопластикових вікон зазвичай покликане вирішити одне завдання — звести до мінімуму тепловтрати в холодну пору року.
WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання.
WiDo Як вибрати вікна в квартиру
Як вибрати вікна в квартиру
Замислюватися про те, як вибрати вікна для квартири, багато хто починає лише після візиту до віконного салону.