Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення

WiDo Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення

Пластикові двері забезпечують хорошу теплоізоляцію, а ще вони досить надійні і прості у догляді — саме тому їх і вибирають для встановлення в житлових або громадських будівлях. Навіть при щоденній інтенсивній експлуатації такі двері легко відчиняються та зачиняються. Причому єдиний догляд полягає в періодичному — двічі-тричі на рік — змащуванні петель та запірного механізму.

Але іноді власникам приміщення заважає скрип пластикових дверей. Двері спочатку починають скрипіти тихо, але потім інтенсивність звуку посилюється. Крім очевидного дискомфорту скрип свідчить про те, що всередині механізму зростає тертя, а отже, збільшується ймовірність поломки деталей через сильне зношування. Тож навіть тихий дверний скрип не варто ігнорувати.

Можливі причини

Перше, що потрібно мати на увазі — в нормі пластикові двері не повинні рипіти. Якщо дерев'яна конструкція у вологому повітрі набухає, деформується і через це поскрипує, то для пластику така поведінка є нехарактерною. Якщо двері почали скрипіти — завжди є зовнішня причина, яку потрібно знайти та по можливості усунути.

Отже, чому пластикові двері починають скрипіти?

 • В результаті зміни форми стулки. Причиною деформації може бути вагове навантаження або надмірно інтенсивна експлуатація — у будь-якому випадку стулку буде деформовано. Результат — край стулки зачіпає раму або поріг, у місці контакту виникає скрип. Якщо вчасно не вирішити проблему, то стулку доведеться підіймати, інакше закрити її не вийде.
 • Порушення у роботі фурнітури. Причина — та ж деформація, але тепер скрип виникає не при терті пластику об пластик, а при терті металу об метал. Деталі, які в нормі не контактували одна з одною, починають торкатися, і через це виникає неприємний звук.

Зверніть увагу! Ситуація посилюється, якщо у фурнітуру потрапляє велика кількість пилу. Суміш пилу та мастила швидко стає щільною та провокує скрип.

 • Знос штифта або інші проблеми ручки. Якщо скрип чітко локалізовано, то є ймовірність, що проблема саме в ручці. Зазвичай це супроводжується складністю в повороті — щоб повернути ручку і зачинити або відчинити двері, потрібно докласти додаткових зусиль.
 • Порушення геометрії петель. Віконні та дверні петлі – це деталі, які виробник найкраще захищає від тертя. І все ж через навантаження петля може деформуватися, що призведе до її перекосу та скрипу. Іноді виникає ситуація, коли в петлі практично повністю зникає мастило — у цьому випадку скрип посилюватиметься ще й зносом матеріалу.

Однак першопричина лежить ще глибше — у неправильній комплектації дверей, неправильному монтажі або зневажанні регулярним обслуговуванням. Надійна фурнітура та якісний профіль менш схильні до деформацій, правильний монтаж також виключає ймовірність деформації стулок. Крім того, варто періодично регулювати, чистити і змащувати фурнітуру — тоді навіть важка стулка з встановленим двокамерним склопакетом скрипіти не буде!

Коли скриплять розсувні двері

Розсувні конструкції відрізняються від розпашних принципом відкривання — стулка не повертається на петлях, а переміщується за напрямними. При цьому вони теж можуть скрипіти — і цей скрип також виникає у певних місцях.

Звернути увагу нудно насамперед на:

 • Напрямні — їх забруднення або деформація спричиняють скрип у 3/4 всіх випадків.
 • Каретки з роликами – зазвичай починають скрипіти окремі ролики, але згодом сторонні звуки видає весь механізм.
 • Засувку або інший запірний механізм.

Тут варто мати на увазі, що для розсувних конструкцій тертя особливо небезпечне — через велику довжину ділянок, що труться. При ігноруванні проблеми зношування механізму багаторазово зросте, аж до повної непрацездатності розсувної конструкції.

Як позбутися скрипу

Що раніше ви виявите джерело скрипу, і що раніше вирішите проблему, то краще. Ми вже зазначили, що скрип небезпечний не лише дискомфортом, а й підвищеним рівнем зношування. Тому:

 • Ще на етапі підбору комплектації враховуємо ризик деформації конструкції – і вживаємо заходів. Профіль має бути достатньо жорстким, а фурнітура розрахована на велике навантаження. Також важливо, щоб монтаж і первинне регулювання проводили майстри з високою кваліфікацією.
 • Регулювання дверної фурнітури – один з основних способів усунення тертя та скрипу. При деформації стулки, її перекосі чи аналогічних проблемах потрібно відкоригувати положення за допомогою регулювальних гвинтів. Регулювання потрібно виконувати акуратно, тому що неправильне коригування положення стулки може лише погіршити проблему.
 • Чищення та змащення фурнітури проводиться при будь-якому регулюванні – але й самі по собі вони можуть допомогти. Нанесення мастила на фурнітурний механізм, а також видалення пилу та сміття запобігають контакту металевих деталей і знижують інтенсивність тертя.

Корисна порада! Чистити та змащувати фурнітуру, а також петлі металопластикових дверей чи вікон потрібно регулярно, не чекаючи появи скрипу. Мінімум – двічі на рік, але можна й частіше.

 • Скрип у ручці металопластикових дверей, що не усувається регулюванням дверної стулки – привід для заміни деталі. Зазвичай, проблема усувається після встановлення ручки з новим штифтом без ознак зносу. Але іноді достатньо підтягнути гвинти кріплення — тому перед купівлею нової ручки варто спробувати і цей спосіб.

На жаль, жоден із перерахованих способів не дає гарантії, що скрип зникне повністю або не повернеться через деякий час. Якщо проблема не вирішується самотужки — варто звернутися до майстра з ремонту та регулювання ПВХ-конструкцій. Такий фахівець вивчить двері, визначить причину, через яку вони скриплять, і усуне її. За умови достатнього професіоналізму плавна і безшумна робота механізму збережеться протягом тривалого часу.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Чи довго виготовляється пластикове вікно?
Чи довго виготовляється пластикове вікно?
Іноді для замовника термін виробництва металопластикової конструкції стає критично важливим.
WiDo У яких випадках пітніють сучасні вікна
У яких випадках пітніють сучасні вікна
Це питання частіше за все постає у щасливих власників новеньких металопластикових вікон. У дерев'яних же конструкціях «сльози» на стеклах проступають значно рідше. При недавній заміні старих конструкцій на ПВХ власники починають помічати вологу на склі, хоча, здавалося б, нічого в приміщенні не змінилося. Звідки ж вода?
WiDo Конструкция пластикового окна
Конструкция пластикового окна
Абсолютное большинство современных металлопластиковых окон устроено по одинаковой схеме.
WiDo Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Отже, вікна укомплектовані та замовлені – і ви точно знаєте дату монтажу. Що варто зробити, щоб цей процес пройшов максимально безболісно?