Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Тріщина у склопакеті: що робити?

WiDo Тріщина у склопакеті: що робити?

Склопакет — це конструкція, тепло- і звукоізоляційні характеристики якої багато в чому визначаються її герметичністю. Саме тому поява тріщини в склопакеті істотно погіршує всі його характеристики.

У статті ми розглянемо причини появи тріщин, а також способи боротьби з ними. Окремо приділимо увагу діям, які потрібно вчинити при виявленні тріщини на металопластиковому вікні.

Чому тріскаються склопакети

При виготовленні сучасних пластикових вікон використовується міцне скло — але міцність його обмежена. При механічному впливі (найчастіше це удар, який припадає в одну точку), скло або розбивається, або тріскається.

Зверніть увагу! Щоб знизити ймовірність механічного пошкодження, склопакет комплектують товщим склом — замість стандартного скла товщиною 4 мм встановлюють скло 6 або 8 мм. Також більш міцними є загартовані стекла, ламіновані стекла і триплекс.

Інші причини появи тріщин:

Брак при виробництві. Використання дешевого скла (нехай і з більш низькою якістю) — один зі способів зниження собівартості вікна, який використовують несумлінні виробники. Неякісне скло більш схильне пошкоджень в результаті механічних або температурних впливів.

Перепад температур (термошок). Якщо частина склопакета знаходиться на сонці, а частина — в тіні, то на межі ділянок через велику різницю температур може з'явитися тріщина.

Деформація вікна. Якщо під впливом температурних перепадів або експлуатаційних навантажень рама або стулка деформуються — склопакет може тріснути. Проблема посилюється при порушенні технології виробництва вікон або монтажу конструкції: перекосах, неправильному встановленні дистанційних прокладок, неповному закручуванні кріпильних гвинтів і т. д.

Міняти чи лагодити склопакет

На жаль, ремонт склопакета, на якому з'явилася тріщина, неможливий. Основна причина — порушення герметичності. Навіть якщо тріщину заклеїти, до камери склопакета все одно проникне вологе повітря. Також склопакет втратить більшу частину закачаного всередину інертного газу.

Зверніть увагу! Тріщину зазвичай заклеюють прозорим скотчем. Це тимчасовий захід, що знижує втрати тепла.

Заміна склопакета — єдине вірне рішення виниклої проблеми. При цьому все залежить від того, з якої причини виникла тріщина:

 • Якщо виробник визнає випадок гарантійним (причина — виробничий брак або неправильне встановлення вікна), то заміну склопакета буде виконано за рахунок компанії-виробника. Умови гарантії прописуються в договорі, тому дуже важливо замовляти вікна у перевірених компаній — вони дбають про свою репутацію і дотримуються гарантійних зобов'язань.
 • Якщо випадок буде визнаний негарантійним, то міняти склопакет ви будете за свій рахунок. При цьому можна вибрати склопакет з кращими показниками енергозбереження.

Зверніть увагу! При заміні враховуйте товщину склопакета. Якщо вона не збільшиться — штапики можна використовувати ті ж, що й були. Якщо ви плануєте ставити більш товстий склопакет — доведеться замовити і комплект штапиків. Підказати, чи потрібна заміна штапиків, може майстер з ремонту вікон.

Сам процес заміни пошкодженого склопакета займає близько 30 хвилин. Основні етапи:

 1. Демонтаж штапиків.
 2. Виймання старого склопакета.
 3. Встановлення і вирівнювання нового склопакета.
 4. Фіксація склопакета штапиками.

Якщо заміна склопакета виконувалася в стулці — то потрібно додатково регулювати фурнітуру. Через зміщення центру ваги конструкції налаштування фурнітури можуть змінитися.

Заміна одного скла

Ідея заощадити і замінити не весь склопакет, а лише пошкоджене скло, виникає у багатьох замовників. На жаль, вона не реалізується через цілу низку причин:

 • На об'єкті скло поміняти не вийде: склопакет демонтують, відвозять на завод, розбирають і тільки потім встановлюють нове скло. Віконний отвір протягом всього часу потрібно чимось закривати (особливо — в зимовий час).
 • При заміні одного скла не вийде проконтролювати полімеризацію герметика — вона займає від 3 діб. Результат — низька герметичність конструкції.
 • Вартість послуг з заміни одного скла буде вищою, ніж при виготовленні нового склопакета. Причина проста: виробництво склопакетів — це налагоджений процес, а заміна вимагає використання великого обсягу ручних операцій.

В результаті міняти одне скло буде недоцільно — ані з практичної, ані з економічної точок зору.

Як захистити склопакет

Про один спосіб захисту ми вже писали — використовувати склопакети з більш товстим склом або триплексом. Крім того, потрібно:

 • Контролювати нерівномірний перегрів склопакетів на яскравому сонці (в першу чергу більш темних, тонованих в масі або плівкою).
 • Замовляти пластикові вікна тільки у компаній з підтвердженою репутацією і налагодженим контролем якості.
 • Не монтувати вікна самостійно, а доручати встановлення кваліфікованим бригадам. Досвідчені майстри знають, що може стати причиною появи тріщин — і намагаються уникати таких ситуацій.

І останнє. Щойно ви виявили тріщину — відразу беріть договір і телефонуйте за вказаним в ньому номером телефону. Сьогодні компанії піклуються про свою репутацію, тому спірні ситуації майже завжди вирішуються на користь клієнта. Але в будь-якому випадку потрібно, щоб вікно оглянув досвідчений майстер — саме він приймає рішення про причини появи тріщини, а також про те, чи буде виконуватись заміна склопакета по гарантії.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання.
WiDo Ручки для металопластикових вікон
Ручки для металопластикових вікон
При виборі пластикового вікна варто приділити увагу такому елементу як віконна ручка.
WiDo Виробництво металопластикового вікна: крок за кроком
Виробництво металопластикового вікна: крок за кроком
Статті на нашому сайті розповідають про те, як влаштовані пластикові вікна, про комплектуючі металопластикового вікна та про те, як встановлення ПВХ-конструкцій впливає на мікроклімат у приміщенні.
WiDo Вікна від wido в розстрочку: купуй сьогодні — оплачуй завтра!
Вікна від wido в розстрочку: купуй сьогодні — оплачуй завтра!
Замовлення металопластикових вікон — особливо якісних, що будуть ефективно справлятися з енергозбереженням і іншими задачами — пов'язане з істотними витратами. Доволі часто власники будинків і квартир відмовляються від придбання вікна з потрібним функціоналом і хорошими характеристиками через банальну нестачу грошей — і обирають менш якісні вироби.