Склопакет — це конструкція, тепло- і звукоізоляційні характеристики якої багато в чому визначаються її герметичністю. Саме тому поява тріщини в склопакеті істотно погіршує всі його характеристики.
У статті ми розглянемо причини появи тріщин, а також способи боротьби з ними. Окремо приділимо увагу діям, які потрібно вчинити при виявленні тріщини на металопластиковому вікні.
При виготовленні сучасних пластикових вікон використовується міцне скло — але міцність його обмежена. При механічному впливі (найчастіше це удар, який припадає в одну точку), скло або розбивається, або тріскається.
Зверніть увагу! Щоб знизити ймовірність механічного пошкодження, склопакет комплектують товщим склом — замість стандартного скла товщиною 4 мм встановлюють скло 6 або 8 мм. Також більш міцними є загартовані стекла, ламіновані стекла і триплекс.
Інші причини появи тріщин:
Брак при виробництві. Використання дешевого скла (нехай і з більш низькою якістю) — один зі способів зниження собівартості вікна, який використовують несумлінні виробники. Неякісне скло більш схильне пошкоджень в результаті механічних або температурних впливів.
Перепад температур (термошок). Якщо частина склопакета знаходиться на сонці, а частина — в тіні, то на межі ділянок через велику різницю температур може з'явитися тріщина.
Деформація вікна. Якщо під впливом температурних перепадів або експлуатаційних навантажень рама або стулка деформуються — склопакет може тріснути. Проблема посилюється при порушенні технології виробництва вікон або монтажу конструкції: перекосах, неправильному встановленні дистанційних прокладок, неповному закручуванні кріпильних гвинтів і т. д.
На жаль, ремонт склопакета, на якому з'явилася тріщина, неможливий. Основна причина — порушення герметичності. Навіть якщо тріщину заклеїти, до камери склопакета все одно проникне вологе повітря. Також склопакет втратить більшу частину закачаного всередину інертного газу.
Зверніть увагу! Тріщину зазвичай заклеюють прозорим скотчем. Це тимчасовий захід, що знижує втрати тепла.
Заміна склопакета — єдине вірне рішення виниклої проблеми. При цьому все залежить від того, з якої причини виникла тріщина:
Зверніть увагу! При заміні враховуйте товщину склопакета. Якщо вона не збільшиться — штапики можна використовувати ті ж, що й були. Якщо ви плануєте ставити більш товстий склопакет — доведеться замовити і комплект штапиків. Підказати, чи потрібна заміна штапиків, може майстер з ремонту вікон.
Сам процес заміни пошкодженого склопакета займає близько 30 хвилин. Основні етапи:
Якщо заміна склопакета виконувалася в стулці — то потрібно додатково регулювати фурнітуру. Через зміщення центру ваги конструкції налаштування фурнітури можуть змінитися.
Ідея заощадити і замінити не весь склопакет, а лише пошкоджене скло, виникає у багатьох замовників. На жаль, вона не реалізується через цілу низку причин:
В результаті міняти одне скло буде недоцільно — ані з практичної, ані з економічної точок зору.
Про один спосіб захисту ми вже писали — використовувати склопакети з більш товстим склом або триплексом. Крім того, потрібно:
І останнє. Щойно ви виявили тріщину — відразу беріть договір і телефонуйте за вказаним в ньому номером телефону. Сьогодні компанії піклуються про свою репутацію, тому спірні ситуації майже завжди вирішуються на користь клієнта. Але в будь-якому випадку потрібно, щоб вікно оглянув досвідчений майстер — саме він приймає рішення про причини появи тріщини, а також про те, чи буде виконуватись заміна склопакета по гарантії.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням