У металопластикових вікон (точніше, якісних металопластикових вікон) рівень надійності дуже високий. Але вихід конструкції з ладу все ж таки можливий через нехтування регулярним обслуговуванням, роботи під сильним навантаженням або просто в результаті зносу з часом. У такі моменти виникає питання про принципову можливість ремонту вікна або заміну комплектуючих.
Оптимальний вихід — звернутися до фахівця з діагностики, ремонту та обслуговування ПВХ-конструкцій. Але оцінити перспективу ремонту можна і самостійно – для цього варто вивчити рекомендації у цій статті.
Причини, через які рами, стулки або імпости металопластикового вікна можуть пошкоджуватися, декілька:
В результаті пластикова частина конструкції може отримати пошкодження:
Якщо перша група дефектів має суто косметичний характер, то пошкодження наплаву та кутові тріщини безпосередньо впливають на надійність конструкції. Знизиться і міцність вікна, і його теплоізоляційні характеристики — тому на будь-який дефект потрібно звертати увагу.
На жаль, при досить складних пошкодженнях вікно доведеться міняти. Причому заміні підлягає або конструкція повністю, або тільки стулка — якщо рама залишилася неушкодженою. В цьому випадку можна хоча б частково заощадити, але все одно без допомоги професіоналів не обійтися
Якщо йдеться про неглибоку тріщину або поверхневі подряпини — «можливі варіанти». Дефект заповнюємо полімерним герметиком, після полімеризації поверхню ретельно шліфуємо. Міцність профілю, звичайно, знизиться місце ремонту буде помітним – але герметичність буде відновлено.
Віконний ущільнювач може вимагати заміни в результаті:
При будь-яких дефектах — нехай то будуть складки, тріщини або розриви — ущільнювач потрібно замінити. Ремонту він не підлягає, тому ви просто викликаєте майстра, який демонтує старий ущільнювач і встановлює на його місце новий.
Заміні ущільнювача пластикового вікна присвячено окрему статтю в нашому блозі.
Навіть стандартний склопакет без триплексу або загартованого скла доволі складно розбити (випадково). А ось тріщина в склопакеті може з'явитися. Можливі причини:
На жаль, ремонт склопакета – завдання практично нереальне (і нерентабельне). Оптимальним рішенням буде повна заміна склопакета. І ось з яких причин:
Крім механічних пошкоджень, є ще один привід для заміни склопакета — конденсат всередині камери між листами скла. Причини — порушення герметичності або неефективна робота вмісту дистанційної рамки (який якраз і відповідає за поглинання вологи). Якщо конденсат з'явився протягом гарантійного терміну, звертайтеся до виробника: це 100% гарантійний випадок. Якщо гарантія вже закінчилася — на жаль, доведеться міняти склопакет власним коштом.
Порада! Не варто «терпіти» конденсат, тому що він не лише погіршує видимість, а й підвищує теплопровідність склопакета. Ви втрачатимете і тепло, і гроші.
При правильному догляді (чистка, змащення, регулювання у разі потреби) фурнітура працює з достатнім запасом надійності. При цьому модульна конструкція фурнітури полегшує її ремонт. Типові ситуації:
Ремонт вікон та заміна їхніх комплектуючих — завдання складні, і більшість таких завдань може вирішити тільки майстер з високою кваліфікацією. Щоб уникнути дорогого ремонту, не нехтуйте доглядом за конструкцією – пластикове вікно потрібно регулярно чистити та змащувати. Але якщо проблема все ж таки виникла — викликайте фахівця для діагностики, інакше ситуація погіршиться, і вікно доведеться міняти повністю.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням