Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей

WiDo Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей

У металопластикових вікон (точніше, якісних металопластикових вікон) рівень надійності дуже високий. Але вихід конструкції з ладу все ж таки можливий через нехтування регулярним обслуговуванням, роботи під сильним навантаженням або просто в результаті зносу з часом. У такі моменти виникає питання про принципову можливість ремонту вікна або заміну комплектуючих.

Оптимальний вихід — звернутися до фахівця з діагностики, ремонту та обслуговування ПВХ-конструкцій. Але оцінити перспективу ремонту можна і самостійно – для цього варто вивчити рекомендації у цій статті.

Ремонт профілю

Причини, через які рами, стулки або імпости металопластикового вікна можуть пошкоджуватися, декілька:

 • Спроби зламу
 • Надмірні навантаження
 • Неправильний догляд
 • Помилки під час монтажу

В результаті пластикова частина конструкції може отримати пошкодження:

 1. Подряпини та відколи на лицьових поверхнях
 2. Дефекти наплаву
 3. Тріщини на кутах конструкції

Якщо перша група дефектів має суто косметичний характер, то пошкодження наплаву та кутові тріщини безпосередньо впливають на надійність конструкції. Знизиться і міцність вікна, і його теплоізоляційні характеристики — тому на будь-який дефект потрібно звертати увагу.

На жаль, при досить складних пошкодженнях вікно доведеться міняти. Причому заміні підлягає або конструкція повністю, або тільки стулка — якщо рама залишилася неушкодженою. В цьому випадку можна хоча б частково заощадити, але все одно без допомоги професіоналів не обійтися

Якщо йдеться про неглибоку тріщину або поверхневі подряпини — «можливі варіанти». Дефект заповнюємо полімерним герметиком, після полімеризації поверхню ретельно шліфуємо. Міцність профілю, звичайно, знизиться місце ремонту буде помітним – але герметичність буде відновлено.

Заміна ущільнювача

Віконний ущільнювач може вимагати заміни в результаті:

 • Природного старіння  (служить контур 10-15 років, за відсутності регулярного догляду менше)
 • Деформації
 • Пересихання
 • Перепадів температури
 • Механічних пошкоджень

При будь-яких дефектах — нехай то будуть  складки, тріщини або розриви — ущільнювач потрібно замінити. Ремонту він не підлягає, тому ви просто викликаєте майстра, який демонтує старий ущільнювач і встановлює на його місце новий.

Заміні ущільнювача пластикового вікна присвячено окрему статтю в нашому блозі.

Ремонт чи заміна склопакета

Навіть стандартний склопакет без триплексу або загартованого скла доволі складно розбити (випадково). А ось тріщина в склопакеті може з'явитися. Можливі причини:

 • Неправильний монтаж
 • Механічне пошкодження
 • Перепад температур (частина склопакета на яскравому сонці, частина в тіні)
 • Вплив відкритого полум'я або нагрівального приладу

На жаль, ремонт склопакета – завдання практично нереальне (і нерентабельне). Оптимальним рішенням буде повна заміна склопакета. І ось з яких причин:

 • Будь-яке пошкодження склопакета пов'язане із порушенням герметичності. Всередину потрапляє повітря з високою вологістю і для осушення повітря доведеться повністю розібрати склопакет.
 • Заміна одного скла у склопакеті можлива лише на виробництві – в домашніх умовах це зробити не вийде. Тому доведеться везти склопакет на завод, там його розбирати, міняти скло та заново герметизувати. Весь цей час отвір стоятиме відкритим, що небажано навіть у теплу пору року.

Крім механічних пошкоджень, є ще один привід для заміни склопакета — конденсат всередині камери між листами скла. Причини — порушення герметичності або неефективна робота вмісту дистанційної рамки (який якраз і відповідає за поглинання вологи). Якщо конденсат з'явився протягом гарантійного терміну, звертайтеся до виробника: це 100% гарантійний випадок. Якщо гарантія вже закінчилася — на жаль, доведеться міняти склопакет власним коштом.

Порада! Не варто «терпіти» конденсат, тому що він не лише погіршує видимість, а й підвищує теплопровідність склопакета. Ви втрачатимете і тепло, і гроші.

Фурнітура

 При правильному догляді (чистка, змащення, регулювання у разі потреби) фурнітура працює з достатнім запасом надійності. При цьому модульна конструкція фурнітури полегшує її ремонт. Типові ситуації:

 • Поломка ручки. Відбувається досить часто, особливо при використанні недорогих ручок, якими комплектуються вікна за замовчуванням. Якщо ручка просто розхиталася — достатньо підтягнути гвинти, при поломці ручку просто замінюють новою.
 • Поломка окремих елементів фурнітури. Для пошуку дефектів та ремонту вікна варто запросити майстра – без достатнього досвіду складно зрозуміти, чому саме вікно не відкривається чи не закривається. Крім того, важливо підібрати сумісну деталь (особливо якщо вікно було встановлене давно і фурнітуру вже знято з виробництва).
 • Повна непрацездатність фурнітури. Ситуація не надто часта, але можлива — особливо якщо доглядом за механізмом довго нехтували. Повна заміна фурнітурної обв'язки стулки цілком можлива в домашніх умовах — але доручити її варто майстру з достатнім досвідом. Процедура займає близько півтора годин, при цьому функціональність вікна повністю відновлюється. Також можна встановити додаткові елементи фурнітури, що розширюють можливості провітрювання або підвищують рівень безпеки.

Ремонт вікон та заміна їхніх комплектуючих — завдання складні, і більшість таких завдань може вирішити тільки майстер з високою кваліфікацією. Щоб уникнути дорогого ремонту, не нехтуйте доглядом за конструкцією – пластикове вікно потрібно регулярно чистити та змащувати. Але якщо проблема все ж таки виникла — викликайте фахівця для діагностики, інакше ситуація погіршиться, і вікно доведеться міняти повністю.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон найчастіше планують на теплу пору року. Причин тут декілька, але не завжди час для монтажу обирають через підготовку до опалювального сезону.
WiDo Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Заміна старих дерев'яних вікон металопластиковими – звичайна ситуація, яка нікого не дивує.
WiDo Регулировка пластиковых окон своими руками
Регулировка пластиковых окон своими руками
Благодаря продуманной конструкции фурнитуры регулировка пластиковых окон своими руками вполне возможна. Более того, ее нужно периодически выполнять — даже не самые тяжелые створки при интенсивной эксплуатации могут со временем деформироваться, что приведет к проблемам в открывании и закрывании пластикового окна. Другая возможная проблема — снижение плотности прижима створки к раме, которое тоже устраняется регулировкой.
WiDo Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Вибір вікон для житлового приміщення — завдання складне саме по собі. Але якщо йдеться саме про спальню, в якій має бути максимально затишно та комфортно, то вимоги до вікон багаторазово зростають.