Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Металопластикові двері. За та проти

WiDo Металопластикові двері. За та проти

Вхідні та міжкімнатні металопластикові двері на сьогоднішній день поступово витісняють з ринку більш звичні нам конструкції — як дерев'яні, так і виготовлені на основі алюмінієвого профілю. На балконах та лоджіях, всередині офісних та житлових будівель, на вході до приміщень — скрізь можуть бути встановлені двері з металопластикового профілю з сучасним заповненням.

Основна причина, з якої покупці все частіше обирають металопластикові двері — переваги, які забезпечують ці конструкції. При дотриманні правил монтажу пластикові двері будуть досить надійними, довговічними, енергоефективними й при цьому красивими.

Конструкція пластикових дверей

І вхідні металопластикові двері, і їхні міжкімнатні різновиди конструюються за єдиним принципом:

 • Основа конструкції — каркас з металопластикового профілю. Для виготовлення дверної коробки та каркасу дверного полотна може використовуватися як віконний профіль (наприклад, для балконних дверей), так і спеціалізований дверний — з більшою шириною і більш потужним армуванням.
 • У нижній частині дверної коробки встановлюється поріг. В якості порогу може використовуватися рамний профіль або спеціальна конструкція. Поріг-рама забезпечує більш щільне притискання, але при цьому він піднімається над підлогою і його треба переступати. Тому в місцях з підвищеною прохідністю використовують дверні конструкції з низькими алюмінієвими (або алюмінієво-пластиковими) порогами.
 • Заповнення пластикових дверей — це або склопакет, або сендвіч-панель, або їх комбінація. Заповнення встановлюють не тільки в тій частини конструкції, що відкривається, але і в глухій (вони можуть бути розташовані з боків або зверху).

Окремої уваги заслуговує дверна фурнітура. Плануючи купити металопластикові двері, важливо підібрати фурнітурні й запірні механізми з урахуванням вимог до зручності та безпеки. Вибір рішень великий — від простих засувок для місць з високою прохідністю до замків з багатоточковим замиканням для пластикових дверей з високими вимогами до зламостійкості.

Різновиди металопластикових дверей

Пластикові двері можуть відрізнятися за конструкцією та призначенням:

 • Вхідні — найважчі, але при цьому найбільш міцні та енергоефективні. Відрізняються високою стійкістю до спроб зламу та гарними показниками звукоізоляції.
 • Міжкімнатні — встановлюються як у житлових приміщеннях, так і всередині комерційних об'єктів (магазини, офіси). Основні вимоги — гарні показники звукоізоляції, просте відкривання, стійкість до експлуатаційних навантажень.
 • Балконні — виробляються з віконного профілю, встановлюються на вході на балкон або лоджію.

За способом відкриття виділяють конструкції, що відкриваються всередину та конструкції, які відкриваються назовні. В останні роки стали набирати популярності розсувні пластикові двері. Поява на ринку сучасних розсувних систем фурнітури дозволила зробити такі конструкції досить герметичними — за цим принципом сьогодні роблять не тільки міжкімнатні, але й вхідні двері.

Сучасні пластикові двері: плюси та мінуси дверних конструкцій з ПВХ

Пластикові двері — це альтернатива дверям з дерева або алюмінію. Тому і порівнювати двері з ПВХ ми буде саме з цими дверними конструкціями. До списку переваг варто включити:

 • Акуратний та стильний зовнішній вигляд. Навіть у найпростішому варіанті — в білому кольорі — пластикові двері виглядають привабливо. Для виготовлення дизайнерських дверних конструкцій можна використовувати сучасні дверні заповнення з XPS або ламінований профіль.
 • Гарні показники звукоізоляції. При правильному підборі заповнення та регулюванні фурнітури, що забезпечує гарне притискання по всьому периметру, двері будуть ефективно захищати від шуму.
 • Простий догляд. Пластикові поверхні дверного профілю очищаються легко та без зусиль — тому підтримувати такі двері в чистоті буде набагато простіше.

Тепер про недоліки — про них теж потрібно згадати, вирішуючи, чи варто ставити пластикові двері:

 • ПВХ-профіль при великих габаритах конструкції схильний до температурних деформацій. Також дверна коробка або полотно можуть деформуватися при інтенсивних експлуатаційних навантаженнях. Вирішується проблема вибором якісного профілю з міцним армуванням, а також встановленням дверей з дотриманням стандартів ДСТУ.
 • У нижній частині дверей — особливо при використанні металевого порогу — можливе зростання тепловтрат або поява протягів. Ця проблема вирішується шляхом встановлення «теплих» порогів з термоізоляційними полімерними вставками — за ефективністю така конструкція практично не поступається порогу-рамі.

Вибір пластикових дверей — важливі аспекти

Якщо ви плануєте купити пластикові двері для встановлення в житлове або громадське приміщення, зверніть увагу на їхню комплектацію:

 • Для вхідних дверних конструкцій критично важливими є висока міцність профілю та його стійкість до деформацій. ПВХ-профіль з недостатньою товщиною або тонким армуванням буде деформуватися не тільки при спробах зламу, але і при щоденній експлуатації. Результат — проблеми з відкриванням та закриванням стулки, підвищений ризик проникнення зловмисників.
 • Заповнення — міцний склопакет з триплексом, броньованим або із загартованим склом. Для вхідних та балконних дверей актуальним буде встановлення енергоефективних склопакетів (двокамерна конструкція, низькоемісійне скло, заповнення камер аргоном).
 • Фурнітура — відповідна завданням, які повинні вирішувати двері. Для регулярного багаторазового відкривання найкраще підійде роликовий механізм, для періодичного — гарнітур, що відкривається при натисканні ручки. Якщо потрібно забезпечити максимальну ступінь захисту, то на двері встановлюється надійний замок із декількома ригелями, які фіксують полотно на рамі відразу в 3-4 місцях.

Пластикові двері WDS

У сегменті дверних конструкцій лінійка WDS доступна в двох варіантах — 60 мм і 70 мм. Перелік переваг дверей WDS (поряд з гарними показниками міцності та енергоефективності) включає можливість комплектації їх додатковими елементами:

 • Теплим порогом (пластикова основа + міцна алюмінієва накладка), що знижує рівень тепловтрат у нижній частині дверей.
 • Ущільнювачами порогу для підвищення герметичності в закритому положенні.
 •  Windstop — полімерною вставкою, яка захищає зачинені двері від продування навіть при дуже сильному вітрі.

Дверні конструкції WDS можуть бути виготовлені з ламінованого профілю — палітра включає 40 кольорів. Для додаткового декорування можуть застосовуватися гнуті імпости, заповнення тонованими склопакетами, вітражами або склопакетами з піскоструминними малюнками, декоративні ручки тощо.

Пластикові двері — правильно укомплектовані та змонтовані — не поступаються за надійністю та енергоефективністю конструкціям з інших матеріалів. При цьому виглядати вони будуть стильно та сучасно.

Замовити металопластикові двері можна за посиланням

Читати далі

WiDo Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Заміна старих дерев'яних вікон металопластиковими – звичайна ситуація, яка нікого не дивує.
WiDo Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Стулка звичайного металопластикового вікна розміщується з внутрішньої сторони конструкції і обертається на петлях, закріплених на рамі.
WiDo Що робити, якщо погано зачиняється вікно або двері
Що робити, якщо погано зачиняється вікно або двері
Якщо ви замовили вікна у надійного постачальника, а монтаж проводили фахівці з високою кваліфікацією, то ситуація, описана у заголовку статті, відбувається вкрай рідко. Всі правила щодо догляду та регулювання зазвичай повідомляють при купівлі, монтажі і подальшому обслуговуванні. Однак якщо у вас віконна стулка (або дверне полотно) зависають на одній петлі, або для закриття вікна потрібно докладати додаткових зусиль — варто розібратися, в чому полягає проблема.
WiDo Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Отже, вікна укомплектовані та замовлені – і ви точно знаєте дату монтажу. Що варто зробити, щоб цей процес пройшов максимально безболісно?