Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Металопластикові двері. За та проти

WiDo Металопластикові двері. За та проти

Вхідні та міжкімнатні металопластикові двері на сьогоднішній день поступово витісняють з ринку більш звичні нам конструкції — як дерев'яні, так і виготовлені на основі алюмінієвого профілю. На балконах та лоджіях, всередині офісних та житлових будівель, на вході до приміщень — скрізь можуть бути встановлені двері з металопластикового профілю з сучасним заповненням.

Основна причина, з якої покупці все частіше обирають металопластикові двері — переваги, які забезпечують ці конструкції. При дотриманні правил монтажу пластикові двері будуть досить надійними, довговічними, енергоефективними й при цьому красивими.

Конструкція пластикових дверей

І вхідні металопластикові двері, і їхні міжкімнатні різновиди конструюються за єдиним принципом:

  • Основа конструкції — каркас з металопластикового профілю. Для виготовлення дверної коробки та каркасу дверного полотна може використовуватися як віконний профіль (наприклад, для балконних дверей), так і спеціалізований дверний — з більшою шириною і більш потужним армуванням.
  • У нижній частині дверної коробки встановлюється поріг. В якості порогу може використовуватися рамний профіль або спеціальна конструкція. Поріг-рама забезпечує більш щільне притискання, але при цьому він піднімається над підлогою і його треба переступати. Тому в місцях з підвищеною прохідністю використовують дверні конструкції з низькими алюмінієвими (або алюмінієво-пластиковими) порогами.
  • Заповнення пластикових дверей — це або склопакет, або сендвіч-панель, або їх комбінація. Заповнення встановлюють не тільки в тій частини конструкції, що відкривається, але і в глухій (вони можуть бути розташовані з боків або зверху).

Окремої уваги заслуговує дверна фурнітура. Плануючи купити металопластикові двері, важливо підібрати фурнітурні й запірні механізми з урахуванням вимог до зручності та безпеки. Вибір рішень великий — від простих засувок для місць з високою прохідністю до замків з багатоточковим замиканням для пластикових дверей з високими вимогами до зламостійкості.

Різновиди металопластикових дверей

Пластикові двері можуть відрізнятися за конструкцією та призначенням:

  • Вхідні — найважчі, але при цьому найбільш міцні та енергоефективні. Відрізняються високою стійкістю до спроб зламу та гарними показниками звукоізоляції.
  • Міжкімнатні — встановлюються як у житлових приміщеннях, так і всередині комерційних об'єктів (магазини, офіси). Основні вимоги — гарні показники звукоізоляції, просте відкривання, стійкість до експлуатаційних навантажень.
  • Балконні — виробляються з віконного профілю, встановлюються на вході на балкон або лоджію.

За способом відкриття виділяють конструкції, що відкриваються всередину та конструкції, які відкриваються назовні. В останні роки стали набирати популярності розсувні пластикові двері. Поява на ринку сучасних розсувних систем фурнітури дозволила зробити такі конструкції досить герметичними — за цим принципом сьогодні роблять не тільки міжкімнатні, але й вхідні двері.

Сучасні пластикові двері: плюси та мінуси дверних конструкцій з ПВХ

Пластикові двері — це альтернатива дверям з дерева або алюмінію. Тому і порівнювати двері з ПВХ ми буде саме з цими дверними конструкціями. До списку переваг варто включити:

  • Акуратний та стильний зовнішній вигляд. Навіть у найпростішому варіанті — в білому кольорі — пластикові двері виглядають привабливо. Для виготовлення дизайнерських дверних конструкцій можна використовувати сучасні дверні заповнення з XPS або ламінований профіль.
  • Гарні показники звукоізоляції. При правильному підборі заповнення та регулюванні фурнітури, що забезпечує гарне притискання по всьому периметру, двері будуть ефективно захищати від шуму.
  • Простий догляд. Пластикові поверхні дверного профілю очищаються легко та без зусиль — тому підтримувати такі двері в чистоті буде набагато простіше.

Тепер про недоліки — про них теж потрібно згадати, вирішуючи, чи варто ставити пластикові двері:

  • ПВХ-профіль при великих габаритах конструкції схильний до температурних деформацій. Також дверна коробка або полотно можуть деформуватися при інтенсивних експлуатаційних навантаженнях. Вирішується проблема вибором якісного профілю з міцним армуванням, а також встановленням дверей з дотриманням стандартів ДСТУ.
  • У нижній частині дверей — особливо при використанні металевого порогу — можливе зростання тепловтрат або поява протягів. Ця проблема вирішується шляхом встановлення «теплих» порогів з термоізоляційними полімерними вставками — за ефективністю така конструкція практично не поступається порогу-рамі.

Вибір пластикових дверей — важливі аспекти

Якщо ви плануєте купити пластикові двері для встановлення в житлове або громадське приміщення, зверніть увагу на їхню комплектацію:

  • Для вхідних дверних конструкцій критично важливими є висока міцність профілю та його стійкість до деформацій. ПВХ-профіль з недостатньою товщиною або тонким армуванням буде деформуватися не тільки при спробах зламу, але і при щоденній експлуатації. Результат — проблеми з відкриванням та закриванням стулки, підвищений ризик проникнення зловмисників.
  • Заповнення — міцний склопакет з триплексом, броньованим або із загартованим склом. Для вхідних та балконних дверей актуальним буде встановлення енергоефективних склопакетів (двокамерна конструкція, низькоемісійне скло, заповнення камер аргоном).
  • Фурнітура — відповідна завданням, які повинні вирішувати двері. Для регулярного багаторазового відкривання найкраще підійде роликовий механізм, для періодичного — гарнітур, що відкривається при натисканні ручки. Якщо потрібно забезпечити максимальну ступінь захисту, то на двері встановлюється надійний замок із декількома ригелями, які фіксують полотно на рамі відразу в 3-4 місцях.

Пластикові двері WDS

У сегменті дверних конструкцій лінійка WDS доступна в двох варіантах — 60 мм і 70 мм. Перелік переваг дверей WDS (поряд з гарними показниками міцності та енергоефективності) включає можливість комплектації їх додатковими елементами:

  • Теплим порогом (пластикова основа + міцна алюмінієва накладка), що знижує рівень тепловтрат у нижній частині дверей.
  • Ущільнювачами порогу для підвищення герметичності в закритому положенні.
  •  Windstop — полімерною вставкою, яка захищає зачинені двері від продування навіть при дуже сильному вітрі.

Дверні конструкції WDS можуть бути виготовлені з ламінованого профілю — палітра включає 40 кольорів. Для додаткового декорування можуть застосовуватися гнуті імпости, заповнення тонованими склопакетами, вітражами або склопакетами з піскоструминними малюнками, декоративні ручки тощо.

Пластикові двері — правильно укомплектовані та змонтовані — не поступаються за надійністю та енергоефективністю конструкціям з інших матеріалів. При цьому виглядати вони будуть стильно та сучасно.

Замовити металопластикові двері можна за посиланням

Читати далі

WiDo Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби
Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби
Іноді при заміні старих дерев'яних конструкцій новими металопластиковими вікнами, на відкосах з'являються і швидко розростаються чорні плями. В них не складно впізнати плісняву. Якщо не вжити рішучих заходів, колонії грибка швидко зростатимуть. Що стало причиною появи проблеми, як з нею боротися, а також як запобігти появі цвілі — читайте нижче.
WiDo Необхідність  утеплення віконних відкосів
Необхідність утеплення віконних відкосів
При установці металопластикових вікон особливу увагу слід приділити також укосам, оскільки вони відіграють важливу роль для збереження тепла в приміщенні і підтримки правильного мікроклімату. Укоси необхідно утеплювати як зовні, так і всередині приміщення. При цьому важливо правильно вибрати матеріали для роботи з укосами.
WiDo Вибираємо вікно на кухню
Вибираємо вікно на кухню
При виборі вікна для кухні необхідно обов'язково врахувати особливості мікроклімату в цьому приміщенні.
WiDo Яке підвіконня краще: глянцеве або матове
Яке підвіконня краще: глянцеве або матове
Питання про те, глянцеве або матове підвіконня обрати для встановлення в приміщенні, виникає часто. І глянцеві, і матові моделі доступні на ринку — а крім них є також підвіконня з проміжними варіантами текстури. Відмінності між ними істотні: такі підвіконня і виглядають в інтер'єрі по-різному, і по-різному накопичують забруднення. Тому при виборі потрібно враховувати не лише зовнішній вигляд конструкції, але і те, в яких умовах пластикове підвіконня буде експлуатуватися, і чи зможете ви забезпечити регулярний догляд за поверхнею.