Іноді при заміні старих дерев'яних конструкцій новими металопластиковими вікнами, на відкосах з'являються і швидко розростаються чорні плями. В них не складно впізнати плісняву. Якщо не вжити рішучих заходів, колонії грибка швидко зростатимуть.
Що стало причиною появи проблеми, як з нею боротися, а також як запобігти появі цвілі — читайте нижче.
Під назвою «пліснява» мають на увазі цілу групу мікроскопічних грибів: це не один вид, а збірна назва. Цвілеві грибки бувають різними — від умовно-нешкідливих (а іноді і корисних) до хвороботворних, тих, що провокують серйозні захворювання людей і тварин. Ще одним неприємним фактором є здатність плісняви викликати біокорозію і біодеградацію будівельних матеріалів.
Як же з'являється пліснява? Для розростання колонії необхідна спора грибка (так, іноді всього одна) і сприятливі умови для зростання. Оскільки грибок цей мікроскопічний, то помітити його спори або запобігти їх потраплянню до приміщення неможливо. Спору може занести потоком повітря при провітрюванні — а при заміні вікон часто старий матеріал рами або відкосів виявляється вже зараженим. Від моменту проникнення спор до пористого матеріалу до появи очевидної колонії проходить зовсім небагато часу. Але якщо плісняву видно неозброєним поглядом — значить, колонія вже значно розрослася. Отже, вона досить життєздатна і може перекидатися на інші поверхні (стіни, шпалери), а що ще гірше — може поширювати по повітрю патогенні спори.
Основні причини розростання плісняви на відкосах:
Щойно спора потрапила на пористу поверхню гіпсокартону, бетону або штукатурки, їй вистачить таких умов для зростання:
Після заміни дерев'яних конструкцій пластиковими умови для зростання плісняви стають ще більш сприятливими, адже нові вікна більш герметичні. Дерев'яні вікна внаслідок своєї гігроскопічності втягували надлишок вологи або в себе випускали вологу назовні через щілини і пори в деревині, а ось металопластикові залишають надлишок вологи всередині кімнати.
Таким чином, у приміщенні зростають і вологість, і температура (повітрообмін з прохолодною вулицею теж скоротився). У найтемніших куточках, де скупчується волога, почнеться зростання колонії грибків. Особливу увагу в цьому випадку звертайте на місця на стику відкосів, з'єднання рами вікна і віконного отвору. Нагадуємо: грибок мікроскопічний і до появи на поверхні матеріалу він може облаштуватися в порах. Ви не бачите цвілі, а оздоблювальний матеріал вже вражений достатньо глибоко.
Щоб запобігти появі цвілі — усуваємо сприятливі причини для її розвитку:
Якщо пліснява вже проявилася, значить, час вживати рішучих заходів. Розглянемо етапи боротьби:
Зверніть увагу! Те, що ви вивели цвіль, ще не означає, що вона не виросте знову. Повною мірою позбутися від можливості зараження допоможе тільки зміна показників вологості і температури в кімнаті. В іншому випадку виснажлива боротьба з пліснявою буде вестися постійно. Нагадаємо, що боротися з пліснявою необхідно, оскільки частіше за все це патогенні, небезпечні для вашого здоров'я грибки.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням