Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби

WiDo Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби

Іноді при заміні старих дерев'яних конструкцій новими металопластиковими вікнами, на відкосах з'являються і швидко розростаються чорні плями. В них не складно впізнати плісняву. Якщо не вжити рішучих заходів, колонії грибка швидко зростатимуть.

Що стало причиною появи проблеми, як з нею боротися, а також як запобігти появі цвілі — читайте нижче.

Причини появи плісняви на відкосах

Під назвою «пліснява» мають на увазі цілу групу мікроскопічних грибів: це не один вид, а збірна назва. Цвілеві грибки бувають різними — від умовно-нешкідливих (а іноді і корисних) до хвороботворних, тих, що провокують серйозні захворювання людей і тварин. Ще одним неприємним фактором є здатність плісняви викликати біокорозію і біодеградацію будівельних матеріалів.

Як же з'являється пліснява? Для розростання колонії необхідна спора грибка (так, іноді всього одна) і сприятливі умови для зростання. Оскільки грибок цей мікроскопічний, то помітити його спори або запобігти їх потраплянню до приміщення неможливо. Спору може занести потоком повітря при провітрюванні — а при заміні вікон часто старий матеріал рами або відкосів виявляється вже зараженим. Від моменту проникнення спор до пористого матеріалу до появи очевидної колонії проходить зовсім небагато часу. Але якщо плісняву видно неозброєним поглядом — значить, колонія вже значно розрослася. Отже, вона досить життєздатна і може перекидатися на інші поверхні (стіни, шпалери), а що ще гірше — може поширювати по повітрю патогенні спори.

Основні причини розростання плісняви ​​на відкосах:

 • Недостатня герметичність стін будівлі
 • Технічні помилки при зведенні будинку
 • Часта причина появи цвілі на перших і останніх поверхах — затоплення комунікаційних приміщень
 • Тривала відсутність ремонту
 • При заміні вікон — неправильне облаштування монтажного шва між рамою і віконним отвором.

Щойно спора потрапила на пористу поверхню гіпсокартону, бетону або штукатурки, їй вистачить таких умов для зростання:

 • Висока вологість в приміщенні (понад 60%)
 • Висока температура (вище + 25 ° С)
 • На перших етапах — недостатнє сонячне освітлення (ультрафіолетове випромінювання пригнічує спори)

Після заміни дерев'яних конструкцій пластиковими умови для зростання плісняви стають ще більш сприятливими, адже нові вікна більш герметичні. Дерев'яні вікна внаслідок своєї гігроскопічності втягували надлишок вологи або в себе випускали вологу назовні через щілини і пори в деревині, а ось металопластикові залишають надлишок вологи всередині кімнати.

Таким чином, у приміщенні зростають і вологість, і температура (повітрообмін з прохолодною вулицею теж скоротився). У найтемніших куточках, де скупчується волога, почнеться зростання колонії грибків. Особливу увагу в цьому випадку звертайте на місця на стику відкосів, з'єднання рами вікна і віконного отвору. Нагадуємо: грибок мікроскопічний і до появи на поверхні матеріалу він може облаштуватися в порах. Ви не бачите цвілі, а оздоблювальний матеріал вже вражений достатньо глибоко.

Запобігання появі цвілі на відкосах пластикових вікон

Щоб запобігти появі цвілі — усуваємо сприятливі причини для її розвитку:

 • Для зниження вологості в приміщенні, в тому числі на поверхні відкосів необхідно забезпечити приплив свіжого повітря. Цього можна досягти постійним провітрюванням, але краще встановити припливний вентиляційний клапан. Не забувайте, що до появи видимої плісняви на відкосах простір під ними може бути вже уражено. Тому задуматися про стабільний повітрообмін необхідно відразу ж при заміні вікон.
 • Правильне, тришарове заповнення монтажного шва згідно доввимог ДСТУ, з використанням паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалі допоможе забезпечити безперешкодний вихід зайвої вологи на вулицю і зупинить проникнення вологи ззовні. При такому монтажі краплі води не будуть накопичуватися в самому шві і ймовірність внутрішнього ураження оздоблювальних матеріалів знизиться.
 • Особливу увагу зверніть та на облаштування самих відкосів. Якщо їх утеплити — це знизить ризик осідання крапель конденсату на внутрішній стороні.

Як боротися з колонією плісняви на відкосах

Якщо пліснява вже проявилася, значить, час вживати рішучих заходів. Розглянемо етапи боротьби:

 • На превеликий жаль, якщо пліснява проступила на зовнішній поверхні відкосів — без демонтажу не обійтися. Це означає, що внутрішню частина частково або повністю вражено грибком. Після демонтажу необхідно зняти чорні плями скребком або пароочищувачем (попередньо перевірте, чи перенесе матеріал інтенсивне нагрівання). Після очищення просушіть всі поверхні феном.
 • Далі продезінфікуйте всі уражені поверхні. Використовуйте спеціальні фунгіцидні препарати. Вони можуть глибоко проникати в структуру матеріалу і дозволяють вивести звідти невидиму для очей частину колонії.
 • Щоб запобігти повторній появі плісняви, подбайте про максимальну гідроізоляцію матеріалів оздоблення. Існують спеціальні гідроізоляційні розчини, які закриють пори матеріалу, що попередить зростання грибка всередині.

Зверніть увагу! Те, що ви вивели цвіль, ще не означає, що вона не виросте знову. Повною мірою позбутися від можливості зараження допоможе тільки зміна показників вологості і температури в кімнаті. В іншому випадку виснажлива боротьба з пліснявою буде вестися постійно. Нагадаємо, що боротися з пліснявою необхідно, оскільки частіше за все це патогенні, небезпечні для вашого здоров'я грибки.

 Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Можливості сучасної фурнітури
Можливості сучасної фурнітури
Одна з переваг сучасних металопластикових вікон полягає в тому, що їх можна укомплектувати з урахуванням потреб власника. Це стосується в першу чергу фурнітурного механізму — фурнітура може не тільки відкрити і закривати стулку, а й виконувати інші функції.
WiDo Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Вибір вікон для житлового приміщення — завдання складне саме по собі. Але якщо йдеться саме про спальню, в якій має бути максимально затишно та комфортно, то вимоги до вікон багаторазово зростають.
WiDo Металопластикові двері. За та проти
Металопластикові двері. За та проти
Металопластикові двері набувають все більшої популярності на ринку. Їх встановлюють як усередині приміщень, так і в якості вхідних конструкцій. Вони надійні, довговічні, енергоефективні та мають сучасний дизайн. У нашій статті розповімо, на що необхідно звернути увагу при виборі ПВХ-дверей.
WiDo Як доглядати за фурнітурою металопластикового вікна
Як доглядати за фурнітурою металопластикового вікна
Один із ключових елементів металопластикового вікна – фурнітура. Фурнітурний механізм встановлюється на вікно при його збиранні...