Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Вибираємо вікно на кухню

WiDo Вибираємо вікно на кухню

При виборі вікна для кухні необхідно обов'язково врахувати особливості мікроклімату в цьому приміщенні. Кухня — це місце для приготування їжі, тому тут періодично зростатиме вологість повітря, а температура — швидко змінюватиметься. Крім того, у повітря потраплятимуть мікроскопічні краплі жиру та частинки сажі. А це означає – приміщення доведеться регулярно провітрювати, а всі поверхні очищати від забруднень.

Висновок простий — при виборі комплектації кухонного вікна потрібно брати до уваги ці фактори.

Який профіль вибрати?

Основа вікна – це профільна система, тому формувати комплектацію вікна для кухні варто, починаючи саме з вибору профілю:

 • У кухні зазвичай досить тепло, крім того, тут ми не проводимо багато часу (навіть якщо кухня використовується у якості їдальні). Тому профільна система з дуже високими показниками теплозбереження тут може бути непотрібною. Вибираємо якісний профіль з базовими теплотехнічними показниками — цього буде цілком достатньо, щоб не відчувати дискомфорту.
 • На габарити профілю варто звернути увагу. Кращим вибором будуть системи зі зменшеною висотою стулки, такі як WDS 6S. За рахунок зменшення висоти стулки збільшується площа скління, а значить, зростає кількість природного світла, що припадає в приміщення.
 • Якщо габарити віконного отвору великі — робіть вибір на користь профільних систем зі збільшеною шириною (наприклад, WDS 7S). Крім кращих показників теплоізоляції, у таких систем є ще одна перевага — велика жорсткість, яка забезпечує хорошу стійкість до деформацій.

Вибираємо склопакет

Скління для кухні потрібно вибирати, враховуючи не тільки енергозберігаючі характеристики, але й високу ймовірність утворення конденсату. Висока вологість призводить до того, що конденсат на стеклах в кухні з'являється дуже часто — але знизити частоту його випадання і зменшити об'єм вологи, що конденсується, цілком можливо:

 • Для гарної теплоізоляції, а також для того, щоб внутрішнє скло менше охолоняло, встановлюємо двокамерний енергозберігаючий склопакет. Повністю проблему конденсату це не вирішить, але дозволить ефективно знижувати ризик конденсатоутворення іншими способами.
 • Для кухонь, вікна яких виходять на південь або південний схід, бажано встановити мультифункціональний або сонцезахисний склопакет. Влітку кухня не нагріватиметься під сонячними променями — і це хоча б частково знизить температуру в приміщенні (і так високу через інтенсивне приготування їжі).

Важливо! Сонцезахисні склопакети на кухні дозволяють відмовитися від встановлення фіранок. А це означає — буде менше проблем із регулярним пранням (бо прати фіранки на кухні доведеться дуже часто).

Фурнітура для кухонних вікон

Повітрообмін на кухні має бути досить ефективним — і якщо за видалення повітря відповідає витяжка, то приплив можна організувати лише за рахунок правильного провітрювання. Тому фурнітурний механізм вибираємо з урахуванням таких рекомендацій:

 • Стандартна опція — провітрювання у відкидному положенні. Поворотно-відкидна фурнітура – ​​ мінімальна комплектація для кухонного вікна.
 • Мікровентиляція, ступінчасте провітрювання або двопозиційне провітрювання – «зима/літо» – будуть більш зручними у використанні. За наявності таких елементів навіть у холодну пору року можна організувати провітрювання кухні, не боячись переохолодження.
 • Провітрювання при повному відкриванні стулки – оптимальне рішення для екстрених ситуацій, а також для приготування їжі влітку. Щоб провітрювати приміщення таким способом було зручно та безпечно, конструкцію комплектуємо фіксатором або обмежувачем повороту. Обидві ці деталі утримують стулку і не дають їй ані відкриватися, ані захлопуватися при поривах вітру.

Зверніть увагу! Вікно в кухні відкривається часто — особливо о теплій порі року. Тому конструкція обов'язково комплектується москітною сіткою, що захистить кухню від проникнення комах.

І ще два важливі аспекти з комплектації фурнітури кухонного вікна:

 • Якщо кухню розташовано у приватному будинку, або на першому, другому чи останньому поверсі багатоповерхової будівлі, обов'язково встановіть фурнітуру в протизламній комплектації. Такий механізм запобігає спробам відкриття вікна ззовні та захистить приміщення від проникнення.
 • Якщо в будинку є маленькі діти, встановіть дитячий замок безпеки. Для кухні він кращий за ручку з ключем: замок не дає відкрити стулку, але при цьому дозволяє встановити її на провітрювання.

Вибір кухонного підвіконня

Кухонне підвіконня — це не скільки декоративна, скільки функціональна деталь вікна:

 • Вибір текстури – питання особистих уподобань. Матові підвіконня менш маркі, але при цьому виглядають не настільки привабливо. Глянцеві красивіші, легко очищаються від забруднень — але якщо їх не доглядати, то вже за кілька днів поверхня виглядатиме неохайно.
 • Ширина кухонного підвіконня часто вибирається з таким розрахунком, щоб його можна було використовувати у якості стільниці (або хоча б полиці). Якщо ви плануєте чинити саме так, вибирайте підвіконня з достатнім запасом міцності. Крім того, зверніть увагу на моделі, поверхня яких добре протистоїть механічним та температурним впливам.

Порада! Якщо ви встановлюєте широке кухонне підвіконня — підвіконну дошку слід обладнати вентиляційними решітками. Якщо ви цього не зробите, то тепле повітря від батареї не буде потрапляти на склопакет, і кількість конденсату в і так вологому середовищі кухні зросте в рази.

Вікно для кухні має бути надійним та красивим. Але насамперед важливо, щоб конструкція дозволяла регулювати мікроклімат у приміщенні та була зручною в експлуатації.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Як відрегулювати віконну фурнітуру: покрокова інструкція
Як відрегулювати віконну фурнітуру: покрокова інструкція
За притискання стулки до рами, а також за відкривання та закривання вікна в різних режимах відповідає спеціальний механізм — віконна фурнітура.
WiDo Вікна для котеджу: обираємо комплектацію
Вікна для котеджу: обираємо комплектацію
Як і на інші питання про комплектацію ПВХ конструкцій, однозначно відповісти на питання про те, які вікна краще вибрати для котеджу, не можна. Оптимальна комплектація залежить від особливостей будівлі, до якої буде встановлено конструкцію, розмірів віконного отвору, вимог до функціоналу тощо.
WiDo Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Виробники та продавці металопластикових конструкцій все частіше рекомендують замовити монтаж вікон за ДСТУ.
WiDo Різновиди шпросів: внутрішній та зовнішній декор для склопакетів
Різновиди шпросів: внутрішній та зовнішній декор для склопакетів
Перші «справжні» вікна робили на основі невеликих листів скла. Технологія виробництва цього матеріалу була досить примітивною – тому отримати достатньо великий лист з рівномірною товщиною та прозорістю не виходило.