Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Які вікна обрати для дитячої кімнати?

WiDo Які вікна обрати для дитячої кімнати?

Багато хто з батьків, плануючи заміну вікон у всьому будинку або квартирі, цікавиться тим, як обрати вікна для дитячої кімнати. Вимоги до таких вікон серйозні, вони відрізняються від вимог до вікон в інших приміщеннях — але тільки так можна захистити дитину від протягів, переохолодження і забезпечити їй комфортний мікроклімат.

Що потрібно враховувати при виборі вікон для дитячої кімнати — розповімо в нашій статті.

На що звернути увагу

Перелік пріоритетів для вікон в дитячій кімнаті буде таким.

 • Ефективне енергозбереження. Чим нижчі тепловтрати, тим простіше буде підтримувати комфортну температуру. Переохолодження — одна з основних причин простудних захворювань, особливо у маленьких дітей.
 • Високі показники безпеки. Падіння з вікна може призвести до трагічних наслідків — тому йому варто запобігати усіма можливими засобами. Також важливо подбати про те, щоб випадково розбите скло не травмувало дитину.
 • Звукоізоляція. У ранньому віці тиша потрібна для спокійного сну немовляти (і батьків). У більш пізньому — для зниження стомлюваності при виконанні домашніх завдань.
 • Обмін повітря. Сперте повітря — причина респіраторних захворювань, тому для дитячої кімнати дуже важлива повноцінна і контрольована вентиляція.
 • Привабливий дизайн. Вікно має органічно вписуватися в кольорову гамму дитячої кімнати — тоді дизайн приміщення буде привабливим.

За рахунок чого можна забезпечити вирішення цих завдань — розповімо в наступних розділах.

Менше тепловтрат, менше шуму

Знизити проникність вікна в дитячій для тепла і зовнішніх звуків можна лише за умови комплексного підходу:

 • По-перше, використовуємо профільні системи з максимальною шириною і максимальною кількістю камер. Оптимальним вибором будуть WDS 8S або WDS 7S.
 • По-друге, встановлюємо двокамерні склопакети з енергозберігаючими стеклами і заповненням камер аргоном. Вони відмінно справляються із захистом від тепловтрат.
 • По-третє, боремося з протягами, які в рази небезпечніші за низьку температуру. Щоб запобігти появі протягів, комплектуємо вікна якісною фурнітурою, яка забезпечує ефективний притиск по периметру віконної стулки.
 • Нарешті, для шумоізоляції обираємо двокамерні склопакети з різною шириною дистанційних рамок. За рахунок такої конструкції склопакета гучність зовнішнього шуму буде знижено, і чутливий сон дитини ніхто і ніщо не потривожить.

Зверніть увагу! Додатковий бонус для шумоізоляції — використання більш товстого зовнішнього скла або триплекса.

Дитяча безпека — ключовий пріоритет

Основне завдання батьків — запобігти будь-яким спробам несанкціонованого відкривання вікна дитиною. Навіть малюк, який тільки почав ходити, може піднятися на підвіконня і відкрити стулку — тому варто подбати про безпеку, встановивши:

 • Тросиковий блокіратор. Пристрій, який працює так само, як дверний ланцюжок. Трос утримує стулку, але при цьому дозволяє відкинути її на провітрювання. Мінус — сам трос легко знімається, тому ставити його потрібно якомога вище.
 • Ручку з ключем. Запірний циліндр, вбудований в ручку, блокує відкривання вікна. Недолік — щоб відкинути стулку на провітрювання, доведеться повністю відкривати замок, тому влітку приміщення залишається практично без захисту.
 • Дитячий замок безпеки. Ставиться в нижній частині вікна, закривається ключем. Блокує відкривання стулки, але не перешкоджає її відкиданню для провітрювання. Універсальне рішення, яке підходить для вікон у будь-якому приміщенні. Але для дитячої — обов'язкова деталь комплектації вікна.

Зверніть увагу! Москітна сітка, навіть найміцніша, не розрахована на вагу дитини і не вбереже її від падіння. Більш того, дитина розцінює москітну сітку в якості опори, тому вона працює як додатковий фактор ризику.

Травми, що виникли в результаті порізу шибкою, зустрічаються рідше — але все ж зустрічаються. Внутрішнє скло в дитячій кімнаті варто замінити триплексом або термозміцненим склом. Їх значно складніше розбити, але навіть якщо скло розіб'ється — великих уламків з гострими краями не буде.

Вентиляція дитячої кімнати

Приміщення, в якому перебуває дитина, потрібно регулярно провітрювати. Провітрювання вирішує дві задачі — забезпечення киснем і нормалізацію вологості. В принципі, для провітрювання достатньо вікна з поворотно-відкидною фурнітурою, але спростити завдання може встановлення таких комплектуючих:

 • Мікропровітрювання або ступеневе провітрювання. Перший варіант дозволяє відкривати вікно на 3-4 міліметри для фонового доступу свіжого повітря, другий — дає можливість обирати інтенсивність повітрообміну.
 • Двопозиційне провітрювання. Простий перемикач, який взимку дає можливість відкидати стулку на невелику відстань, а влітку — дозволяє провітрювати приміщення з максимальною інтенсивністю.
 • Вентиляційний клапан. Ставиться у верхній частині вікна, забезпечує стабільний приплив свіжого повітря, при цьому не призводить до переохолодження приміщення.

Дизайн вікон у дитячій кімнаті

Вікно — це ще й важливий елемент інтер'єру дитячої кімнати. Стандартні білі конструкції тут теж можна встановлювати — але в поєднанні з традиційним оформленням дитячих кімнат більш органічно виглядають ламіновані конструкції.

Палітру ламінації можна підібрати на сторінці WDS Color. Вибір відтінків величезний, тож можна без зусиль знайти варіант, який буде органічно поєднуватися із загальною кольоровою гамою кімнати. Також при декоруванні часто використовують:

 • Тоноване скло.
 • Структурне скло.
 • Склопакети з УФ-друком.
 • Вітражі тощо.

Обов'язково дотримуйтеся наведених в статті рекомендацій — і ви зможете підібрати безпечне, енергоефективне і красиве вікно для дитячої кімнати.

Читати далі

WiDo Заміна віконної ручки: покрокова інструкція
Заміна віконної ручки: покрокова інструкція
Для керування фурнітурою металопластикових конструкцій використовується ручка – віконна або дверна.
WiDo Можливості сучасної фурнітури
Можливості сучасної фурнітури
Одна з переваг сучасних металопластикових вікон полягає в тому, що їх можна укомплектувати з урахуванням потреб власника. Це стосується в першу чергу фурнітурного механізму — фурнітура може не тільки відкрити і закривати стулку, а й виконувати інші функції.
WiDo Як засклити балкон: поради та підказки
Як засклити балкон: поради та підказки
При правильному склінні балкона або лоджії цей простір можна використовувати в якості додаткового житлове приміщення. Можливим є і збільшення площі прилеглих кімнат за рахунок квадратних метрів балкона. Однак перед виконанням ремонтних робіт варто вивчити пару важливих нюансів про засклені лоджій і балконів.
WiDo Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Отже, вікна укомплектовані та замовлені – і ви точно знаєте дату монтажу. Що варто зробити, щоб цей процес пройшов максимально безболісно?