Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Москітні сітки: види та поради щодо вибору

WiDo Москітні сітки: види та поради щодо вибору

Влітку регулярно провітрювати приміщення потрібно не тільки для доступу свіжого повітря, а й для боротьби з перегрівом, а комахи в цю пору року особливо активні. Тож захист від проникнення в приміщення комах найефективніше забезпечуватиме москітна сітка. При відкриванні вікна встановлена ​​сітка буде повністю перекривати отвір так, що комахи не проникнуть в приміщення. Також встановлення москітної сітки робить повітря чистішим — на полотні затримується частина пилу, що міститься в повітрі.

Різновиди конструкцій

Москітна сітка може мати різну конструкцію. Застосовують такі конструкції для захисту від комах:

 • Рамкові — найбільш популярні. Полотно натягується не на саме вікно, а на легку рамку з полівінілхлоридного або алюмінієвого профілю. Рамка москітної сітки може кріпитися на вікні за допомогою різних пристосувань.
 • Москітна сітка на липучках. Найлегша конструкція, яка не має рамки і тому не займає багато місця при зберіганні. Периметр сітки оснащується липучкою, яка утримує полотно на рамі вікна в натягнутому стані. Надійність фіксації невисока, тому використовується москітна сітка на липучках не надто часто.
 • Ролетна москітна сітка. Полотно москітної сітки згортається в ролик, який знаходиться всередині короба. Якщо потрібно перекрити отвір для захисту від комах — полотно розгортається, при цьому його краї рухаються по направляючих профілях. Найчастіше сітка розгортається зверху вниз, але є варіанти з бічним розміщенням короба і горизонтальним встановленням профілів.
 • Москітна сітка-плісе. Ще один компактний варіант. На відміну від ролетної москітної сітки, ця конструкція не згортається, а складається «гармошкою», рухаючись по направляючим профілям.

Перед тим як обрати москітну сітку за конструкцією, потрібно врахувати цілий комплекс чинників — від бюджету до конструкції вікна. Так, ролетні моделі зручні й надійні — але коштують досить дорого. Рамкові конструкції прості при встановленні, але регулярно знімати їх для очищення і демонтувати на зиму не надто зручно. А в сітки на липучках основний мінус — мала надійність фіксації.

Полотна для москітних сіток

Вибір москітної сітки для встановлення на пластикове вікно потрібно робити, враховуючи також тип полотна. Основні види москітних сіток оснащуються полотнами трьох основних різновидів:

 • Стандартні сітки для захисту від комах (комірки розміром до 1,2*1,2 мм). Найчастіше їх роблять на рамковому профілі з міцним полімерним полотном. Такий розмір комірки забезпечує хороший захист від комарів.
 • «Антипилок» або «антипил» — москітна сітка, яка призначена для захисту приміщення від більш дрібних частинок. Комірки розміром не більше 0,5*1 мм пропускають значно менше пилу з вулиці та пилку рослин. Як результат — на профілі вікна з внутрішньої сторони осідає менше сажі та кіптяви, а люди, які живуть у будинку або квартирі, значно менше потерпають від сезонної алергії.

Зверніть увагу! Сітка «Антипилок» не забезпечує 100% блокування пилку, тому повністю виключити ймовірність появи алергічних реакцій після встановлення такої сітки не можна. Але ефективність у неї висока.

 • «Антикішка». Головна відмінність цієї сітки — міцний профіль, міцне полімерне полотно, надійна фіксація на рамі металопластикового вікна. Основне завдання — запобігти випадінню з вікна домашніх тварин: правильно встановлена москітна сітка такого типу витримує серйозні вагові навантаження і має високу міцність на розрив.

Зверніть увагу! Міцний профіль та полімерне полотно можуть витримати вагу кота — але не вагу маленької дитини. Тому для захисту дітей від падіння вони не призначені: це завдання вирішується за допомогою спеціальних механізмів фурнітури.

Способи монтажу москітної сітки на пластикове вікно

Найпоширенішу конструкцію москітних сіток — рамкову сітку — може бути встановлено ​​на вікні різними способами. Застосовуються:

 • «Кишені» — кутові кронштейни або поздовжні направляючі, які монтуються з зовнішньої частини вікна. Рамний профіль москітної сітки просто заводиться в «кишені» й утримується в них під власною вагою. Коштують направляючі недорого, встановлюються просто — але виймати з них сітку для обслуговування не надто зручно.
 • Петлі — кріпляться на рамний профіль, а також на раму вікна ззовні. У закритому положенні москітна сітка утримується за допомогою легкої засувки.
 • Кріплення «анвіс» — на рамковий профіль встановлюються невеликі металеві кронштейни («прапорці»), які повертаються навколо точки кріплення. При монтажі прапорець просто заводиться за наплав і утримує рамковий профіль з натягнутим полотном.

Існують й інші способи встановлення москітної сітки — наприклад, плунжерні кріплення за допомогою пружних металевих стрижнів. Але все ж зазвичай конструкції для захисту від комах монтуються із застосуванням трьох описаних вище пристосувань.

Обслуговування та ремонт москітної сітки

Продовжити термін експлуатації москітної сітки можна, дотримуючись наступних рекомендацій:

 • У холодну пору року сітку варто знімати і зберігати в приміщенні — так міцність профілю й полотна не знизиться під впливом перепадів температур.
 • Щоб очистити полотно від пилу, що накопичився за час експлуатації, його промивають струменем води з душової лійки. Робити це бажано не рідше одного разу на місяць — тоді пил не буде накопичуватися, і приміщення отримає достатньо світла та повітря.
 • Знімати сітку з напрямних варто тільки за допомогою спеціальних ручок.

Також важливо берегти полотно від будь-яких пошкоджень — навіть невеликий розрив стане причиною проникнення комах. Якщо це сталося, варто викликати майстра для ремонту. Зазвичай ремонт полягає у вилученні фіксуючого шнура та встановленні нового полотна. Впоратися з цим завданням можна і самостійно — але вартість послуги разом з виїздом майстра до вас приблизно дорівнює вартості полотна та інших запчастин у магазині.

Вірно підібрана москітна сітка, встановлена ​​на вікно з урахуванням його конструкції — запорука ефективного захисту вашого будинку від пилу та комах.

Замовити москітні сітки можна за посиланням

Читати далі

WiDo Які вікна обрати для дитячої кімнати?
Які вікна обрати для дитячої кімнати?
Багато хто з батьків, плануючи заміну вікон у всьому будинку або квартирі, цікавиться тим, як обрати вікна для дитячої кімнати.
WiDo Віконні терміни: короткий словник
Віконні терміни: короткий словник
Покупець, що вибирає металопластикове вікно, під час обговорення комплектації з менеджером може стикатися з незрозумілими для себе словами.
WiDo Регулировка пластиковых окон своими руками
Регулировка пластиковых окон своими руками
Благодаря продуманной конструкции фурнитуры регулировка пластиковых окон своими руками вполне возможна. Более того, ее нужно периодически выполнять — даже не самые тяжелые створки при интенсивной эксплуатации могут со временем деформироваться, что приведет к проблемам в открывании и закрывании пластикового окна. Другая возможная проблема — снижение плотности прижима створки к раме, которое тоже устраняется регулировкой.
WiDo Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Плануючи купівлю пластикових вікон для новобудови або заміну старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями, багато хто стикається з труднощами.