Влітку регулярно провітрювати приміщення потрібно не тільки для доступу свіжого повітря, а й для боротьби з перегрівом, а комахи в цю пору року особливо активні. Тож захист від проникнення в приміщення комах найефективніше забезпечуватиме москітна сітка. При відкриванні вікна встановлена сітка буде повністю перекривати отвір так, що комахи не проникнуть в приміщення. Також встановлення москітної сітки робить повітря чистішим — на полотні затримується частина пилу, що міститься в повітрі.
Різновиди конструкцій
Москітна сітка може мати різну конструкцію. Застосовують такі конструкції для захисту від комах:
Рамкові — найбільш популярні. Полотно натягується не на саме вікно, а на легку рамку з полівінілхлоридного або алюмінієвого профілю. Рамка москітної сітки може кріпитися на вікні за допомогою різних пристосувань.
Москітна сітка на липучках. Найлегша конструкція, яка не має рамки і тому не займає багато місця при зберіганні. Периметр сітки оснащується липучкою, яка утримує полотно на рамі вікна в натягнутому стані. Надійність фіксації невисока, тому використовується москітна сітка на липучках не надто часто.
Ролетна москітна сітка. Полотно москітної сітки згортається в ролик, який знаходиться всередині короба. Якщо потрібно перекрити отвір для захисту від комах — полотно розгортається, при цьому його краї рухаються по направляючих профілях. Найчастіше сітка розгортається зверху вниз, але є варіанти з бічним розміщенням короба і горизонтальним встановленням профілів.
Москітна сітка-плісе. Ще один компактний варіант. На відміну від ролетної москітної сітки, ця конструкція не згортається, а складається «гармошкою», рухаючись по направляючим профілям.
Перед тим як обрати москітну сітку за конструкцією, потрібно врахувати цілий комплекс чинників — від бюджету до конструкції вікна. Так, ролетні моделі зручні й надійні — але коштують досить дорого. Рамкові конструкції прості при встановленні, але регулярно знімати їх для очищення і демонтувати на зиму не надто зручно. А в сітки на липучках основний мінус — мала надійність фіксації.
Полотна для москітних сіток
Вибір москітної сітки для встановлення на пластикове вікно потрібно робити, враховуючи також тип полотна. Основні види москітних сіток оснащуються полотнами трьох основних різновидів:
Стандартні сітки для захисту від комах (комірки розміром до 1,2*1,2 мм). Найчастіше їх роблять на рамковому профілі з міцним полімерним полотном. Такий розмір комірки забезпечує хороший захист від комарів.
«Антипилок» або «антипил» — москітна сітка, яка призначена для захисту приміщення від більш дрібних частинок. Комірки розміром не більше 0,5*1 мм пропускають значно менше пилу з вулиці та пилку рослин. Як результат — на профілі вікна з внутрішньої сторони осідає менше сажі та кіптяви, а люди, які живуть у будинку або квартирі, значно менше потерпають від сезонної алергії.
Зверніть увагу! Сітка «Антипилок» не забезпечує 100% блокування пилку, тому повністю виключити ймовірність появи алергічних реакцій після встановлення такої сітки не можна. Але ефективність у неї висока.
«Антикішка». Головна відмінність цієї сітки — міцний профіль, міцне полімерне полотно, надійна фіксація на рамі металопластикового вікна. Основне завдання — запобігти випадінню з вікна домашніх тварин: правильно встановлена москітна сітка такого типу витримує серйозні вагові навантаження і має високу міцність на розрив.
Зверніть увагу! Міцний профіль та полімерне полотно можуть витримати вагу кота — але не вагу маленької дитини. Тому для захисту дітей від падіння вони не призначені: це завдання вирішується за допомогою спеціальних механізмів фурнітури.
Способи монтажу москітної сітки на пластикове вікно
Найпоширенішу конструкцію москітних сіток — рамкову сітку — може бути встановлено на вікні різними способами. Застосовуються:
«Кишені» — кутові кронштейни або поздовжні направляючі, які монтуються з зовнішньої частини вікна. Рамний профіль москітної сітки просто заводиться в «кишені» й утримується в них під власною вагою. Коштують направляючі недорого, встановлюються просто — але виймати з них сітку для обслуговування не надто зручно.
Петлі — кріпляться на рамний профіль, а також на раму вікна ззовні. У закритому положенні москітна сітка утримується за допомогою легкої засувки.
Кріплення «анвіс» — на рамковий профіль встановлюються невеликі металеві кронштейни («прапорці»), які повертаються навколо точки кріплення. При монтажі прапорець просто заводиться за наплав і утримує рамковий профіль з натягнутим полотном.
Існують й інші способи встановлення москітної сітки — наприклад, плунжерні кріплення за допомогою пружних металевих стрижнів. Але все ж зазвичай конструкції для захисту від комах монтуються із застосуванням трьох описаних вище пристосувань.
Обслуговування та ремонт москітної сітки
Продовжити термін експлуатації москітної сітки можна, дотримуючись наступних рекомендацій:
У холодну пору року сітку варто знімати і зберігати в приміщенні — так міцність профілю й полотна не знизиться під впливом перепадів температур.
Щоб очистити полотно від пилу, що накопичився за час експлуатації, його промивають струменем води з душової лійки. Робити це бажано не рідше одного разу на місяць — тоді пил не буде накопичуватися, і приміщення отримає достатньо світла та повітря.
Знімати сітку з напрямних варто тільки за допомогою спеціальних ручок.
Також важливо берегти полотно від будь-яких пошкоджень — навіть невеликий розрив стане причиною проникнення комах. Якщо це сталося, варто викликати майстра для ремонту. Зазвичай ремонт полягає у вилученні фіксуючого шнура та встановленні нового полотна. Впоратися з цим завданням можна і самостійно — але вартість послуги разом з виїздом майстра до вас приблизно дорівнює вартості полотна та інших запчастин у магазині.
Вірно підібрана москітна сітка, встановлена на вікно з урахуванням його конструкції — запорука ефективного захисту вашого будинку від пилу та комах.
Одна з переваг сучасних металопластикових вікон полягає в тому, що їх можна укомплектувати з урахуванням потреб власника. Це стосується в першу чергу фурнітурного механізму — фурнітура може не тільки відкрити і закривати стулку, а й виконувати інші функції.
Склопакет — це конструкція, тепло- і звукоізоляційні характеристики якої багато в чому визначаються її герметичністю. Саме тому поява тріщини в склопакеті істотно погіршує всі його характеристики.