Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси

WiDo Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси

Стулка звичайного металопластикового вікна розміщується з внутрішньої сторони конструкції і обертається на петлях, закріплених на рамі. Віконні петлі влаштовані досить просто, і ця простота забезпечує надійність механізму. Крім того, використання якісного металу дає можливість петлям витримувати значне навантаження – тож вони можуть впоратися з великими стулками, укомплектованими двокамерними склопакетами.

Але, незважаючи на простоту та надійність, є у класичних петель та мінуси. По-перше, вони розміщуються на видимому боці конструкції і можуть не вписуватися в дизайн (особливо, якщо не можна знайти накладки під колір ламінації). По-друге, розміщені ззовні петлі накопичують пил — і через це згодом гірше працюють.

Альтернативне рішення – комплектація пластикового вікна фурнітурою із прихованими петлями. Останніми роками такі фурнітурні механізми стають дедалі популярнішими. Та й вартість їх знижується — різниця в ціні стає все менш суттєвою, тому фурнітуру з прихованими петлями можна сміливо розглядати як базовий варіант для комплектації вікна.

Як влаштовані петлі прихованого типу

Петля (завіса) – це поворотний механізм, який з'єднує стулку вікна з рамою. При цьому фурнітура із прихованими петлями має низку особливостей:

 • Самі петлі не монтуються на стулку та раму зовні, а приховуються у зазорі між ними. Таким чином, їх буде видно лише коли вікно відкрите. У закритому положенні механізм повністю прихований і з усіх елементів фурнітури видимою залишається тільки віконна ручка.
 • На відміну від класичних петель з циліндричною конструкцією, приховані влаштовані більш компактно. За формою вони нагадують ножиці зі з'єднаних шарнірами пласких елементів. Деталі прихованих петель виготовляються з якісного металу та оснащуються ребрами жорсткості – тож запас міцності у них цілком достатній.
 • Що ж до функціоналу — він практично збігається з функціоналом класичних видимих ​​завіс. Кут відкриття вікна цілком достатній (зазвичай — близько 100°), а за необхідності вікно також можна встановити у відкидне положення для провітрювання.

Приховані петлі: за і проти

Незважаючи на собівартість фурнітури, що постійно знижується, із прихованими петлями різниця в ціні все ж таки присутня. Тому потребу встановлення такого механізму замість традиційних видимих ​​петель необхідно довести. Є у цього рішення як плюси, і мінуси.

Плюси

Основна причина, через яку покупці пластикових вікон вибирають фурнітуру з прихованими петлями — це дизайн. По-перше, відсутність додаткових елементів на лицьовій поверхні профілю робить вікно більш акуратним та лаконічним. По-друге, не потрібно вирішувати вже згадану проблему пошуку накладок, колір яких відповідає відтінку ламінації профілю.

Важливо! Другий пункт особливо актуальний для дизайнерських конструкцій. Палітра ламінації у більшості виробників значно ширша за палітру відтінків петлевих накладок у виробників фурнітури. Частково завдання вирішується фарбуванням пластику порошковими пігментами, але це сильно здорожчує конструкцію.

Крім естетичного зовнішнього вигляду є у прихованих петель та практичні переваги:

 • Безпека. Весь механізм знаходиться в зазорі між рамою та стулкою, повністю прихований від стороннього доступу. Несанкціоноване проникнення до приміщення буде серйозно ускладнене — будь-які спроби зняти стулки з петель заздалегідь приречені на невдачу.
 • Теплоізоляція. Встановлення фурнітури з прихованими петлями дозволяє зберегти контур ущільнювача по всьому периметру конструкції. Відсутність розривів у петльовій зоні підвищує рівень герметичності, а отже – знижує ризик появи протягів та продування.
 • Простота обслуговування. Петлі знаходяться всередині вікна і не контактують із зовнішнім середовищем. Це означає, що на механізмі накопичуватиметься менше пилу (знову відіграє свою роль цілісний ущільнювальний контур), а мастило служитиме довше через повільніше висихання. Але за потреби провести чищення та змащення петель можна буде так само просто, як і у випадку з відкритими петлями.
 • Менше провисання. Вікно із прихованими петлями рідше вимагає регулювання — завдяки мінімальному вільному ходу механізму навіть велика і важка (до 100 кг) стулка практично не провисає.

Крім того, за необхідності більшу частину рами такого вікна можна буде приховати за відкосом. При класичній конструкції петель їх зовнішні частини заважатимуть — а у випадку з прихованими петлями достатньо простежити, щоб край відкосу не заважав відкриванню стулки.

Мінуси

Фурнітура з прихованими петлями — компактніша і складніша. Цим обумовлений ряд особливостей, які потрібно враховувати:

 • По-перше, максимальна вага стулки все-таки обмежена – більшість виробників випускають петлі, що працюють зі стулками до 100 кг. Саме тому для великого вікна доведеться вибирати петлі класичної конструкції.
 • По-друге, монтаж фурнітури повинен проводитися з дотриманням строгих стандартів. Тому вимоги до культури виробництва вікон будуть вищими.
 • По-третє, є відмінності у технології регулювання – хоч і регулювати петлі доводиться рідше. Якщо потреба виникне, доведеться або витратити час на вивчення рекомендацій виробника, або звернутися до фахівців з обслуговування металопластикових вікон.
 • Нарешті, різниця в ціні — так, вона невелика, але фурнітура із прихованими петлями майже завжди буде дорожчою за стандартну.

Там, де дизайн вікна буде пріоритетним — альтернативи фурнітурі із прихованими петлями просто немає. В інших випадках такий механізм буде як мінімум не гірший за стандартний. При цьому численні переваги прихованих петель для пластикових вікон роблять таке рішення все більш затребуваним.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Як доглядати за металопластиковими вікнами взимку
Як доглядати за металопластиковими вікнами взимку
Встановлення металопластикових вікон зазвичай покликане вирішити одне завдання — звести до мінімуму тепловтрати в холодну пору року.
WiDo Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо
Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо
При встановленні металопластикового вікна різниця у мікрокліматі стає помітною одразу. За дерев'яних конструкцій повітря у приміщенні було схоже за вологістю з повітрям на вулиці, та й температура у кімнаті відчутно коливалася при змінах погоди.
WiDo Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Виробники та продавці металопластикових конструкцій все частіше рекомендують замовити монтаж вікон за ДСТУ.
WiDo Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно
Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно
Скло або комбінація з декількох стекол — основна частина віконної конструкції, яка займає найбільшу за площею частину віконного отвору. Тому від правильного вибору скла в значній мірі залежать показники енергоефективності.