Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати. І після покупки білого (треба визнати – теж дуже гарного!) вікна власник обґрунтовано очікує, що конструкція якомога довше збереже зовнішню привабливість.
На жаль, так відбувається не завжди. Іноді нове металопластикове вікно вже незабаром стає жовтим або сірим. Так, останніми роками таке трапляється дедалі рідше — але проблема пожовтіння пластикових вікон, як і раніше, залишається актуальною.
У статті ми проаналізуємо причини пожовтіння пластикових вікон, а також спробуємо розібратися, що робити, щоб уникнути зміни відтінку, і як вчинити, якщо конструкція все ж таки почала втрачати білий колір.
Для виготовлення пластикового профілю — основного матеріалу для таких конструкцій — використовують полівінілхлорид (ПВХ) з добавками. Крім стабілізаторів та пластифікаторів, які підвищують міцність та стійкість ПВХ до добавок належать також пігменти. Від складу пігментів та їхньої якості залежить, якого кольору вийде профіль, а також наскільки довго цей колір збережеться в незмінному вигляді.
Отримання ідеально білого профілю – завдання непросте. Справа в тому, що чистий ПВХ — брудно-сірий, і тому для виготовлення гарних вікон не підходить. Ідеальне рішення – додати до складу пластику діоксид титану, який забезпечить полімеру чисто білий колір. Цей пігмент має високу стійкість, тому згодом відтінок профілю не змінюється — вікна залишаються такими ж білими, якими вони були при встановленні.
Є у діоксиду титану один мінус — доволі висока ціна. Тому, щоб знизити собівартість профілю, дешеві різновиди профільних систем роблять із застосуванням альтернативних пігментів. Найдоступнішою альтернативою є крейда (карбонат кальцію) — її, як і діоксид титану, додають прямо до розплаву, і нове вікно виходить ідеально білим.
Але далі починаються проблеми:
Найчастіше профіль жовтіє на кухні та на балконі. В обох випадках причина – саме в абсорбції крейдою наявних у повітрі речовин. Для кухні це частинки жиру та сажі, для балкону – вуличний пил, нікотин та тютюнові смоли. Що більше крейди було у складі профілю, і що інтенсивнішим було забруднення повітря — то швидше профіль почне жовтіти.
Зміна кольору пластику (профіль стає жовтим або сірим) не завжди відбувається через використання неякісного пігменту. Іноді пластик просто забруднюється:
Тут варто мати на увазі — чим довше ви нехтуватимете очищенням профілю, тим складніше буде повернути йому початковий білий колір. Це особливо актуально для кухні — навіть дуже тонка жирова плівка моментально починає накопичувати пил.
Білий колір профілю — це одна з його естетичних переваг, тому власники ПВХ-конструкцій намагаються зберегти їх у первозданному вигляді якомога довше. Щоб вікна не ставали жовтими або сірими, варто дотримуватись таких рекомендацій:
Зверніть увагу! Хорошим прикладом можуть бути профілі WDS. Для виробництва використовуються якісні пігменти з підтвердженими характеристиками. В результаті профіль залишається білим і через кілька років експлуатації навіть в умовах кухні або балкона, на якому курять.
Ризик того, що профіль пожовкне через використання виробником неякісного пігменту, порівняно невеликий. Сьогодні компанії відмовляються від крейди та застосовують більш якісні та стійкі пігменти. Але все ж таки ймовірність небажаного розвитку не дорівнює нулю — тому варто з самого початку вибирати якісний профіль і не нехтувати регулярним доглядом.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням