Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Чи жовтіють пластикові вікна?

WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?

Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати. І після покупки білого (треба визнати – теж дуже гарного!) вікна власник обґрунтовано очікує, що конструкція якомога довше збереже зовнішню привабливість.

На жаль, так відбувається не завжди. Іноді нове металопластикове вікно вже незабаром стає жовтим або сірим. Так, останніми роками таке трапляється дедалі рідше — але проблема пожовтіння пластикових вікон, як і раніше, залишається актуальною.

У статті ми проаналізуємо причини пожовтіння пластикових вікон, а також спробуємо розібратися, що робити, щоб уникнути зміни відтінку, і як вчинити, якщо конструкція все ж таки почала втрачати білий колір.

Чому вікно жовтіє

Для виготовлення пластикового профілю — основного матеріалу для таких конструкцій — використовують полівінілхлорид (ПВХ) з добавками. Крім стабілізаторів та пластифікаторів, які підвищують міцність та стійкість ПВХ до добавок належать також пігменти. Від складу пігментів та їхньої якості залежить, якого кольору вийде профіль, а також наскільки довго цей колір збережеться в незмінному вигляді.

Отримання ідеально білого профілю – завдання непросте. Справа в тому, що чистий ПВХ — брудно-сірий, і тому для виготовлення гарних вікон не підходить. Ідеальне рішення – додати до складу пластику діоксид титану, який забезпечить полімеру чисто білий колір. Цей пігмент має високу стійкість, тому згодом відтінок профілю не змінюється — вікна залишаються такими ж білими, якими вони були при встановленні.

Є у діоксиду титану один мінус — доволі висока ціна. Тому, щоб знизити собівартість профілю, дешеві різновиди профільних систем роблять із застосуванням альтернативних пігментів. Найдоступнішою альтернативою є крейда (карбонат кальцію) — її, як і діоксид титану, додають прямо до розплаву, і нове вікно виходить ідеально білим.

Але далі починаються проблеми:

  • Сполуки на основі карбонату кальцію менш стійкі, тому частина пігментних гранул розпадається, і колір може втрачати однорідність.
  • Пориста структура крейди стає серйозною проблемою. Профіль, в якому в якості пігменту присутній карбонат кальцію, абсорбує речовини, наявні в повітрі приміщення.

Найчастіше профіль жовтіє на кухні та на балконі. В обох випадках причина – саме в абсорбції крейдою наявних у повітрі речовин. Для кухні це частинки жиру та сажі, для балкону – вуличний пил, нікотин та тютюнові смоли. Що більше крейди було у складі профілю, і що інтенсивнішим було забруднення повітря — то швидше профіль почне жовтіти.

Жовтий профіль — результат відсутності догляду

Зміна кольору пластику (профіль стає жовтим або сірим) не завжди відбувається через використання неякісного пігменту. Іноді пластик просто забруднюється:

  • На кухні типовою проблемою стає тонка жирова плівка. Вона має жовтуватий відтінок і утворюється дуже швидко — особливо якщо при приготуванні ви не використовуєте витяжку.
  • В інших приміщеннях профіль може стати сірим — через пил, що накопичується. Втім, у деяких містах можлива поява червоного або коричневого відтінку — залежить від того, який відтінок має пил у регіоні.

Тут варто мати на увазі — чим довше ви нехтуватимете очищенням профілю, тим складніше буде повернути йому початковий білий колір. Це особливо актуально для кухні — навіть дуже тонка жирова плівка моментально починає накопичувати пил.

Як боротися з пожовтінням профілю

Білий колір профілю — це одна з його естетичних переваг, тому власники ПВХ-конструкцій намагаються зберегти їх у первозданному вигляді якомога довше. Щоб вікна не ставали жовтими або сірими, варто дотримуватись таких рекомендацій:

  • Проблемі простіше запобігти, ніж вирішити, тому не варто купувати конструкції з найдешевшого профілю. ПВХ з додаванням крейди жовтітиме навіть при регулярному догляді, тож очікувати багаторічного збереження білого відтінку від дешевих вікон не варто. Купуючи, уточніть у менеджера, який пігмент використовується для надання профілю білого кольору — і вибирайте конструкції, відтінок яких забезпечується за рахунок оксиду титану.

Зверніть увагу! Хорошим прикладом можуть бути профілі WDS. Для виробництва використовуються якісні пігменти з підтвердженими характеристиками. В результаті профіль залишається білим і через кілька років експлуатації навіть в умовах кухні або балкона, на якому курять.

  • Якщо ви вибрали якісне вікно, але з часом воно почало втрачати початковий білий колір – не забувайте про догляд. Регулярне очищення краще нечастих генеральних прибирань: чим стійкішими будуть забруднення, тим складніше їх усунути, не пошкодивши пластик.
  • Також не варто використовувати засоби для чищення з абразивними включеннями або розчинниками. Абразив залишає на пластиці подряпини, а розчинник або ушкоджує ПВХ, або залишає на поверхні профілю жовті розводи, що не виводяться.

Ризик того, що профіль пожовкне через використання виробником неякісного пігменту, порівняно невеликий. Сьогодні компанії відмовляються від крейди та застосовують більш якісні та стійкі пігменти. Але все ж таки ймовірність небажаного розвитку не дорівнює нулю — тому варто з самого початку вибирати якісний профіль і не нехтувати регулярним доглядом.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Металопластикові двері. За та проти
Металопластикові двері. За та проти
Металопластикові двері набувають все більшої популярності на ринку. Їх встановлюють як усередині приміщень, так і в якості вхідних конструкцій. Вони надійні, довговічні, енергоефективні та мають сучасний дизайн. У нашій статті розповімо, на що необхідно звернути увагу при виборі ПВХ-дверей.
WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання.
WiDo Як вибрати вікна в квартиру
Як вибрати вікна в квартиру
Замислюватися про те, як вибрати вікна для квартири, багато хто починає лише після візиту до віконного салону.
WiDo Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Пластикові двері забезпечують хорошу теплоізоляцію, а ще вони досить надійні і прості у догляді — саме тому їх і вибирають для встановлення в житлових або громадських будівлях.