Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Французьке скління балконів

WiDo Французьке скління балконів

Традиційно французьким називають балкон з дуже вузьким майданчиком або взагалі без нього. Однак у нас такі конструкції не прижилися, а ось гарна назва багатьом сподобалося. Тому в Україні і в деяких інших країнах французьким називають балкон, у якого немає капітальної огорожі, а скління йде від підлоги до стелі.

Монтаж французького балкону — рішення, у якого є сильні і слабкі сторони. У статті розповімо і про них, і про те, як такі конструкції монтуються.

Як влаштовано балкон французького типу

Головна особливість французького балкона — відсутність капітальної огорожі або парапету. Рами встановлюють прямо на основу, жорстко з'єднують між собою і зверху кріплять до покрівлі або козирка. При цьому:

 • Для виготовлення конструкцій використовується легкий, але жорсткий профіль. Мінімальна маса потрібна для зниження навантаження на основу, жорсткість — для захисту від деформацій і навантажень.
 • Рами зазвичай ділять надвоє горизонтальними імпостами, причому відкривається лише верхня частина — для безпеки.
 • Скління теж може бути різним. Для приватності нижня частина конструкції може комплектуватися дзеркальним або тонованим склопакетом, верхня — прозорим.
 • Іноді замість скління до нижньої частини встановлюють сендвіч-панелі, але це рішення не надто популярне — воно суперечить самій ідеї французького балкона.

Поширений декоративний елемент — зовнішнє ажурне металеве огородження. Ставлять його не тільки для краси: іноді на цій конструкції монтують кріплення для квіткових горщиків.

Переваги

Ціна на французький балкон буде вищою, ніж на стандартну балконну конструкцію з аналогічною комплектацією. Але попит на такі балкона зростає, і причина — їх плюси:

 • Виглядає балкон такого типу дуже привабливо.
 • Можна прибрати стару балконний огорожу — бетонні плити і парапети в багатоповерхових будинках виглядають естетично дуже нечасто.
 • Велика площа скління гарантує гарну природну освітленість.
 • Огляд буде відмінним — за нього відповідають панорамні вікна.

Крім того, при встановленні французького балкона зменшуються витрати на підготовку об'єкта, а також — на подальше його оформлення.

Недоліки

На жаль, французький балкон не можна назвати рішенням, яке пасуватиме абсолютно для всіх будівель. У нього є недоліки, які обов'язково потрібно враховувати на етапі проектування і комплектації.

 • Втрати тепла будуть великими навіть при виборі на користь багатокамерного профілю і енергоефективних склопакетів. Все ж таки бетонний парапет можна утеплити зсередини і зовні, що дасть можливість зменшити теплопровідність балкона в цілому. Для французького балкона така можливість не є актуальною, тому доводиться «витискати максимум» з самого скління.
 • У літні місяці французький балкон може дуже сильно нагріватися — особливо якщо він виходить на сонячну сторону. Можливе рішення — встановлення тонованого або дзеркального скління. Але такі склопакети пропускають менше видимого світла, та кольори при огляді спотворюють. Для зменшення перегріву при склінні балконів все частіше застосовують мультифункціональні склопакети.
 • Складний кропіткий догляд. Великі скляні поверхні потрібно підтримувати в чистоті — як зсередини, так і зовні. Самостійно це робити складно, а іноді й неможливо.
 • Проблеми з міцністю. Якщо несуча балконна плита знаходиться у поганому стані — вона може не витримати маси металопластикових конструкцій (широкий профіль + багатокамерні склопакети). Тому перед монтажем плиту часто посилюють.

Ще одним недоліком французького балкона стає його головна перевага — прозорість. Ви не тільки втрачаєте захист від сторонніх поглядів, але і не можете використовувати балкон у якості складу для речей.

Що впливає на ціну?

Вартість французького балкона майже завжди є вищою у порівнянні зі стандартним варіантом скління. На підсумкову суму впливають:

 • Габарити конструкції. Чим вищий балкон, і чим він ширший — тим дорожчий.
 • Конфігурація. Прямокутні балкони — найдешевші, еркерні і Г-подібні набагато дорожчі.
 • Комплектація. Чим вищими є вимоги до теплоізоляції, тим більш якісні профілі і склопакети потрібно використовувати.

Що потрібно врахувати при встановленні французького балкона

Встановлення французького балкона — завдання складне. При цьому досвідчені майстри обов'язково враховують ряд факторів:

 • При демонтажі огорожі важливо максимально зберегти капітальну основу. Плита має бути міцною, тому перед монтажними роботами її або ремонтують, або підсилюють зварними металевими конструкціями.
 • Рами для французького балкона мають великий розмір, тому піднімати до місця встановлення їх часто доводиться з зовнішнього боку будівлі. Крім того, обов'язковим буде використання жорстких з'єднувальних профілів.
 • У верхній частині конструкції потрібно передбачити зазор для монтажу підвісної або натяжної стелі. У нижній — для теплоізоляції підлоги на балконі. Для цього зверху і знизу монтуються розширювальні профілі або аналогічні конструкції.
 • При встановленні балкона в зоні підвищених вітрових навантажень може знадобитися додаткове посилення каркаса і кріплення.

Це — лише частина важливих факторів, які потрібно врахувати при встановленні французького балкону. Тому монтаж таких конструкцій слід доручати професіоналам з високою кваліфікацією — спроба самостійного встановлення буде пов'язана із зайвим (і непотрібним) ризиком.

Замовити якісний професійний монтаж металопластикових вікон на балкон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Плануючи купівлю пластикових вікон для новобудови або заміну старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями, багато хто стикається з труднощами.
WiDo Типи та різновиди пластикових дверей
Типи та різновиди пластикових дверей
На основі пластикового профілю виробляють не лише віконні конструкції. Металопластикові двері сьогодні також є доволі популярними — при цьому в числі їхніх переваг можна відзначити високу міцність, енергоефективність та багатофункціональність.
WiDo Москітні сітки: види та поради щодо вибору
Москітні сітки: види та поради щодо вибору
У теплу пору року москітні сітки – незамінний аксесуар для пластикових вікон. Вони захищають від комах і, крім цього, можуть запобігти (або значно знизити) потрапляння в приміщення пилу і пилку рослин. Про те, які бувають москітні сітки для ПВХ-вікон, і як їх правильно вибрати, читайте в нашій статті
WiDo Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі
Встановлення пластикових вікон найчастіше планують на теплу пору року. Причин тут декілька, але не завжди час для монтажу обирають через підготовку до опалювального сезону.