Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Типи та різновиди пластикових дверей

WiDo Типи та різновиди пластикових дверей

На основі пластикового профілю виробляють не лише віконні конструкції. Металопластикові двері сьогодні також є доволі популярними — при цьому в числі їхніх переваг можна відзначити високу міцність, енергоефективність та багатофункціональність.

Використання сучасних пластикових профілів та дверної фурнітури з різними характеристиками дає можливість виробляти двері, що відрізняються за дизайном, призначенням, а також за способом відкривання.

Типи дверних конструкцій за місцем встановлення

Основний фактор, який потрібно враховувати при виборі конструкції та комплектації металопластикових дверей — місце їхнього встановлення. Від того, де будуть стояти двері, залежать вимоги до міцності, теплоізоляції, зламостійкості, зовнішнього вигляду тощо.

Основні типи дверних конструкцій:

 • Вхідні. Ставляться на межі між вулицею/під'їздом та приміщенням — житловим, комерційним чи громадським. Можуть додатково комплектуватися розсувними гратами, ролетами або іншими захисними конструкціями.
 • Міжкімнатні. Монтуються всередині приміщень — як житлових, так і комерційних. У житлових будинках і квартирах за популярністю вони поступаються виробам з дерева та МДФ. З іншого боку, для офісів, магазинів і аналогічних об'єктів металопластикові двері — відмінна альтернатива алюмінієвим.
 • Балконні. Встановлюються на вході до балкону, робляться максимально легкими, але при цьому герметичними.

Другий важливий критерій — спосіб відкривання:

 • Найпоширеніші — конструкції з дверним полотном, яке обертається на бічних петлях. Відчинення таких конструкцій буває правим або лівим (в залежності від розташування петель), а також внутрішнім або зовнішнім (в залежності від напрямку руху стулки при відкриванні).
 • Розсувні пластикові двері стали популярними порівняно недавно — з появою на ринку ефективної розсувної фурнітури. На відміну від попередньої стулки, розсувна переміщається паралельно площині самої конструкції. Завдяки цьому при відчиненні дверей значно економиться вільний простір.

Комплектацію пластикових дверей обирають з урахуванням обох факторів.

Двері для лоджій або балконів

Для виробництва балконних пластикових дверей використовують легкий віконний (а не більш важкий та жорсткий) дверний профіль. Невеликі розміри стулки і малі експлуатаційні навантаження дають можливість скоротити витрати — але при цьому вимоги до теплоізоляційних характеристик будуть високими.

Зверніть увагу! Це справедливо для дверей, що ведуть на засклені балкони або лоджії. Балконні двері для незаскленого балкона варто робити на основі дверного профілю з габаритами не менше 60 мм.

Основний варіант заповнення — двокамерний енергозберігаючий склопакет. Можливим також є комбіноване заповнення, розділене горизонтальними імпостом:

 • У верхній частині — склопакет.
 • У нижній частині — сендвіч-панель.

Горизонтальний імпост підвищує жорсткість дверного полотна — навіть велика конструкція буде менше деформуватися і рідше вимагати регулювання. Сендвіч в нижній частині забезпечує поєднання міцності з захистом від тепловтрат. При цьому прозорий склопакет пропускає достатньо природного світла.

Балконні двері можна укомплектувати такими додатковими елементами:

 • Для захисту від помилкового відкривання на стулку встановлюється блокіратор. Ця деталь запобігає відкриванню стулки одночасно в поворотному та відкидному положенні при спробах відкрити двері, що знаходяться в режимі провітрювання. Якщо блокіратор не встановити — дверне полотно іноді буде зависати на нижній петлі.
 • Монтаж двосторонньої ручки дає можливість керувати запірним механізмом як з боку приміщення, так і з боку балкону. За допомогою такої ручки можна щільно закрити двері, вийшовши на балкон покурити. Крім того, двостороння ручка зручна в тому випадку, якщо у вас є маленька дитина. Випадки, коли діти ненавмисно зачиняли двері, і дорослі опинялися замкненими на балконі без можливості вийти — не надто велика рідкість.
 • Якщо дітей немає, то можна обмежитися ручкою курця. Вона встановлюється на двері з боку балкону і дає можливість притиснути стулку до рами, зафіксувавши її засувкою.

Двері для офісів або квартир

Двері, що знаходяться всередині приміщення, не обов'язково повинні зберігати максимум тепла. А ось зовнішній вигляд, легкість відчинення і гарна звукоізоляція точно будуть у списку пріоритетів.

 • В якості основи використовується конструкція з дверного (НЕ віконного) профілю шириною від 60 до 70 мм: чим більші габарити дверних полотен, тим вищими будуть вимоги до жорсткості профілю. Ламіновані двері кращі — їхній зовнішній вигляд дозволяє органічно вписати конструкцію в дизайн приміщення.
 • Основний запірний елемент — роликова засувка або нажимний гарнітур зі стандартною засувкою. Обидва механізми можуть додатково комплектуватися стандартними циліндрами з ключем: з їхньою допомогою можна заблокувати двері та запобігти несанкціонованому проникненню.
 • В якості заповнення стулки або глухої частини може використовуватися склопакет або сендвіч-панель (біла чи ламінована). Застосування дизайнерських склопакетів — тонованих, фактурних, прикрашених піскоструминними малюнками — дозволяє значно покращити зовнішній вигляд дверей.

Зверніть увагу! Імпости на таких дверях часто роблять косими або вигнутими (криволінійними). У цьому випадку крім підвищення жорсткості імпост виконує ще й дизайнерську функцію.

Конструкції вхідної групи

Низька теплопровідність багатокамерного пластикового профілю стає основним аргументом на користь його застосування при виробництві вхідних дверей. При цьому правильний підбір комплектуючих забезпечує також надійність та довговічність:

 •  Для вхідних дверей оптимальним вибором буде дверний профіль шириною 70 мм. Навіть при великих габаритах стулки така профільна система не буде піддаватися деформації. Крім того, висока міцність буде важливою і при спробах злому пластикових дверей зловмисниками.
 • Для зниження тепловтрат можуть використовуватися теплі пороги з терморозривами, ущільнювачі, полімерні вставки (windstop) та інші комплектуючі. Всі ці деталі підвищують герметичність притвору і знижують проникність зачинених дверей для теплого повітря.

Зверніть увагу! Щоб тепловтрати були мінімальними, дверна фурнітура повинна бути відрегульована для рівномірного і досить сильно притискання по периметру конструкції.

 •  Двокамерний енергозберігаючий склопакет з заповненням інертним газом, встановлений у двері, також допоможе в підвищенні енергоефективності. В якості зовнішнього скла використовується триплекс або скло, ламіноване міцною полімерною плівкою: так склопакет не вийде розбити при хуліганських атаках або спробах проникнення.

Вибір дизайнерських рішень для пластикових дверей дуже широкий. Для поліпшення зовнішнього вигляду можуть використовуватися:

 • Косі та гнуті імпости.
 • Ламінований або фарбований профіль.
 • Декоративне скління.
 • Вітражі
 • Піскоструминні малюнки тощо.

При правильному виборі комплектації, а також при дотриманні правил монтажу пластикові двері — балконні, міжкімнатні або вхідні — без нарікань прослужать не один десяток років.

Замовити металопластикові двері можна за посиланням

Читати далі

WiDo Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби
Ураження відкосів пліснявим грибком — ознаки і методи боротьби
Іноді при заміні старих дерев'яних конструкцій новими металопластиковими вікнами, на відкосах з'являються і швидко розростаються чорні плями. В них не складно впізнати плісняву. Якщо не вжити рішучих заходів, колонії грибка швидко зростатимуть. Що стало причиною появи проблеми, як з нею боротися, а також як запобігти появі цвілі — читайте нижче.
WiDo Вибір вікон для дачного будиночка
Вибір вікон для дачного будиночка
Про те, які вікна вибрати для дачного будиночка, власники такої нерухомості (або власники ділянки, які планують звести такий будиночок) замислюються нечасто.
WiDo Технологія утеплення відкосів
Технологія утеплення відкосів
Утеплення віконних відкосів проводиться на завершальному етапі монтажу.
WiDo Скриплять пластикові двері: що робити?
Скриплять пластикові двері: що робити?
Пластикові двері доволі прості у догляді і обслуговуванні — це одна з їх переваг. За умов правильного підбору комплектуючих і дотримання технології монтажу такі двері служать досить довго, і легко відкриваються протягом всього терміну служби. Щоб механізм працював без зусиль і сторонніх звуків — достатньо не піддавати його екстремальним навантаженням і періодично обслуговувати (чистка + змащення).