Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Як вибрати вікна в квартиру

WiDo Як вибрати вікна в квартиру

Замислюватися про те, як вибрати вікна для квартири, багато хто починає лише після візиту до віконного салону. Якщо ви звернетеся до компанії, що піклується про репутацію, менеджер підкаже, на що звернути увагу і як підібрати оптимальну комплектацію вікна. Але все ж про підбір комплектуючих для вікон, які будуть встановлюватися в квартирі, варто подумати заздалегідь.

Ключові вимоги

Вибір вікон для квартири — це, мабуть, найпоширеніше завдання. Але і тут є нюанси:

 • Високе енергозбереження. По-перше, стіни квартири можуть пропускати так багато тепла, що навіть найякісніші вікна не гарантують комфортної температури в сильні морози. По-друге, надмірна теплоізоляція не допоможе заощадити на оплаті опалення — в більшості квартир опалення централізоване, тому платити ви будете стільки, скільки напишуть у квитанції.

Зверніть увагу! Навіть при встановленні вікон у квартиру з централізованим опаленням є сенс обирати конструкції з максимумом енергозбереження (основа — профільні системи WDS 6S, WDS 7S, WDS 8S). Буде тепліше — раз. Не доведеться вмикати додаткові електрообігрівачі в сильні морози — два! Тож є виграш і по комфорту, і по економії.

 • Високі вимоги до безпеки. Для перших, других і останніх поверхів — захист від зламу: триплекс + протизламна фурнітура. Для верхніх поверхів — максимально надійний монтаж і профіль, здатний витримувати вітрові навантаження. Для квартир, в яких є діти, незалежно від поверху обов'язково ставиться дитячий замок безпеки.
 • Дизайн. Тут все залежить від того, в якому стилі оформлено квартиру. Від традиційних білих вікон відмовляються все частіше — тим більш, що доступна палітра постійно розширюється.

Але крім базових вимог варто звернути увагу і на специфіку вікон для кожного приміщення.

Для спальні і вітальні

У спальні і вітальні має бути максимально комфортно, тому оптимальною буде така комплектація:

 • Профіль — не нижче WDS 6S для максимально ефективного енергозбереження.
 • Ламінація — в тон інтер’єрного рішення.
 • Склопакет — двокамерний (не лише для тепло-, але і для звукоізоляції).

Якщо вікна виходять на сонячну сторону, то бажаною буде комплектація склопакета сонцезахисним або мультифункціональним склом. Це вкрай важливо, якщо у вітальні є широке вікно, що влітку стає джерелом перегріву.

Для дитячої кімнати

Вибору вікон для дитячої кімнати присвячено окрему статтю. Тут ми лише акцентуємо увагу на ключових характеристиках:

 • Максимум енергозбереження — тому дуже якісний профіль і двокамерний склопакет.
 • Максимум безпеки — тому дитячий замок на вікно і триплекс або загартоване скло з боку приміщення.
 • Можливості для провітрювання — тому потрібна фурнітура, яка дозволяє організувати ефективну вентиляцію.

Крім того, дитяча кімната — це приміщення, в якому вікно навіть у яскравому дизайні буде виглядати доречно. Але майте на увазі, що діти ростуть, і смаки підлітка рідко збігаються зі смаками дошкільняти. Тому зупинити свій вибір варто на універсальному відтінку ламінації.

Для кухні

На кухнях більшості квартир є одне вікно невеликого розміру — але це не означає, що сюди підійде будь-яка конструкція. При виборі вікна для кухні варто враховувати специфічний мікроклімат приміщення:

 • Вимоги до енергозбереження на кухні будуть стандартними — так, є тут і додаткові джерела тепла, але якщо від вікна буде «тягнути» холодом, комфорту це не додасть, так що ні на профілі, ні на склопакеті економити не потрібно.
 • Зверніть увагу! Чим нижче буде теплопровідність склопакета, тим рідше він буде пітніти. Повністю уникнути утворення конденсату не вийде, але звести його до мінімуму цілком реально.
 • Захист від сонця — потрібен, бо влітку на кухні і так жарко, і додатковий нагрів точно буде зайвим.
 • Шумоізоляція — досить базової, тому що ідеальна тиша в процесі приготування не потрібна.
 • Вентиляція — пріоритет на кухні, адже це приміщення відчуває постійну потребу в свіжому повітрі. Фурнітуру для кухонного вікна підбираємо з таким розрахунком, щоб провітрювати кухню можна було в різних режимах — від мікровентиляції до залпового провітрювання із застосуванням фіксатора стулки.

Скління балкона або лоджії

У квартирах зазвичай є або балкон, або лоджія — і їх теж часто вирішують склити, встановивши металопластикові конструкції. Вибору скління для балконів і лоджій також присвячено окрему статтю, тому тут ми лише нагадаємо:

 • Для неопалюваних балконів підійдуть системи з невеликою масою — WDS 5S або WDS 6S. Також на неопалювану лоджію відмінно встане розсувна конструкція на основі слайдингової системи WDS SL 60.
 • Більш важкі конструкції на основі профілів WDS 7S і WDS 8S використовуються при склінні опалюваних балконів. Але через значну масу може знадобитися посилення несучих елементів.
 • Ключовим фактором при виборі скління є його велика площа. Саме тому якщо балкон або лоджія виходять на сонячну сторону — без сонцезахисту або мультифункціональних склопакетів не обійтися. Інакше влітку на балконі буде сауна.

Вибір вікон для квартири — завдання нехай і не найскладніше, але таке, що вимагає відповідального підходу. Завдяки рекомендаціям у цій статті ви підберете комплектацію пластикового вікна для кожного з приміщень квартири.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?
Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?
Відповіді на питання про те, чи часто треба міняти віконний ущільнювач, доволі сильно відрізняються. Навіть у професійному середовищі зустрічається весь спектр думок — від «ніколи» до «раз на 4 роки або частіше».
WiDo Енергоефективні вікна — новий рівень
Енергоефективні вікна — новий рівень
Енергоефективність вікна — його базова характеристика. Але рівень захисту кожного вікна від втрат тепла кардинально відрізняється в залежності від якості підбору профілю, фурнітури та склопакета.
WiDo Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Заміна старих дерев'яних вікон металопластиковими – звичайна ситуація, яка нікого не дивує.
WiDo Скриплять пластикові двері: що робити?
Скриплять пластикові двері: що робити?
Пластикові двері доволі прості у догляді і обслуговуванні — це одна з їх переваг. За умов правильного підбору комплектуючих і дотримання технології монтажу такі двері служать досить довго, і легко відкриваються протягом всього терміну служби. Щоб механізм працював без зусиль і сторонніх звуків — достатньо не піддавати його екстремальним навантаженням і періодично обслуговувати (чистка + змащення).