Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Енергозберігаючі склопакети: принцип дії

WiDo Енергозберігаючі склопакети: принцип дії

В Україні використовувати енергозберігаючі склопакети почали порівняно недавно. Близько 15, а то і 10 років тому навіть стандартний однокамерний склопакет розглядався в якості досить ефективного, а рівень енергозбереження підвищувався виключно за рахунок збільшення числа камер. Енергозберігаюче скло вважалося певною екзотикою, а його ефективність багатьма бралася під сумнів.

Станом на 2021 рік ситуація докорінно змінилася. Практично у всіх склопакетах, які встановлюють в житлових приміщеннях, присутнє принаймні одне енергозберігаюче скло. Це дозволяє дотримуватися норм щодо теплопровідності, зафіксованих у ДСТУ.

Але і до сьогодні є люди, які не знають, як працює енергозберігаючий склопакет, і тому не довіряють цій технології. Нижче ми опишемо принцип дії таких конструкцій і наведемо аргументи на їх користь.

Як знизити теплопровідність склопакета

 Склопакет пропускає менше тепла, ніж вікно з двома окремими стеклами, за рахунок своєї герметичності. Ефективність двокамерного склопакета є ще вищою — додатковий теплоізоляційний шар стає бар'єром на шляху теплової енергії. На жаль, в більшості кліматичних зон України навіть двокамерний склопакет не забезпечить потрібного енергозбереження — через вікно буде проходити більше тепла, ніж зазначено в нормативах ДСТУ.

Завдання зниження теплопровідності вирішується двома способами.

Спосіб 1. Модифікація скла

Щоб зменшити проникність склопакета для теплової енергії, у нього встановлюють енергозберігаюче скло. Це — звичайне скло, на яке наноситься тонке покриття з оксидів металів:

 • В якості основи використовується або олово, або срібло.
 • Плівка оксидів є прозорою і не заважає огляду.
 • Іони металу працюють як теплове дзеркало — відбивають інфрачервоні (теплові) промені назад до приміщення.

Раніше покриття наносили піролітичним методом — воно було не надто ефективним, але міцним. Сьогодні міцність принести в жертву ефективності, і тому при виробництві склопакетів використовують м'яке енергозберігаюче покриття (так зване і-скло). Щоб продовжити термін служби покриття, скло розміщують так, щоб шар з оксидами металу знаходиться всередині склопакету.

Альтернатива енергозберігаючому склопакету — склопакет з багатофункціональним склом. Виробляють таке скло за схожою, але більш складною схемою. При цьому скло отримує додаткову функцію:

 • По-перше, як і звичайне енергозберігаюче скло, воно відбиває всередину приміщення теплові промені, захищаючи від холоду взимку.
 • По-друге, мультифункціональне скло відображає інфрачервоне випромінювання сонця, що дозволяє захистити приміщення від перегріву в літню спеку.

Дуже важливо, що мультифункціональне скло зберігає високу прозорість. При цьому його часто роблять тонованим: крім захисту від яскравого сонця тонований склопакет з дзеркальним ефектом ще й ідеально вписується у дизайн фасаду.

Спосіб 2. Зниження теплопровідності камер

При виробництві склопакета його герметичні камери заповнюють осушеним і очищеним повітрям. Повітря як таке є непоганим теплоізолятором, але для зменшення теплопровідності можлива заміна повітря інертним газом:

 • Для закачування інертного газу — аргону або криптону — використовується вбудований у дистанційну рамку клапан.
 • Камера, заповнена аргоном, пропускає менше тепла.
 • Крім того, в аргоновому середовищі метал не окислюється, тому енергозберігаюче покриття служить довше.

Зверніть увагу! І аргон, і криптон — інертні гази. Вони не вступають у хімічну реакцію, і тому абсолютно нешкідливі. Це стосується не лише здоров'я людини, але і кімнатних рослин.

Енергозберігаючий склопакет: переваги комплектації

Є кілька вигод від комплектації металопластикового вікна енергозберігаючим склопакетом:

 • Чим нижчою є теплопровідність склопакета, тим менше тепла втрачає приміщення. У квартирі буде тепліше, крім того, ви зможете економити на опаленні — наприклад, відмовитися від увімкнення масляного радіатора або зменшити температуру теплоносія в трубах автономної системи.
 • Зниження теплопровідності склопакета захищає вікно від конденсату. Внутрішня поверхня вікна охолоджується повільніше — тому крапель води на ній буде небагато навіть у сильні морози при високій внутрішній вологості.
 • Витрати на кондиціонування в літні місяці теж можна зменшити. Для цього встановлюють багатофункціональні склопакети.
 • Також варто врахувати, що встановлення енергозберігаючих склопакетів — це вимога ДСТУ для житлових приміщень.

Спростовуємо міф: чи шкодять енергозберігаючі склопакети квітам

Розповіді про те, що встановлення вікон з енергозбереженням призвело до загибелі рослин, звучать досить часто. І тут потрібно мати на увазі наступне:

 • Сам склопакет ніяк не шкодить рослинам. Він пропускає сонячне світло в достатній кількості, а спектр променів, що проходять крізь енергозберігаюче скло, буде оптимальним для росту і розвитку рослин. Тож відчувати нестачу освітлення при заміні скла рослини не будуть.
 • Але якщо рослини стоять на підвіконні, і з боку приміщення вони закриті щільною завісою — то після встановлення вікна з енергозберігаючим склопакетом їм може стати гірше. Причина — підвищення температури: склопакет не пропускає тепло з одного боку, штора — з іншого. У такому «парнику» квіти можуть почати в'янути — але періодичне провітрювання або заміна штор вирішать проблему.

Сьогодні використання енергозберігаючих склопакетів — одна з обов'язкових умов для високої енергоефективності всього будинку. Ціна таких конструкцій постійно знижується, тому енергозберігаюче вікно окупиться дуже швидко за рахунок економії на обігріві і кондиціонуванні.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Як правильно відмити пластикові підвіконня від забруднень
Як правильно відмити пластикові підвіконня від забруднень
Підвіконня дуже часто служить нам ще однією поверхнею для зберігання речей або для розміщення горщиків з квітами. Тому і забруднюється воно теж доволі часто. Гарна новина полягає в тому, що ПВХ, з якого складається дошка підвіконня, невибагливий в догляді. І головне правило чистки підвіконня — що раніше ви приберете забруднення, то легше це буде зробити.
WiDo Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах
Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах
Власники сучасних металопластикових вікон часто цікавляться, як визначити, скільки в таких вікнах камер.
WiDo Вибираємо вікно на кухню
Вибираємо вікно на кухню
При виборі вікна для кухні необхідно обов'язково врахувати особливості мікроклімату в цьому приміщенні.
WiDo Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо
Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо
При встановленні металопластикового вікна різниця у мікрокліматі стає помітною одразу. За дерев'яних конструкцій повітря у приміщенні було схоже за вологістю з повітрям на вулиці, та й температура у кімнаті відчутно коливалася при змінах погоди.