В Україні використовувати енергозберігаючі склопакети почали порівняно недавно. Близько 15, а то і 10 років тому навіть стандартний однокамерний склопакет розглядався в якості досить ефективного, а рівень енергозбереження підвищувався виключно за рахунок збільшення числа камер. Енергозберігаюче скло вважалося певною екзотикою, а його ефективність багатьма бралася під сумнів.
Станом на 2021 рік ситуація докорінно змінилася. Практично у всіх склопакетах, які встановлюють в житлових приміщеннях, присутнє принаймні одне енергозберігаюче скло. Це дозволяє дотримуватися норм щодо теплопровідності, зафіксованих у ДСТУ.
Але і до сьогодні є люди, які не знають, як працює енергозберігаючий склопакет, і тому не довіряють цій технології. Нижче ми опишемо принцип дії таких конструкцій і наведемо аргументи на їх користь.
Склопакет пропускає менше тепла, ніж вікно з двома окремими стеклами, за рахунок своєї герметичності. Ефективність двокамерного склопакета є ще вищою — додатковий теплоізоляційний шар стає бар'єром на шляху теплової енергії. На жаль, в більшості кліматичних зон України навіть двокамерний склопакет не забезпечить потрібного енергозбереження — через вікно буде проходити більше тепла, ніж зазначено в нормативах ДСТУ.
Завдання зниження теплопровідності вирішується двома способами.
Щоб зменшити проникність склопакета для теплової енергії, у нього встановлюють енергозберігаюче скло. Це — звичайне скло, на яке наноситься тонке покриття з оксидів металів:
Раніше покриття наносили піролітичним методом — воно було не надто ефективним, але міцним. Сьогодні міцність принести в жертву ефективності, і тому при виробництві склопакетів використовують м'яке енергозберігаюче покриття (так зване і-скло). Щоб продовжити термін служби покриття, скло розміщують так, щоб шар з оксидами металу знаходиться всередині склопакету.
Альтернатива енергозберігаючому склопакету — склопакет з багатофункціональним склом. Виробляють таке скло за схожою, але більш складною схемою. При цьому скло отримує додаткову функцію:
Дуже важливо, що мультифункціональне скло зберігає високу прозорість. При цьому його часто роблять тонованим: крім захисту від яскравого сонця тонований склопакет з дзеркальним ефектом ще й ідеально вписується у дизайн фасаду.
При виробництві склопакета його герметичні камери заповнюють осушеним і очищеним повітрям. Повітря як таке є непоганим теплоізолятором, але для зменшення теплопровідності можлива заміна повітря інертним газом:
Зверніть увагу! І аргон, і криптон — інертні гази. Вони не вступають у хімічну реакцію, і тому абсолютно нешкідливі. Це стосується не лише здоров'я людини, але і кімнатних рослин.
Є кілька вигод від комплектації металопластикового вікна енергозберігаючим склопакетом:
Розповіді про те, що встановлення вікон з енергозбереженням призвело до загибелі рослин, звучать досить часто. І тут потрібно мати на увазі наступне:
Сьогодні використання енергозберігаючих склопакетів — одна з обов'язкових умов для високої енергоефективності всього будинку. Ціна таких конструкцій постійно знижується, тому енергозберігаюче вікно окупиться дуже швидко за рахунок економії на обігріві і кондиціонуванні.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням