Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Як відрегулювати балконні двері?

WiDo Як відрегулювати балконні двері?

Для виготовлення пластикових балконних дверей використовується не масивний дверний, а легкий віконний профіль. Таке рішення приймають з очевидної причини – балконними дверима ми користуємося регулярно, і використання віконного профілю дозволяє максимально полегшити стулку. Теплоізоляційні характеристики конструкції та її міцність при цьому залишаються достатніми.

Але все ж таки жорсткість віконного профілю нижча, ніж у дверного. Тому через деформацію високої стулки, а також через вплив інших факторів конструкція може потребувати регулювання. Навіть балконні двері, виготовлені на основі профілю преміум-класу та встановлені за всіма правилами, періодично потрібно регулювати — і варто навчитися це робити своїми руками.

Коли двері потребують регулювання?

Є кілька ситуацій, в яких може виникнути потреба у регулюванні балконних дверей:

 • Протяги та тепловтрати, що виникають через недостатньо сильне притискання стулки до рами.
 • Провисання стулки під власною вагою, через що її нижній край при відкриванні та закриванні чіпляє раму в зоні порогу.
 • Ускладнене закривання внаслідок того що деформована стулка зачіпає раму в середній частині балконних дверей.

Виправити ці проблеми можна, відрегулювавши фурнітуру. Можливість регулювання передбачена виробником, тому після завершення процедури балконними дверима можна буде користуватися без обмежень.

Налаштування оптимального зусилля притискання

Одна з основних функцій фурнітури — притискання стулки до рами, яке має бути не тільки досить сильним, а й рівномірним по всьому периметру балконних дверей. Якщо зусилля притискання буде недостатнім, то утвориться щілина, через яку холодне повітря проникатиме в приміщення навіть у тому випадку, коли балконні двері будуть зачинені.

Конструкція запірних цапф балконних дверей передбачає, що за необхідності притиск можна посилити або послабити. Робиться це так:

 • Дверна стулка відкривається та встановлюється під зручним кутом.
 • Якщо в цапфі є гніздо під шестигранник, використовується шестигранний ключ 4 мм. Якщо ні – цапфи провертаються плоскогубцями.
 • Для посилення притискання ексцентрична цапфа повертається так, щоб риску на широкій частині ексцентрика було розташовано вертикально або (якщо цього недостатньо) було повернуто до наплаву стулки.
 • Операція проводиться на всіх запірних цапфах балконних дверей.

Зміна положення цапф призводить до того, що вони сильніше притискаються до відповідних планок на рамі. При цьому не варто встановлювати надмірно сильне притискання — це збільшує швидкість зношування фурнітури і призводить до деформації ущільнювача.

Зверніть увагу! Іноді навіть посилення притискання не дозволяє впоратися із протягами. Тому перед початком регулювання балконних дверей варто уважно оглянути ущільнювач. Пошкодження, втрата еластичності або розтріскування ущільнюючого профілю — причини для його заміни.

Якщо двері провисають

Провисання балконних дверей під власною вагою призводить до того, що нижній кут дверної стулки зачіпає раму. Якщо петлі досить якісні (є запас по міцності) і провисання не носить катастрофічного характеру, то проблема вирішується регулюванням доволі легко:

 1. Для вертикального регулювання стулки використовується гвинт на нижній петлі. Спочатку знімається декоративна накладка, а потім у гвинт на верхньому торці петлі встановлюється шестигранний Г-подібний ключ. При обертанні ключа за годинниковою стрілкою стулка піднімається, за рахунок чого усувається провисання.
 2. Коригувати положення стулки по горизонталі можна виконати за допомогою гвинта на верхній петлі. Стулка відкривається в поворотному положенні, потім Г-подібний ключ вставляється у гвинт на торці петлі. Гвинт обертається за годинниковою стрілкою – це дозволяє вирівняти стулку, остаточно усунувши провисання.

Порада! Навіть якщо перша частина рекомендації допомогла усунути проблему, варто виконати і другу — з більш складним регулюванням верхньою петлею. Якщо цього не зробити, стулка залишиться перекошеною і незабаром знову вимагатиме регулювання.

Як усунути затирання дверної стулки

Затирання балконних дверей у середній частині також усувається регулюванням з використанням гвинтів на петлях:

 • Спочатку слід опустити нижній кут стулки. Для цього використовується торцевий гвинт нижньої петлі — його обертають проти годинникової стрілки.
 • Після цього потрібно притягнути нижній кут дверної стулки до нижньої петлі. Для цього знімається нижня частина декоративної накладки та обертається бічний гвинт нижньої петлі.
 • Аналогічно верхній кут притягується до верхньої петлі. Для цього використовується торцевий гвинт на цій петлі.

При цьому стулку, яка затирала в середній частині, буде зміщено в бік петель. Цього майже завжди достатньо, щоб усунути затирання.

Порада! Як і при регулюванні віконної фурнітури, потрібно діяти повільно та акуратно. Гвинти слід повертати не більш ніж на 1/2 обороту, а потім контролювати зміну положення дверної стулки.

Описаний алгоритм регулювання балконних дверей не завжди допомагає. У деяких випадках запасу ходу регулювальних гвинтів на петлях може не вистачити для вирівнювання стулки через її сильну деформацію або перекіс. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, варто звернутися до спеціаліста з обслуговування металопластикових конструкцій. Великий досвід роботи дозволяє таким майстрам усувати навіть досить складні деформації, наприклад, за рахунок регулювання склопакетом або шляхом використання інших методів.

Крім того, не забувайте, що балконні двері з якісного профілю з високою жорсткістю потребують регулювання набагато рідше. Це ж стосується і дотримання правил монтажу: чим якісніше буде змонтовано балконні двері, тим менше проблем виникне під час їх експлуатації. Ось чому варто дослухатися до рекомендацій менеджерів з продажу, а встановлення дверей довірити майстрам з високою кваліфікацією. Тоді проблеми виникатимуть у виняткових випадках — і усунути їх ви зможете самотужки!

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Типи та різновиди пластикових дверей
Типи та різновиди пластикових дверей
На основі пластикового профілю виробляють не лише віконні конструкції. Металопластикові двері сьогодні також є доволі популярними — при цьому в числі їхніх переваг можна відзначити високу міцність, енергоефективність та багатофункціональність.
WiDo Регулировка пластиковых окон своими руками
Регулировка пластиковых окон своими руками
Благодаря продуманной конструкции фурнитуры регулировка пластиковых окон своими руками вполне возможна. Более того, ее нужно периодически выполнять — даже не самые тяжелые створки при интенсивной эксплуатации могут со временем деформироваться, что приведет к проблемам в открывании и закрывании пластикового окна. Другая возможная проблема — снижение плотности прижима створки к раме, которое тоже устраняется регулировкой.
WiDo Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Пластикові двері забезпечують хорошу теплоізоляцію, а ще вони досить надійні і прості у догляді — саме тому їх і вибирають для встановлення в житлових або громадських будівлях.
WiDo Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Стулка звичайного металопластикового вікна розміщується з внутрішньої сторони конструкції і обертається на петлях, закріплених на рамі.