Для виготовлення пластикових балконних дверей використовується не масивний дверний, а легкий віконний профіль. Таке рішення приймають з очевидної причини – балконними дверима ми користуємося регулярно, і використання віконного профілю дозволяє максимально полегшити стулку. Теплоізоляційні характеристики конструкції та її міцність при цьому залишаються достатніми.
Але все ж таки жорсткість віконного профілю нижча, ніж у дверного. Тому через деформацію високої стулки, а також через вплив інших факторів конструкція може потребувати регулювання. Навіть балконні двері, виготовлені на основі профілю преміум-класу та встановлені за всіма правилами, періодично потрібно регулювати — і варто навчитися це робити своїми руками.
Є кілька ситуацій, в яких може виникнути потреба у регулюванні балконних дверей:
Виправити ці проблеми можна, відрегулювавши фурнітуру. Можливість регулювання передбачена виробником, тому після завершення процедури балконними дверима можна буде користуватися без обмежень.
Одна з основних функцій фурнітури — притискання стулки до рами, яке має бути не тільки досить сильним, а й рівномірним по всьому периметру балконних дверей. Якщо зусилля притискання буде недостатнім, то утвориться щілина, через яку холодне повітря проникатиме в приміщення навіть у тому випадку, коли балконні двері будуть зачинені.
Конструкція запірних цапф балконних дверей передбачає, що за необхідності притиск можна посилити або послабити. Робиться це так:
Зміна положення цапф призводить до того, що вони сильніше притискаються до відповідних планок на рамі. При цьому не варто встановлювати надмірно сильне притискання — це збільшує швидкість зношування фурнітури і призводить до деформації ущільнювача.
Зверніть увагу! Іноді навіть посилення притискання не дозволяє впоратися із протягами. Тому перед початком регулювання балконних дверей варто уважно оглянути ущільнювач. Пошкодження, втрата еластичності або розтріскування ущільнюючого профілю — причини для його заміни.
Провисання балконних дверей під власною вагою призводить до того, що нижній кут дверної стулки зачіпає раму. Якщо петлі досить якісні (є запас по міцності) і провисання не носить катастрофічного характеру, то проблема вирішується регулюванням доволі легко:
Порада! Навіть якщо перша частина рекомендації допомогла усунути проблему, варто виконати і другу — з більш складним регулюванням верхньою петлею. Якщо цього не зробити, стулка залишиться перекошеною і незабаром знову вимагатиме регулювання.
Затирання балконних дверей у середній частині також усувається регулюванням з використанням гвинтів на петлях:
При цьому стулку, яка затирала в середній частині, буде зміщено в бік петель. Цього майже завжди достатньо, щоб усунути затирання.
Порада! Як і при регулюванні віконної фурнітури, потрібно діяти повільно та акуратно. Гвинти слід повертати не більш ніж на 1/2 обороту, а потім контролювати зміну положення дверної стулки.
Описаний алгоритм регулювання балконних дверей не завжди допомагає. У деяких випадках запасу ходу регулювальних гвинтів на петлях може не вистачити для вирівнювання стулки через її сильну деформацію або перекіс. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, варто звернутися до спеціаліста з обслуговування металопластикових конструкцій. Великий досвід роботи дозволяє таким майстрам усувати навіть досить складні деформації, наприклад, за рахунок регулювання склопакетом або шляхом використання інших методів.
Крім того, не забувайте, що балконні двері з якісного профілю з високою жорсткістю потребують регулювання набагато рідше. Це ж стосується і дотримання правил монтажу: чим якісніше буде змонтовано балконні двері, тим менше проблем виникне під час їх експлуатації. Ось чому варто дослухатися до рекомендацій менеджерів з продажу, а встановлення дверей довірити майстрам з високою кваліфікацією. Тоді проблеми виникатимуть у виняткових випадках — і усунути їх ви зможете самотужки!
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням