Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Як зняти захисну плівку з металопластикових вікон

WiDo Як зняти захисну плівку з металопластикових вікон

Одна з переваг металопластикових вікон — відсутність потреби у складному догляді. При цьому дотримання елементарних рекомендацій щодо догляду за вікнами здатне значно подовжити термін їхньої служби.

Основа будь-якої віконної конструкції — пластиковий (ПВХ) профіль. При його виготовленні на поверхню наклеюється захисна плівка — після завершення ремонтних або монтажних робіт її потрібно зняти якомога швидше. Вона призначена лише для захисту профілю від забруднень і механічних пошкоджень при транспортуванні/монтажі та не розрахована на тривалу службу.

Але іноді власники металопластикових вікон забувають зняти плівку після монтажу або ремонту у приміщенні. У цьому випадку через полімеризацію клею зняти плівку буде набагато складніше. Крім того, клей під впливом ультрафіолету стає жовтим — через це на поверхні профілю можуть залишитися негарні розводи.

Поради щодо зняття плівок з металопластикових вікон, наведені нижче, допоможуть вам впоратися з такою ситуацією.

Як зняти плівку, якщо конструкцію встановлено нещодавно

Клей, що використовується для фіксації плівки на профілі, розрахований на тимчасове застосування. Тому адгезія у нього невисока. Відокремити плівку дуже просто — достатньо акуратно підчепити її край і зняти з профілю з мінімальним зусиллям. Якщо на поверхні залишиться частина клею — його можна буде легко прибрати за допомогою губки або мильного розчину.

Іноді після завершення монтажу виникає потреба в захисті вікна від забруднень або пошкоджень при ремонтних роботах. Для цього краще не залишати плівку на профілі, а використовувати малярний скотч. Він досить міцний, легко клеїться на ПВХ та легко знімається після завершення робіт. Невеликі забруднення після цього легко видаляються м'якою губкою або ганчіркою.

Як зняти плівку, що засохла на вікні

З часом клей, яким плівка фіксується на профілі, полімеризується та засихає. Через це зняти плівку з профілю стає складніше — вона рветься при спробі відокремити її від ПВХ і залишає на вікні сліди, що важко видаляються.

Вирішити це завдання та не пошкодити профіль можна, використовуючи такі методики:

  • Якщо клей не повністю висох, можна спробувати пом'якшити його, нанісши мильний розчин губкою.
  • Ще однин корисний засіб — шкільна гумка. Невелику пляму клею, що засохла на вікні, можна просто стерти без сліду.
  • Спеціальні суміші для видалення плям можна застосовувати для очищення профілю від залишків клею або невеликих шматочків плівки. Головне, щоб засіб не пошкоджував полівінілхлорид.
  • Засоби для ПВХ підходять ще краще. Вони не розчиняють ПВХ, але при цьому швидко розм'якшують і клей, і матеріал, з якого виготовлено плівку.

Порада! Для зняття краще використовувати керамічний або пластиковий скребок. На відміну від металевих шпателів пластик і кераміка рідше залишають подряпини на ПВХ.

Для розм'якшення або відшарування клею від захисної плівки іноді рекомендують використовувати фен (промисловий або звичайний). Така методика є ефективною, проте при перегріванні пластиковий профіль може деформуватися. Тому застосовувати технологію прогріву варто з обережністю.

Матеріал, з якого виробляють металопластикові вікна, чутливий до впливу деяких хімічних речовин. Тому для видалення захисної плівки не варто застосовувати розчинники на основі ацетону, хлору або агресивних кислот. Також не використовуйте абразивні засоби для чищення — щільні частинки, які містяться в них, неминуче залишать сліди на поверхні профілю.

Захисну плівку варто видаляти з вікна не пізніше ніж через 3 місяці після монтажу конструкції. Це допоможе уникнути висихання клею і полегшить роботу з приведення вікна до ладу.

Замовити пластикові вікна можна за посиланням

Читати далі

WiDo Віконні терміни: короткий словник
Віконні терміни: короткий словник
Покупець, що вибирає металопластикове вікно, під час обговорення комплектації з менеджером може стикатися з незрозумілими для себе словами.
WiDo Шумоізоляційні вікна
Шумоізоляційні вікна
Для того щоб забезпечити у будинку комфорт та захист від гучних звуків, можна встановити вікна з хорошими показниками шумоізоляції. Це дасть вам можливість спокійно відпочивати або працювати навіть в тому випадку, коли вікна вашого будинку виходять на автотрасу, вокзал, будівельний або дитячий майданчик. Тому при виборі металопластикових вікон або їх заміні окрім решти факторів звертайте увагу на їх шумоізоляційні характеристики.
WiDo Отвори у профілі: ефективний дренаж пластикового вікна
Отвори у профілі: ефективний дренаж пластикового вікна
Для виробництва металопластикових вікон використовують ПВХ-профіль, що має багатокамерну структуру.
WiDo Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Відлив або водовідливна планка — деталь вікна, яка знаходиться зовні приміщення і монтується в нижній частині прорізу. Головна функція цієї планки — захисна. Відлив оберігає монтажний шов, частину стіни і фундамент від потрапляння зайвої вологи.