Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Як зняти захисну плівку з металопластикових вікон

WiDo Як зняти захисну плівку з металопластикових вікон

Одна з переваг металопластикових вікон — відсутність потреби у складному догляді. При цьому дотримання елементарних рекомендацій щодо догляду за вікнами здатне значно подовжити термін їхньої служби.

Основа будь-якої віконної конструкції — пластиковий (ПВХ) профіль. При його виготовленні на поверхню наклеюється захисна плівка — після завершення ремонтних або монтажних робіт її потрібно зняти якомога швидше. Вона призначена лише для захисту профілю від забруднень і механічних пошкоджень при транспортуванні/монтажі та не розрахована на тривалу службу.

Але іноді власники металопластикових вікон забувають зняти плівку після монтажу або ремонту у приміщенні. У цьому випадку через полімеризацію клею зняти плівку буде набагато складніше. Крім того, клей під впливом ультрафіолету стає жовтим — через це на поверхні профілю можуть залишитися негарні розводи.

Поради щодо зняття плівок з металопластикових вікон, наведені нижче, допоможуть вам впоратися з такою ситуацією.

Як зняти плівку, якщо конструкцію встановлено нещодавно

Клей, що використовується для фіксації плівки на профілі, розрахований на тимчасове застосування. Тому адгезія у нього невисока. Відокремити плівку дуже просто — достатньо акуратно підчепити її край і зняти з профілю з мінімальним зусиллям. Якщо на поверхні залишиться частина клею — його можна буде легко прибрати за допомогою губки або мильного розчину.

Іноді після завершення монтажу виникає потреба в захисті вікна від забруднень або пошкоджень при ремонтних роботах. Для цього краще не залишати плівку на профілі, а використовувати малярний скотч. Він досить міцний, легко клеїться на ПВХ та легко знімається після завершення робіт. Невеликі забруднення після цього легко видаляються м'якою губкою або ганчіркою.

Як зняти плівку, що засохла на вікні

З часом клей, яким плівка фіксується на профілі, полімеризується та засихає. Через це зняти плівку з профілю стає складніше — вона рветься при спробі відокремити її від ПВХ і залишає на вікні сліди, що важко видаляються.

Вирішити це завдання та не пошкодити профіль можна, використовуючи такі методики:

  • Якщо клей не повністю висох, можна спробувати пом'якшити його, нанісши мильний розчин губкою.
  • Ще однин корисний засіб — шкільна гумка. Невелику пляму клею, що засохла на вікні, можна просто стерти без сліду.
  • Спеціальні суміші для видалення плям можна застосовувати для очищення профілю від залишків клею або невеликих шматочків плівки. Головне, щоб засіб не пошкоджував полівінілхлорид.
  • Засоби для ПВХ підходять ще краще. Вони не розчиняють ПВХ, але при цьому швидко розм'якшують і клей, і матеріал, з якого виготовлено плівку.

Порада! Для зняття краще використовувати керамічний або пластиковий скребок. На відміну від металевих шпателів пластик і кераміка рідше залишають подряпини на ПВХ.

Для розм'якшення або відшарування клею від захисної плівки іноді рекомендують використовувати фен (промисловий або звичайний). Така методика є ефективною, проте при перегріванні пластиковий профіль може деформуватися. Тому застосовувати технологію прогріву варто з обережністю.

Матеріал, з якого виробляють металопластикові вікна, чутливий до впливу деяких хімічних речовин. Тому для видалення захисної плівки не варто застосовувати розчинники на основі ацетону, хлору або агресивних кислот. Також не використовуйте абразивні засоби для чищення — щільні частинки, які містяться в них, неминуче залишать сліди на поверхні профілю.

Захисну плівку варто видаляти з вікна не пізніше ніж через 3 місяці після монтажу конструкції. Це допоможе уникнути висихання клею і полегшить роботу з приведення вікна до ладу.

Замовити пластикові вікна можна за посиланням

Читати далі

WiDo Як доглядати за фурнітурою металопластикового вікна
Як доглядати за фурнітурою металопластикового вікна
Один із ключових елементів металопластикового вікна – фурнітура. Фурнітурний механізм встановлюється на вікно при його збиранні...
WiDo Регулировка пластиковых окон своими руками
Регулировка пластиковых окон своими руками
Благодаря продуманной конструкции фурнитуры регулировка пластиковых окон своими руками вполне возможна. Более того, ее нужно периодически выполнять — даже не самые тяжелые створки при интенсивной эксплуатации могут со временем деформироваться, что приведет к проблемам в открывании и закрывании пластикового окна. Другая возможная проблема — снижение плотности прижима створки к раме, которое тоже устраняется регулировкой.
WiDo Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
У металопластикових вікон (точніше, якісних металопластикових вікон) рівень надійності дуже високий.
WiDo Тріщина у склопакеті: що робити?
Тріщина у склопакеті: що робити?
Склопакет — це конструкція, тепло- і звукоізоляційні характеристики якої багато в чому визначаються її герметичністю. Саме тому поява тріщини в склопакеті істотно погіршує всі його характеристики.