Сучасне пластикове вікно — це надійна конструкція, розрахована на десятиліття служби в режимі інтенсивної експлуатації. Але це — за умови правильного підбору комплектації, якісного виготовлення та монтажу з дотриманням стандартів ДСТУ. Втім, навіть у цьому випадку ризик поломки вікна залишається – хоч і суттєво знижується.
Аналізуючи причини, через які пластикові вікна можуть виходити з ладу, фахівці виділяють кілька факторів:
Аналіз цих факторів дозволить звести їхню роль до мінімуму — а значить, знизити потребу конструкції в ремонті та обслуговуванні.
Більшість поломок металопластикових вікон просто не доходить до кінцевого споживача. Відповідальний виробник не лише прагне зменшити кількість браку, а й не допускає відправки бракованих конструкцій покупцю. Саме тому замовлення вікон у перевіреної компанії з доброю репутацією більш ніж виправдане — компанія сама зацікавлена у тому, щоб виявити потенційний брак та не отримати рекламацію.
Втім, іноді або через недбалість ВТК, або через особливості дефекту брак не виявляють вчасно. Крім того, деякі проблеми виявляються не відразу, а лише через деякий час. Тож частина браку, пов'язаного з порушенням технології виробництва, все ж таки «зустрічається» з кінцевим споживачам.
Типові проблеми:
Крім того, можливі косметичні дефекти — від неакуратних зварних швів до подряпин на профілі або склопакеті.
Виникають виробничі дефекти з різних причин, але дві основні:
Втім, браковане вікно може зробити і компанія з бездоганною репутацією. Але, як відомо, систему характеризує не стільки помилка, скільки реакція на помилку: зазвичай браковані конструкції або приводять до ладу (якщо це можливо), або замінюють на першу вимогу з вибаченнями. Ось чому варто замовляти вікна у компаній, які дбають про свою репутацію, а не у фірм-одноденок.
Чим вищою буде кваліфікація майстрів, яким ви довірите встановлення вікна — тим менша ймовірність, що в процесі встановлення вони припустяться фатальних помилок. Бригада має врахувати особливості віконного отвору, надійно зафіксувати конструкцію та облаштувати монтажний шов згідно з вимогами ДСТУ. Якщо цього не зробити, то можливі:
Зверніть увагу! Причини деформацій можуть бути різними — від неправильного розміщення опорних колодок до недотримання правил запінювання монтажного шва. В останньому випадку піна буде розширюватися більше, ніж потрібно, і тиснути на вікно або на його окремі елементи.
Також не можна забувати, що неправильний монтаж призводить до порушення тепло- та звукоізоляційних характеристик конструкції. І хоч це важко прямо назвати поломкою вікна — цілком зрозумілим буде бажання уникнути такого розвитку подій.
Щоб вікно служило довго, а користуватися ним було зручно — не варто нехтувати доглядом. Навіть надійна конструкція періодично потребує уваги, інакше можливі такі наслідки:
Порада! Для змащування ущільнювача та фурнітури потрібно використовувати спеціальні засоби. Застосування відповідних мастил може погіршити ситуацію. Крім того, при змащуванні фурнітури обов'язково проводиться її чистка — інакше суміш мастила та пилу повністю заблокує роботу механізму.
Також не варто забувати про випадкові поломки. Наприклад, є ризик зламати ручку при докладанні надмірного зусилля — якщо фурнітуру заїло або спрацював блокатор відкриття стулки. Склопакет може розбитися, якщо стулка розкриється від пориву вітру, і при цьому на ній не буде встановлено фіксатор/обмежувач відкриття. Тож власнику варто не лише доглядати вікно, але й дотримуватися елементарних правил експлуатації — благо, це нескладно.
Імовірність поломки металопластикового вікна невисока — але навіть найякісніша конструкція може вийти з ладу. Знаючи основні причини поломок та фактори, що впливають на появу дефектів, ви можете уникнути неприємного розвитку подій. І ваше вікно пропрацює без проблем протягом усього терміну служби.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням