Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Чому пластикові вікна ламаються

WiDo Чому пластикові вікна ламаються

Сучасне пластикове вікно — це надійна конструкція, розрахована на десятиліття служби в режимі інтенсивної експлуатації. Але це — за умови правильного підбору комплектації, якісного виготовлення та монтажу з дотриманням стандартів ДСТУ. Втім, навіть у цьому випадку ризик поломки вікна залишається – хоч і суттєво знижується.

Аналізуючи причини, через які пластикові вікна можуть виходити з ладу, фахівці виділяють кілька факторів:

 • Заводський брак у тій чи іншій формі
 • Помилки, допущені під час встановлення вікна
 • Недбалість при експлуатації конструкції

Аналіз цих факторів дозволить звести їхню роль до мінімуму — а значить, знизити потребу конструкції в ремонті та обслуговуванні.

Порушення технології виробництва

Більшість поломок металопластикових вікон просто не доходить до кінцевого споживача. Відповідальний виробник не лише прагне зменшити кількість браку, а й не допускає відправки бракованих конструкцій покупцю. Саме тому замовлення вікон у перевіреної компанії з доброю репутацією більш ніж виправдане — компанія сама зацікавлена ​​у тому, щоб виявити потенційний брак та не отримати рекламацію.

Втім, іноді або через недбалість ВТК, або через особливості дефекту брак не виявляють вчасно. Крім того, деякі проблеми виявляються не відразу, а лише через деякий час. Тож частина браку, пов'язаного з порушенням технології виробництва, все ж таки «зустрічається» з кінцевим споживачам.

Типові проблеми:

 • Дефекти склопакету. Навіть невелике порушення герметичності призведе до того, що всередині склопакету з'являтиметься конденсат. Видалити вологу з простору між шарами скла практично неможливо, тому такий склопакет просто змінюють за гарантією.
 • Порушення герметичності вікна. Неправильний монтаж фурнітури або дефекти ущільнювача призводять до того, що навіть у закритому стані вікно пропускає великі обсяги повітря. Найнеприємніший наслідок — поява протягів, пов'язана зі зростанням тепловтрат.
 • Деформація конструкції. Використання занадто тонкого металу або низькоякісного профілю призводить до того, що конструкція не може впоратися з ваговими та експлуатаційними навантаженнями. Результат — прогин рами/стулки, складності в роботі фурнітури та потреба у частому регулюванні.

Крім того, можливі косметичні дефекти — від неакуратних зварних швів до подряпин на профілі або склопакеті.

Виникають виробничі дефекти з різних причин, але дві основні:

 • Економія на матеріалі
 • Низька культура виробництва

Втім, браковане вікно може зробити і компанія з бездоганною репутацією. Але, як відомо, систему характеризує не стільки помилка, скільки реакція на помилку: зазвичай браковані конструкції або приводять до ладу (якщо це можливо), або замінюють на першу вимогу з вибаченнями. Ось чому варто замовляти вікна у компаній, які дбають про свою репутацію, а не у фірм-одноденок.

Неправильне встановлення

Чим вищою буде кваліфікація майстрів, яким ви довірите встановлення вікна — тим менша ймовірність, що в процесі встановлення вони припустяться фатальних помилок. Бригада має врахувати особливості віконного отвору, надійно зафіксувати конструкцію та облаштувати монтажний шов згідно з вимогами ДСТУ. Якщо цього не зробити, то можливі:

 • Деформація рам та стулок. Незначні перекоси призведуть до порушень герметичності, сильний перекіс чи прогин може спричинити неправильну роботу фурнітури. У критичних випадках можлива поява тріщин на кутах або навіть розтріскування склопакета.

Зверніть увагу! Причини деформацій можуть бути різними — від неправильного розміщення опорних колодок до недотримання правил запінювання монтажного шва. В останньому випадку піна буде розширюватися більше, ніж потрібно, і тиснути на вікно або на його окремі елементи.

 • Ненадійна фіксація. Економія на кріпленні або неправильний вибір кріплення призведе до того, що конструкція буде хитатися. Це стає причиною руйнування укосів, а потім самого вікна.
 • Дрібні дефекти. Сколи, тріщини та подряпини на профілі або склопакеті часто з'являються саме внаслідок неакуратного монтажу. Досвідчені майстри знають, як цього не допустити, і це ще один аргумент на користь кваліфікованої бригади.

Також не можна забувати, що неправильний монтаж призводить до порушення тепло- та звукоізоляційних характеристик конструкції. І хоч це важко прямо назвати поломкою вікна — цілком зрозумілим буде бажання уникнути такого розвитку подій.

Неправильний догляд

Щоб вікно служило довго, а користуватися ним було зручно — не варто нехтувати доглядом. Навіть надійна конструкція періодично потребує уваги, інакше можливі такі наслідки:

 • Пошкодження ущільнювача. Ущільнювач ефективно працює, поки він зберігає свою еластичність. А щоб ущільнюючий контур зберігав свою еластичність протягом 15 років або довше, його потрібно періодично змащувати – бажано не рідше 1 разу на 2 роки. Якщо цього не робити, приблизно через 5 років стан ущільнювача буде несумісний з ефективним використанням і знадобиться заміна.
 • Вихід із ладу фурнітури. Основна причина — поломки через роботу без чищення та змащування. Чищення дозволяє прибрати пил та бруд, які заважають нормальному руху деталей. Мастило потрібне і для полегшення роботи, і для захисту від корозії. Звичайно, фурнітура рідко іржавіє до повної втрати міцності, але поєднання “іржа + пил + зусилля при відкриванні або закриванні”  цілком здатне призвести до серйозної поломки.

Порада! Для змащування ущільнювача та фурнітури потрібно використовувати спеціальні засоби. Застосування відповідних мастил може погіршити ситуацію. Крім того, при змащуванні фурнітури обов'язково проводиться її чистка — інакше суміш мастила та пилу повністю заблокує роботу механізму.

Також не варто забувати про випадкові поломки. Наприклад, є ризик зламати ручку при докладанні надмірного зусилля — якщо фурнітуру заїло або спрацював блокатор відкриття стулки. Склопакет може розбитися, якщо стулка розкриється від пориву вітру, і при цьому на ній не буде встановлено фіксатор/обмежувач відкриття. Тож власнику варто не лише доглядати вікно, але й дотримуватися елементарних правил експлуатації — благо, це нескладно.

Імовірність поломки металопластикового вікна невисока — але навіть найякісніша конструкція може вийти з ладу. Знаючи основні причини поломок та фактори, що впливають на появу дефектів, ви можете уникнути неприємного розвитку подій. І ваше вікно пропрацює без проблем протягом усього терміну служби.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Типи та різновиди пластикових дверей
Типи та різновиди пластикових дверей
На основі пластикового профілю виробляють не лише віконні конструкції. Металопластикові двері сьогодні також є доволі популярними — при цьому в числі їхніх переваг можна відзначити високу міцність, енергоефективність та багатофункціональність.
WiDo Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Приховані петлі для пластикових вікон: плюси та мінуси
Стулка звичайного металопластикового вікна розміщується з внутрішньої сторони конструкції і обертається на петлях, закріплених на рамі.
WiDo Чи можна заощадити на купівлі пластикового вікна?
Чи можна заощадити на купівлі пластикового вікна?
Багато хто хотів би купити пластикові вікна за низькою ціною. Якісна ПВХ-конструкція коштує недешево, тому при склінні всього будинку чи квартири сума виходить значною.
WiDo Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Встановлення пластикових вікон у під'їзді багатоповерхового будинку
Одна із системних проблем, характерних для багатоквартирних будинків, — суттєві втрати тепла в під'їздах.