Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Чи довго виготовляється пластикове вікно?

WiDo Чи довго виготовляється пластикове вікно?

Іноді для замовника термін виробництва металопластикової конструкції стає критично важливим. Зазвичай вікно замовляють заздалегідь і тому два-три тижні не відіграють вирішальної ролі. Але є й інші ситуації, в яких вікна потрібні якомога раніше — і саме тоді термін стає критичним фактором.

Спробуємо розібратися, коли реально можна зробити вікно, а коли несумлінний виробник тільки обіцяє вам встигнути до призначеної дати. На жаль, таке теж трапляється: нездійсненні обіцянки дають у боротьбі за клієнта, а потім розводять руками — хоча вікно навіть теоретично не можна було виготовити так швидко.

Мінімальний, але реальний термін

Відразу варто мати на увазі — виробники вікон прагнуть мінімізувати терміни виготовлення конструкцій, оскільки це стає їх важливою конкурентною перевагою. Що швидше компанія може зробити вікно, то вигідніше це їй самій.

Але все ж таки є межа, яку порушити якщо не неможливо, то дуже складно. За мінімальний реальний термін можна взяти 5-7 днів, і ось чому:

 • Перша проблема – виготовлення склопакету. Сам процес складання не займає багато часу, але все впирається в полімеризацію герметиків. За дотримання технології на це йде до 4 діб, причому прискорити процес не можна — герметичність знизиться, що призведе до скорочення терміну служби склопакету.
 • Виробництво рами та стулки – кілька годин за наявності всіх комплектуючих та заготовок. Якщо технологічний процес налагоджений, то від надходження профілю на ділянку порізки до скління виробу (при готовому склопакеті) пройде менше години.
 • Організаційні часові витрати також потрібно враховувати. Обробка замовлення, передача його у виробництво, підготовка комплектуючих, пакування готової конструкції та складання додаткових елементів (ручка, підвіконня, відлив, з'єднувальні та розширювальні профілі) також потребують часу.
 • Зрештою, доставка. Готове пластикове вікно необхідно доставити від місця виробництва до місця монтажу. Зазвичай доставка займає 1-2 дні, тому вибирати виробника за географічним принципом доцільно лише в окремих випадках.

Зверніть увагу! 5-7 днів — це розрахунок часу для ідеальних умов, коли компанія з виробництва вікон повністю фокусується на виготовленні однієї конструкції. Насправді виробництво вікон — це безперервний конвеєр, тому терміни потрібно збільшити.

А чи можна швидше?

Зробити вікно швидше практично нереально, але іноді є можливість вирішення проблеми іншим способом. Таким рішенням стає купівля вікна. Вона можлива, якщо:

 • Вікно потрібне для стандартного віконного отвору.
 • Компанія-виробник має запас «типових» вікон.
 • Не потрібно змінювати комплектацію конструкції.

У цьому випадку вікно можна отримати вже через 1-2 дні — саме стільки знадобиться для доставки. Але на практиці такою нагодою користуються рідко.

Нестандартні вікна

Є категорія виробів, для яких наведений вище розрахунок часу буде неправильним. Це — нестандартні вікна: арочні, трикутні, трапецієподібні, дуже великі тощо. Тут потрібно враховувати:

 • Ламінація (особливо нестандартна) вимагає особливо уважного ставлення, тому виробництво ламінованого вікна потребуватиме більше часу.
 • Заготовки для виготовлення непрямокутних вікон підганяють за формою та розміром максимально точно – автоматизувати цей процес не вдається. Тому робити трикутне або трапецієподібне вікно будуть довше, ніж прямокутне.
 • Арки містять у собі гнуту частину — і саме її виробництво забирає чимало часу. Гнуття профілю проводиться досить повільно, під контролем досвідченого фахівця — а будь-яке втручання у процес з метою прискорення може призвести до браку.

Висновок очевидний — нестандартні вироби робитимуть довше за стандартні прямокутні вікна. Прискорити процес не вийде через велику частку ручної праці.

Коли швидше – взимку чи влітку?

Сезонність попиту на ПВХ-конструкції – це фактор, який обов'язково враховується:

 • Восени (коли люди утеплюються перед початком опалювального сезону) та навесні попит на металопластикові вікна зростає. Виробництво працює з максимальним навантаженням, монтажні бригади теж не простоюють — тому є ймовірність того, що вікно робитимуть довше. Крім того, вже готове вікно не буде кому змонтувати — і доведеться чекати, коли бригада звільниться.
 • Взимку поза сезоном навантаження на виробництво знижується. Тому тут є можливість, що термін виробництва буде зведено до мінімуму, а готовий виріб відразу після доставки потрапить до рук майстрів з монтажу.

Великі та маленькі виробники

Серед покупців ПВХ-вікон є стереотип, що велика компанія — це конвеєр, а в невеликому цеху замовлене вікно почнуть робити відразу після отримання замовлення, і тому зроблять швидше. На практиці цей стереотип не працює:

 • Імовірність того, що замовлення одразу візьмуть у роботу – вкрай невелика. Якщо в компанії немає постійного потоку замовлень, цех працює в режимі «від завантаження», і роботи починаються тільки після накопичення певної кількості конструкцій.
 • Одиничне замовлення – особливо термінове чи нестандартне – просто передадуть для виготовлення великій компанії в цьому ж регіоні. Виграшу за часом виготовлення тут не буде — навпаки, є можливість втратити 1-2 дні на пересиланні конструкції між підприємствами.
 • Складські запаси – теж важливий чинник. Невелике підприємство неспроможне утримувати великий склад. Тому будь-яке відхилення від стандарту в комплектації конструкції — це плюс кілька днів до терміну виготовлення, які потрібні на замовлення комплектуючих.

Термін виготовлення пластикового вікна залежить від цілого ряду фактора. Компанії, які дбають про свою репутацію, не дають нездійсненних обіцянок і з самого початку називають замовнику реальні терміни. Тому важливо оцінювати здійсненність поставленого завдання — і планувати заміну вікон заздалегідь, закладаючи у графік робіт час на виготовлення конструкцій.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Плануючи купівлю пластикових вікон для новобудови або заміну старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями, багато хто стикається з труднощами.
WiDo Як засклити балкон: поради та підказки
Як засклити балкон: поради та підказки
При правильному склінні балкона або лоджії цей простір можна використовувати в якості додаткового житлове приміщення. Можливим є і збільшення площі прилеглих кімнат за рахунок квадратних метрів балкона. Однак перед виконанням ремонтних робіт варто вивчити пару важливих нюансів про засклені лоджій і балконів.
WiDo Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Вибір вікон для житлового приміщення — завдання складне саме по собі. Але якщо йдеться саме про спальню, в якій має бути максимально затишно та комфортно, то вимоги до вікон багаторазово зростають.
WiDo Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми
Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми
Питання про те, чому з вікна дме, ставлять дуже часто. Якщо ігнорувати проблему протягів, то втрати тепла будуть рости — і дуже скоро навіть при найнижчій температурі на вулиці власник приміщення буде відчувати сильний дискомфорт від холоду.