Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?

WiDo Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?

Виробники та продавці металопластикових конструкцій все частіше рекомендують замовити монтаж вікон за ДСТУ. І це є цілком виправданим, оскільки зростаючі вимоги до енергоефективності конструкцій неможливо реалізувати, використовуючи традиційну схему монтажу.

З іншого боку, монтаж вікон за ДСТУ пов'язаний з більшими витратами і вимагає більшого професіоналізму від майстрів. Правильне встановлення конструкцій можливе лише за наявності спеціальних знань і відпрацьованих навичок. Тому замовляти монтаж вікон за ДСТУ варто тільки у компаній з підтвердженою репутацією.

Чому якісний монтаж настільки важливий?

 • Встановлення пластикового вікна передбачає виконання ряду операцій:
 • Спочатку віконний отвір готується до встановлення вікна — для цього стару конструкцію демонтують, а краї отвору зміцнюють і вирівнюють.
 • Нове вікно ставлять у отвір і вирівнюють в трьох площинах з використанням опорних колодок і монтажних клинів.
 • Конструкція фіксується в отворі — для цього застосовують анкери, монтажні пластини або інші елементи.
 • Зазор між краєм отвору і конструкцією герметизується — причому згідно до вимог ДСТУ формується тришаровий монтажний шов з вибірковою проникністю шарів до вологи.

Після завершення монтажу майстри обробляють відкоси — для утеплення та надання їм привабливого вигляду. При встановленні конструкції вирішується відразу кілька завдань:

 • По-перше, вікно фіксується в потрібному місці і в потрібному положенні.
 • По-друге, елементи кріплення запобігають зміщенню вікна і його деформації, забезпечуючи стійкість до навантажень.
 • По-третє, монтажний шов оформлюється з таким розрахунком, щоб зменшити тепловтрати та захистити приміщення від проникнення вологи. При цьому має бути збережена паропроникність зовнішнього шару монтажного шва.

Вирішення перших двох задач можливе і при використанні стандартної методики встановлення. Але якщо просто заповнити монтажний шов піною (як часто роблять майстри), то зберегти тепло і забезпечити комфортний мікроклімат в приміщенні не вийде. Згідно з прописаними в ДСТУ нормативами, потрібні ще паро- та гідроізоляція шва — а це передбачає монтаж за удосконаленою процедурою.

Встановлення вікон за ДСТУ: три шари монтажного шва

Згідно будівельним нормативам, що діють в Україні, при встановленні пластикового вікна майстри мають формувати тришаровий монтажний шов:

 • Внутрішній шар — гідроізоляційний і пароізоляційний. Він захищає теплоізоляційні матеріали від будь-якого контакту з вологою — і з краплями води, і з парою, що міститься у повітрі приміщення. Для формування внутрішнього шару використовуються бутилкаучукові або фольговані монтажні стрічки, які наклеюються на профіль і фіксуються на краях отвору.
 • Середній шар — теплоізоляційна поліуретанова піна. Крім захисту від тепловтрат піна також відповідає за звукоізоляцію. Бажано використовувати якісні низькомодульні піни, а при монтажі в холодну пору року застосовувати спеціалізовані засоби, які зберігають адгезію і високу швидкість полімеризації при від’ємних температурах.
 • Зовнішній шар має забезпечити гідроізоляцію при збереженні паропроникності. Для його формування використовують ПСУС (попередньо стислі ущільнюючі стрічки), а також паропроникні герметики. Проникність для водяної пари дуже важлива — через зовнішній шар волога виходить з монтажного шва і не накопичується в ньому.

Переваги облаштування тришарового шва при монтажі вікон за ДСТУ очевидні. З одного боку, теплоізоляція отримує захист від вологи, і піна не зволожується — а значить, її теплопровідність не росте. З іншого боку, волога не буде затримуватися всередині, тож збережеться природна вентиляція монтажного шва.

Неправильний монтаж: наслідки

Помилки при монтажі так само небезпечні, як і неправильно підібрана комплектація вікна. Більш того — неправильне встановлення призводить до того, що навіть якісна ПВХ-конструкція не буде служити з потрібною ефективністю.

Можливі наслідки економії на установці:

 • При неправильній фіксації рами в отворі вікно не буде належним чином сприймати навантаження. Результат — поступове руйнуванням монтажного шва з ростом тепловтрат, пошкодження укосів, складності з відкриванням і закриванням через деформацію рами.

Зверніть увагу! У рідкісних випадках можливе випадання конструкції з отвору. Для цього потрібна максимальна недбалість майстрів, але виключити ймовірність не можна.

 • При порушенні правил облаштування монтажного шва — а іноді навіть єдиний шар піни майстри задувають з помилками — будуть рости тепловтрати. Будь-яке порушення герметичності в місці примикання рами до стіни стане місцем продування і містком холоду. У сильні морози навпроти такої щілини в монтажній піні може утворюватися шар криги.
 • Порушення правил герметизації монтажного шва (згідно до правил зсередини мають бути пароізоляційні матеріали, ззовні — паропроникні) порушується природна вентиляція. Результат — накопичення вологи, зростання теплопровідності монтажної піни і появі плісняви. Спочатку пліснява з'являється під відкосами, а потім виходить назовні.

У 90% випадків вирішити ці проблеми можна одним способом — демонтувавши вікно і встановивши його заново за всіма правилами (в тому числі з використанням матеріалів, зазначених у ДСТУ). Завдання це трудомістке і складна, до того ж пов’язане з додатковими витратами. Ось чому не варто економити на встановленні, доручаючи його дилетантам або використовуючи найдешевші матеріали. Монтаж вікон згідно до вимог ДСТУ, виконаний кваліфікованими майстрами — запорука того, що конструкція прослужить довго, а монтажний шов буде надійно захищеним від тепловтрат.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Отже, вікна укомплектовані та замовлені – і ви точно знаєте дату монтажу. Що варто зробити, щоб цей процес пройшов максимально безболісно?
WiDo Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
З настанням зими багато хто з власників будинків і квартир стикається з проблемою промерзання пластикових вікон. Шар льоду утворюється на стику рами і підвіконня або в нижній частині склопакета навіть при незначному морозі.
WiDo Вибір підвіконня: на що звернути увагу?
Вибір підвіконня: на що звернути увагу?
При виборі підвіконня потрібно врахувати відразу кілька аспектів. Щоб підвіконна дошка органічно виглядала і служила ефективно — зверніть увагу на місце встановлення, навантаження, частоту догляду. І не забудьте про ваші вимоги щодо зовнішнього вигляду вікна!
WiDo Чому пластикові вікна ламаються
Чому пластикові вікна ламаються
Сучасне пластикове вікно — це надійна конструкція, розрахована на десятиліття служби в режимі інтенсивної експлуатації.