Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Віконні терміни: короткий словник

WiDo Віконні терміни: короткий словник

Покупець, що вибирає металопластикове вікно, під час обговорення комплектації з менеджером може стикатися з незрозумілими для себе словами. Нічого незвичайного тут немає — віконна галузь розвивається досить активно, тому і словник термінів, якими користуються фахівці, систематично оновлюється.

Якщо ви купуєте вікно в перевіреної компанії — то простіше за все буде уточнити у менеджера, що означає той чи інший незнайомий термін. Менеджер охоче вам пояснить, адже від цього безпосередньо залежить, чи зможете ви разом підібрати оптимальну комплектацію вікна. Ну, а якщо ви хочете самостійно розібратися в значенні незрозумілих слів — то можете витратити кілька хвилин на вивчення підготовленого нами короткого словника.

Армір (армування, армуючий профіль) — профіль з нержавіючої сталі, який закріплюють всередині пластикового профілю. Служить для підвищення міцності і жорсткості вікна. Чим більша товщина металу армуючого профілю, чим більше ребер жорсткості він містить — тим вищою буде міцність конструкції.

Відкіс — частина віконного отвору, що примикає до рами встановленого вікна всередині або зовні. Від того, як саме оформлено відкоси, залежить не тільки зовнішній вигляд конструкції, але і її теплотехнічні характеристики.

Водовідливна планка (відлив) — сталевий, алюмінієвий або пластиковий профіль, який монтується в нижній частині вікна із зовнішнього боку. Забезпечує відведення води від стіни і нижньої частини монтажного шва.

Глуха конструкція — вікно без стулок. Глухим може бути як вікно в цілому, так і окрема стулка вікна.

Дитячий замок безпеки — компактне пристосування, яке запобігає відкриванню вікна дітьми без відома дорослих. Монтується в нижній частині вікна, при цьому не перешкоджає встановленню стулки у відкидне положення.

Дистанція (дистанційна рамка) — порожній всередині металевий, пластиковий або композитний профіль, встановлений між стеклами в склопакеті. Порожнина всередині рамки заповнюється засобом, який поглинає вологу і перешкоджає утворенню конденсату між стеклами.

Дренаж — отвір в профілі, що дозволяє вирівнювати тиск у камерах, а також служить для відведення конденсаційної вологи.

Заглушка домогосподарки — профіль з еластичного матеріалу, який закриває штапиковий паз у нижній частині конструкції. Захищає паз від потрапляння пилу і дрібного сміття.

Імпост — вертикальний або горизонтальний профіль, що встановлюється всередині рами і ділить її на кілька частин. Має Т-подібну форму, що дозволяє стикувати імпост як зі склопакетом, так і зі стулкою.

Ламінація — технологія декорування пластикового профілю шляхом наклеювання на нього декоративної полімерної плівки. Палітра ламінаційних плівок включає більш ніж 40 відтінків.

Мікровентиляція — спосіб щілинного провітрювання вікна, що реалізується за рахунок спеціального елемента фурнітури. Компактна деталь дозволяє відкривати стулку на 1-2 мм, пропускаючи невеликий об'єм повітря.

Москітна сітка — полімерне сітчасте полотно у пластиковій або алюмінієвій рамці. Кріпиться на кишенях, петлях або кронштейнах навпроти стулки, перешкоджає проникненню комах.

ПСУС (ПСУЛ) — попередньо стиснена ущільнювальна стрічка. Застосовується при монтажі конструкцій згідно з ДСТУ. Після встановлення розширюється, перекриваючи монтажний шов і захищаючи його від вологи, паропроникність при цьому зберігається.

Рама — нерухома частина вікна. Рама служить для кріплення імпостів і рухомих елементів — стулок. Також рама відповідає за фіксацію конструкції в отворі, забезпечуючи міцність і жорсткість вікна.

Сендвіч — багатошарова панель (2 листи полівінілхлориду з заповненням на основі спіненого поліуретану). Низька теплопровідність дозволяє використовувати сендвіч-панелі там, де неважлива прозорість, а потрібна максимальна теплоізоляція.

Стулка — частина вікна, яка може відкриватися. Рухається стулка на петлях (розпашна / відкидна) або на напрямних (розсувна).

Склопакет — конструкція з кількох стекол, герметично з'єднаних між собою. Порожнини між листами скла називаються камерами, а їхня ширина визначається шириною дистанційної рамки. Завдяки герметичності склопакет пропускає значно менше тепла, ніж кілька окремих стекол.

Триплекс — кілька тонких стекол, з'єднаних полімерною плівкою. Полімерний прошарок підвищує еластичність конструкції, тому триплекс значно важче розбити.

Ущільнювач (ущільнювальна гумка) — профіль з еластичного полімеру, який забезпечує герметичне примикання поверхонь металопластикового вікна. Ущільнювачі ставляться в місці встановлення склопакета і в місці стику рами зі стулкою.

Фрамуга — горизонтальна стулка з відкидним типом відкривання. Петлі фрамуги розташовуються не збоку, а з нижньої частини стулки.

Фурнітура — механізм, що відповідає за закривання вікна і його відкривання в різних режимах. Основна частина фурнітури монтується на стулці, на рамі кріпляться відповідні елементи.

Штапик — невеликий профіль, який притискає склопакет або інше заповнення до наплаву рами або стулки. Фіксується в штапиковому пазу за допомогою виступу — ніжки.

Штульп (несправжній імпост) — профіль, який кріпиться на одну із стулок штульпового вікна. Виконує функцію імпосту при закриванні конструкції без вертикальної перетинки.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Еркерні конструкції: особливості та переваги
Еркерні конструкції: особливості та переваги
Стандартні вікна встановлюють усередині отворів, розташованих у площині стіни. Але, крім стандартних вікон при склінні приміщення можуть використовуватися й еркерні конструкції.
WiDo Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Заміна старих дерев'яних вікон металопластиковими – звичайна ситуація, яка нікого не дивує.
WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?
Чи жовтіють пластикові вікна?
Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати.
WiDo Вибір підвіконня: на що звернути увагу?
Вибір підвіконня: на що звернути увагу?
При виборі підвіконня потрібно врахувати відразу кілька аспектів. Щоб підвіконна дошка органічно виглядала і служила ефективно — зверніть увагу на місце встановлення, навантаження, частоту догляду. І не забудьте про ваші вимоги щодо зовнішнього вигляду вікна!