Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі

WiDo Встановлення пластикових вікон взимку: як правильно і чи варто взагалі

Встановлення пластикових вікон найчастіше планують на теплу пору року. Причин тут декілька, але не завжди час для монтажу обирають через підготовку до опалювального сезону. Куди частіше від встановлення в зимовий період відмовляються через сталу думку про неможливість якісного монтажу на холоді:

 • По-перше, приміщення може промерзнути.
 • По-друге, клей та піна взимку не зможуть полімеризуватись, і якість фіксації вікна, а також ефективність теплоізоляції знизяться.

Обидва фактори справедливі лише частково. Насправді вікна можна монтувати протягом всього року, причому не лише у новобудовах, а й у житлових приміщеннях. У чому полягають ризики зимового монтажу, і як спланувати встановлення вікон у холодну пору року – розповімо у цій статті.

Зимовий монтаж: плюси та мінуси

У зимового встановлення вікон є кілька важливих особливостей. Якщо їх не враховувати — про якість монтажу можна забути, та й приміщенню буде завдано серйозної шкоди від холоду. Звернути увагу потрібно на:

 • Тривалість монтажу. При встановленні отвір залишається відкритим — і що довше він простоїть без встановленого вікна, то більшим буде ризик переохолодження. У сильні морози достатньо 10-15 хвилин — кімната охолоне дуже сильно, і постраждають не лише кімнатні рослини, а й чутлива електроніка.
 • Якість застосовуваних матеріалів. Стандартні засоби — піни, герметики, клейові суміші — працюють у досить вузькому температурному діапазоні. Якщо використовувати їх узимку — знизяться і адгезія, і швидкість полімеризації. Крім того, через контакт з холодним повітрям в товщі розчину утворюватимуться кристали льоду, що помітно знизить міцність матеріалу.

Чи важливі ці ризики? Звичайно ж, важливі — їх слід обов'язково враховувати під час планування робіт. На щастя, майстри з досить високою кваліфікацією добре знають про небезпеки, пов'язані зі встановленням вікон у холодну пору року, та вживають заходів щодо мінімізації негативних наслідків.

Заради справедливості, є у зимового монтажу і переваги. Тож відкладати встановлення вікон до теплої пори року не обов'язково:

 • Низький попит на вікна. У деяких статтях нашого блогу ми вже звертали увагу на сезонний попит у цьому сегменті ринку. Взимку вікна замовляють і встановлюють рідше — отже, віконні компанії активніше долучаються до боротьби за покупця. По-перше, завдяки цьому з'являються сезонні знижки та вигідні акційні пропозиції. По-друге, через менше завантаження виробництва вікна будуть готові швидше. Зрештою, у монтажних бригад теж менше замовлень — тому вам не доведеться довго чекати на встановлення. У результаті — помітна економія грошей і часу.
 • Контроль якості встановлення. При низькій температурі повітря надворі пропустити щілину чи порожнину при герметизації монтажного шва майже неможливо. Це стосується і регулювання фурнітури — будь-яку проблему з притиском буде виявлено ​​в момент монтажу, і вам не доведеться повторно викликати майстра для усунення недоліків.

У результаті проблемні аспекти зимового монтажу можна компенсувати (і нижче ми розповімо, як це зробити). А ось переваги встановлення в холодну пору року є цілком суттєвими — і саме вони будуть основним аргументом при виборі часу для заміни вікон.

Встановлення вікон у морози: що слід врахувати?

Зазвичай фахівці з монтажу ПВХ-конструкцій враховують ризики монтажу за низьких температур ще на етапі планування робіт. Тож частина рекомендацій має ознайомчий характер — досвідчені майстри і так це знають.

Якщо вікна монтуються в новобудові, то звертати увагу потрібно в першу чергу на матеріали:

 • Стандартна піна для роботи на морозі не підходить. Щоб гарантувати герметизацію та теплоізоляцію монтажного шва, використовується «зимова» піна, розрахована на використання в температурному діапазоні від –5 до –20 °С. Застосування такої піни, також аналогічних клеїв і герметиків дозволяє вирішити проблему з герметизацією монтажного шва при мінусових температурах.

Зверніть увагу! Якщо мороз досягає -15...-25 °С (в Україні такі холоди рідко тримаються довше кількох днів поспіль), монтаж варто все ж таки перенести.

 • Розширення ПСУС на холоді йтиме повільніше, ніж за плюсової температури повітря. Це призводить до того, що зовні монтажний шов може залишатися незахищеним. Для вирішення проблеми рулони ПСУС перед монтажем обов'язково заносять у тепло — після двох-трьох годин при температурі не нижче 20 °С стрічка розширюється з нормальною швидкістю навіть на морозі.

У житловому будинку або іншому приміщенні, яке вже експлуатується, потрібно подумати про те, як мінімізувати шкоду від холоду:

 • Першими страждають кімнатні рослини та домашні тварини (особливо екзотичні). Їх потрібно винести з приміщення, в якому проводитиметься монтаж. Виняток — великі акваріуми: їх просто накриваємо ковдрою, тому що 100+ літрів теплої води остигатимуть довго, і за час монтажу не постраждають.
 • Конструкцію варто заздалегідь приготувати до монтажу – це дозволить заощадити час на встановленні. В ідеалі від демонтажу старої конструкції до первинного розміщення вікна в отворі має пройти не більше 15-20 хвилин. Якщо все буде зроблено правильно, приміщення не встигне охолонути.

Зверніть увагу! У деяких випадках можливе встановлення додаткового захисту. На вікні зовні закріплюється поліетиленова плівка, яка закриває отвір під час монтажу. При використанні такої імпровізованої теплоізоляції можна не поспішати – поліетилен досить ефективно зберігає тепло в приміщенні.

 • Після завершення монтажу конструкцію слід обов'язково перевірити на наявність протягів або продування. Різниця температур дозволяє миттєво виявити будь-які негерметичні ділянки монтажного шва. Виявлена ​​проблема усувається відразу ж — або за рахунок регулювання фурнітури, або шляхом додаткової герметизації.

Якісний зимовий монтаж металопластикових вікон цілком реальний. Звичайно, технологія встановлення металопластикових конструкцій у холодну пору року має свої особливості, які потрібно враховувати. Ось чому доручати вирішення цього завдання варто майстрам з високою кваліфікацією, які добре знають, як мінімізувати ризики зимового монтажу. 

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Ущільнювачі для ПВХ-вікон: огляд, переваги та недоліки
Ущільнювачі для ПВХ-вікон: огляд, переваги та недоліки
Стулка пластикового вікна притискається до рами за рахунок ефективної роботи фурнітури. Але навіть найякісніша фурнітура не може забезпечити герметичний притиск пластика до пластику. Тому до конструкції додають ще один елемент — ущільнювач.
WiDo Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Виробники та продавці металопластикових конструкцій все частіше рекомендують замовити монтаж вікон за ДСТУ.
WiDo Чому пластикові вікна ламаються
Чому пластикові вікна ламаються
Сучасне пластикове вікно — це надійна конструкція, розрахована на десятиліття служби в режимі інтенсивної експлуатації.
WiDo Конструкция пластикового окна
Конструкция пластикового окна
Абсолютное большинство современных металлопластиковых окон устроено по одинаковой схеме.