Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо

WiDo Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо

При встановленні металопластикового вікна різниця у мікрокліматі стає помітною одразу. За дерев'яних конструкцій повітря у приміщенні було схоже за вологістю з повітрям на вулиці, та й температура у кімнаті відчутно коливалася при змінах погоди. Сучасні металопластикові конструкції більш герметичні — тому максимально захищають кімнату від змін погоди. Це добре, але не завжди. До того ж простий приплив свіжого повітря корисний і дорослим, і дітям, і навіть домашнім рослинам.

Для забезпечення цього у сучасних вікнах передбачено функцію провітрювання, завдяки якій гаряче, задимлене або вологе повітря випускається з кімнати. Поворотно-відкидна фурнітура допоможе відкрити досить широкий просвіт між рамою і стулкою, фіксатор або обмежувач повороту дозволять провітрювати приміщення з максимальною інтенсивністю — але це тимчасове рішення, оптимальне лише для літа. Мікропровітрювання забезпечить постійний приплив свіжого повітря, і при цьому відчутно не змінить температуру у приміщенні.

Особливості та організація мікропровітрювання

Мікропровітрювання не входить до базової комплектації вікна, але при формуванні замовлення цю деталь варто додати. Це зовсім не складно, та й не дорого:

 • При замовленні такої функції до комплектації додають маленьку деталь — хоча мікропровітрювання можна встановити на готову конструкцію й після її монтажу.
 • Ця деталь буде фіксувати стулку всього в декількох міліметрах від рами. Отриманого просвіту вже буде досить для надходження до кімнати свіжого повітря.
 • Для активації режиму мікропровітрювання необхідно лише повернути ручку вікна на 45° вгору.

Більш функціональним (і трохи дорожчим) аналогом мікропровітрювання є ступеневе провітрювання. У разі встановлення ступеневого варіанту кут відкриття стулки буде залежати від кута повороту ручки вікна. Таких комбінацій зазвичай 4 або 5 — від мікрощілини до повного відкидання стулки та максимального просвіту між стулкою і рамою.

Спільне встановлення на вікно фурнітури для мікропровітрювання і ступеневого провітрювання неможливе, та й у ньому немає необхідності, оскільки другий тип включає в себе перший.

Плюси мікропровітрювання

Головні переваги мікропровітрювання в порівнянні зі стандартним провітрюванням, коли стулка встановлюється у відкидне положення:

 • Тримати вікно на мікропровітрюванні можна протягом тривалого періоду часу. Мікропровітрювання непомітне з вулиці і зловмисники не зацікавляться прочиненими вікнами.
 • Повітря при мікропровітрюванні надходить малими дозами, поступово змішуючись з повітрям кімнати, тому взимку приміщення не переохолоджуватиметься, а влітку не буде занадто спекотно.
 • Лише кілька міліметрів щілини між рамою і стулкою не дадуть залетіти всередину ані краплям дощу, ані великим комахам, ані сміттю з вулиці.
 • Мікропровітрювання вбереже вас від протягів, оскільки рух повітря буде мінімальним.
 • При встановленні мікропровітрювання на кухні можна вирішити проблему конденсату на вікнах: зайва волога з кімнати буде виходити, не осідаючи на склі вікна.

Додаткова інформація щодо мікропровітрювання

Додамо кілька фактів щодо мікропровітрювання, про які слід згадати при замовленні комплектації вікна. Враховуйте їх — і ви будете повністю задоволені цією функцією.

 • При відкритому мікропровітрюванні звукоізоляцію вікна буде порушено, і всі звуки вулиці стануть буде добре чути. Хоча, зрозуміло, гучність їх все одно буде нижчою, ніж при повністю відчиненому вікні
 • Не слід повністю покладатися на те, що мікропровітрювання непомітне з вулиці. Основний захист від злому забезпечує лише протизламна фурнітура, яка працює при повністю закритій стулці. Тому, якщо ви йдете або тим паче їдете з дому — обов'язково закривайте вікна максимально щільно, особливо якщо живете на першому, другому чи останньому поверсі.
 • Так само не забувайте про безпеку у дитячій кімнаті. Періодичне відкриття стулки батьками може привернути увагу маленьких дітей — і щоб вберегти їх від забавок з вікном та можливої трагедії, встановіть на вікна дитячі замки. Такі замки повністю сумісні з фурнітурою для мікропровітрювання: вентиляцію буде забезпечено, при цьому розкрити стулку у дитини не вийде.

Мікропровітрювання — це оптимальне та недороге рішення для нормалізації мікроклімату після встановлення металопластикового вікна

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Пластикові двері забезпечують хорошу теплоізоляцію, а ще вони досить надійні і прості у догляді — саме тому їх і вибирають для встановлення в житлових або громадських будівлях.
WiDo Захист металопластикових вікон під час ремонту
Захист металопластикових вікон під час ремонту
Встановлені в приміщенні пластикові вікна, можуть серйозно постраждати в ході внутрішніх або зовнішніх ремонтних робіт.
WiDo Виробництво металопластикового вікна: крок за кроком
Виробництво металопластикового вікна: крок за кроком
Статті на нашому сайті розповідають про те, як влаштовані пластикові вікна, про комплектуючі металопластикового вікна та про те, як встановлення ПВХ-конструкцій впливає на мікроклімат у приміщенні.
WiDo Французьке скління балконів
Французьке скління балконів
Традиційно французьким називають балкон з дуже вузьким майданчиком або взагалі без нього. Однак у нас такі конструкції не прижилися, а ось гарна назва багатьом сподобалося. Тому в Україні і в деяких інших країнах французьким називають балкон, у якого немає капітальної огорожі, а скління йде від підлоги до стелі.