Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Шумоізоляційні вікна

WiDo Шумоізоляційні вікна

Для того щоб забезпечити у будинку комфорт та захист від гучних звуків, можна встановити вікна з хорошими показниками шумоізоляції. Це дасть вам можливість спокійно відпочивати або працювати навіть в тому випадку, коли вікна вашого будинку виходять на автотрасу, вокзал, будівельний або дитячий майданчик. Тому при виборі металопластикових вікон або їх заміні окрім решти факторів звертайте увагу на їх шумоізоляційні характеристики.

Зовнішній шум: основні джерела дискомфорту

Навіть через щільно закриті вікна до будинку чи квартири потрапляє шум — але джерела його бувають різними. Для квартири це в першу чергу:

 • Автомобільні дороги з інтенсивним рухом.
 • Дитячі майданчики, які можуть докучати, навіть якщо вікна відчиняються надвір.
 • Майданчики, на яких власники вигулюють домашніх тварин.
 • Кафе та ресторани з літніми терасами.
 • Будівництво.
 • Виробничі підприємства, які теж можуть розташовуватися у межах міста

Ці об'єкти є джерелом гучних звуків, до того ж частина з них не замовкає і у темний час доби. Навіть при щільно зачинених вікнах відгородитися від шуму буде досить складно.

У приватному секторі захист від шуму шляхом встановлення звукоізоляційних вікон теж дуже важливий. На сусідніх ділянках можуть гратися діти, сусіди інколи вмикають радіо або просто гучну музику. Домашні тварини та робочі інструменти теж можуть бути досить гучними — і навіть розміщення житлового будинку за зеленими насадженнями не вирішує проблеми. Тому і в котеджах, і у дачних будиночках, і у таунхаусах встановлюють звукоізоляційні вікна.

Рівень шуму: стандартні значення

Який рівень шуму можна вважати прийнятним? Тут потрібно враховувати середні показники для різних ситуацій, а також санітарні нормативи:

 • Показники від 60 до 100 дБ і більше характерні для жвавих міських вулиць. Довгий час перебуваючи в такому шумі, ми будемо швидше втомлюватися.
 • Діючі нормативи в якості допустимого показника для квартири встановлюють рівень шуму не більш ніж 45 дБ вночі, і не більш ніж 55 дБ — у світлий час доби.
 • Комфортні показники — від 30 до 40 дБ. Це не дуже тихо (повна тиша теж викликає дискомфорт), але і не надто голосно. При такому рівні фонового шуму організм не відчуває навантажень і довгий час зберігає продуктивність.

Захист вікна від шуму: принципи роботи

Є кілька факторів, що впливають на ефективність шумоізоляції металопластикового вікна. Забезпечити шумоізоляцію вікон у будинку або квартирі можна, враховуючи фактори в комплексі:

 •  Збільшення рівня шумоізоляції забезпечується за рахунок збільшення товщини конструкції. Чим товстішими будуть профіль вікна та його склопакет — тим гірше зачинене вікно буде пропускати звук.
 •  Другий фактор, який впливає на ефективність проходження звуку — неоднорідність структури. Чим більше шарів з різною щільністю пройде звукова хвиля, тим більшу частину гучності втратить звук.

Зверніть увагу! Саме тому однокамерний склопакет гірше захищає від шуму, ніж двокамерний з тією ж шириною. Середнє скло створює додатковий щільний шар, який відсікає частину гучності.

 • Герметичність — ще один аспект, що безпосередньо впливає на звукоізоляцію. Шумозахист буде досягнуто лише в тому випадку, коли правильно відрегульована фурнітура забезпечить рівномірний і щільний притиск стулки до рами по всьому периметру.

Тільки в комплексі всі 3 фактори забезпечуватимуть захист вікна від шуму на високому рівні.

Шумоізоляційні склопакети

Склопакет займає від 60 до 80% площі всього вікна. Через велику площі скління перетворюється в свого роду мембрану, яка передає звуки із зовнішнього середовища в приміщення. Щоб знизити рівень шуму, потрібно:

 • При конструюванні склопакета встановити шари скла на різній відстані один від одного. Різні дистанції у двокамерному склопакеті будуть знижувати гучність звуку через створення середовища з нерівномірною щільністю (про це ми писали вище).
 • За тим же принципом працює використання шарів скла різної товщини. Крім того, в таких склопакетах найчастіше товстим (6 мм замість 4 мм) роблять зовнішнє скло. Воно краще захищає від шуму — тому звук втрачає частину гучності вже після проходження першої перешкоди.
 • Ще одне ефективне рішення — заміна будь-якого (внутрішнього або зовнішнього) скла триплексом. Триплекс являє собою конструкцію з двох листів скла, з'єднаних полімерною плівкою, і сам по собі відмінно знижує гучність шуму.
 • Зрештою, можна заповнити камери в склопакеті інертним газом. Крім низької теплопровідності аргон відрізняється від повітря більшою в'язкістю. Звук, проходячи через аргоновий прошарок, стане тихішим.

Зверніть увагу! У спеціалізованих склопакетах замість аргону використовують інший газ — гексафторид сірки. Він дорожче і більш токсичний, тому вимоги до герметичності склопакета будуть високими. Але натомість гексафторид сірки в склопакетах майже на 100% ізолює приміщення від зовнішнього шуму.

Профіль та звукоізоляція

Конструкція профілю також впливає на ефективність шумоізоляції — нехай цей вплив і менш помітний в порівнянні зі впливом склопакета. Для хороших показників захисту від вуличного шуму потрібно обирати профільні системи:

 •  З більшою монтажною шириною.
 •  З великою кількістю камер.
 •  З товстою (від 2,8 мм) передньою стінкою.

Для акустичного комфорту варто зупинити вибір на профільній системі шириною не менше 70 мм з шістьма камерами — наприклад WDS 7S або WDS 8S. Крім власних звукоізоляційних характеристик такі профілі також дозволяють встановлювати широкі — 32, 40 або навіть 44 мм — двокамерні склопакети.

Як якість монтажу впливає на шумоізоляцію?

Дотримання вимог ДСТУ при монтажі, а також правильне регулювання фурнітури для рівномірного щільного притиску стулки до рами теж впливають на такий показник як шумоізоляція пластикового вікна:

 • Піна, що використовується для заповнення монтажного зазору, повинна заповнювати його без пустот та щілин. Навіть просвіт шириною в 1-2 мм знизить ефективність захисту від шуму (а ще він стане містком холоду, що теж неприпустимо).
 •  Застосування пароізоляційних та паропроникних монтажних стрічок при формуванні тришарового монтажного шву — додатковий плюс до звукоізоляції. Кожен шар матеріалу — додатковий бар'єр для звуку.
 •  Ще один важливий фактор, що підвищує шумоізоляційні характеристики конструкції в цілому — характеристики оформлення. Наприклад, пористі матеріали закладають під відкоси в основному для зниження теплопровідності, але мінеральна вата чи її аналоги також зменшують гучність звуку.
 • Правильне регулювання фурнітури теж важливе. Притиск повинен бути сильним і рівномірним — тоді у зазор між рамою і стулкою не проникне не тільки холодне повітря, а й шум.

До переваг металопластикових вікон належать і їх високі звукоізоляційні показники. Але якщо ви хочете, щоб захист від шуму дійсно працював — прислухайтеся до цих рекомендацій при виборі комплектації вікна. А монтаж довіряйте майстрам з високою кваліфікацією.

Замовити пластикові вікна можна за посиланням

Читати далі

WiDo Які вікна обрати для дитячої кімнати?
Які вікна обрати для дитячої кімнати?
Багато хто з батьків, плануючи заміну вікон у всьому будинку або квартирі, цікавиться тим, як обрати вікна для дитячої кімнати.
WiDo Вибір вікон для дачного будиночка
Вибір вікон для дачного будиночка
Про те, які вікна вибрати для дачного будиночка, власники такої нерухомості (або власники ділянки, які планують звести такий будиночок) замислюються нечасто.
WiDo Як вибрати вікна в квартиру
Як вибрати вікна в квартиру
Замислюватися про те, як вибрати вікна для квартири, багато хто починає лише після візиту до віконного салону.
WiDo Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
У металопластикових вікон (точніше, якісних металопластикових вікон) рівень надійності дуже високий.