Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Демонтаж вікон за правилами

WiDo Демонтаж вікон за правилами

Заміна старого дерев'яного вікна металопластиковим передбачає демонтаж конструкції, що була раніше встановлена ​​в отворі. Найочевидніше рішення — доручити демонтаж тим самим майстрам, які монтуватимуть нову металопластикову конструкцію. Вони знають, як демонтувати дерев'яні вікна або застарілі вікна з ПВХ і в 95% випадків вирішують завдання дуже швидко.

Але іноді демонтажні роботи доводиться проводити самотужки. Розібратися в технології та її нюансах допоможуть наші рекомендації.

Підготовчі роботи

Демонтувати вікно в рази простіше, ніж встановлювати нове — але все одно трудомісткість такого завдання буде дуже високою. З отвору ви вийматимете велику і важку конструкцію, яка може зламатися під власною вагою або внаслідок будь-яких маніпуляцій з нею. Крім того, є ризик пошкодження країв отвору, оздоблення чи інтер'єру.

Щоб процес пройшов швидко та без неприємних сюрпризів:

 • Звільняємо підвіконня. Майже завжди підвіконна дошка демонтується, але навіть якщо підвіконня ви плануєте залишити (воно виготовлене з каменю, бетону або масиву деревини і досить міцне) — все, що лежатиме на його поверхні, заважатиме роботам.
 • Знімаємо фіранки та демонтуємо карниз, якщо він знаходиться не над отвором, а у зоні проведення монтажних робіт.
 • Якщо роботи ведуться не в приватному домоволодінні, обов'язково огороджуємо простір під вікном, натягуючи попереджувальну стрічку. У процесі демонтажу частина конструкції може випасти — важливо, щоб це не спричинило травми.

Крім того, при демонтажі вікна – особливо в будинку, зведеному давно – руйнується значна частина штукатурного відкосу. Результат — потрапляння до приміщення великої кількості пилу та сміття. Про те, як захиститись від пилу, ми докладно писали у статті, присвяченій підготовці до монтажних робіт. Тож тут просто обмежимося нагадуванням — що можна винести, треба винести, що не можна винести, треба закрити поліетиленовою плівкою.

Демонтаж дерев'яного вікна

У переважній більшості випадків пластикове вікно ставлять на місце дерев'яної конструкції. Отже, частіше доводиться демонтувати саме такі вікна.

Стулки

 Починається демонтаж дерев'яного вікна зі зняття стулок:

 • На першому етапі слід видалити папір, який застосовувався для заклеювання щілин, а також замазку.
 • Наступний етап – зняття штапиків. Кожен штапик акуратно піднімаємо шпателем, стамескою або плоскою викруткою.
 • Після виймання штапиків виймаємо скло.
 • Стулку піднімаємо монтажною лопаткою і знімаємо з петель. Без скла вона буде легкою, крім того, можна буде проводити маніпуляції з додатковим зусиллям, не боячись появи уламків скла.

Зверніть увагу! Якщо за петлями доглядали, і вони перебувають у хорошому стані — можна знімати стулку, не виймаючи шибки. Це багаторазово прискорить процес, але роботу краще виконувати з помічником, особливо якщо стулка має великі розміри.

Відлив та підвіконня

Отже, стулки зняті та отвір відкритий. Далі потрібно демонтувати підвіконня та відливи, встановлені в нижній частині конструкції:

 • Відлив, який зазвичай кріпиться цвяхами, просто акуратно зриваємо з основи. Якщо для кріплення використовувалися шурупи, їх можна спробувати викрутити.
 • Аналогічно чинимо з наличниками або жерстяними нащільниками. Піддіваємо деталь монтажкою ближче до місця розміщення кріплення та відриваємо її від основи.
 • Підвіконня зазвичай тримається на цементному розчині — тож без застосування сили не обійтися. Заводимо під підвіконну дошку монтажку або лом і піднімаємо інструмент, відриваючи підвіконня від основи.

Важливо! Іноді завдання виявляється дуже складним. У цьому випадку бетонне підвіконня розбивається на частини за допомогою перфоратора або кувалди, а арматура та закладні розпилюються болгаркою.

Рама

Дерев'яна рама, що залишається в отворі, може фіксуватися різними способами. Найчастіше для її кріплення використовуються довгі товсті цвяхи, а простір між рамою та краєм отвору заповнюється текстильним утеплювачем, дрантям або аналогічним матеріалом.

Демонтаж рами проводиться так:

 • Спочатку раму слід розпиляти на кілька частин. Робиться це або ножівкою (довго), або монтажною фрезою, або будь-яким іншим відповідним інструментом.
 • Кожен окремий фрагмент піддівається монтажкою та витягується з отвору. Частини рами в цьому випадку працюють як важіль. Але діяти треба акуратно — що менше буде руйнувань, то краще.
 • Якщо для кріплення використовувалися цвяхи, вони самі виходять зі стіни. Інші елементи кріплення доводиться викручувати або зрізати болгаркою.

Важливо! Відкоси під час демонтажу рами можуть бути сильно пошкоджені або повністю зруйновані. Якщо потрібно їх зберегти, то перед початком демонтажних робіт уздовж рами ч пропилюють штроборізом глибокі канавки у шарі штукатурки, і потім демонтують раму максимально акуратно. На жаль, навіть така підготовка не дає гарантій – стара штукатурка може «піти пластом» за будь-якого навантаження.

Як демонтувати металопластикове вікно

Потреба заміни застарілих пластикових вікон сучасними конструкціями виникає дедалі частіше. Пластикові вікна зазвичай міняють тоді, коли їхні характеристики (насамперед теплотехнічні) або зовнішній вигляд перестають відповідати вимогам власників.

Завдяки модульній конструкції демонтаж пластикового вікна вимагає менших зусиль, але й тут є свої нюанси:

 • Спочатку потрібно зняти стулки. Для цього з верхньої петлі виймаємо штифт, піднімаємо стулку та знімаємо її з нижньої петлі.
 • Оформлення відкосів демонтуємо. Якщо вікно кріпилося не на пластини, а на анкерне кріплення — з глухих частин рами виймаємо склопакети, попередньо знявши штапики.
 • Знімаємо монтажні стрічки – як внутрішні, так і зовнішні.
 • Шар монтажної піни акуратно прорізаємо. При великій товщині шару частину піни можна вийняти.
 • Демонтуємо відлив, викручуючи шурупи, яким він кріпиться.
 • Знімаємо підвіконня із кріплень (технологія залежить від того, який спосіб монтажу підвіконня використовувався).
 • Анкери або шурупи, які утримують монтажні пластини, викручуємо — за допомогою викрутки або шуруповерта.

Зверніть увагу! Кріпильні елементи краще викручувати в останню чергу, тому що саме вони тримають раму в отворі. Після викручування кріплення раму обов'язково притримують, щоб унеможливити її падіння.

Тепер залишається лише вийняти раму з віконного отвору. Демонтаж дозволяє зберегти всі елементи пластикового вікна, тому конструкція буде цілком придатна до повторного встановлення. Наприклад, старі вікна з квартири або приватного будинку можна застосовувати під час скління господарських будівель.

Незважаючи на значний обсяг робіт, демонтаж пластикового вікна можна виконати своїми руками (якщо є помічник — зовсім добре). При цьому важливо максимально зберегти віконний отвір, а якщо потрібно — і саму конструкцію для повторного використання.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо
Мікропровітрювання вікна — для кого та навіщо
При встановленні металопластикового вікна різниця у мікрокліматі стає помітною одразу. За дерев'яних конструкцій повітря у приміщенні було схоже за вологістю з повітрям на вулиці, та й температура у кімнаті відчутно коливалася при змінах погоди.
WiDo Як вибрати вікна в квартиру
Як вибрати вікна в квартиру
Замислюватися про те, як вибрати вікна для квартири, багато хто починає лише після візиту до віконного салону.
WiDo У яких випадках пітніють сучасні вікна
У яких випадках пітніють сучасні вікна
Це питання частіше за все постає у щасливих власників новеньких металопластикових вікон. У дерев'яних же конструкціях «сльози» на стеклах проступають значно рідше. При недавній заміні старих конструкцій на ПВХ власники починають помічати вологу на склі, хоча, здавалося б, нічого в приміщенні не змінилося. Звідки ж вода?
WiDo Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно
Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно
Скло або комбінація з декількох стекол — основна частина віконної конструкції, яка займає найбільшу за площею частину віконного отвору. Тому від правильного вибору скла в значній мірі залежать показники енергоефективності.