Заміна старого дерев'яного вікна металопластиковим передбачає демонтаж конструкції, що була раніше встановлена в отворі. Найочевидніше рішення — доручити демонтаж тим самим майстрам, які монтуватимуть нову металопластикову конструкцію. Вони знають, як демонтувати дерев'яні вікна або застарілі вікна з ПВХ і в 95% випадків вирішують завдання дуже швидко.
Але іноді демонтажні роботи доводиться проводити самотужки. Розібратися в технології та її нюансах допоможуть наші рекомендації.
Демонтувати вікно в рази простіше, ніж встановлювати нове — але все одно трудомісткість такого завдання буде дуже високою. З отвору ви вийматимете велику і важку конструкцію, яка може зламатися під власною вагою або внаслідок будь-яких маніпуляцій з нею. Крім того, є ризик пошкодження країв отвору, оздоблення чи інтер'єру.
Щоб процес пройшов швидко та без неприємних сюрпризів:
Крім того, при демонтажі вікна – особливо в будинку, зведеному давно – руйнується значна частина штукатурного відкосу. Результат — потрапляння до приміщення великої кількості пилу та сміття. Про те, як захиститись від пилу, ми докладно писали у статті, присвяченій підготовці до монтажних робіт. Тож тут просто обмежимося нагадуванням — що можна винести, треба винести, що не можна винести, треба закрити поліетиленовою плівкою.
У переважній більшості випадків пластикове вікно ставлять на місце дерев'яної конструкції. Отже, частіше доводиться демонтувати саме такі вікна.
Починається демонтаж дерев'яного вікна зі зняття стулок:
Зверніть увагу! Якщо за петлями доглядали, і вони перебувають у хорошому стані — можна знімати стулку, не виймаючи шибки. Це багаторазово прискорить процес, але роботу краще виконувати з помічником, особливо якщо стулка має великі розміри.
Отже, стулки зняті та отвір відкритий. Далі потрібно демонтувати підвіконня та відливи, встановлені в нижній частині конструкції:
Важливо! Іноді завдання виявляється дуже складним. У цьому випадку бетонне підвіконня розбивається на частини за допомогою перфоратора або кувалди, а арматура та закладні розпилюються болгаркою.
Дерев'яна рама, що залишається в отворі, може фіксуватися різними способами. Найчастіше для її кріплення використовуються довгі товсті цвяхи, а простір між рамою та краєм отвору заповнюється текстильним утеплювачем, дрантям або аналогічним матеріалом.
Демонтаж рами проводиться так:
Важливо! Відкоси під час демонтажу рами можуть бути сильно пошкоджені або повністю зруйновані. Якщо потрібно їх зберегти, то перед початком демонтажних робіт уздовж рами ч пропилюють штроборізом глибокі канавки у шарі штукатурки, і потім демонтують раму максимально акуратно. На жаль, навіть така підготовка не дає гарантій – стара штукатурка може «піти пластом» за будь-якого навантаження.
Потреба заміни застарілих пластикових вікон сучасними конструкціями виникає дедалі частіше. Пластикові вікна зазвичай міняють тоді, коли їхні характеристики (насамперед теплотехнічні) або зовнішній вигляд перестають відповідати вимогам власників.
Завдяки модульній конструкції демонтаж пластикового вікна вимагає менших зусиль, але й тут є свої нюанси:
Зверніть увагу! Кріпильні елементи краще викручувати в останню чергу, тому що саме вони тримають раму в отворі. Після викручування кріплення раму обов'язково притримують, щоб унеможливити її падіння.
Тепер залишається лише вийняти раму з віконного отвору. Демонтаж дозволяє зберегти всі елементи пластикового вікна, тому конструкція буде цілком придатна до повторного встановлення. Наприклад, старі вікна з квартири або приватного будинку можна застосовувати під час скління господарських будівель.
Незважаючи на значний обсяг робіт, демонтаж пластикового вікна можна виконати своїми руками (якщо є помічник — зовсім добре). При цьому важливо максимально зберегти віконний отвір, а якщо потрібно — і саму конструкцію для повторного використання.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням