Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Конструкция пластикового окна

WiDo Конструкция пластикового окна

Абсолютну більшість сучасних металопластикових вікон влаштовано за однаковою схемою. Знаючи, з яких компонентів складається пластикове вікно, ви можете більш відповідально підійти до вибору комплектуючих з урахуванням реальних потреб.

Профіль

Основа конструкції вікна — каркас з пластикового профілю, всередині якого знаходиться сталеве армування. Саме армований профіль відповідає за міцність і стійкість до деформацій, а також за теплотехнічні показники. Крім того, профіль — найбільш помітна частина конструкції, тому він виконує і дизайнерську функцію.

Основний матеріал для виробництва профілю — ПВХ. Внутрішній простір профілю ділиться на окремі сегменти — камери. Багатокамерна структура забезпечує додаткову міцність, а також знижує теплопровідність — кожна камера виступає в якості окремого повітряного прошарку.

З пластикового армованого профілю роблять:

  • Віконні рами.
  • Стулки — рухомі частини вікна.
  • Імпости — перетинки, що поділяють єдиний віконний отвір на кілька частин.

Зверніть увагу! Імпости можуть бути як вертикальними, так і горизонтальними.

З профілю особливої ​​форми також роблять елементи для притискання склопакету до рами або стулки — штапики. У безімпостних конструкціях на одну зі стулок встановлюється спеціальний штульповий профіль — його називають «несправжнім імпостом».

Найпростіші конструкції роблять з білого профілю, при додаванні пігменту до складу полівінілхлориду отримують профіль, фарбований в масі. Для виготовлення декоративного вікна на профіль наклеюється полімерна плівка — такі конструкції називають ламінованим.

Металеве армування профілю

Незважаючи на багатокамерну структуру, сам пластиковий профіль не може ефективно справлятися з експлуатаційними і ваговими деформаціями. Тому конструкцію додатково підсилюють сталевим армуванням:

  • Основний матеріал — сталь з покриттям, що захищає від корозії.
  • Товщина металу — не менш ніж 1,5 мм за ДСТУ. Для виготовлення важких великогабаритних конструкцій використовується посилене армування товщиною до 2 мм.
  • Ребра жорсткості надають армуючому профілю додаткової стійкості до деформацій під навантаженням. Найбільш надійним є замкнуте армування — квадратне або прямокутне. Для менш навантажених деталей допускається П-подібна або Г-подібна форма металевих вставок.

Склопакет

Найчастіше для заповнення рам або стулок пластикового вікна використовуються склопакети. Склопакет складається з двох або трьох стекол, герметично з'єднаних між собою. Простір між шарами скла називається камерою, тому однокамерним вважається склопакет з 2 стекол, а двокамерним — з 3.

Стандартне заповнення камер — очищене сухе повітря. Для зниження теплопровідності замість повітря використовують аргон або інший інертний газ.

Дистанційну рамку, яка утримує скло, роблять із пластику, алюмінію або композиту. Усередині рамки знаходиться речовина, яке осушує повітря всередині склопакета, поглинаючи зайву вологу.

Важлива характеристика склопакета — його герметичність. По периметру конструкцію обробляють полімерними герметиками, які можуть зберігати еластичність десятиліттями.

Скло з додатковими функціями

Крім звичайного прозорого скла в склопакетах може використовуватися скло з додатковими функціями:

  • Енергозберігаюче — тонкий шар оксидів металів на поверхні скла відбиває інфрачервоні хвилі до приміщення і не випускає назовні більшу частину тепла.
  • Сонцезахисне — за рахунок дзеркального ефекту або тонування запобігає потраплянню теплової енергії до приміщення.
  • Мультифункціональне — поєднує характеристики сонцезахисного і енергозберігаючого скла, запобігаючи перегріву в спеку, при цьому зменшуючи тепловтрати восени і взимку.
  • Безпечне — загартоване (термозміцнене) або броньоване плівкою. Завдяки високій міцності таке скло набагато складніше розбити.

Зверніть увагу! Різновид безпечного скла — триплекс. Це два шари скла, з'єднані полімерною плівкою з високою міцністю. Триплекс майже неможливо розбити, а при розбиванні плівка надійно утримує практично всі осколки.

Окремо варто згадати:

  • Звукоізоляційні склопакети — з більш товстим переднім склом або різними дистанціями (в двокамерному варіанті). Вони набагато гірше пропускають звук, забезпечуючи акустичний комфорт.
  • Декоративні склопакети — з тонованим, пофарбованим у масі, матовим або структурним склом, а також з піскоструминним напиленням або іншим декоративними елементами.

Фурнітурний механізм пластикового вікна

За фіксацію стулки в закритому положенні, притискання стулки до рами, а також за відкриття вікна різних режимах відповідає фурнітурний механізм. До його складу входять:

  • Петлі, якими стулка кріпиться до рами.
  • Сам запірний механізм — обв'язка стулки.
  • Відповідні планки на рамі, які слугують для фіксації запірних елементів.

Найпоширеніші варіанти комплектації — поворотна та поворотно-відкидна фурнітура. У першому випадку стулка лише обертається на петлях, у другому — може додатково відкидатися для провітрювання. Невеликі стулки можуть відкриватися тільки на відкид — так роблять фрамуги.

Окрема категорія фурнітурних систем — розсувні. Конструкції розсувного типу сьогодні стають все більш затребуваними, не в останню чергу — завдяки доступності розсувної фурнітури з хорошими показниками притискання і герметичності.

Додаткова комплектація

Додаткові фурнітурні деталі дозволяють розширити функціонал вікна. Зазвичай комплектуючі такого типу встановлюються при виготовленні конструкції — але за потреби їх можна змонтувати і пізніше:

  • Для розширення можливостей вентиляції на вікно ставиться ступінчасте провітрювання або мікропровітрювання.
  • Інтенсивне провітрювання в поворотному положенні буде більш зручним з фіксатором або обмежувачем повороту стулки.
  • Для захисту від несанкціонованого відкривання вікна дітьми існують дитячі замки безпеки.
  • Мікроліфт піднімає стулку, полегшуючи її відкривання і закривання.
  • На балконні стулки зазвичай ставлять блокіратор помилкової дії — так стулка рідше зависає на одній петлі при невдалій спробі відкривання з положення «на провітрювання».

Протизламні елементи — грибоподібні цапфи, Н-подібні відповідні планки, пластини, що запобігають висвердлюванню — ставляться в тому випадку, якщо є ризик зламу вікна. Протизламною фурнітурою комплектують конструкції на перших, других і останніх поверхах будівель, а також вікна приватних будинків і комерційних об'єктів.

Пластикове вікно влаштовано за складною, але цілком логічною схемою. Знаючи, з яких елементів складається конструкція, ви зможете підібрати оптимальну комплектацію з урахуванням ваших потреб в енергозбереженні, комфорті і безпеці.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Скриплять пластикові двері: що робити?
Скриплять пластикові двері: що робити?
Пластикові двері доволі прості у догляді і обслуговуванні — це одна з їх переваг. За умов правильного підбору комплектуючих і дотримання технології монтажу такі двері служать досить довго, і легко відкриваються протягом всього терміну служби. Щоб механізм працював без зусиль і сторонніх звуків — достатньо не піддавати його екстремальним навантаженням і періодично обслуговувати (чистка + змащення).
WiDo Металопластикові двері. За та проти
Металопластикові двері. За та проти
Металопластикові двері набувають все більшої популярності на ринку. Їх встановлюють як усередині приміщень, так і в якості вхідних конструкцій. Вони надійні, довговічні, енергоефективні та мають сучасний дизайн. У нашій статті розповімо, на що необхідно звернути увагу при виборі ПВХ-дверей.
WiDo Віконні терміни: короткий словник
Віконні терміни: короткий словник
Покупець, що вибирає металопластикове вікно, під час обговорення комплектації з менеджером може стикатися з незрозумілими для себе словами.
WiDo Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Відлив або водовідливна планка — деталь вікна, яка знаходиться зовні приміщення і монтується в нижній частині прорізу. Головна функція цієї планки — захисна. Відлив оберігає монтажний шов, частину стіни і фундамент від потрапляння зайвої вологи.