Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Вибір підвіконня: на що звернути увагу?

WiDo Вибір підвіконня: на що звернути увагу?

При виборі підвіконня потрібно врахувати відразу кілька аспектів. Щоб підвіконна дошка органічно виглядала і служила ефективно — зверніть увагу на місце встановлення, навантаження, частоту догляду. І не забудьте про ваші вимоги щодо зовнішнього вигляду вікна!

Розмір

Ключові розміри підвіконня — ширина і глибина:

  • Щоб конструкція була достатньо надійною, її ширина має бути більше ширини отвору. Для фіксації країв дошки, і одночасно для закріплення відкосів досить по 50 мм з кожного боку.

Порада! Якщо ви запланували стикування підвіконь — наприклад, при склінні еркера — то для підрізування робиться запас. Краще заміряти підвіконня з невеликим запасом — більшість моделей легко ріжуться і підганяються за розміром при монтажі.

  • При виборі глибини орієнтуйтеся на призначення підвіконня. Ширина може бути різною: від 100 мм для декоративних моделей до 500-600 мм для підвіконь-полиць і підвіконь-стільниць.
  • Якщо ви монтуєте широке підвіконня, то для запобігання провисанню з нижньої сторони потрібно ставити підсилюючі кронштейни. В саму дошку монтують решітки для теплого повітря — так тепло від батареї досягатиме склопакета, і широка підвіконна дошка не стане причиною появи конденсату.

Технічні характеристики

Від якості матеріалу, а також від внутрішньої структури багато в чому залежать міцність і надійність підвіконної дошки. Якщо підвіконня буде піддаватися ваговим навантаженням, то:

  • Обирайте моделі з міцного ПВХ зі складною внутрішньою структурою. Перетинки всередині підвіконної дошки грають роль ребер жорсткості і не дають конструкції деформуватися навіть при великих габаритах.
  • Лицьове покриття теж має бути надійним. Зазвичай при виробництві якісних підвіконь на основу з ПВХ наносять щільний декоративний матеріал. Він захищає дошку від вологи, механічних пошкоджень, температурних впливів і т.д. Якщо лицьовий шар буде недостатньо міцним — подряпини з'являться відразу, а приховати сліди експлуатації не вийде.
  • Для підвіконь з ПВХ вологостійкість не є критичною характеристикою — пластик води не боїться. І все ж якісні моделі кращі — навіть при тривалому намоканні лицьовий шар не відшаровується, а на поверхні не залишається розводів.

Навіть ідентичні зовні підвіконня можуть по-різному переносити експлуатаційні навантаження. Тому в довгостроковій перспективі вигідніше купувати якісні моделі від перевірених виробників.

Форма і колір

Підвіконня виконує не лише утилітарну, але і декоративну функцію. Тому при виборі враховуємо:

  • Колір. Вибір відтінків підвіконь сьогодні практично безмежний — від стандартних білих моделей до підвіконних дошок, чий зовнішній вигляд імітує натуральну деревину. Тому — просто вирішуйте, який варіант краще підійде до дизайн-проекту.

Порада! Якість ламінування вкрай важлива, тому купуйте підвіконня у перевірених виробників. Ззовні відмінності можуть бути непомітними, але при найменшому порушенні технології ламінація починає відшаровуватися вже через 2-3 місяці експлуатації.

  • Форма підвіконної дошки визначається конфігурацією переднього бортика — капіноса. Моделі з заокругленим капіносом виглядають більш привабливо, проте підвіконня з прямокутним капіносом практичніші. Тому вони будуть кращим вибором, якщо ви плануєте використовувати підвіконня у якості полиці для квітів або стільниці.
  • На сайті є окрема стаття, присвячена порівнянню матових і глянцевих підвіконь. Тож можна обмежитися коротким резюме. Матові — більш практичні, глянцеві — виглядають ефектніше, але вимагають більш частого догляду. Однак обидва варіанти можуть застосовуватися!

Вибір підвіконня — завдання не занадто складне, але все ж воно вимагає відповідального підходу. Керуючись рекомендаціями, наведеним у статті, ви зможете підібрати підвіконня з урахуванням нюансів.

Замовити підвіконня можна за посиланням

Читати далі

WiDo Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Монтаж відливів для металопластикових конструкцій
Відлив або водовідливна планка — деталь вікна, яка знаходиться зовні приміщення і монтується в нижній частині прорізу. Головна функція цієї планки — захисна. Відлив оберігає монтажний шов, частину стіни і фундамент від потрапляння зайвої вологи.
WiDo У яких випадках пітніють сучасні вікна
У яких випадках пітніють сучасні вікна
Це питання частіше за все постає у щасливих власників новеньких металопластикових вікон. У дерев'яних же конструкціях «сльози» на стеклах проступають значно рідше. При недавній заміні старих конструкцій на ПВХ власники починають помічати вологу на склі, хоча, здавалося б, нічого в приміщенні не змінилося. Звідки ж вода?
WiDo Тріщина у склопакеті: що робити?
Тріщина у склопакеті: що робити?
Склопакет — це конструкція, тепло- і звукоізоляційні характеристики якої багато в чому визначаються її герметичністю. Саме тому поява тріщини в склопакеті істотно погіршує всі його характеристики.
WiDo Регулировка пластиковых окон своими руками
Регулировка пластиковых окон своими руками
Благодаря продуманной конструкции фурнитуры регулировка пластиковых окон своими руками вполне возможна. Более того, ее нужно периодически выполнять — даже не самые тяжелые створки при интенсивной эксплуатации могут со временем деформироваться, что приведет к проблемам в открывании и закрывании пластикового окна. Другая возможная проблема — снижение плотности прижима створки к раме, которое тоже устраняется регулировкой.