Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Вибір підвіконня: на що звернути увагу?

WiDo Вибір підвіконня: на що звернути увагу?

При виборі підвіконня потрібно врахувати відразу кілька аспектів. Щоб підвіконна дошка органічно виглядала і служила ефективно — зверніть увагу на місце встановлення, навантаження, частоту догляду. І не забудьте про ваші вимоги щодо зовнішнього вигляду вікна!

Розмір

Ключові розміри підвіконня — ширина і глибина:

  • Щоб конструкція була достатньо надійною, її ширина має бути більше ширини отвору. Для фіксації країв дошки, і одночасно для закріплення відкосів досить по 50 мм з кожного боку.

Порада! Якщо ви запланували стикування підвіконь — наприклад, при склінні еркера — то для підрізування робиться запас. Краще заміряти підвіконня з невеликим запасом — більшість моделей легко ріжуться і підганяються за розміром при монтажі.

  • При виборі глибини орієнтуйтеся на призначення підвіконня. Ширина може бути різною: від 100 мм для декоративних моделей до 500-600 мм для підвіконь-полиць і підвіконь-стільниць.
  • Якщо ви монтуєте широке підвіконня, то для запобігання провисанню з нижньої сторони потрібно ставити підсилюючі кронштейни. В саму дошку монтують решітки для теплого повітря — так тепло від батареї досягатиме склопакета, і широка підвіконна дошка не стане причиною появи конденсату.

Технічні характеристики

Від якості матеріалу, а також від внутрішньої структури багато в чому залежать міцність і надійність підвіконної дошки. Якщо підвіконня буде піддаватися ваговим навантаженням, то:

  • Обирайте моделі з міцного ПВХ зі складною внутрішньою структурою. Перетинки всередині підвіконної дошки грають роль ребер жорсткості і не дають конструкції деформуватися навіть при великих габаритах.
  • Лицьове покриття теж має бути надійним. Зазвичай при виробництві якісних підвіконь на основу з ПВХ наносять щільний декоративний матеріал. Він захищає дошку від вологи, механічних пошкоджень, температурних впливів і т.д. Якщо лицьовий шар буде недостатньо міцним — подряпини з'являться відразу, а приховати сліди експлуатації не вийде.
  • Для підвіконь з ПВХ вологостійкість не є критичною характеристикою — пластик води не боїться. І все ж якісні моделі кращі — навіть при тривалому намоканні лицьовий шар не відшаровується, а на поверхні не залишається розводів.

Навіть ідентичні зовні підвіконня можуть по-різному переносити експлуатаційні навантаження. Тому в довгостроковій перспективі вигідніше купувати якісні моделі від перевірених виробників.

Форма і колір

Підвіконня виконує не лише утилітарну, але і декоративну функцію. Тому при виборі враховуємо:

  • Колір. Вибір відтінків підвіконь сьогодні практично безмежний — від стандартних білих моделей до підвіконних дошок, чий зовнішній вигляд імітує натуральну деревину. Тому — просто вирішуйте, який варіант краще підійде до дизайн-проекту.

Порада! Якість ламінування вкрай важлива, тому купуйте підвіконня у перевірених виробників. Ззовні відмінності можуть бути непомітними, але при найменшому порушенні технології ламінація починає відшаровуватися вже через 2-3 місяці експлуатації.

  • Форма підвіконної дошки визначається конфігурацією переднього бортика — капіноса. Моделі з заокругленим капіносом виглядають більш привабливо, проте підвіконня з прямокутним капіносом практичніші. Тому вони будуть кращим вибором, якщо ви плануєте використовувати підвіконня у якості полиці для квітів або стільниці.
  • На сайті є окрема стаття, присвячена порівнянню матових і глянцевих підвіконь. Тож можна обмежитися коротким резюме. Матові — більш практичні, глянцеві — виглядають ефектніше, але вимагають більш частого догляду. Однак обидва варіанти можуть застосовуватися!

Вибір підвіконня — завдання не занадто складне, але все ж воно вимагає відповідального підходу. Керуючись рекомендаціями, наведеним у статті, ви зможете підібрати підвіконня з урахуванням нюансів.

Замовити підвіконня можна за посиланням

Читати далі

WiDo У яких випадках пітніють сучасні вікна
У яких випадках пітніють сучасні вікна
Це питання частіше за все постає у щасливих власників новеньких металопластикових вікон. У дерев'яних же конструкціях «сльози» на стеклах проступають значно рідше. При недавній заміні старих конструкцій на ПВХ власники починають помічати вологу на склі, хоча, здавалося б, нічого в приміщенні не змінилося. Звідки ж вода?
WiDo Французьке скління балконів
Французьке скління балконів
Традиційно французьким називають балкон з дуже вузьким майданчиком або взагалі без нього. Однак у нас такі конструкції не прижилися, а ось гарна назва багатьом сподобалося. Тому в Україні і в деяких інших країнах французьким називають балкон, у якого немає капітальної огорожі, а скління йде від підлоги до стелі.
WiDo Тріщина у склопакеті: що робити?
Тріщина у склопакеті: що робити?
Склопакет — це конструкція, тепло- і звукоізоляційні характеристики якої багато в чому визначаються її герметичністю. Саме тому поява тріщини в склопакеті істотно погіршує всі його характеристики.
WiDo Як засклити балкон: поради та підказки
Як засклити балкон: поради та підказки
При правильному склінні балкона або лоджії цей простір можна використовувати в якості додаткового житлове приміщення. Можливим є і збільшення площі прилеглих кімнат за рахунок квадратних метрів балкона. Однак перед виконанням ремонтних робіт варто вивчити пару важливих нюансів про засклені лоджій і балконів.