Скло або комбінація з декількох стекол — основна частина віконної конструкції, яка займає найбільшу за площею частину віконного отвору. Тому від правильного вибору скла в значній мірі залежать показники енергоефективності.
Однак візуально визначити якісні показники віконного скла неможливо. Лише фахівець з досвідченим оком без специфікації може припустити (тільки припустити!), як склопакет впорається з енергозбереженням. Якщо ви хочете розібратися, який склопакет встановлений — даємо кілька порад про те, з чого почати.
«Якщо хочеш розібратися, як це працює — прочитай інструкцію». Порада актуальна і для віконних конструкцій. При укладанні договору на виготовлення вікна в нього обов'язково мають вписати не лише розміри, але і формулу склопакета. Вона ж часто друкується на наклейках, якими позначають скло при виготовленні склопакета. Згодом наклейки видаляють, але договір залишається у вас.
Швидше за все формулу розшифрує фахівець віконної компанії або майстер з монтажу, але якщо таких немає поблизу — ми опишемо основні моменти.
Зазвичай формула склопакета має вигляд А1-В-А2, однак вона може бути і складнішою: А1-В1Ar-А2-B2 Ar- A3i.
Давайте розбиратися. У формулі склопакета описується його конструкція, починаючи з зовнішнього скла. Кожен елемент формули — товщина, зазначена в міліметрах. Таким чином, в нашій першій формулі А1-В-А2:
На практиці формула найпростішого однокамерного склопакета виглядає так: 4-16-4. Після пояснень стає зрозумілим, що в цьому склопакета два скла товщиною по 4 мм знаходяться на відстані в 16 мм один від одного.
В сучасних склопакетах часто використовується додатковий функціонал стекол, який так само буде зашифрований у формулі у вигляді індексів. Два з них ми вже використовували у другій, більш складній формулі — Ar і i. Що ж вони означають і які є ще індекси?
Усі літерні позначення ставляться після цифрових, до яких вони належать. Розшифруємо тепер нашу другу формулу — А1-В1Ar-А2-B2Ar- A3i:
Як бачите, стає ясно, що це двокамерний склопакет, камери якого заповнені аргоном, а внутрішнє скло — енергозберігаюче. Така конструкція однозначно збереже набагато більше тепла і комфорту в приміщенні у порівнянні з першою, однокамерною.
Якщо вікно було встановлено вже давно, все наклейки знято, а документи втрачено, розібратися буде складно. Ось декілька порад про те, на що можна звернути увагу:
«Народні» методи визначення енергозберігаючого напилення (за допомогою кольору полум'я в відображенні) вкрай недостовірні. Точно визначити, чи є напилення, можуть тільки представники віконних компаній за допомогою спеціального обладнання. Купувати такий детектор не варто — ціна його висока, а стане в нагоді він вам добре, якщо один-два рази в житті.
Як бачите, навіть з візуального вивчення склопакета можна зібрати багато інформації. Але краще після монтажу конструкцій залишати всі документи. В такому випадку ви через деякий час зможете повернутися до цієї інформації, оцінити показники енергоефективності конструкції і за необхідності вдосконалити їх шляхом встановлення нового склопакета з поліпшеними характеристиками.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням