Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно

WiDo Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно

Скло або комбінація з декількох стекол — основна частина віконної конструкції, яка займає найбільшу за площею частину віконного отвору. Тому від правильного вибору скла в значній мірі залежать показники енергоефективності.

Однак візуально визначити якісні показники віконного скла неможливо. Лише фахівець з досвідченим оком без специфікації може припустити (тільки припустити!), як склопакет впорається з енергозбереженням. Якщо ви хочете розібратися, який склопакет встановлений — даємо кілька порад про те, з чого почати.

Розбираємося зі склопакетом згідно з документацією

«Якщо хочеш розібратися, як це працює — прочитай інструкцію». Порада актуальна і для віконних конструкцій. При укладанні договору на виготовлення вікна в нього обов'язково мають вписати не лише розміри, але і формулу склопакета. Вона ж часто друкується на наклейках, якими позначають скло при виготовленні склопакета. Згодом наклейки видаляють, але договір залишається у вас.

Швидше за все формулу розшифрує фахівець віконної компанії або майстер з монтажу, але якщо таких немає поблизу — ми опишемо основні моменти.

Зазвичай формула склопакета має вигляд А1-В-А2, однак вона може бути і складнішою: А1-В1Ar-А2-B2 Ar- A3i.

Давайте розбиратися. У формулі склопакета описується його конструкція, починаючи з зовнішнього скла. Кожен елемент формули — товщина, зазначена в міліметрах. Таким чином, в нашій першій формулі А1-В-А2:

  • А1 — товщина зовнішнього скла в міліметрах
  • В — проміжок між стеклами в міліметрах
  • А2 — товщина внутрішнього скла.

На практиці формула найпростішого однокамерного склопакета виглядає так: 4-16-4. Після пояснень стає зрозумілим, що в цьому склопакета два скла товщиною по 4 мм знаходяться на відстані в 16 мм один від одного.

В сучасних склопакетах часто використовується додатковий функціонал стекол, який так само буде зашифрований у формулі у вигляді індексів. Два з них ми вже використовували у другій, більш складній формулі — Ar і i. Що ж вони означають і які є ще індекси?

  • Ar (рідше Xe або Kr) — позначення інертного газу, яким заповнена камера склопакета.
  • S — позначка про те, ​​що скло має сонцезахисне напилення
  • П або Т — показує, що між стеклами в склопакеті є пластикова або теплоізоляційна дистанційна рамка
  • і — в склопакеті встановлене енергозберігаюче скло.

Усі літерні позначення ставляться після цифрових, до яких вони належать. Розшифруємо тепер нашу другу формулу — А1-В1Ar-А2-B2Ar- A3i:

  • Зовнішнє скло А1 в мм
  • Перша камера заповнена аргоном і має В1 мм ширини
  • Друге скло А2
  • Друга камера аналогічно з аргоном
  • Третє скло А3 — енергозберігаюче.

Як бачите, стає ясно, що це двокамерний склопакет, камери якого заповнені аргоном, а внутрішнє скло — енергозберігаюче. Така конструкція однозначно збереже набагато більше тепла і комфорту в приміщенні у порівнянні з першою, однокамерною.

Які характеристики склопакета можна визначити «на око»

 Якщо вікно було встановлено вже давно, все наклейки знято, а документи втрачено, розібратися буде складно. Ось декілька порад про те, на що можна звернути увагу:

  • Кількість стекол, а значить і камер легко порахувати самостійно.
  • Товщину скла можна постаратися визначити візуально. Іноді зовнішнє скло роблять трохи товщим за внутрішнє. Така конструкція склопакета надає йому більшої міцності і покращує звукоізоляцію.
  • Сонцезахисне скло відрізняються за своєю прозорістю від звичайного, тому, вивчаючи прозорість зовнішнього скла, можна зробити відповідний висновок.
  • Ще можна оцінити ширину дистанційних рамок і, відповідно, камер пакета. До речі, саме по рамках можна побічно визначити наявність інертних газів в камерах. На рамках можна побачити заглушки клапанів, через які газ і подавався в конструкцію.

«Народні» методи визначення енергозберігаючого напилення (за допомогою кольору полум'я в відображенні) вкрай недостовірні. Точно визначити, чи є напилення, можуть тільки представники віконних компаній за допомогою спеціального обладнання. Купувати такий детектор не варто — ціна його висока, а стане в нагоді він вам добре, якщо один-два рази в житті.

Як бачите, навіть з візуального вивчення склопакета можна зібрати багато інформації. Але краще після монтажу конструкцій залишати всі документи. В такому випадку ви через деякий час зможете повернутися до цієї інформації, оцінити показники енергоефективності конструкції і за необхідності вдосконалити їх шляхом встановлення нового склопакета з поліпшеними характеристиками.

 Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми
Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми
Питання про те, чому з вікна дме, ставлять дуже часто. Якщо ігнорувати проблему протягів, то втрати тепла будуть рости — і дуже скоро навіть при найнижчій температурі на вулиці власник приміщення буде відчувати сильний дискомфорт від холоду.
WiDo Чи можна заощадити на купівлі пластикового вікна?
Чи можна заощадити на купівлі пластикового вікна?
Багато хто хотів би купити пластикові вікна за низькою ціною. Якісна ПВХ-конструкція коштує недешево, тому при склінні всього будинку чи квартири сума виходить значною.
WiDo Еркерні конструкції: особливості та переваги
Еркерні конструкції: особливості та переваги
Стандартні вікна встановлюють усередині отворів, розташованих у площині стіни. Але, крім стандартних вікон при склінні приміщення можуть використовуватися й еркерні конструкції.
WiDo Як відмити пластикові вікна
Як відмити пластикові вікна
Металопластикові вікна прості в догляді: підтримання чистоти не вимагає значних зусиль. Але в разі сильних забруднень може знадобитися застосування спеціальних засобів для очищення ПВХ-профілю, склопакетів і підвіконь, вибирати які потрібно в залежності від виду забруднення.