Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Отвори у профілі: ефективний дренаж пластикового вікна

WiDo Отвори у профілі: ефективний дренаж пластикового вікна

Для виробництва металопластикових вікон використовують ПВХ-профіль, що має багатокамерну структуру. Наявність у профілі кількох герметичних камер знижує його проникність для тепла, що багато в чому забезпечує ключову перевагу металопластикового вікна – високу енергоефективність.

Але при виготовленні таких конструкцій у профілі роблять отвори. Здавалося б, це порушить герметичність повітряних камер та знизить теплотехнічні показники вікна загалом. Але на практиці виявляється, що наявність таких отворів обумовлена ​​необхідністю — а їх ефективна робота дозволяє поліпшити характеристики вікна.

Про вологу всередині пластикового профілю, її відведення та про важливість якісного дренажу розповімо нижче.

Звідки береться рідина всередині пластикових вікон

Отвори, які роблять у пластиковому профілі, призначені в першу чергу для дренажу — тобто для відведення вологи. Звідки ж береться волога?

 • Одне із джерел вологи – це конденсат. Вологе повітря може проникати всередину конструкції, при цьому зниження температури призводить до конденсатоутворення. Волога, яка раніше знаходилася у газоподібному стані, перетворюється на краплі, що осідають на холодних поверхнях.
 • Інше джерело вологи – це опади. Так, металопластикове вікно досить ефективно захищене від затікання вологи: фурнітура щільно притискає стулку до рами, а ущільнюючий контур підвищує герметичність конструкції. Але повністю виключити проникнення вологи через ущільнювач все одно не вийде — особливо при сильних зливах, що супроводжуються поривами вітру.
 • Нарешті, є можливість потрапляння вологи всередину конструкції при миття вікон. Якщо використовувати велику кількість води і не протерти вікно насухо, частина вологи проникне всередину, минаючи ущільнювач.

Так, вологи в будь-якому разі буде небагато — але проблема в тому, що зсередини конструкції вона нікуди не подінеться. А накопичення рідини всередині профілю може призвести до небажаних наслідків:

 • По-перше, вода має високу теплопровідність. Тому профіль, всередині якого накопичується рідина, швидко втрачає теплоізоляційні властивості.
 • По-друге, в холодну пору року ситуація погіршується за рахунок промерзання конструкції.
 • Нарешті, якщо рідини буде багато – при замерзанні вона утворить крижаний корок всередині профілю. При замерзанні вода збільшується в об’ємі, тому є ризик деформації стулки або некоректної роботи фурнітури.

До інших неприємних наслідків накопичення вологи у пластиковому вікні належать:

 • Поява неприємного запаху
 • Створення умов, сприятливих для розвитку бактерій чи грибків
 • Корозія металевих елементів фурнітури та кріплення

Як працює дренаж пластикового вікна

Уникнути потрапляння вологи всередину конструкції майже неможливо — так, якісне вікно пропускає рідину в мінімальних кількостях, але все одно пропускає. Тому вологу необхідно видаляти з профілю, і для цього в конструкції вікна передбачена дренажна система:

 • При виготовленні віконної рами в нижній частині фрезерують кілька невеликих отворів.
 • Аналогічними отворами оснащують горизонтальні імпости або інші елементи конструкції.
 • Отвори роблять наскрізними та обов'язково очищають від стружки. Це обов'язкова умова ефективного дренажу: вільному виходу вологи нічого не повинно заважати.
 • Для захисту дренажного отвору можуть бути передбачені спеціальні ковпачки. Їх встановлюють після монтажу вікна. Ковпачок прикриває отвір зверху, при цьому залишає вільним просвіт для витікання води.

Принцип роботи системи дуже простий. Куди б не потрапила волога, вона поступово стікатиме в нижню частину рами — де й зроблені дренажні отвори. Через них волога виходить назовні, і профіль всередині лишається сухим. При цьому невелика площа таких отворів не дає проникати всередину профілю великим обсягом холодного повітря. Тому щодо зниження теплоізоляційних характеристик турбуватися не варто.

Як доглядати за дренажними отворами пластикового вікна

Волога виходитиме з пластикового профілю через дренажні отвори лише в тому випадку, якщо система підтримуватиметься в робочому стані. Дуже часто власники пластикових вікон нехтують елементарним доглядом — і в результаті отвори лишаються повністю або частково перекритими. Всередину потрапляє пил, штукатурка або дрібне сміття — ефективність дренажу поступово знижується. Вода накопичується всередині профілю, і це знижує теплоізоляційні властивості вікна.

Щоб уникнути цього, двічі на рік – при регулярному обслуговуванні вікна – потрібно приділити увагу і дренажній системі:

 • Спочатку промиваємо вікно зовні, потім відкриваємо стулку та протираємо внутрішні поверхні. Чим менше буде пилу та сміття — тим менша ймовірність перекриття дренажних пазів.
 • Обережно очищаємо дренажні отвори з внутрішньої сторони рами. Для очищення можна використовувати дріт або зубочистку.
 • Знімаємо декоративні заглушки із зовнішнього боку та повторюємо прочищення.
 • Для видалення дрібного пилу бажано використовувати пилосос.
 • Після завершення прочищення дренажних отворів не забуваємо встановити на місце декоративні ковпачки.

Регулярне очищення дренажних отворів пластикового вікна не потребує багато часу та особливих навичок. Але нехтувати ним не варто — 5 хвилин двічі на рік дозволять вам уникнути накопичення вологи всередині профілю з подальшим зниженням теплоізоляційних параметрів.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Як відрегулювати балконні двері?
Як відрегулювати балконні двері?
Для виготовлення пластикових балконних дверей використовується не масивний дверний, а легкий віконний профіль.
WiDo Віконні терміни: короткий словник
Віконні терміни: короткий словник
Покупець, що вибирає металопластикове вікно, під час обговорення комплектації з менеджером може стикатися з незрозумілими для себе словами.
WiDo Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?
Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?
Відповіді на питання про те, чи часто треба міняти віконний ущільнювач, доволі сильно відрізняються. Навіть у професійному середовищі зустрічається весь спектр думок — від «ніколи» до «раз на 4 роки або частіше».
WiDo Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Пластикове вікно для спальні: що врахувати під час вибору
Вибір вікон для житлового приміщення — завдання складне саме по собі. Але якщо йдеться саме про спальню, в якій має бути максимально затишно та комфортно, то вимоги до вікон багаторазово зростають.