Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Скриплять пластикові двері: що робити?

WiDo Скриплять пластикові двері: що робити?

Пластикові двері доволі прості у догляді і обслуговуванні — це одна з їх переваг. За умов правильного підбору комплектуючих і дотримання технології монтажу такі двері служать досить довго, і легко відкриваються протягом всього терміну служби. Щоб механізм працював без зусиль і сторонніх звуків — достатньо не піддавати його екстремальним навантаженням і періодично обслуговувати (чистка + змащення).

У деяких випадках при відкриванні та закриванні пластикових дверей з'являються сторонні звуки. Скрип рідко виникає відразу після установки — зазвичай з моменту монтажу проходить досить багато часу. При цьому сторонні звуки є ознакою того, що деталі труться одна об одну, а значить — в місці надлишкового тертя посилюється знос пластика і металу. Ось чому не можна просто ігнорувати скрип — якщо проблему не вирішити, то з часом вона призведе до серйозної поломки.

Скрип пластикових дверей — можливі причини

Пластикові двері спочатку проектуються і комплектуються з таким розрахунком, щоб при їх відкриванні і закриванні не виникало жодних сторонніх звуків. Більш того, пластиковий профіль з металевим армуванням зберігає свої лінійні розміри за будь-якої вологості — тоді як дерев'яне вікно може розбухати через тривале перебування у вологому середовищі.

Саме тому скрип або інший сторонній звук, який лунає при відкритті та закритті дверей — це майже завжди результат впливу зовнішнього фактора.

Найбільш ймовірні причини:

 • Стулка дверей деформується внаслідок впливу експлуатаційних навантажень або під вагою заповнення. Через деформацію край стулки зачіпає дверну раму або дверний поріг. Спочатку це призводить до того, що для закривання дверей потрібно докладати додаткових зусиль, потім в місці тертя з'являється скрип. Якщо ігнорувати проблему — то рано чи пізно двері практично заклинить, і відкрити або закрити їх без докладання сили (значної) не вийде.
 • Ручка працює неправильно. Знос штифта, розбиті посадочні отвори для кріпильних болтів і інші несправності можуть призводити до того, що при повороті ручки будуть виникати сторонні звуки.
 • Фурнітуру давно не чистили і не змащували. Без належного догляду фурнітурний механізм починає працювати все гірше. Тертя виникає в місцях нестачі мастила, а також там, де проміж деталями потрапляє пил. Змішуючись із залишками мастила, він стає твердим і діє не гірше абразиву.
 • Скриплять саме петлі. Сторонні звуки можуть виникати або в результаті перекосу, або через відсутність мастила. Дверні петлі мають досить великий запас надійності, але при роботі з важкими стулками, а також за відсутності догляду можуть почати скрипіти.

У багатьох випадках перекіс стулки обумовлений неправильною комплектації двері. Дешева фурнітура та профіль з малою жорсткістю швидко деформуються, що і стає причиною скрипу. Ситуація ускладнюється, якщо в якості заповнення використовується важкий двокамерний склопакет.

Ще одна можлива причина — брак при монтажі. Двері можуть бути зафіксовані недостатньо якісно, ​​тому з часом дверна рама деформується. Зрештою, некваліфіковані майстри можуть неправильно відрегулювати фурнітуру — і це теж спровокує дверний скрип.

Як усунути скрип пластикових дверей: рекомендації

Скрипучі двері — це:

 • Джерело постійного дискомфорту.
 • Конструкція, яка може в будь-який момент вийти з ладу.

Ось чому відразу після виявлення скрипу і з'ясування причин (нехай і ймовірних) скрип потрібно усунути.

Перша рекомендація — не чекайте появи сторонніх звуків. При виборі комплектації враховуйте вагу стулки і підбирайте якісну фурнітуру, а також профіль з достатньою жорсткістю. Також не варто економити на монтажі — професійне встановлення подовжить термін служби будь-якої конструкції.

Якщо ж скрип вже з'явився — вирішуємо проблему своїми силами за такою схемою:

 • Провисання стулки усуваємо її регулюванням. Для цього використовуємо регулювальні гвинти на петлях, а також гвинти, які регулюють притискання по периметру. Регулювати стулку потрібно плавно, обертаючи гвинти по ½ обороту за раз. Більш докладну інструкцію з регулювання фурнітури наведено в цій статті нашого блогу.
 • Скрипучу ручку можна замінити — ремонту вона практично не підлягає. Для заміни демонтуємо накладку і викручуємо закриті нею кріпильні гвинти. Нову ручку потрібно щільно зафіксувати гвинтами — скрип має зникнути відразу після заміни.
 • Чищення й змащення проводяться регулярно — але якщо двері почали скрипіти, то можна виконати і позачергову процедуру. Спочатку видаляємо забруднення з усіх важкодоступних місць, а потім змащуємо петлі і фурнітурний механізм. Скрип при цьому пропаде не відразу — потрібно кілька разів відкрити і закрити двері, щоб мастило розподілилася по металу.

Порада! Для змащення використовуйте або спеціальні засоби для догляду за пластиковими вікнами, або універсальні мастила на силіконовій основі без розчинників і активних кислот. Рослинну олію застосовувати не можна — вона висихає, перетворюється на густу масу і стає причиною зносу фурнітури.

Розсувні конструкції і скрип при їх відкриванні

 Як і звичайна орні двері, розсунення теж може скрипіти. причини:

 • Забруднення фурнітурного механізму.
 • Заклинювання роликів.
 • Попадання пилу і бруду в направляючі.
 • Перекіс конструкції в направляючих.

Тут може бути дві ситуації:

Якщо проблема — це саме пилі і бруд, то очищення роликів і направляючих усуває скрип відразу.

Якщо ж сторонні звуки виникають при перекосі конструкції або виході з ладу розсувного механізму, то для усунення скрипу потрібен буде доволі серйозний ремонт. Виконати його може лише кваліфікований майстер, причому може знадобитися повний або частковий демонтаж дверей.

Поради, наведені в статті, допомагають вирішити проблему скрипу — але, на жаль, не завжди. Тому варто мати на увазі, що в складних випадках завжди можна звернутися до фахівця. Він огляне двері, проаналізує її роботу і виявить справжню причину появи шуму при відкриванні. А це дозволить майстру максимально швидко усунути проблему, і зробити так, щоб двері працювали безшумно.

Замовити металопластикові двері можна за посиланням

Читати далі

WiDo Як відрегулювати балконні двері?
Як відрегулювати балконні двері?
Для виготовлення пластикових балконних дверей використовується не масивний дверний, а легкий віконний профіль.
WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання.
WiDo Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми
Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми
Питання про те, чому з вікна дме, ставлять дуже часто. Якщо ігнорувати проблему протягів, то втрати тепла будуть рости — і дуже скоро навіть при найнижчій температурі на вулиці власник приміщення буде відчувати сильний дискомфорт від холоду.
WiDo Еркерні конструкції: особливості та переваги
Еркерні конструкції: особливості та переваги
Стандартні вікна встановлюють усередині отворів, розташованих у площині стіни. Але, крім стандартних вікон при склінні приміщення можуть використовуватися й еркерні конструкції.