Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?

WiDo Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?

Відповіді на питання про те, чи часто треба міняти віконний ущільнювач, доволі сильно відрізняються. Навіть у професійному середовищі зустрічається весь спектр думок — від «ніколи» до «раз на 4 роки або частіше».

Оптимальним рішенням буде індивідуальний підхід до кожного випадку. Тільки так можна оцінити стан ущільнювача і вирішити, чи треба його міняти

Скільки прослужить ущільнювач?

Основне завдання ущільнювача — забезпечувати герметичне примикання рами до стулки при закриванні вікна. Тому виробляють ущільнювачі з еластичних матеріалів — вони повинні герметично перекривати зазор між деталями і швидко відновлювати форму при знятті навантаження. Термін служби залежить від матеріалу:

  • У профільних системах WDS використовуються ущільнювачі ТРЕ, які зберігають еластичність протягом 30-40 років.
  • До 30 років служать ущільнювачі з гуми або натурального каучуку.
  • Силіконові контури служать до 40 років (але у них є один мінус — часто рвуться).
  • Навіть найпростіший і доступний за ціною EPDM зберігає еластичність протягом 20 років.

Важливо! Це — максимальні значення для ідеальних умов. На практиці термін збереження еластичності скорочується за рахунок перепадів температури, відсутності догляду і тривалого перебування в стисненому стані.

Діагностика: коли ущільнювальний контур пора міняти?

Точний графік заміни скласти не вийде — тож періодично ущільнювачі потрібно оглядати. Ось ознаки, які свідчать про те, що контур не справляється зі своїми завданнями і підлягає заміні:

  • Підвищена жорсткість і крихкість в результаті зменшення еластичності.
  • Деформація — поява заломів або складок, які не усуваються після зникнення навантаження.
  • Проколи, порізи, надриви, інші механічні пошкодження.
  • Тріщини, які з'являються внаслідок пересихання.

При виявленні будь-якої з цих ознак потрібно піднімати питання про заміну ущільнювача. Однак не завжди виходить знайти дефект — тим більш якщо мова йде про деформації або зниження еластичності. Тому стежити потрібно і за непрямими ознаками зношення:

  • Протяги, які виникають через малу ефективність притиску.
  • Проникнення сторонніх звуків.
  • Конденсатоутворення по периметру вікна.
  • Поява інею або криги.
  • Затікання рідини з-під стулки.

При виявленні цих ознак варто звернутися до майстра з ремонту і регулювання ПВХ-конструкцій. По-перше, він проведе діагностику і виявить причину несправності. По-друге, за потреби він виконає регулювання фурнітури. Нарешті, майстер допоможе прийняти рішення про заміну ущільнювача, і якщо потрібно — встановити новий контур.

Подовжуємо термін служби ущільнювача

Замінити ущільнювач на вікні — завдання нескладне, та й вартість такої процедури невисока. Але якщо є можливість уникнути заміни, чому ж нею не скористатися? Тим більше, що продовжити термін служби ущільнювача нескладно:

  • Уникайте заломів і деформацій, особливо на контурах з пелюстками великої ширини. Якщо при закриванні стулки ущільнювач деформується і довго пробуде в стисненому стані — згодом на цьому місці майже неминучою є поява протягу.
  • Не перестарайтеся з притисканням — це теж призводить до деформації ущільнювача. Занадто сильний притиск практично не покращує теплоізоляцію, а ось ущільнювальні контури страждають. Тому навіть в холодну пору року періодично відкривайте вікна — і для провітрювання, і для відновлення форми ущільнювачів.
  • Регулярно (мінімум двічі на рік) очищайте ущільнювач і змащуйте його засобом для збереження еластичності. Підходять засоби з комплекту для догляду за металопластиковими вікнами або нейтральні мастила на силіконовій основі.

Хороше притискання, яке забезпечує шумо- і теплоізоляцію, неможливе без надійного еластичного ущільнювача. А зберегти ущільнюючий контур в робочому стані можна, дотримуючись наших рекомендацій.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Тріщина у склопакеті: що робити?
Тріщина у склопакеті: що робити?
Склопакет — це конструкція, тепло- і звукоізоляційні характеристики якої багато в чому визначаються її герметичністю. Саме тому поява тріщини в склопакеті істотно погіршує всі його характеристики.
WiDo Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах
Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах
Власники сучасних металопластикових вікон часто цікавляться, як визначити, скільки в таких вікнах камер.
WiDo Як відмити пластикові вікна
Як відмити пластикові вікна
Металопластикові вікна прості в догляді: підтримання чистоти не вимагає значних зусиль. Але в разі сильних забруднень може знадобитися застосування спеціальних засобів для очищення ПВХ-профілю, склопакетів і підвіконь, вибирати які потрібно в залежності від виду забруднення.
WiDo Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
З настанням зими багато хто з власників будинків і квартир стикається з проблемою промерзання пластикових вікон. Шар льоду утворюється на стику рами і підвіконня або в нижній частині склопакета навіть при незначному морозі.