Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?

WiDo Коли потрібна заміна віконного ущільнювача?

Відповіді на питання про те, чи часто треба міняти віконний ущільнювач, доволі сильно відрізняються. Навіть у професійному середовищі зустрічається весь спектр думок — від «ніколи» до «раз на 4 роки або частіше».

Оптимальним рішенням буде індивідуальний підхід до кожного випадку. Тільки так можна оцінити стан ущільнювача і вирішити, чи треба його міняти

Скільки прослужить ущільнювач?

Основне завдання ущільнювача — забезпечувати герметичне примикання рами до стулки при закриванні вікна. Тому виробляють ущільнювачі з еластичних матеріалів — вони повинні герметично перекривати зазор між деталями і швидко відновлювати форму при знятті навантаження. Термін служби залежить від матеріалу:

 • У профільних системах WDS використовуються ущільнювачі ТРЕ, які зберігають еластичність протягом 30-40 років.
 • До 30 років служать ущільнювачі з гуми або натурального каучуку.
 • Силіконові контури служать до 40 років (але у них є один мінус — часто рвуться).
 • Навіть найпростіший і доступний за ціною EPDM зберігає еластичність протягом 20 років.

Важливо! Це — максимальні значення для ідеальних умов. На практиці термін збереження еластичності скорочується за рахунок перепадів температури, відсутності догляду і тривалого перебування в стисненому стані.

Діагностика: коли ущільнювальний контур пора міняти?

Точний графік заміни скласти не вийде — тож періодично ущільнювачі потрібно оглядати. Ось ознаки, які свідчать про те, що контур не справляється зі своїми завданнями і підлягає заміні:

 • Підвищена жорсткість і крихкість в результаті зменшення еластичності.
 • Деформація — поява заломів або складок, які не усуваються після зникнення навантаження.
 • Проколи, порізи, надриви, інші механічні пошкодження.
 • Тріщини, які з'являються внаслідок пересихання.

При виявленні будь-якої з цих ознак потрібно піднімати питання про заміну ущільнювача. Однак не завжди виходить знайти дефект — тим більш якщо мова йде про деформації або зниження еластичності. Тому стежити потрібно і за непрямими ознаками зношення:

 • Протяги, які виникають через малу ефективність притиску.
 • Проникнення сторонніх звуків.
 • Конденсатоутворення по периметру вікна.
 • Поява інею або криги.
 • Затікання рідини з-під стулки.

При виявленні цих ознак варто звернутися до майстра з ремонту і регулювання ПВХ-конструкцій. По-перше, він проведе діагностику і виявить причину несправності. По-друге, за потреби він виконає регулювання фурнітури. Нарешті, майстер допоможе прийняти рішення про заміну ущільнювача, і якщо потрібно — встановити новий контур.

Подовжуємо термін служби ущільнювача

Замінити ущільнювач на вікні — завдання нескладне, та й вартість такої процедури невисока. Але якщо є можливість уникнути заміни, чому ж нею не скористатися? Тим більше, що продовжити термін служби ущільнювача нескладно:

 • Уникайте заломів і деформацій, особливо на контурах з пелюстками великої ширини. Якщо при закриванні стулки ущільнювач деформується і довго пробуде в стисненому стані — згодом на цьому місці майже неминучою є поява протягу.
 • Не перестарайтеся з притисканням — це теж призводить до деформації ущільнювача. Занадто сильний притиск практично не покращує теплоізоляцію, а ось ущільнювальні контури страждають. Тому навіть в холодну пору року періодично відкривайте вікна — і для провітрювання, і для відновлення форми ущільнювачів.
 • Регулярно (мінімум двічі на рік) очищайте ущільнювач і змащуйте його засобом для збереження еластичності. Підходять засоби з комплекту для догляду за металопластиковими вікнами або нейтральні мастила на силіконовій основі.

Хороше притискання, яке забезпечує шумо- і теплоізоляцію, неможливе без надійного еластичного ущільнювача. А зберегти ущільнюючий контур в робочому стані можна, дотримуючись наших рекомендацій.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Плануючи купівлю пластикових вікон для новобудови або заміну старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями, багато хто стикається з труднощами.
WiDo Ламіновані вікна: важливі особливості
Ламіновані вікна: важливі особливості
Стандартне біле вікно пасує не до всякого інтер'єру. Не завжди однотонна біла поверхня гармонійно поєднується з меблями, шпалерами і текстилем. Альтернативою може бути встановлення ламінованих вікон. Оздоблення профілю полімерною плівкою дозволяє зробити вікно таким що не відрізняється від дерев'яного — при цьому воно збережи всі переваги ПВХ-конструкцій щодо функціональності і енергозбереження.
WiDo Енергоефективні вікна — новий рівень
Енергоефективні вікна — новий рівень
Енергоефективність вікна — його базова характеристика. Але рівень захисту кожного вікна від втрат тепла кардинально відрізняється в залежності від якості підбору профілю, фурнітури та склопакета.
WiDo Різновиди шпросів: внутрішній та зовнішній декор для склопакетів
Різновиди шпросів: внутрішній та зовнішній декор для склопакетів
Перші «справжні» вікна робили на основі невеликих листів скла. Технологія виробництва цього матеріалу була досить примітивною – тому отримати достатньо великий лист з рівномірною товщиною та прозорістю не виходило.