Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Що робити, якщо погано зачиняється вікно або двері

WiDo Що робити, якщо погано зачиняється вікно або двері

Якщо ви замовили вікна у надійного постачальника, а монтаж проводили фахівці з високою кваліфікацією, то ситуація, описана у заголовку статті, відбувається вкрай рідко. Всі правила щодо догляду та регулювання зазвичай повідомляють при купівлі, монтажі і подальшому обслуговуванні. Однак якщо у вас віконна стулка (або дверне полотно) зависають на одній петлі, або для закриття вікна потрібно докладати додаткових зусиль — варто розібратися, в чому полягає проблема.

У простих випадках впоратися з ситуацією можна самостійно, не залучаючи фахівців. У статті ми розповімо, що варто робити самому, а коли слід кликати майстрів або писати рекламацію.

Важлива роль фурнітури у правильній роботі вікна чи двері

Повторимо відому істину: чим дешевшою є фурнітура, тим гірше вона функціонує, адже саме від фурнітури залежить щільність прилягання стулки до рами, якість зачинення вікна чи дверей.

Всі компоненти фурнітури повинні бути підігнані один до одного і працювати без люфтів. Якщо між елементами механізму потрапив пил, інше сміття — злагоджена робота може дати збій. Тому дуже важливо тримати віконні механізми у чистоті та періодично змащувати їх. Для цього використовуйте інструкції, які отримали при встановленні, або викликайте фахівців.

Головною ознакою порушень в роботі саме фурнітури будуть сторонні звуки, скрегіт при відчиненні та зачиненні дверей/вікна. Додаткові зусилля при цих діях також вказують на проблеми з фурнітурою.

Що ви можете зробити самостійно в такій ситуації:

 • Прибрати видимі забруднення з усіх елементів фурнітури по периметру стулки та рами
 • Змастити всі рухомі з'єднання спеціальним мастилом на основі силікону. Не забувайте додавати мастило в технологічні отвори — достатньо кількох крапель.
 • Після прибирання й змащення потрібно зачинити та відчинити вікно кілька разів, щоб мастило покрило всі деталі механізмів.

Зверніть увагу, що такі процедури періодично слід робити навіть тоді, коли вікно та двері працюють без нарікань. Це вбереже вас від проблем у майбутньому.

Що робити, якщо стулка зависла на одній петлі

Часто буває так, що відкриваючи вікно, ви не встигаєте повноцінно переключити фурнітуру з режиму провітрювання. Навіть коли воно візуально прикрите, верхню завісу може бути не зафіксовано. В результаті вся стулка зависає на нижній петлі.

Щоб виправити ситуацію, вам необхідно:

 • Прикрити вікно, щільно притиснувши стулку до рами.
 • Звернути увагу, щоб усі завіси стали на місця — для цього щільно притискайте «проблемний» верхній кут.
 • Зачинити вікно за допомогою ручки (поверніть донизу)
 • Відчинити стулку заново

Не тисніть на ручку більш, ніж потрібно, адже основна проблема в даному випадку не в ній. Виконайте ці процедури декілька разів, якщо відчинити вікно з першого разу не вийшло.

Оскільки ця проблема зустрічається доволі часто, до сучасних конструкцій додають блокіратор помилкового відкриття. При замовленні вікна чи дверей уточніть наявність цієї деталі: вона вбереже вас від схожої неприємної ситуації.

Але навіть блокіратор може іноді не спрацювати. У такій ситуації ручку ви просто не зможете повернути — або зламаєте механізм при надмірному застосуванні сили.

Як закрити вікно, коли завис блокіратор:

 • Притисніть блокіратор вручну і ручка розблокується. Далі повторіть процедуру з зачиненням і поворотом ручки.
 • Якщо конструкція блокіратора не дозволяє притиснути його до стулки, то доведеться знімати всю стулку з петель. Краще ці маніпуляції довірити професіоналам.

Такі проблеми з блокіратором вкрай рідкісні, особливо при замовленні вікна у перевіреного виробника.

Перекіс стулки. Способи вирішення проблеми

З часом стулка вікна або дверне полотно може провиснути під власною вагою на петлях. Ця проблема проявляється поступово: в якийсь момент з кожним відкриттям вам буде все складніше притискати стулку на місце, і врешті решт вона може просто не встати в раму. Чим важчими є полотно або стулка, тим швидше буде відбуватися перекіс.

Звичайно ж, краще до цього не доводити, а при явних ознаках перекосу викликати майстрів для регулювання. Але якщо вікно не закривається, а майстрів чекати немає часу (наприклад, перекіс стався взимку і вам холодно чекати допомоги при відчинених вікнах), можна спробувати вирішити ситуацію самостійно:

 • Зніміть з петель декоративні накладки, що прикривають регулювальні гвинти
 • Візьміть викрутку відповідної форми або регулювальний шестигранний ключ. Прокрутіть гвинти, коректуючи положення стулки
 • Гвинти можна прокручувати як за годинниковою стрілкою, так і проти — в залежності від напрямку, в якому буде рухатися стулка
 • Можливо, вам допоможе додаткова інформація з мережі, що стосується вашої конкретної фурнітури. Описати всі можливі варіанти не вийде (їх занадто багато), але однозначно необхідно регулювати обидві петлі, коректуючи положення стулки усіма гвинтами.
 • Не обертайте гвинти по кілька обертів за раз, спробуйте спочатку по півоберта. Так ви швидко зрозумієте, як регулюється положення стулки.

Як бачите, така робота доволі складна. Якщо є можливість — дочекайтеся майстрів. Досвідчений майстер по зовнішньому вигляду стулки та фурнітури зможе зорієнтуватися, як усунути перекіс.

Крім цього фахівець допоможе:

 • Швидко діагностувати будь-яку проблему з зачиненням або скрипом у віконній чи дверній конструкції
 • Усунути перекіс за допомогою зміни місця склопакета в самій стулці — це змістить центр ваги конструкції
 • Розібратися в засобах по догляду за фурнітурою, проведе профілактику, змастить конструкцію.

А при серйозній несправності майстру буде простіше замінити деталь, яка вийшла з ладу.

Як відомо, будь-яку проблему дешевше попередити, ніж екстрено вирішувати. Не забувайте про періодичний догляд за віконними конструкціями і при перших помітних недоліках у роботі використовуйте отримані рекомендації.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Нестандартні вікна: на що слід звернути увагу?
Нестандартні вікна: на що слід звернути увагу?
90% ПВХ-вікон мають прямокутну форму — і це цілком логічно, оскільки вони призначені для встановлення у стандартні віконні отвори.
WiDo Необхідність утеплення віконних відкосів
Необхідність утеплення віконних відкосів
При установці металопластикових вікон особливу увагу слід приділити також укосам, оскільки вони відіграють важливу роль для збереження тепла в приміщенні і підтримки правильного мікроклімату. Укоси необхідно утеплювати як зовні, так і всередині приміщення. При цьому важливо правильно вибрати матеріали для роботи з укосами.
WiDo Скриплять пластикові двері: що робити?
Скриплять пластикові двері: що робити?
Пластикові двері доволі прості у догляді і обслуговуванні — це одна з їх переваг. За умов правильного підбору комплектуючих і дотримання технології монтажу такі двері служать досить довго, і легко відкриваються протягом всього терміну служби. Щоб механізм працював без зусиль і сторонніх звуків — достатньо не піддавати його екстремальним навантаженням і періодично обслуговувати (чистка + змащення).
WiDo Вікна для котеджу: обираємо комплектацію
Вікна для котеджу: обираємо комплектацію
Як і на інші питання про комплектацію ПВХ конструкцій, однозначно відповісти на питання про те, які вікна краще вибрати для котеджу, не можна. Оптимальна комплектація залежить від особливостей будівлі, до якої буде встановлено конструкцію, розмірів віконного отвору, вимог до функціоналу тощо.