Якщо ви замовили вікна у надійного постачальника, а монтаж проводили фахівці з високою кваліфікацією, то ситуація, описана у заголовку статті, відбувається вкрай рідко. Всі правила щодо догляду та регулювання зазвичай повідомляють при купівлі, монтажі і подальшому обслуговуванні. Однак якщо у вас віконна стулка (або дверне полотно) зависають на одній петлі, або для закриття вікна потрібно докладати додаткових зусиль — варто розібратися, в чому полягає проблема.
У простих випадках впоратися з ситуацією можна самостійно, не залучаючи фахівців. У статті ми розповімо, що варто робити самому, а коли слід кликати майстрів або писати рекламацію.
Повторимо відому істину: чим дешевшою є фурнітура, тим гірше вона функціонує, адже саме від фурнітури залежить щільність прилягання стулки до рами, якість зачинення вікна чи дверей.
Всі компоненти фурнітури повинні бути підігнані один до одного і працювати без люфтів. Якщо між елементами механізму потрапив пил, інше сміття — злагоджена робота може дати збій. Тому дуже важливо тримати віконні механізми у чистоті та періодично змащувати їх. Для цього використовуйте інструкції, які отримали при встановленні, або викликайте фахівців.
Головною ознакою порушень в роботі саме фурнітури будуть сторонні звуки, скрегіт при відчиненні та зачиненні дверей/вікна. Додаткові зусилля при цих діях також вказують на проблеми з фурнітурою.
Що ви можете зробити самостійно в такій ситуації:
Зверніть увагу, що такі процедури періодично слід робити навіть тоді, коли вікно та двері працюють без нарікань. Це вбереже вас від проблем у майбутньому.
Часто буває так, що відкриваючи вікно, ви не встигаєте повноцінно переключити фурнітуру з режиму провітрювання. Навіть коли воно візуально прикрите, верхню завісу може бути не зафіксовано. В результаті вся стулка зависає на нижній петлі.
Щоб виправити ситуацію, вам необхідно:
Не тисніть на ручку більш, ніж потрібно, адже основна проблема в даному випадку не в ній. Виконайте ці процедури декілька разів, якщо відчинити вікно з першого разу не вийшло.
Оскільки ця проблема зустрічається доволі часто, до сучасних конструкцій додають блокіратор помилкового відкриття. При замовленні вікна чи дверей уточніть наявність цієї деталі: вона вбереже вас від схожої неприємної ситуації.
Але навіть блокіратор може іноді не спрацювати. У такій ситуації ручку ви просто не зможете повернути — або зламаєте механізм при надмірному застосуванні сили.
Як закрити вікно, коли завис блокіратор:
Такі проблеми з блокіратором вкрай рідкісні, особливо при замовленні вікна у перевіреного виробника.
З часом стулка вікна або дверне полотно може провиснути під власною вагою на петлях. Ця проблема проявляється поступово: в якийсь момент з кожним відкриттям вам буде все складніше притискати стулку на місце, і врешті решт вона може просто не встати в раму. Чим важчими є полотно або стулка, тим швидше буде відбуватися перекіс.
Звичайно ж, краще до цього не доводити, а при явних ознаках перекосу викликати майстрів для регулювання. Але якщо вікно не закривається, а майстрів чекати немає часу (наприклад, перекіс стався взимку і вам холодно чекати допомоги при відчинених вікнах), можна спробувати вирішити ситуацію самостійно:
Як бачите, така робота доволі складна. Якщо є можливість — дочекайтеся майстрів. Досвідчений майстер по зовнішньому вигляду стулки та фурнітури зможе зорієнтуватися, як усунути перекіс.
Крім цього фахівець допоможе:
А при серйозній несправності майстру буде простіше замінити деталь, яка вийшла з ладу.
Як відомо, будь-яку проблему дешевше попередити, ніж екстрено вирішувати. Не забувайте про періодичний догляд за віконними конструкціями і при перших помітних недоліках у роботі використовуйте отримані рекомендації.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням