Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Нестандартні вікна: на що слід звернути увагу?

WiDo Нестандартні вікна: на що слід звернути увагу?

90% ПВХ-вікон мають прямокутну форму — і це цілком логічно, оскільки вони призначені для встановлення у стандартні віконні отвори. Такі вікна виготовляють на автоматизованих лініях, що дозволяє скоротити термін виробництва та знизити собівартість.

Але не всі віконні отвори мають прямокутну конфігурацію, і тому для них потрібні відповідні вікна. Найчастіше конструкції непрямокутної форми встановлюють у приватні будинки або котеджі, у комерційні об'єкти за оригінальними дизайн-проектами або в аналогічні будівлі. У будь-якому випадку і проектування, і виробництво нестандартного вікна буде більш складним завданням.

Яким може бути нестандартне вікно

Зазвичай вважають, що вікно належить до категорії нестандартних, якщо хоча б один з його кутів відрізняється від 90°, або в конструкції є хоча б один вигнутий елемент. Типові форми нестандартних вікон:

 • Трапеція. Через те, що бічні сторони трапеції розташовані не вертикально, а під кутом, конструкція має складнішу форму і потребує додаткових зусиль при виробництві. Трапеції можуть бути симетричними або несиметричними, крім того, іноді виробляють вікна у вигляді неповних трапецій. У цьому випадку частина бічної сторони залишається вертикальною, а частина робиться похилою. Використовуються трапеції при склінні мансард, горищ і аналогічних приміщень — скошена форма бокових сторін дозволяє вбудовувати трапецію у фронтонну частину.
 • Трикутник. Мала площа та наявність непрямих кутів ускладнюють завдання під час виготовлення трикутного вікна. Така конструкція підійде для встановлення в отвір, який обмежений схилами покрівлі з однієї або двох сторін — це дасть можливість забезпечити природне освітлення.
 • Арка. Напівкруглі або стрілоподібні арки виглядають дуже красиво — саме тому популярність арочних вікон настільки велика. Сьогодні використовуються різні технології згинання профілю, тому гнути арки можна за різними радіусами. Крім того, з'являється все більше фурнітурних комплектів, які дозволяють забезпечити арочним вікнам вільне відкривання без обмежень.
 • Коло. Два аркових сегменти, з'єднаних в єдину конструкцію, є каркасом для круглого вікна. Круглі вікна-ілюмінатори можуть мати різні розміри — і при досить великих габаритах таке вікно може навіть відкриватися.

Крім того, до нестандартних вікон належать конструкції з гнутими або косими імпостами. Пов'язано це з тим, що прямокутну раму доведеться встановлювати непрямокутні стулки або склопакети — а це теж ускладнює процес виготовлення.

Вигинання профілю під час виробництва нестандартних конструкцій

Виробництво непрямокутних конструкцій потребує великої частки ручної праці — але не відрізняється від виготовлення стандартних прямокутних вікон. Набагато складніше з конструкціями, в яких є гнуті елементи — імпости або арочні частини. Просто зігнути ПВХ-профіль за потрібним радіусом не вийде — незважаючи на еластичність полівінілхлориду ймовірність появи тріщин або деформації внутрішніх камер близька до 100%.

Тому для вигинання пластикового профілю використовується спеціальна технологія:

 • Заготовку для імпоста або арочної частини нагрівають до температури, за якої ПВХ стає пластичним. Раніше використовувалася технологія нагріву в гліцериновій ванні, але сьогодні частіше застосовують суху методику, за якої профіль гріють інфрачервоними лампами або електричним пристроєм.
 • На спеціальному згинальному столі розігріту заготовку формують. Для формування використовують шаблон, який дозволяє вигнути деталь точно за потрібним радіусом. Деталь фіксується в кількох місцях — так дуги виходять рівними, без перекосів та деформацій.
 • Заготовка повільно остигає — при цьому ПВХ набуває потрібної форми. Потім конфігурацію деталі звіряють з шаблоном, і за умови збігу розмірів зварним способом з'єднують з основною конструкцією.

На сьогоднішній день автоматизувати процес згинання профілю неможливо. Операція вимагає ручної праці, причому виконувати всі маніпуляції з профільною системою має майстер з високою кваліфікацією.

Замовлення нестандартного вікна: на що звернути увагу?

Як бачите, виробництво нестандартних вікон пов'язане із низкою складнощів. Ось чому при замовленні таких конструкцій – арок, трапецій, трикутників, вікон із гнутими імпостами – потрібно врахувати кілька факторів:

 • Обмеження. Вони актуальні і для прямокутних конструкцій, але з нестандартними вікнами слід бути особливо уважними. Обмеження можуть стосуватися мінімальних кутів кріплення імпостів або з'єднання сторін рами, мінімального радіусу вигину арки тощо. Проектувати нестандартне вікно має фахівець із високою кваліфікацією — інакше може виявитися, що конструкцію просто неможливо буде зробити або вона не витримає заявленого режиму експлуатації.
 • Вартість. Виготовлення стандартних вікон — це стандартизований та автоматизований процес, який дозволяє звести до мінімуму собівартість виробу. Нестандартні вікна роблять вручну, тому ціна пластикового вікна нестандартної форми буде вищою.
 • Терміни. Причина збільшення термінів виробництва нестандартних вікон та ж, що й у здорожчання, — велика частка ручної праці у виробництві. Крім того, згинання профілю — один із найтриваліших етапів у виготовленні вікна, і скоротити його не можна саме через особливості технології. Тому термінове виготовлення нестандартного вікна можливе лише в окремих випадках.
 • Монтаж. Встановлювати нестандартне вікно складніше ніж типову прямокутну конструкцію. Тож уникнути неприємних сюрпризів у ході монтажу або при подальшій експлуатації можна лише залучаючи до встановлення майстрів із високою кваліфікацією.

Якість сировини та комплектуючих – від профілю до склопакетів та фурнітури – також впливає на підсумковий результат. Тому замовляти металопластикові вікна нестандартної форми варто у перевірених виробників, а при виборі комплектації дослухатися порад менеджера-консультанта віконного салону.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Енергозберігаючі склопакети: принцип дії
Енергозберігаючі склопакети: принцип дії
В Україні використовувати енергозберігаючі склопакети почали порівняно недавно. Близько 15, а то і 10 років тому навіть стандартний однокамерний склопакет розглядався в якості досить ефективного, а рівень енергозбереження підвищувався виключно за рахунок збільшення числа камер. Енергозберігаюче скло вважалося певною екзотикою, а його ефективність багатьма бралася під сумнів.
WiDo Пластикові вікна: за і проти
Пластикові вікна: за і проти
Сучасні металопластикові вікна мають ряд властивостей, які пояснюють їхні переваги перед алюмінієвими або дерев'яними конструкціями.
WiDo Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Підготовка до монтажу металопластикових вікон
Отже, вікна укомплектовані та замовлені – і ви точно знаєте дату монтажу. Що варто зробити, щоб цей процес пройшов максимально безболісно?
WiDo Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно
Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно
Скло або комбінація з декількох стекол — основна частина віконної конструкції, яка займає найбільшу за площею частину віконного отвору. Тому від правильного вибору скла в значній мірі залежать показники енергоефективності.