Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми

WiDo Дме з вікна: причини і способи вирішення проблеми

Питання про те, чому з вікна дме, ставлять дуже часто. Якщо ігнорувати проблему протягів, то втрати тепла будуть рости — і дуже скоро навіть при найнижчій температурі на вулиці власник приміщення буде відчувати сильний дискомфорт від холоду.

Щоб не допустити цього, варто звернути увагу на проблему продування з вікна якомога раніше. Розібратися, де саме може продувати, чому виникає протяг і як його позбутися, спробуємо в цій статті.

Локалізація продування

Сучасне ПВХ вікно досить герметичне — щільний притиск стулки до рами зводить до мінімуму повітропроникність. Але іноді герметичність порушується, що призводить до продування. Найбільш проблемні ділянки:

  • Між петлями в середній частині стулки.
  • У кутку вікна.
  • По порогу балконних дверей.
  • У місці з'єднання рами і підвіконня.
  • Уздовж відкосу.
  • Під штапиком.

Виявити продування досить просто — піднесена рука відчуває потік холодного повітря. Якщо є сумніви, можна скористатися свічкою або запальничкою — протяг буде відхиляти полум'я. Взимку на місці продування може навіть з'являтися крига.

Чому дме з вікна?

Найчастіше причиною продування стає нещільний притиск стулки до рами. Стулка може деформуватися або перекошуватися під власною вагою — і фурнітура зі збитими налаштуваннями вже не може щільно притискати її до рами.

Інші можливі причини продування пластикового вікна:

  • Ущільнювач втрачає еластичність через пересихання, промерзання або природнє старіння матеріалу. Також можлива деформація ущільнювача через занадто сильний притиск — пелюстка втрачає форму і не відновлює її навіть після відкривання вікна.

Зверніть увагу! За ущільнювачем потрібно доглядати, мінімум два рази на рік змащуючи його захисним засобом. Якщо цього не робити, то ущільнювальний контур прослужить не 20-30 років, а не більше 5 років — потім його потрібно буде міняти.

  • Порушується герметичність монтажного шва в місці примикання рами до підвіконня або відкосів. У нижній частині вікна на місці продування може утворитися наплив льоду, а при сильному вітрі вікно видає неприємний високочастотний звук.

Іноді продування як такого немає — але є ефект протягу або холодного вітру. Причина — висока теплопровідність склопакета: однокамерні склопакети без енергозбереження швидко холонуть і стають джерелами неприємних відчуттів. А рухливість холодного повітря забезпечується за рахунок конвекції.

Самостійне вирішення проблеми продування

Перш ніж починати регулювання або герметизацію, потрібно зрозуміти, де саме дме. Про використання свічки ми вже говорили, але є ще один спосіб визначення продування. Аркуш паперу затискаємо межу рамою і стулкою в «підозрілому» місці. Якщо він витягується без зусиль — значить, притиск недостатній:

  • Для посилення притискання використовуються ексцентрикові цапфи на стулці. Цапфу обертаємо шестигранним ключем або плоскогубцями з таким розрахунком, щоб рисика на ній була направлена ​​в бік вулиці.

Зверніть увагу! У різних моделей фурнітури принцип регулювання притиску може відрізнятися, тому перед початком настройки завантажте інструкцію виробника саме до встановленого у вас комплекту.

  • Для відновлення еластичності ущільнювача (якщо воно ще можливе) обробіть його спеціальним мастилом. Найкраще використовувати засоби, що входять у «Набір з догляду за ПВХ-конструкціями». Якщо таких немає — використовуйте нейтральне мастило на силіконовій основі.

Боротьба з продуванням: допомога майстра

У складних випадках варто звернутися до фахівця з монтажу та ремонту ПВХ-вікон. Завдяки своїй кваліфікації він може впоратися з більш серйозними завданнями і ефективніше відновить герметичність вікна:

  • Найчастіше проблема перекосу стулки або недостатньо сильного притискання вирішується регулюванням. При регулюванні використовуються гвинти на петлях і цапфах. Також можливе регулювання склопакетом — за рахунок зміщення центру ваги стулки усувається її перекіс.
  • Продування з-під штапика найчастіше викликане неправильним підбором штапикового профілю. Штапики з тонкою ніжкою не забезпечують достатнього зусилля на притиск, і тому утворюється щілина, через яку проникає холодне повітря. Вихід один — заміна штапиків з точною підгонкою за розміром.
  • Заміна склопакета може допомогти, якщо джерелом холоду стає вся площа вікна. Якщо товщина скління збільшиться (замість однокамерного буде встановлено двокамерний склопакет) — потрібно також замінити штапики.
  • Також можлива повна заміна ущільнювача — еластичний контур перекриє зазор і відновить герметичність.
  • Якщо продування локалізовано під підвіконням або в області відкосів — потрібен перемонтаж конструкції. Герметизація акрилом або силіконом можлива — проте лише у якості тимчасового заходу. Для постійного ефекту потрібно змонтувати конструкцію згідно вимог ДСТУ з формуванням утепленого тришарового монтажного шва.

Уважне вивчення ПВХ конструкції дозволить зрозуміти, де саме дме з вікна і чому виникло продування. А усунути причину, з якої приміщення починає страждати від протягів, можна тільки після діагностики — але зробити це потрібно обов'язково! 

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Віконні терміни: короткий словник
Віконні терміни: короткий словник
Покупець, що вибирає металопластикове вікно, під час обговорення комплектації з менеджером може стикатися з незрозумілими для себе словами.
WiDo Необхідність  утеплення віконних відкосів
Необхідність утеплення віконних відкосів
При установці металопластикових вікон особливу увагу слід приділити також укосам, оскільки вони відіграють важливу роль для збереження тепла в приміщенні і підтримки правильного мікроклімату. Укоси необхідно утеплювати як зовні, так і всередині приміщення. При цьому важливо правильно вибрати матеріали для роботи з укосами.
WiDo Енергоефективні вікна — новий рівень
Енергоефективні вікна — новий рівень
Енергоефективність вікна — його базова характеристика. Але рівень захисту кожного вікна від втрат тепла кардинально відрізняється в залежності від якості підбору профілю, фурнітури та склопакета.
WiDo Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно
Як дізнатися, яким склопакетом укомплектоване ваше вікно
Скло або комбінація з декількох стекол — основна частина віконної конструкції, яка займає найбільшу за площею частину віконного отвору. Тому від правильного вибору скла в значній мірі залежать показники енергоефективності.