Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Захист металопластикових вікон під час ремонту

WiDo Захист металопластикових вікон під час ремонту

Встановлені в приміщенні пластикові вікна, можуть серйозно постраждати в ході внутрішніх або зовнішніх ремонтних робіт. Існує ризик пошкоджень профілю, появи тріщин на склопакеті або виходу з ладу фурнітури при попаданні в механізм пилу чи будівельного сміття. У будь-якому випадку для усунення наслідків — серйозних або косметичних — знадобиться час і кошти, та й не завжди відновлення вікна буде можливим у принципі.

Висновок простий: потрібно заздалегідь подумати про захист металопластикових вікон на час ремонту та завчасно вжити заходів. Тим більш завдання це зовсім не складне!

Як підготувати пластикові вікна до ремонту

Ідеальна ситуація — якщо у приміщенні, яке ми ремонтуватимемо, вікна ще не встановлені. Доставлені завчасно конструкції, що зберігаються у приміщенні, можна або винести з кімнати, або закрити поліетиленовою плівкою. Плівка фіксується скотчем — так пил не проникатиме до механізмів і не осяде на профілі.

Зверніть увагу! Металопластикові вікна слід зберігати у вертикальному положенні. Тривале горизонтальне зберігання буде вкрай небажаним. По-перше, так багаторазово зростає можливість пошкодження склопакета. По-друге, при горизонтальному зберіганні дуже високим буде ризик деформації рами або стулки – особливо за значних розмірів конструкції.

Набагато складніше, якщо ремонт потрібно проводити в приміщенні з встановленими пластиковими вікнами. У цьому випадку конструкції потрібно додатково захищати:

  • Якщо вікна були встановлені нещодавно – на них може залишитися плівка, яка наклеюється виробником на профіль якраз для захисту при транспортуванні або монтажі. Знімати таку плівку варто вже після завершення ремонтних робіт — якщо вони, звичайно, не затягнуться на місяць або довше.
  • Ще один варіант для ефективного захисту вікна – використання поліетиленової плівки. Звичайна або самоклеюча плівка розтягується таким чином, щоб вона перекривала все вікно. По краях плівку фіксуємо малярським скотчем. В цьому випадку вікно отримає максимально ефективний захист від пилу та будівельних розчинів.
  • Захищати можна не тільки вікно, але й відкоси, якщо вони були оформлені до початку ремонту. Як і у попередньому випадку використовуємо комбінацію «поліетиленова плівка + малярський скотч». Якісно закриті відкоси отримають захист від вологи, пилу та від пошкоджень теплоізоляції.

Альтернатива плівці – спеціальні захисні спреї для пластикових або скляних поверхонь. Коштують вони досить дорого (це істотний мінус), але дуже зручні в застосуванні. Засіб рівномірно розпилюється над поверхнею, що потребує захисту, і полімеризується при контакті з повітрям. На поверхні вікна утворюється досить міцна плівка, яка збирає на себе весь будівельний пил. Після завершення роботи полімеризована плівка легко знімається з поверхонь, не залишаючи слідів.

Догляд за вікном після завершення ремонтних робіт

Ефективний захист пластикового вікна до початку ремонту – це лише половина справи. Рано чи пізно настає час знімати захисну плівку. І від того, наскільки правильно ми діятимемо на етапі завершення ремонту, багато в чому залежить результат усіх наших зусиль.

  • Протягом усіх робіт слідкуємо, щоб захист не був пошкоджений. Якщо плівка порвалася і на вікно потрапив пил, будівельний розчин, клей або фарба – видаляємо їх якнайшвидше. Чим довше забруднення залишаться на поверхні, чим сильніше вони полімеризуються — тим складніше буде прибрати їх без наслідків.
  • Захисну плівку, наклеєну виробником на профіль, потрібно зняти не пізніше ніж через три місяці після завершення монтажних робіт. Причина – полімеризація клею, який утримує плівку на профілі. Якщо клей повністю висохне, плівка втратить еластичність і практично намертво прилипне до основи. Очистити профіль так, щоб не залишилося слідів клею, буде дуже складно. А у випадку з ламінованими вікнами — практично неможливо.

Порада! Якщо ремонт затягується, потрібно зняти «рідну» захисну плівку і наклеїти на профіль малярський скотч. Для його виготовлення використовується клей, який полімеризується дуже повільно, а при знятті не залишає слідів. Ширина скотчу має бути такою, щоб захисний шар повністю покривав пластикові деталі.

  • Після зняття поліетиленової плівки необхідно очистити та змастити фурнітуру. Якщо цього не зробити — пил, який неминуче проникне під поліетилен, потрапить всередину механізму. Це прискорить його зношування і спровокує появу скрипу в петлях, а також у запірній частині фурнітури.

Коли ремонт у приміщенні буде завершено, вікно потрібно промити. Для миття використовується мильна вода або миючий засіб, у складі якого відсутні активні розчинники, що можуть пошкодити ПВХ. Для очищення від забруднень варто використовувати серветки з мікрофібри або губки, а ось від жорстких щіток (тим більше металевих) варто відмовитися. Обробка пластикових деталей таким інструментом неминуче призведе до появи подряпин.

Відмити вікно після ремонту буде набагато простіше, якщо ви заздалегідь подбаєте про захист конструкції. Це стосується не лише інтер'єрних, а й фасадних робіт – вікно потребує захисту як зсередини, так і зовні. Захистити вікно на час ремонту нескладно, і для цього не потрібні великі вкладення. Але так ви уникнете серйозних пошкоджень профілю та склопакета, а ще — убезпечите пластикове вікно від появи численних косметичних дефектів, які буде дуже складно прибрати в майбутньому.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Ламіновані вікна: важливі особливості
Ламіновані вікна: важливі особливості
Стандартне біле вікно пасує не до всякого інтер'єру. Не завжди однотонна біла поверхня гармонійно поєднується з меблями, шпалерами і текстилем. Альтернативою може бути встановлення ламінованих вікон. Оздоблення профілю полімерною плівкою дозволяє зробити вікно таким що не відрізняється від дерев'яного — при цьому воно збережи всі переваги ПВХ-конструкцій щодо функціональності і енергозбереження.
WiDo Вікна для котеджу: обираємо комплектацію
Вікна для котеджу: обираємо комплектацію
Як і на інші питання про комплектацію ПВХ конструкцій, однозначно відповісти на питання про те, які вікна краще вибрати для котеджу, не можна. Оптимальна комплектація залежить від особливостей будівлі, до якої буде встановлено конструкцію, розмірів віконного отвору, вимог до функціоналу тощо.
WiDo Переваги встановлення вхідних дверей з HPL-панеллю
Переваги встановлення вхідних дверей з HPL-панеллю
У якості заповнення металопластикових дверей використовуються або склопакети, або сендвіч-панелі, або їх комбінації. Однак популярним стає ще один варіант — HPL-панель.
WiDo Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?
Заміна старих дерев'яних вікон металопластиковими – звичайна ситуація, яка нікого не дивує.