Встановлені в приміщенні пластикові вікна, можуть серйозно постраждати в ході внутрішніх або зовнішніх ремонтних робіт. Існує ризик пошкоджень профілю, появи тріщин на склопакеті або виходу з ладу фурнітури при попаданні в механізм пилу чи будівельного сміття. У будь-якому випадку для усунення наслідків — серйозних або косметичних — знадобиться час і кошти, та й не завжди відновлення вікна буде можливим у принципі.
Висновок простий: потрібно заздалегідь подумати про захист металопластикових вікон на час ремонту та завчасно вжити заходів. Тим більш завдання це зовсім не складне!
Ідеальна ситуація — якщо у приміщенні, яке ми ремонтуватимемо, вікна ще не встановлені. Доставлені завчасно конструкції, що зберігаються у приміщенні, можна або винести з кімнати, або закрити поліетиленовою плівкою. Плівка фіксується скотчем — так пил не проникатиме до механізмів і не осяде на профілі.
Зверніть увагу! Металопластикові вікна слід зберігати у вертикальному положенні. Тривале горизонтальне зберігання буде вкрай небажаним. По-перше, так багаторазово зростає можливість пошкодження склопакета. По-друге, при горизонтальному зберіганні дуже високим буде ризик деформації рами або стулки – особливо за значних розмірів конструкції.
Набагато складніше, якщо ремонт потрібно проводити в приміщенні з встановленими пластиковими вікнами. У цьому випадку конструкції потрібно додатково захищати:
Альтернатива плівці – спеціальні захисні спреї для пластикових або скляних поверхонь. Коштують вони досить дорого (це істотний мінус), але дуже зручні в застосуванні. Засіб рівномірно розпилюється над поверхнею, що потребує захисту, і полімеризується при контакті з повітрям. На поверхні вікна утворюється досить міцна плівка, яка збирає на себе весь будівельний пил. Після завершення роботи полімеризована плівка легко знімається з поверхонь, не залишаючи слідів.
Ефективний захист пластикового вікна до початку ремонту – це лише половина справи. Рано чи пізно настає час знімати захисну плівку. І від того, наскільки правильно ми діятимемо на етапі завершення ремонту, багато в чому залежить результат усіх наших зусиль.
Порада! Якщо ремонт затягується, потрібно зняти «рідну» захисну плівку і наклеїти на профіль малярський скотч. Для його виготовлення використовується клей, який полімеризується дуже повільно, а при знятті не залишає слідів. Ширина скотчу має бути такою, щоб захисний шар повністю покривав пластикові деталі.
Коли ремонт у приміщенні буде завершено, вікно потрібно промити. Для миття використовується мильна вода або миючий засіб, у складі якого відсутні активні розчинники, що можуть пошкодити ПВХ. Для очищення від забруднень варто використовувати серветки з мікрофібри або губки, а ось від жорстких щіток (тим більше металевих) варто відмовитися. Обробка пластикових деталей таким інструментом неминуче призведе до появи подряпин.
Відмити вікно після ремонту буде набагато простіше, якщо ви заздалегідь подбаєте про захист конструкції. Це стосується не лише інтер'єрних, а й фасадних робіт – вікно потребує захисту як зсередини, так і зовні. Захистити вікно на час ремонту нескладно, і для цього не потрібні великі вкладення. Але так ви уникнете серйозних пошкоджень профілю та склопакета, а ще — убезпечите пластикове вікно від появи численних косметичних дефектів, які буде дуже складно прибрати в майбутньому.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням