Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах

WiDo Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах

Власники сучасних металопластикових вікон часто цікавляться, як визначити, скільки в таких вікнах камер. Інтерес цілком зрозумілий: про важливість камер всі вже знають, але точно визначати їх кількість і вплив на характеристики вікна поки не навчилися.

У статті ми спробуємо розібратися, як визначити кількість камер у віконному профілі і склопакеті, навіщо вони потрібні і яка кількість камер буде оптимальною для різних умов.

Внутрішні камери пластикового профілю

Коли говорять про камерах в пластиковому вікні, зазвичай мають на увазі:

 • Або камери у пластиковому профілі.
 • Або камери у склопакеті.

Камери в профілі — це відсіки, на які поділено внутрішній простір рамного, стулкового або імпостного профілю. Кількість камер рахується по горизонталі — тож де-факто таких відсіків може бути більше, ніж вказує виробник. Але важливо саме те, на скільки частин поділено профіль у горизонтальній площині.

У сучасних профільних системах кількість камер коливається від 3 до 6. При цьому:

Три-і чотирикамерні профілі не підходять для скління житлових приміщень — їх теплопровідність вища, ніж потрібно за ДСТУ. Крім того, профільні системи з невеликою кількістю камер не мають високих механічних характеристик. Тому їх ніша — вікна для господарських будівель, скління балконів, лоджій, неопалюваних об'єктів на кшталт альтанок тощо.

П'яти- і шестикамерні профілі підходять для скління житлових приміщень. Але якщо п'ятикамерний профіль використовують в основному для виготовлення вікон, що ставляться до стандартних квартир, то шестикамерні профільні системи (WDS 6S, WDS 7S, WDS 8S) підходять в тому числі для встановлення в котеджі і приватні будинки з хорошими показниками звукоізоляції.

Перевірити, скільки камер в профілі, можна при замовленні металопластикового вікна у фірмовому салоні. Зазвичай в салонах є зразки, що показують профільну систему у розрізі — можна не тільки порахувати камери, але і оцінити товщину внутрішніх стінок.

А ось на готовій конструкції визначити, скільки камер в профілі, вийде хіба що опосередковано — за шириною. Зазвичай:

 • до 60 мм — 3 або 4 камери.
 • 60-70 мм — 5 камер.
 • більше 70 мм — 6 камер.

Зверніть увагу! При замовленні великої партії однакових вікон одне з них — контрольний зразок — просто розпилюють для перевірки. Але цей метод витратний і при покупці вікон для скління одного будинку або квартири непридатний.

Ось чому кращим рішенням буде замовлення вікон у перевіреного постачальника. Так менеджер пояснить вам, профіль з якою кількістю камер підійде для вирішення задач, що стоять перед вами. Крім того, ви отримаєте гарантію, що конструкцію виготовлять саме з обраної вами (а не більш дешевої) профільної системи.

На що ще потрібно звернути увагу?

Що більше камер в профілі, то він міцніше, і то менше тепла буде пропускати. Але крім камер потрібно звертати увагу і на:

 • Товщину стінок (особливо передньої). Чим товща передня стінка, тим вище міцність профілю, його стійкість до зносу і деформацій. Для житлових приміщень підходять вікна на основі профілю з передньою стінкою не менш ніж 2,8-3 мм завтовшки.
 • Кількість контурів ущільнення. Стандарт — 2 контури, але в деяких профільних системах з преміум-сегменту (WDS 8S) додають внутрішній третій контур. Це підвищує герметичність конструкції і зменшує втрати тепла, тож третій контур є бажаним.

Камери віконних склопакетів

Куди рідше, ставлячи питання про те, скільки камер в пластиковому вікні, мають на увазі кількість камер в склопакеті. І зовсім даремно — склопакет займає від 60% площі конструкції, і його вплив на тепло- і звукоізоляцію дуже високий.

Визначити кількість камер в склопакеті просто — за кількістю стекол, які добре проглядаються:

 • 2 скла — одна камера.
 • 3 скла — дві камери.

При цьому однокамерні склопакети (навіть при використання енергозберігаючого скла) не забезпечують енергозбереження за стандартами ДСТУ. Тому вікна, які встановлюють у житлові приміщення, комплектують двокамерними склопакетами як мінімум з одним енергозберігаючим склом.

Зверніть увагу! Зазвичай формула склопакета з зазначенням кількості камер і їх шириною наводиться на наклейці, яку наклеює на скло виробник.

На що ще потрібно звернути увагу?

Крім кількості камер при виборі склопакета враховують:

 • Ширину камер — дві камери з різною шириною в одному склопакеті забезпечують кращу звукоізоляцію.
 • Матеріал дистанційної рамки — пластикові та композитні дистанційні рамки гірше проводять тепло і забезпечують кращий захист від втрат теплової енергії.
 • Товщину скла — переднє скло часто роблять товщим для захисту від пошкоджень і зменшення рівня шуму.
 • Тип стекол — в залежності від завдань, склопакет комплектують енергозберігаючими, сонцезахисними, мультифункціональними стеклами, а також загартованим склом або триплексом.

Розібравшись, як дізнатися, скільки камер в пластиковому вікні, можна отримати базову інформацію про характеристики конструкції. Але щоб зрозуміти, яке саме вікно вибрати, не варто обмежуватися перерахуванням камер! Є ряд не менш важливих характеристик — і їх теж слід враховувати.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
Промерзання пластикових вікон: можливі причини і вирішення проблеми
З настанням зими багато хто з власників будинків і квартир стикається з проблемою промерзання пластикових вікон. Шар льоду утворюється на стику рами і підвіконня або в нижній частині склопакета навіть при незначному морозі.
WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?
Чи жовтіють пластикові вікна?
Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати.
WiDo Конструкция пластикового окна
Конструкция пластикового окна
Абсолютное большинство современных металлопластиковых окон устроено по одинаковой схеме.
WiDo Технологія утеплення відкосів
Технологія утеплення відкосів
Утеплення віконних відкосів проводиться на завершальному етапі монтажу.