Власники сучасних металопластикових вікон часто цікавляться, як визначити, скільки в таких вікнах камер. Інтерес цілком зрозумілий: про важливість камер всі вже знають, але точно визначати їх кількість і вплив на характеристики вікна поки не навчилися.
У статті ми спробуємо розібратися, як визначити кількість камер у віконному профілі і склопакеті, навіщо вони потрібні і яка кількість камер буде оптимальною для різних умов.
Коли говорять про камерах в пластиковому вікні, зазвичай мають на увазі:
Камери в профілі — це відсіки, на які поділено внутрішній простір рамного, стулкового або імпостного профілю. Кількість камер рахується по горизонталі — тож де-факто таких відсіків може бути більше, ніж вказує виробник. Але важливо саме те, на скільки частин поділено профіль у горизонтальній площині.
У сучасних профільних системах кількість камер коливається від 3 до 6. При цьому:
Три-і чотирикамерні профілі не підходять для скління житлових приміщень — їх теплопровідність вища, ніж потрібно за ДСТУ. Крім того, профільні системи з невеликою кількістю камер не мають високих механічних характеристик. Тому їх ніша — вікна для господарських будівель, скління балконів, лоджій, неопалюваних об'єктів на кшталт альтанок тощо.
П'яти- і шестикамерні профілі підходять для скління житлових приміщень. Але якщо п'ятикамерний профіль використовують в основному для виготовлення вікон, що ставляться до стандартних квартир, то шестикамерні профільні системи (WDS 6S, WDS 7S, WDS 8S) підходять в тому числі для встановлення в котеджі і приватні будинки з хорошими показниками звукоізоляції.
Перевірити, скільки камер в профілі, можна при замовленні металопластикового вікна у фірмовому салоні. Зазвичай в салонах є зразки, що показують профільну систему у розрізі — можна не тільки порахувати камери, але і оцінити товщину внутрішніх стінок.
А ось на готовій конструкції визначити, скільки камер в профілі, вийде хіба що опосередковано — за шириною. Зазвичай:
Зверніть увагу! При замовленні великої партії однакових вікон одне з них — контрольний зразок — просто розпилюють для перевірки. Але цей метод витратний і при покупці вікон для скління одного будинку або квартири непридатний.
Ось чому кращим рішенням буде замовлення вікон у перевіреного постачальника. Так менеджер пояснить вам, профіль з якою кількістю камер підійде для вирішення задач, що стоять перед вами. Крім того, ви отримаєте гарантію, що конструкцію виготовлять саме з обраної вами (а не більш дешевої) профільної системи.
Що більше камер в профілі, то він міцніше, і то менше тепла буде пропускати. Але крім камер потрібно звертати увагу і на:
Куди рідше, ставлячи питання про те, скільки камер в пластиковому вікні, мають на увазі кількість камер в склопакеті. І зовсім даремно — склопакет займає від 60% площі конструкції, і його вплив на тепло- і звукоізоляцію дуже високий.
Визначити кількість камер в склопакеті просто — за кількістю стекол, які добре проглядаються:
При цьому однокамерні склопакети (навіть при використання енергозберігаючого скла) не забезпечують енергозбереження за стандартами ДСТУ. Тому вікна, які встановлюють у житлові приміщення, комплектують двокамерними склопакетами як мінімум з одним енергозберігаючим склом.
Зверніть увагу! Зазвичай формула склопакета з зазначенням кількості камер і їх шириною наводиться на наклейці, яку наклеює на скло виробник.
Крім кількості камер при виборі склопакета враховують:
Розібравшись, як дізнатися, скільки камер в пластиковому вікні, можна отримати базову інформацію про характеристики конструкції. Але щоб зрозуміти, яке саме вікно вибрати, не варто обмежуватися перерахуванням камер! Є ряд не менш важливих характеристик — і їх теж слід враховувати.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням