Стандартні вікна встановлюють усередині отворів, розташованих у площині стіни. Але, крім стандартних вікон при склінні приміщення можуть використовуватися й еркерні конструкції. Еркерна конструкція може бути прямокутною, трапецієподібною, багатокутною або напівкруглою. Але її головна відмінність полягає в тому, що вона розміщується в елементі фасаду, який виступає за основну стіну. При цьому еркер практично завжди склять — насамперед для природного освітлення ніші, що формується з боку приміщення.
Скління еркера – завдання досить складне. Пов'язано це одразу з кількома аспектами:
Про те, коли варто монтувати еркерні вікна та на що слід звернути увагу, розповімо у нашій статті.
Еркери використовуються в архітектурі досить давно — тож їхня популярність доволі стабільна. Найчастіше еркерні конструкції роблять частиною фасадів заміських будинків, але в принципі можливе вбудовування еркера і у багатоповерховий будинок, і в компактний котедж.
Перелік переваг засклених еркерів досить широкий:
Крім того, в еркері можна розмістити сходи — звичайні або гвинтові. Таке рішення виправдане з погляду економії корисного простору: більша частина сходів знаходиться в еркері і тому вони не займають площу в самому приміщенні. Крім того, скління еркера забезпечує хорошу освітленість сходів.
Конструкція та габарити еркера можуть бути різними – тому й схеми скління застосовуються різні. Найпростіший варіант — встановлення кількох окремих вікон, які будуть розділені простінками невеликої ширини. В цьому випадку особливих складнощів не передбачається — так, потрібно точно виконати виміри та правильно підібрати кріплення. Але впоратися із завданням може практично будь-яка бригада: спеціалізовані навички монтажу еркерних конструкцій тут не потрібні, вистачить і звичайної акуратності.
Зверніть увагу! Якщо ширина простінків буде невеликою, можна об'єднати вікна в еркері спільним підвіконням. Про технологію стикування підвіконних дощок під кутами ми писали в статті, присвяченій монтажу цього елемента.
Але описаний вище варіант – це дещо застаріле рішення. Найчастіше при склінні сучасних еркерів конструкції стикують без простінків. При цьому кут стикування залежить від конфігурації еркеру і зазвичай перевищує 90°. У цьому випадку вимоги до професіоналізму майстрів із заміру та монтажу зростають багаторазово:
При значній висоті еркера і великій площі скління дуже важливі експлуатаційні характеристики конструкцій, що використовуються:
Крім того, не варто забувати і про дизайн. Ламіновані вікна (одно- або двостороння ламінація) виглядають в еркерних конструкціях дуже органічно — особливо при правильному підборі відтінку. Крім ламінації профілю також слід врахувати можливості встановлення декоративного скління — тонованого або фактурного скла, плівкового вітража, склопакета зі шпросами, фотодруком тощо.
Використовуючи сучасні металопластикові вікна, можна зробити еркер не тільки дуже красивим — а й надійним, зручним, а також вельми енергоефективним. Це стосується як еркерних елементів у приватних будинках, так і еркерів у комерційних чи офісних будівлях. При цьому дуже важливо підібрати оптимальну комплектацію конструкцій для скління еркера, а всі роботи – від заміру та побудови ескізу до монтажу та оздоблення – доручити майстрам із високою кваліфікацією.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням