Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Еркерні конструкції: особливості та переваги

WiDo Еркерні конструкції: особливості та переваги

Стандартні вікна встановлюють усередині отворів, розташованих у площині стіни. Але, крім стандартних вікон при склінні приміщення можуть використовуватися й еркерні конструкції. Еркерна конструкція може бути прямокутною, трапецієподібною, багатокутною або напівкруглою. Але її головна відмінність полягає в тому, що вона розміщується в елементі фасаду, який виступає за основну стіну. При цьому еркер практично завжди склять — насамперед для природного освітлення ніші, що формується з боку приміщення.

Скління еркера – завдання досить складне. Пов'язано це одразу з кількома аспектами:

 • Потрібно визначити оптимальну конфігурацію скління.
 • Необхідно не тільки закріпити конструкції у великому отворі, а й стикувати їх одна з одною.
 • Кріплення та інші елементи слід підібрати так, щоб еркерна конструкція не постраждала внаслідок навантажень.

Про те, коли варто монтувати еркерні вікна та на що слід звернути увагу, розповімо у нашій статті.

Еркерне скління та його переваги

Еркери використовуються в архітектурі досить давно — тож їхня популярність доволі стабільна. Найчастіше еркерні конструкції роблять частиною фасадів заміських будинків, але в принципі можливе вбудовування еркера і у багатоповерховий будинок, і в компактний котедж.

Перелік переваг засклених еркерів досить широкий:

 • Перша, очевидна перевага – привабливий зовнішній вигляд. Еркер органічно доповнює фасад і стає важливим акцентом, що підкреслює декоративний потенціал будівлі.
 • Другий плюс – додаткове природне освітлення. За рахунок монтажу еркерних вікон збільшується площа світлового отвору, і в приміщення проникає набагато більше сонячного світла. Для скління еркера зазвичай використовують вікна з великою висотою — і це дозволяє освітити не лише саму нішу, а й прилеглу до неї площу.
 • Нарешті, додавання еркера дозволяє отримати виграш за корисною площею. Ніша, яка формується всередині еркерного виступу, зазвичай використовується у якості зони відпочинку або невеликої оранжереї. Але якщо еркер досить великий – там можна розмістити обідній чи робочий стіл.

Крім того, в еркері можна розмістити сходи — звичайні або гвинтові. Таке рішення виправдане з погляду економії корисного простору: більша частина сходів знаходиться в еркері і тому вони не займають площу в самому приміщенні. Крім того, скління еркера забезпечує хорошу освітленість сходів.

Як можна склити еркер?

Конструкція та габарити еркера можуть бути різними – тому й схеми скління застосовуються різні. Найпростіший варіант — встановлення кількох окремих вікон, які будуть розділені простінками невеликої ширини. В цьому випадку особливих складнощів не передбачається — так, потрібно точно виконати виміри та правильно підібрати кріплення. Але впоратися із завданням може практично будь-яка бригада: спеціалізовані навички монтажу еркерних конструкцій тут не потрібні, вистачить і звичайної акуратності.

Зверніть увагу! Якщо ширина простінків буде невеликою, можна об'єднати вікна в еркері спільним підвіконням. Про технологію стикування підвіконних дощок під кутами ми писали в статті, присвяченій монтажу цього елемента.

Але описаний вище варіант – це дещо застаріле рішення. Найчастіше при склінні сучасних еркерів конструкції стикують без простінків. При цьому кут стикування залежить від конфігурації еркеру і зазвичай перевищує 90°. У цьому випадку вимоги до професіоналізму майстрів із заміру та монтажу зростають багаторазово:

 • Перша вимога – максимально точний замір габаритів конструкції та побудова якісного ескізного креслення. На відміну від встановлення конструкцій у стандартний отвір, у випадку зі склінням еркера не можна залишати зазори для стикування конструкцій. Чим точніше будуть підігнані окремі деталі — тим акуратніше виглядатиме засклений еркер.
 • Другий важливий аспект – обов'язкове використання з'єднувальних профілів, без яких не вдасться якісно з'єднати конструкції під кутом. Для стикування під 90° використовується квадратний профіль. А ось для з'єднання під більшими кутами використовується більш складне рішення. Основу еркерного з'єднувача становить армована труба, на яку встановлюють адаптери. Адаптери можуть розміщуватись під різними кутами, що робить такий з'єднувальний профіль універсальним рішенням для еркерів різної конфігурації.
 • Нарешті, важлива і якість монтажу як такого. При склінні еркера всі конструкції точно підганяються одна до одної і ідеально вирівнюються по горизонталі, вертикалі та площині.

Вікна для скління еркеру

При значній висоті еркера і великій площі скління дуже важливі експлуатаційні характеристики конструкцій, що використовуються:

 • По-перше, важлива жорсткість профільної системи. Використання недостатньо жорсткого профілю призведе до того, що конструкції деформуватимуться під впливом вагових та вітрових навантажень. Крім того, не вдасться достатньо надійно змонтувати стик між з’єднувальним профілем та рамою основної конструкції.
 • Оскільки один із пріоритетів еркерного скління – максимум природного освітлення, варто обирати профілі з мінімальними габаритами стулок. Хорошим рішенням буде WDS 6S — збільшення світлового отвору в таких вікнах забезпечується за рахунок зменшення висоти стулки.
 • Велика площа скління може спричинити підвищені втрати тепла. Щоб зменшити теплопровідність еркера, варто вибирати для його скління не тільки профіль із великою кількістю камер та значною шириною, але й якісні склопакети. Оптимальне рішення – двокамерний енергозберігаючий склопакет із заповненням камер аргоном.

Крім того, не варто забувати і про дизайн. Ламіновані вікна (одно- або двостороння ламінація) виглядають в еркерних конструкціях дуже органічно — особливо при правильному підборі відтінку. Крім ламінації профілю також слід врахувати можливості встановлення декоративного скління — тонованого або фактурного скла, плівкового вітража, склопакета зі шпросами, фотодруком тощо.

Використовуючи сучасні металопластикові вікна, можна зробити еркер не тільки дуже красивим — а й надійним, зручним, а також вельми енергоефективним. Це стосується як еркерних елементів у приватних будинках, так і еркерів у комерційних чи офісних будівлях. При цьому дуже важливо підібрати оптимальну комплектацію конструкцій для скління еркера, а всі роботи – від заміру та побудови ескізу до монтажу та оздоблення – доручити майстрам із високою кваліфікацією.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Скриплять пластикові двері: що робити?
Скриплять пластикові двері: що робити?
Пластикові двері доволі прості у догляді і обслуговуванні — це одна з їх переваг. За умов правильного підбору комплектуючих і дотримання технології монтажу такі двері служать досить довго, і легко відкриваються протягом всього терміну служби. Щоб механізм працював без зусиль і сторонніх звуків — достатньо не піддавати його екстремальним навантаженням і періодично обслуговувати (чистка + змащення).
WiDo У яких випадках пітніють сучасні вікна
У яких випадках пітніють сучасні вікна
Це питання частіше за все постає у щасливих власників новеньких металопластикових вікон. У дерев'яних же конструкціях «сльози» на стеклах проступають значно рідше. При недавній заміні старих конструкцій на ПВХ власники починають помічати вологу на склі, хоча, здавалося б, нічого в приміщенні не змінилося. Звідки ж вода?
WiDo Технологія утеплення відкосів
Технологія утеплення відкосів
Утеплення віконних відкосів проводиться на завершальному етапі монтажу.
WiDo Провітрювання приміщення: навіщо та як
Провітрювання приміщення: навіщо та як
При встановленні пластикових вікон мікроклімат приміщення змінюється. При цьому зміни стосуються не лише температури, але і повітрообміну.