Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Технологія утеплення відкосів

WiDo Технологія утеплення відкосів

Утеплення віконних відкосів проводиться на завершальному етапі монтажу. При цьому правильно проведена теплоізоляція дуже важлива: утеплювач, гідроізоляційний шар і декоративні матеріали захищають монтажний шов від зовнішніх впливів, а також знижують тепловтрати по периметру конструкції.

Навіщо потрібно теплоізолювати віконні відкоси

Проводячи теплоізоляцію відкосів пластикового вікна, ми вирішуємо відразу кілька завдань:

 • Зменшення тепловтрат. Теплоізоляційні матеріали, що перекривають монтажний шов, додатково знижують його теплопровідність. А чим меншим буде цей показник — тим повільніше приміщення втрачатиме тепло в холодну пору року.
 • Підвищення герметичності. Додатковий теплоізоляційний шар не тільки сповільнює теплообмін — він ще й перешкоджає появі протягів. Крім того, монтажний шов отримує додатковий захист від вологи, яка підвищує ризик промерзання в сильні морози.
 • Дотримання вимог ДСТУ. Вимоги до оформлення і теплоізоляції відкосів прописані в нормативних документах. Якщо всі роботи буде виконано за правилами, то в приміщенні встановиться оптимальний мікроклімат і нормальний режим вологості. В результаті знизяться ризик ураження стін грибком і ймовірність рясного конденсатоутворення.

Крім того, не забуваємо про естетику. Зазвичай утеплення відкосів проводять одночасно з їх декоруванням. В результаті конструкція отримує не тільки плюс до теплоізоляції, але і завершений естетичний вигляд.

Що використовується для утеплення

Щоб знизити втрати тепла, відкоси оформляють із застосуванням пористих матеріалів. Вимоги до них досить прості — низька теплопровідність, стійкість до вологи, відсутність летких токсинів. Таким вимогам відповідають:

 • Поліуретанова піна. В якості самостійного утеплювача її використовують нечасто, але для заповнення отворів і щілин при теплоізоляційних роботах піна цілком придатна. Крім того, вона задіюється для теплоізоляції будь-яких важкодоступних місць — завдяки простоті нанесення.
 • Пінополістирол. Плити на основі полістиролу — пінопласт і екструдований пінополістирол — активно застосовуються при теплоізоляційних роботах. Другий різновид кращий через більшу щільність і меншу горючість.
 • Мінеральна/кам'яна вата. Випускається у вигляді рулонів або плит, використовується як універсальний утеплювач — в тому числі і для віконних відкосів. Не горить, чим вигідно відрізняється від полістирольних плит. При утепленні відкосів із застосуванням мінеральної вати важливо захистити матеріал від вологи — при намоканні теплопровідність шару зростає.
 • Теплоізоляційна штукатурка. використовується для вирівнювання отвору, а також для фінішного оформлення відкосів. Має низьку теплопровідність, але для хорошої теплоізоляції шар повинен мати велику товщину.
 • Фольгований пінополіетилен. Випускається в рулонах, має складну структуру: зовні — тонка фольга, всередині — спінений поліетилен (іноді ПВХ). Добре працює навіть при мінімальній товщині відкосу, оскільки фольга ефективно відбиває інфрачервоні промені. Крім теплоізоляції забезпечує пароізоляцію монтажного шва.

Сендвіч-панелі заслуговують на окрему згадку — вони використовуються одночасно і для теплоізоляції, і для декорування відкосів. Внутрішній шар з пористого полімеру відповідає за утеплення, а зовнішній з гладенького ПВХ — за естетичні характеристики.

Внутрішні роботи

Утеплювати відкоси потрібно з обох боків, але зазвичай, говорячи про їх теплоізоляцію, мають на увазі саме внутрішнє оформлення. Роботи ведуться за такою схемою:

 • З монтажного шва видаляють залишки поліуретанової піни. Якщо при монтажі використовувалися пароізоляційні стрічки, ця операція не потрібна.
 • Великі дефекти усуваються із застосуванням цементного розчину.
 • На краї отвору, а також на прилеглі поверхні наноситься шар ґрунтовки з протигрибковими і антибактеріальними компонентами.
 • Теплоізоляційні плити наклеюються на заґрунтовані поверхні. Оптимальне рішення — використання клей-піни: вона не лише фіксує утеплювач, але і заповнює порожнини або стики між плитами.
 • Останній етап — фінішна обробка. Для неї використовують штукатурку, гіпсокартон, МДФ або пластикову вагонку.

Зовнішні роботи

Дуже важливо утеплити відкоси не лише зсередини, але і зовні — так монтажний шов отримає додатковий захист від промерзання. Але зовнішній теплоізоляційний шар має залишатися паропроникним, інакше водяна пара буде «замкнена» всередині. Саме тому для зовнішньої теплоізоляції небажано використовувати пінополістирол або пінопласт — це призведе до погіршення мікроклімату за рахунок зростання вологості в приміщенні.

Що ж можна застосовувати?

 • Мінеральна вата з високою щільністю оптимально підійде для зовнішньої теплоізоляції.
 • В якості альтернативи можна використовувати теплоізоляційну штукатурку.

В обох випадках для фінішної обробки використовуються шпаклівки та фасадні фарби з високими показниками паропроникності.

Правильне утеплення відкосів дасть можливість не лише знизити тепловтрати, але і нормалізувати мікроклімат в цілому. Завдання це не надто складне, але за відсутності навичок його вирішення варто доручити кваліфікованим майстрам.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
Відновлення працездатності пластикового вікна: ремонт або заміна деталей
У металопластикових вікон (точніше, якісних металопластикових вікон) рівень надійності дуже високий.
WiDo Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Промерзание пластикового окна: причины и способы борьбы
Початок сильних морозів супроводжується численними скаргами власників пластикових вікон на їхнє промерзання.
WiDo Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Плануючи купівлю пластикових вікон для новобудови або заміну старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями, багато хто стикається з труднощами.
WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?
Чи жовтіють пластикові вікна?
Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати.