Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x
x

Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?

WiDo Коли буде виправданою заміна металопластикового вікна?

Заміна старих дерев'яних вікон металопластиковими – звичайна ситуація, яка нікого не дивує. Причини для такої заміни очевидні: потреба у максимальній теплоізоляції, звукоізоляції та герметичності, а також вимоги до зовнішнього вигляду вікон. Вирішити ці завдання у комплексі можна, встановивши сучасні металопластикові вироби.

Але іноді виникає потреба у заміні раніше встановлених вікон із ПВХ-профілю новими пластиковими вікнами. Коли це робити потрібно, а коли без заміни можна обійтися, розберемося нижче.

Що врахувати під час ухвалення рішення?

Для стандартного металопластикового вікна гарантійний термін служби становить від 10 до 15 років – залежно від виробника та від комплектації. Але приймати рішення про заміну конструкцій на підставі гарантійного терміну не варто, бо це — лише середнє значення. Цілком можливо, що якісно виготовлене та правильно встановлене вікно прослужить більше 30 років без заміни з мінімальним обслуговуванням. Можливий і зворотній варіант — заміна знадобиться до закінчення гарантійного терміну.

Для заміни пластикового вікна новою конструкцією є 2 причини:

  • Характеристики вікна не відповідають потрібним значенням (це стосується насамперед енергозбереження).
  • Вікно вийшло з ладу і не може виконувати своїх функцій.

Щоб рішення можна було прийняти на підставі точних даних, варто:

  • Звернутися до спеціаліста з обслуговування вікон за діагностикою. Простий огляд вікна дає змогу встановити, чи є несправності фатальними та чи можна їх усунути без втрат для функціональності.
  • Вивчити комплектацію вікна. Проаналізувавши, який профіль, склопакет та фурнітуру було використано, можна зрозуміти, чи відповідають характеристики вікна вашим потребам.

Допомога фахівця буде корисною, але іноді можна обійтися без неї. Нижче ми проаналізуємо найпоширеніші ситуації та наведемо рекомендації для таких випадків.

Заміна окремих комплектуючих пластикового вікна

Витрати на повну заміну пластикового вікна можуть бути дуже великими (крім вартості самої конструкції кошторис включатиме доставку, демонтаж старого вікна, монтаж та відновлення оформлення укосів). Ось чому варто проаналізувати можливість часткової заміни, якщо ситуація це дозволяє.

Коли можна міняти не все вікно, а лише його частину?

Якщо розбився склопакет. Розгерметизація, навіть через невелику тріщину — 100% причина для заміни склопакету. При цьому саме вікно міняти не потрібно – старий склопакет виймається, на його місце встановлюється новий.

  • Якщо потрібен склопакет з кращими характеристиками та додатковими функціями. Ще близько 10 років тому виробники металопластикових вікон масово встановлювали у житлові приміщення склопакети без енергозбереження. Сьогодні стандартів дотримуються значно суворіше, та й вимоги до енергоефективності у власників нерухомості зросли. Тому заміна буде цілком виправданою.

Зверніть увагу! В описаних ситуаціях можна встановити товщий склопакет (наприклад, двокамерний замість однокамерного) — звичайно, якщо дозволяє конструкція самого профілю. Витрати на заміну штапиків будуть невеликими, і швидко окупляться за рахунок кращих показників теплоізоляції.

  • Вихід з ладу фурнітури. Замінити можна як окремі елементи (петлі, ножиці, кутову передачу), так і фурнітурну обв'язку стулки загалом. Завдання це досить складне — але досвідчений майстер з ремонту ПВХ-вікон з ним впорається.

На особливу увагу заслуговує така операція як повторний монтаж. Зазвичай його практикують, якщо вікно встановлено за спрощеною технологією (тільки на піну), а не за стандартом ДСТУ. Демонтаж конструкції та її повторне встановлення з вибором оптимального місця кріплення та використанням паропроникних/пароізоляційних стрічок дає можливість вирішити більшу частину проблем з теплоізоляцією та конденсатоутворенням.

Повна заміна ПВХ-конструкції

Не завжди можна обмежитися заміною віконних комплектуючих. Іноді демонтаж старого вікна з наступним встановленням нової конструкції все ж таки необхідні. Ось кілька типових ситуацій:

  • Профіль пошкоджено. Якщо стулку можна замінити, пошкодження рами (тріщина, сильна деформація) — однозначне показання до заміни конструкції. Причини пошкодження можуть бути різними, від неякісного монтажу до спроб зламу, але вікно доведеться замінити.
  • Треба змінити конфігурацію вікна. Раніше стояло глухе — потрібно встановити вікно, що відкривається. Раніше стояла конструкція з імпостом — тепер потрібен єдиний віконний отвір штульпового вікна. Часто єдиним виходом стає заміна конструкції в цілому. Але не завжди — саме тут не завадить консультація досвідченого фахівця з ремонту.
  • Потрібно змінити зовнішній вигляд вікна, замінивши білу конструкцію ламінованою. Якісна ламінація вже встановленого вікна є практично неможливою — будь-які спроби задекорувати вікно самоклеючою плівкою не призводять до потрібного результату. Тож якщо дизайн вкрай важливий – потрібно планувати заміну.

І ще дві поширені ситуації, в яких заміна вікна буде розумним рішенням:

  • Ремонт у новобудові. Будівельні компанії можуть ігнорувати вимоги ДСТУ та ставити на об'єкти найдешевші металопластикові вікна. Якщо в новобудові стоїть конструкція на основі трьох-чотирьохкамерного профілю з однокамерним склопакетом без енергозбереження – її треба відразу ж міняти. Заміну проводити все одно доведеться — але за кілька років для цього потрібно буде демонтувати оформлення відкосів.
  • Ремонт у приміщенні зі старими вікнами. Якщо вікно було встановлене близько 15 років тому, то з імовірністю 90% воно й близько не відповідає стандартам ДСТУ. Поки віконний ринок України тільки розвивався — до житлових приміщень ставили вікна без врахування теплотехнічних нормативів. Сьогодні продовжувати експлуатацію цих вікон не варто — втрати тепла будуть значними, тому заміна буде оптимальним рішенням.

Як бачите, однозначно відповісти на запитання про те, чи потрібно міняти старе пластикове вікно новим, не можна. Кожна ситуація аналізується окремо — і при ухваленні рішення власник приміщення має врахувати цілий комплекс факторів. Але іноді справді варто провести демонтаж та встановити сучасне металопластикове вікно – навіть якщо раніше було встановлено не стару столярку, а конструкцію з ПВХ-профілю.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Що робити, якщо погано зачиняється вікно або двері
Що робити, якщо погано зачиняється вікно або двері
Якщо ви замовили вікна у надійного постачальника, а монтаж проводили фахівці з високою кваліфікацією, то ситуація, описана у заголовку статті, відбувається вкрай рідко. Всі правила щодо догляду та регулювання зазвичай повідомляють при купівлі, монтажі і подальшому обслуговуванні. Однак якщо у вас віконна стулка (або дверне полотно) зависають на одній петлі, або для закриття вікна потрібно докладати додаткових зусиль — варто розібратися, в чому полягає проблема.
WiDo Типи та різновиди пластикових дверей
Типи та різновиди пластикових дверей
На основі пластикового профілю виробляють не лише віконні конструкції. Металопластикові двері сьогодні також є доволі популярними — при цьому в числі їхніх переваг можна відзначити високу міцність, енергоефективність та багатофункціональність.
WiDo Енергоефективні вікна — новий рівень
Енергоефективні вікна — новий рівень
Енергоефективність вікна — його базова характеристика. Але рівень захисту кожного вікна від втрат тепла кардинально відрізняється в залежності від якості підбору профілю, фурнітури та склопакета.
WiDo Регулювання пластикових вікон своїми руками
Регулювання пластикових вікон своїми руками
Завдяки продуманій конструкції фурнітури регулювання пластикових вікон своїми руками цілком можлива. Більш того, її потрібно періодично виконувати — навіть не найважчі стулки при інтенсивній експлуатації можуть з часом деформуватися, що призведе до проблем у відкриванні і закриванні пластикового вікна. Інша можлива проблема-зниження щільності притиску стулки до рами, яке теж усувається регулюванням.