Заміна старих дерев'яних вікон металопластиковими – звичайна ситуація, яка нікого не дивує. Причини для такої заміни очевидні: потреба у максимальній теплоізоляції, звукоізоляції та герметичності, а також вимоги до зовнішнього вигляду вікон. Вирішити ці завдання у комплексі можна, встановивши сучасні металопластикові вироби.
Але іноді виникає потреба у заміні раніше встановлених вікон із ПВХ-профілю новими пластиковими вікнами. Коли це робити потрібно, а коли без заміни можна обійтися, розберемося нижче.
Для стандартного металопластикового вікна гарантійний термін служби становить від 10 до 15 років – залежно від виробника та від комплектації. Але приймати рішення про заміну конструкцій на підставі гарантійного терміну не варто, бо це — лише середнє значення. Цілком можливо, що якісно виготовлене та правильно встановлене вікно прослужить більше 30 років без заміни з мінімальним обслуговуванням. Можливий і зворотній варіант — заміна знадобиться до закінчення гарантійного терміну.
Для заміни пластикового вікна новою конструкцією є 2 причини:
Щоб рішення можна було прийняти на підставі точних даних, варто:
Допомога фахівця буде корисною, але іноді можна обійтися без неї. Нижче ми проаналізуємо найпоширеніші ситуації та наведемо рекомендації для таких випадків.
Витрати на повну заміну пластикового вікна можуть бути дуже великими (крім вартості самої конструкції кошторис включатиме доставку, демонтаж старого вікна, монтаж та відновлення оформлення укосів). Ось чому варто проаналізувати можливість часткової заміни, якщо ситуація це дозволяє.
Коли можна міняти не все вікно, а лише його частину?
Якщо розбився склопакет. Розгерметизація, навіть через невелику тріщину — 100% причина для заміни склопакету. При цьому саме вікно міняти не потрібно – старий склопакет виймається, на його місце встановлюється новий.
Зверніть увагу! В описаних ситуаціях можна встановити товщий склопакет (наприклад, двокамерний замість однокамерного) — звичайно, якщо дозволяє конструкція самого профілю. Витрати на заміну штапиків будуть невеликими, і швидко окупляться за рахунок кращих показників теплоізоляції.
На особливу увагу заслуговує така операція як повторний монтаж. Зазвичай його практикують, якщо вікно встановлено за спрощеною технологією (тільки на піну), а не за стандартом ДСТУ. Демонтаж конструкції та її повторне встановлення з вибором оптимального місця кріплення та використанням паропроникних/пароізоляційних стрічок дає можливість вирішити більшу частину проблем з теплоізоляцією та конденсатоутворенням.
Повна заміна ПВХ-конструкції
Не завжди можна обмежитися заміною віконних комплектуючих. Іноді демонтаж старого вікна з наступним встановленням нової конструкції все ж таки необхідні. Ось кілька типових ситуацій:
І ще дві поширені ситуації, в яких заміна вікна буде розумним рішенням:
Як бачите, однозначно відповісти на запитання про те, чи потрібно міняти старе пластикове вікно новим, не можна. Кожна ситуація аналізується окремо — і при ухваленні рішення власник приміщення має врахувати цілий комплекс факторів. Але іноді справді варто провести демонтаж та встановити сучасне металопластикове вікно – навіть якщо раніше було встановлено не стару столярку, а конструкцію з ПВХ-профілю.
Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням