Правильно підібрана комплектація конструкцій для скління балкона або лоджії дозволить ефективно вирішити поставлені завдання. Можна просто захистити балкон від опадів, вітру і надлишкових тепловтрат — або перетворити його на повноцінне житлове приміщення і використовувати для роботи або відпочинку протягом усього року.
На відміну від встановлення віконних конструкцій у стінові віконні отвори, скління балконів і лоджій має свою специфіку. По-перше, спиратися конструкції будуть на вузький парапет, встановлений на балконній плиті. По-друге, верхня частина рам буде кріпитися до перекриття балкону, що знаходиться над вашою квартирою. Зрештою, площа скління буде значною — тому вся конструкція буде піддаватися значним вітровим навантаженням.
В результаті вимоги до балконних конструкцій з ПВХ-профілю будуть доволі жорсткими:
На ці вимоги потрібно орієнтуватися, обираючи профільну систему для скління балкона або лоджії.
Скління балкону або лоджії у багатоквартирному будинку майже завжди передбачає, що світлопрозорі конструкції будуть встановлюватися у неопалюваному приміщенні. Переносити батареї центрального опалення на лоджії і балкони заборонено, а автономні електричні обігрівачі встановлюють там доволі рідко. Тож ситуація зі склінням неопалюваного балкона — одна з найпоширеніших.
Як ми зазначили вище, навіть при підборі комплектації конструкцій для неопалюваного об'єкта потрібно обирати профільні системи з високими теплотехнічними характеристиками. Якщо говорити про лінійку віконних систем WDS, то звертати увагу слід в першу чергу на:
Обидві профільні системи — і п'яти-, і шестикамерна — мають оптимальне для виготовлення балконних конструкцій поєднання міцності, малої маси і енергоефективності. Тому для неопалюваного балкона вони цілком підходять: конструкції вийдуть легкими, жорсткими, і при цьому — забезпечать досить високий рівень захисту від втрат тепла. Більш ефективне енергозбереження для таких об'єктів майже завжди виявляється надлишковим — без активного джерела обігріву на балконі не вдасться створити мікроклімат, комфортний для відпочинку або роботи в холодну пору року.
Ще одне, досить нове рішення для неопалюваного балкона — слайдингова система WDS SL 60. Вона використовується для виготовлення розсувних конструкцій, ідеальних для балконів з невеликою площею:
Cлайдингова система WDS SL 60 з успіхом застосовується для скління балконів — особливо широких, для яких панорамний огляд буде суттєвою перевагою.
Максимальний рівень енергозбереження при склінні потрібен у кількох випадках:
Тут пріоритет очевидний — чим нижчою буде теплопровідність конструкції, тим краще. Тому перед склінням проводять реконструкцію балкона або лоджії з обов'язковим посиленням несучої плити — їй доведеться витримувати солідне навантаження.
Оптимальні варіанти для скління опалюваного балкону:
Профіль WDS 7S — це базовий варіант для скління опалюваних балконів і лоджій. Але якщо поставлене завдання забезпечити комфорт і звести до мінімуму втрати тепла (а значить, заощадити на опаленні балкону), то обирати варто профіль WDS 8S. Конструкція, звичайно, вийде масивною, тому плиту доведеться зміцнювати. Але зате при правильному підборі склопакета (2 камери, 2 енергозберігаючих скла, заповнення камер аргоном) балконне скління забезпечить відмінну теплоізоляцію. А значить, на заскленій лоджії буде тепло і затишно!
Замовити вікна для балконів і лоджій ви можете за посиланням