Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Кращі віконні системи для скління балконів і лоджій

WiDo Кращі віконні системи для скління балконів і лоджій

Правильно підібрана комплектація конструкцій для скління балкона або лоджії дозволить ефективно вирішити поставлені завдання. Можна просто захистити балкон від опадів, вітру і надлишкових тепловтрат — або перетворити його на повноцінне житлове приміщення і використовувати для роботи або відпочинку протягом усього року.

Вимоги до скління балкону

На відміну від встановлення віконних конструкцій у стінові віконні отвори, скління балконів і лоджій має свою специфіку. По-перше, спиратися конструкції будуть на вузький парапет, встановлений на балконній плиті. По-друге, верхня частина рам буде кріпитися до перекриття балкону, що знаходиться над вашою квартирою. Зрештою, площа скління буде значною — тому вся конструкція буде піддаватися значним вітровим навантаженням.

В результаті вимоги до балконних конструкцій з ПВХ-профілю будуть доволі жорсткими:

 1. Мінімальна маса. Що легшим буде балконне скління — то меншим буде навантаження на балконну плиту. Конструкції з масивного профілю можна встановлювати лише в тому випадку, коли ви на 100% впевнені в міцності та надійності основи.
 2. Міцність і стійкість до деформацій. Навіть при використанні надійних з’єднувальних профілів (а для балконного скління вони є обов'язковими) вся конструкція буде сприймати значні вітрові навантаження. Тому жорсткість і здатність чинити опір деформаціям зі збереженням форми і лінійних розмірів однозначно входять до переліку пріоритетів.
 3. Енергоефективність. Навіть якщо мова йде про скління неопалюваної лоджії, важливо, щоб профіль (а також склопакет або інше заповнення) не пропускав теплову енергію. Чим нижчою буде теплопровідність віконної профільної системи — тим тепліше буде на балконі і в самій квартирі в холодну пору року.

На ці вимоги потрібно орієнтуватися, обираючи профільну систему для скління балкона або лоджії.

Вікна для неопалюваного балкону

Скління балкону або лоджії у багатоквартирному будинку майже завжди передбачає, що світлопрозорі конструкції будуть встановлюватися у неопалюваному приміщенні. Переносити батареї центрального опалення на лоджії і балкони заборонено, а автономні електричні обігрівачі встановлюють там доволі рідко. Тож ситуація зі склінням неопалюваного балкона — одна з найпоширеніших.

Як ми зазначили вище, навіть при підборі комплектації конструкцій для неопалюваного об'єкта потрібно обирати профільні системи з високими теплотехнічними характеристиками. Якщо говорити про лінійку віконних систем WDS, то звертати увагу слід в першу чергу на:

 • WDS 5S — 5 камер, 60 мм, склопакет до 32 мм.
 • WDS 6S — 6 камер, 70 мм, склопакет до 40 мм.

Обидві профільні системи — і п'яти-, і шестикамерна — мають оптимальне для виготовлення балконних конструкцій поєднання міцності, малої маси і енергоефективності. Тому для неопалюваного балкона вони цілком підходять: конструкції вийдуть легкими, жорсткими, і при цьому — забезпечать досить високий рівень захисту від втрат тепла. Більш ефективне енергозбереження для таких об'єктів майже завжди виявляється надлишковим — без активного джерела обігріву на балконі не вдасться створити мікроклімат, комфортний для відпочинку або роботи в холодну пору року.

Ще одне, досить нове рішення для неопалюваного балкона — слайдингова система WDS SL 60. Вона використовується для виготовлення розсувних конструкцій, ідеальних для балконів з невеликою площею:

 • З одного боку, стулки на основі слайдингової системи WDS SL 60 рухаються по напрямних максимально легко, дозволяючи відкривати широкий отвір і не перекриваючи сам балкон (на відміну від розмашної стулки, щоб обертається на петлях).
 • З іншого — сам профіль має непогані показники теплоізоляції, а щіткові ущільнювачі ефективно захистять балкон або лоджію від вітру, дощу і пилу.

Cлайдингова система WDS SL 60 з успіхом застосовується для скління балконів — особливо широких, для яких панорамний огляд буде суттєвою перевагою.

 Вікна для опалюваного балкона

Максимальний рівень енергозбереження при склінні потрібен у кількох випадках:

 • При облаштуванні лоджії приватного будинку, яку часто перетворюють на міні-терасу для відпочинку.
 • При об'єднанні лоджії з житловим приміщенням — вітальнею або кухнею.
 • При встановленні на балконі або лоджії опалювальних приладів (найчастіше — електрообігрівачів).

Тут пріоритет очевидний — чим нижчою буде теплопровідність конструкції, тим краще. Тому перед склінням проводять реконструкцію балкона або лоджії з обов'язковим посиленням несучої плити — їй доведеться витримувати солідне навантаження.

Оптимальні варіанти для скління опалюваного балкону:

 • WDS 7S — 6 камер, 70 мм, склопакет до 40 мм.
 • WDS 8S — 6 камер, 82 мм, склопакет до 44 мм, 3 контури ущільнення.

Профіль WDS 7S — це базовий варіант для скління опалюваних балконів і лоджій. Але якщо поставлене завдання забезпечити комфорт і звести до мінімуму втрати тепла (а значить, заощадити на опаленні балкону), то обирати варто профіль WDS 8S. Конструкція, звичайно, вийде масивною, тому плиту доведеться зміцнювати. Але зате при правильному підборі склопакета (2 камери, 2 енергозберігаючих скла, заповнення камер аргоном) балконне скління забезпечить відмінну теплоізоляцію. А значить, на заскленій лоджії буде тепло і затишно!

Замовити вікна для балконів і лоджій ви можете за посиланням

Читати далі

WiDo Ручки для металопластикових вікон
Ручки для металопластикових вікон
При виборі пластикового вікна варто приділити увагу такому елементу як віконна ручка.
WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?
Чи жовтіють пластикові вікна?
Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати.
WiDo Необхідність утеплення віконних відкосів
Необхідність утеплення віконних відкосів
При установці металопластикових вікон особливу увагу слід приділити також укосам, оскільки вони відіграють важливу роль для збереження тепла в приміщенні і підтримки правильного мікроклімату. Укоси необхідно утеплювати як зовні, так і всередині приміщення. При цьому важливо правильно вибрати матеріали для роботи з укосами.
WiDo Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Чому варто замовити монтаж вікон згідно ДСТУ?
Виробники та продавці металопластикових конструкцій все частіше рекомендують замовити монтаж вікон за ДСТУ.