Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

Необхідність утеплення віконних відкосів

WiDo Необхідність утеплення віконних відкосів

Тепло в будинку після встановлення металопластикових вікон залежить не тільки від якості самих конструкцій та правильного монтажу, але і від роботи з відкосами. В ідеалі відкоси необхідно утеплити і зі сторони вулиці, і зі сторони приміщення.

Правильне оформлення відкосів допоможе вирішити питання з теплоізоляцією приміщення і має виконуватися з використанням спеціальних матеріалів (пінопласт, пінополістирол, мінеральна вата). Крім цього, необхідно врахувати особливості монтажу. Тому в статті ми детально проаналізуємо, як утеплювати відкоси для підвищення енергоефективності.

Чому утеплення віконних відкосів є вкрай важливим?

Сьогодні така обробка є необхідною незалежно від того, в якому регіоні буде встановлюватися вікно.

Теплі відкоси вирішують такі завдання:

 • Функція теплоізоляції. Всі можливі щілини та отвори між віконним прорізом і конструкцією необхідно закрити з використанням теплоізоляційних матеріалів, які забезпечать енергозбереження. Інакше вигода від заміни вікон на сучасні ПВХ-конструкції значно зменшується.
 • Функція герметичності. Важливо забезпечити повну герметичність всіх стиків і з'єднань, бо волога, потрапляючи у зазори, може сприяти появі іржі, а в довгостроковій перспективі й руйнуванню кріплень конструкцій.
 • Функція контролю мікроклімату. Утеплення відкосів з дотриманням нормативів ДСТУ допоможе створити в приміщенні мікроклімат, який запобігатиме появі плісняви.

Таким чином, необхідність проведення якісної теплоізоляції відкосів пластикового вікна є очевидною. Не варто забувати, що фінішним етапом теплоізоляції та утеплення буде оформлення поверхонь. Цей етап додасть віконному отвору завершеного вигляду, а також захистить теплоізоляційний шар від потрапляння вологи, атмосферних впливів.

Вибір теплоізоляційних матеріалів

Переходячи до вибору теплоізоляційних матеріалів, необхідно чітко розуміти різницю між ними. Розглянемо основні матеріали, за допомогою яких виконується теплоізоляція віконних відкосів:

 • Поліуретанова монтажна піна. Ця маса задувається в щілини та саморозширюється, перекриваючи отвори між профілем і віконним отвором, вона має низьку теплопровідність. Однак використовується піна не лише у якості ущільнювача — поліуретан має і герметизуючі властивості.
 • Пінопласт або екструдований пінополістирол. Пінопласт і його аналоги популярні завдяки низькій теплопровідності. Ціна матеріалів відносно низька, а теплоізоляційні якості безпосередньо залежать від товщини листа. Важливий недолік — висока горючість (у пінопласту вона вища, у пінополістиролу нижча).
 • Мінеральна вата. Випускається в форматі рулонів або окремих плит. Головними недоліком буде зниження ефекту теплоізоляції при зволоженні: при використанні такої вати слід перекривати її шар гідроізоляційною мембраною.
 • Фольговані матеріали. У структурі присутній шар спіненого полімеру, що забезпечує безпосередньо теплоізоляцію, а також шар фольги. Фольга тут грає роль «теплового дзеркала», яке відбиває інфрачервоні промені.
 • Сендвіч-панелі. Зручний у застосуванні матеріал — з його допомогою можна забезпечити теплоізоляцію країв отвору (завдяки багатошаровій структурі) і фінішне облицювання пластикового вікна. Кінцевий результат роботи одразу буде виглядати естетично.
 • Штукатурка з низькою теплопровідністю. Для отримання теплоізоляційного ефекту необхідно наносити товстий шар штукатурки, що призводить до значних витрат матеріалу.

Використовуючи ці матеріали можна виконати утеплення відкосів своїми руками і з боку приміщення, і ззовні. В обох процесах є особливості — і їх потрібно враховувати, плануючи утеплення отвору, в якому встановлено пластикове вікно.

Внутрішнє оформлення відкосів

Найчастіше під утепленням відкосів мають на увазі їх утеплення зсередини, з боку приміщення. Для теплоізоляції внутрішніх відкосів пластикового вікна використовують різні матеріали, але послідовність робіт залишається незмінною:

 • В першу чергу необхідно видалити залишки піни, яка застосовувалася при монтажі пластикових вікон.
 • Виконується обробка всіх поверхонь протигрибковими засобами.
 • Для вирівнювання всіх поверхонь застосовують штукатурку на цементній основі.
 • Наступний етап — використання теплоізоляційних панелей на основі пінопласту або пінополістиролу. На цьому етапі використовують і полімерну піну, яка герметично перекриває всі щілини та зазори, що залишилися між панелями пінопласту.
 • Фінішний етап — оформлення відкосів пластикового вікна за допомогою штукатурки, гіпсокартону або інших матеріалів.

Зовнішня теплоізоляція відкосів

Утеплення відкосів ззовні направлене на зниження теплопровідності, а також — на захист монтажного шву від вологи. Важливим моментом при роботі буде те, що зовнішній монтажний шов має залишатися паропроникним, тому не рекомендується використання матеріалів, що перешкоджають дифузії пари. Пінопласт або пінополістирол, що застосовуються для цих цілей багатьма майстрами, не мають потрібної паропроникності — утеплення відкосів з їх застосуванням призводить до порушення мікроклімату в приміщенні.

Замість пінопласту для зовнішнього утеплення краще застосовувати:

 • Мінеральну вату
 • Штукатурку з теплоізоляційними компонентами

На фінішному етапі естетичної обробки відкосів слід використовувати паропроникні шпаклівки або фарби.

Утеплювати відкоси пластикових вікон пінопластом або іншими матеріалами слід практично завжди. Це підсилює теплозберігаючий ефект при заміні вікон та покращує мікроклімат у приміщенні. Для досягнення оптимального результату процес утеплення відкосів пластикового вікна варто довірити кваліфікованим фахівцям, які добре знають технологію теплоізоляції та не припускаються помилок, що призводять до порушення режиму вологості.

Замовити кваліфікований монтаж можна за посиланням

Читати далі

WiDo Чи жовтіють пластикові вікна?
Чи жовтіють пластикові вікна?
Незважаючи на те, що останніми роками зростає популярність ламінованих конструкцій, білі металопластикові вікна продовжують купувати.
WiDo Типи та різновиди пластикових дверей
Типи та різновиди пластикових дверей
На основі пластикового профілю виробляють не лише віконні конструкції. Металопластикові двері сьогодні також є доволі популярними — при цьому в числі їхніх переваг можна відзначити високу міцність, енергоефективність та багатофункціональність.
WiDo Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Скрип пластикових дверей: причини та шляхи усунення
Пластикові двері забезпечують хорошу теплоізоляцію, а ще вони досить надійні і прості у догляді — саме тому їх і вибирають для встановлення в житлових або громадських будівлях.
WiDo Віконні терміни: короткий словник
Віконні терміни: короткий словник
Покупець, що вибирає металопластикове вікно, під час обговорення комплектації з менеджером може стикатися з незрозумілими для себе словами.