Тепло в будинку після встановлення металопластикових вікон залежить не тільки від якості самих конструкцій та правильного монтажу, але і від роботи з відкосами. В ідеалі відкоси необхідно утеплити і зі сторони вулиці, і зі сторони приміщення.
Правильне оформлення відкосів допоможе вирішити питання з теплоізоляцією приміщення і має виконуватися з використанням спеціальних матеріалів (пінопласт, пінополістирол, мінеральна вата). Крім цього, необхідно врахувати особливості монтажу. Тому в статті ми детально проаналізуємо, як утеплювати відкоси для підвищення енергоефективності.
Сьогодні така обробка є необхідною незалежно від того, в якому регіоні буде встановлюватися вікно.
Теплі відкоси вирішують такі завдання:
Таким чином, необхідність проведення якісної теплоізоляції відкосів пластикового вікна є очевидною. Не варто забувати, що фінішним етапом теплоізоляції та утеплення буде оформлення поверхонь. Цей етап додасть віконному отвору завершеного вигляду, а також захистить теплоізоляційний шар від потрапляння вологи, атмосферних впливів.
Переходячи до вибору теплоізоляційних матеріалів, необхідно чітко розуміти різницю між ними. Розглянемо основні матеріали, за допомогою яких виконується теплоізоляція віконних відкосів:
Використовуючи ці матеріали можна виконати утеплення відкосів своїми руками і з боку приміщення, і ззовні. В обох процесах є особливості — і їх потрібно враховувати, плануючи утеплення отвору, в якому встановлено пластикове вікно.
Найчастіше під утепленням відкосів мають на увазі їх утеплення зсередини, з боку приміщення. Для теплоізоляції внутрішніх відкосів пластикового вікна використовують різні матеріали, але послідовність робіт залишається незмінною:
Утеплення відкосів ззовні направлене на зниження теплопровідності, а також — на захист монтажного шву від вологи. Важливим моментом при роботі буде те, що зовнішній монтажний шов має залишатися паропроникним, тому не рекомендується використання матеріалів, що перешкоджають дифузії пари. Пінопласт або пінополістирол, що застосовуються для цих цілей багатьма майстрами, не мають потрібної паропроникності — утеплення відкосів з їх застосуванням призводить до порушення мікроклімату в приміщенні.
Замість пінопласту для зовнішнього утеплення краще застосовувати:
На фінішному етапі естетичної обробки відкосів слід використовувати паропроникні шпаклівки або фарби.
Утеплювати відкоси пластикових вікон пінопластом або іншими матеріалами слід практично завжди. Це підсилює теплозберігаючий ефект при заміні вікон та покращує мікроклімат у приміщенні. Для досягнення оптимального результату процес утеплення відкосів пластикового вікна варто довірити кваліфікованим фахівцям, які добре знають технологію теплоізоляції та не припускаються помилок, що призводять до порушення режиму вологості.
Замовити кваліфікований монтаж можна за посиланням