Ваш кошик порожній x

Оберіть населений пункт отримувача x

У яких випадках пітніють сучасні вікна

WiDo У яких випадках пітніють сучасні вікна

Це питання частіше за все постає у щасливих власників новеньких металопластикових вікон. У дерев'яних же конструкціях «сльози» на стеклах проступають значно рідше. При недавній заміні старих конструкцій на ПВХ власники починають помічати вологу на склі, хоча, здавалося б, нічого в приміщенні не змінилося. Звідки ж вода?

У цій статті ми розповімо, що стало джерелом нових проблем і як їх уникнути, а ще краще — запобігти.

Чому на склі осідає конденсат?

Повернемося до нашого власнику новеньких пластикових вікон. Він, напевно, вже засмутився, що йому продали браковані вікна. Насправді ж «сльози» на вікнах це не показник браку, а навпаки, свідчення високої герметичності конструкції. Адже раніше дерев'яні вікна могли вбирати (внаслідок своєї гігроскопічності) вологу або випускати її назовні. Сучасні ж вікна герметичні: вони утримують вологу в приміщенні (а разом з нею і тепло — що дуже важливо).

Розберемося в механізмі конденсатоутворення:

  1. В кімнаті з'являється надлишок вологи в повітрі. Наприклад, на кухні щось кипить або з ванної кімнати виходить пара.
  2. Цей надлишок, стикаючись з холодною поверхнею вікна, конденсується на внутрішній стороні у вигляді крапель. Вікно в квартирі зазвичай прохолодніше за інші поверхні, адже воно контактує з вулицею.
  3. Висновок — чим більше додаткової вологи в повітрі і чим більшою буде різниця температури з вулицею, тим інтенсивніше будуть «плакати» вікна.

Конденсат може осідати на вікнах не постійно, а лише вранці. Адже за ніч температура на вулиці знижується, а значить, різниця температур зростає. Тому кімнатні рослини або відкритий акваріум теж можуть бути причиною запотівання вікон — вдень все в порядку, а вранці вікно пітніє.

Чому «сльози» на вікнах — це погано?

Багато хто запитує — а в чому проблема? Ну, протер вранці вікно зайвий раз, чи варто ж хвилюватися? Однак дуже важливо запобігти накопиченню вологи в приміщенні. Краплі конденсату, звичайно, не найбільша біда, але вони явно показують, що в повітрі є надлишок вологи. Чим же він небезпечний?

  • Вологе і тепле середовище — відмінне місце для росту колоній патогенних грибків і мікроорганізмів. Ледве озирнулися — а по кутах уже наростає цвіль.
  • Оздоблювальні матеріали також охоче вбирають вологу. Згодом почнуть осипатися шпаклівка, штукатурка, дійти може і до відшаровуються від стін шпалер.
  • Якщо конденсатоутворення буде рясним, то краплі води можуть накопичуватися на підвіконні, протікати на підлогове покриття. Так можна зіпсувати речі, що зберігаються на підвіконні, або навіть ламінат на підлозі.

Як ми бачимо — наслідки суттєві. Надмірне конденсатоутворення завдає шкоди не тільки вашій власності, але, можливо, і здоров'ю.

Як же можна запобігти запотіванню вікон?

При тимчасовому надлишку вологи (приготування їжі на кухні, гаряча ванна) — відкрийте і провітріть кімнату. Пара просто вийде на вулицю, залишаючись в газоподібному стані.

У довготерміновій перспективі боротися необхідно з причинами появи «сліз» на вікнах. Їх, як ми, пам'ятаємо дві — надлишок вологи в приміщенні і велика різниця температур з вулицею за вікном.

Розбиратися з питанням запітнілих вікон необхідно ще з етапу формування комплектації і встановлення вікон.

Можливі шляхи вирішення:

  • Щоб мінімізувати різницю температур — замовте склопакети з низькою теплопровідністю. Хороший варіант — двокамерний склопакет з енергозберігаючим склом і заповненням камер інертним газом. Тоді температура внутрішнього скла буде не так сильно відрізнятися від температури зовнішнього повітря.
  • Щоб в майбутньому убезпечити себе від конденсату на вікнах, замовте монтаж за ДСТУ. Тришарове заповнення шва між рамою і віконним отвором позбавить вас від тепловтрат і протягів, при цьому буде сприяти нормалізації вологості.
  • У зимовий період необхідно дати доступ теплому повітрю від батарей до поверхні вікна. Якщо циркуляції висхідного потоку теплого повітря заважатиме підвіконня, скло знизу буде холоднішим, а значить, на ньому осяде волога з повітря. Щоб впоратися з цією проблемою, обговоріть при замовленні і монтажі ширину підвіконня. Можливо, варто зупинити вибір на підвіконні зі спеціальними решітками, які будуть пропускати тепле повітря від батарей.

Якщо вирішити питання на стадії монтажу не встигли — будемо боротися з підвищеною вологістю, як основною причиною появи конденсату. У цьому допоможуть вентиляційні клапани: не завжди є можливість провітрювати приміщення в повному обсязі. Припливні клапани (стінові або віконні) забезпечать ефективну роботу витяжної системи, яка і буде видаляти вологе повітря з приміщення. Таке рішення забезпечуватиме постійний ефект: вам не треба буде провітрювати приміщення, якщо за вікном холодно або дощитиме.

Як бачите, якщо задатися питанням вікон, що «плачуть» заздалегідь, вікна не будуть пітніти (і будуть пітніти набагато рідше). Але і для власників, які вже зіткнулися з проблемою, є раціональне рішення.

Замовити якісний професіональний монтаж металопластикових вікон можна за посиланням

Читати далі

WiDo Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах
Як визначити, скільки камер в пластикових вікнах
Власники сучасних металопластикових вікон часто цікавляться, як визначити, скільки в таких вікнах камер.
WiDo Провітрювання приміщення: навіщо та як
Провітрювання приміщення: навіщо та як
При встановленні пластикових вікон мікроклімат приміщення змінюється. При цьому зміни стосуються не лише температури, але і повітрообміну.
WiDo Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Якісні пластикові вікна: вибираємо місце купівлі
Плануючи купівлю пластикових вікон для новобудови або заміну старих дерев'яних вікон металопластиковими конструкціями, багато хто стикається з труднощами.
WiDo Типи та різновиди пластикових дверей
Типи та різновиди пластикових дверей
На основі пластикового профілю виробляють не лише віконні конструкції. Металопластикові двері сьогодні також є доволі популярними — при цьому в числі їхніх переваг можна відзначити високу міцність, енергоефективність та багатофункціональність.